Grand Prix Gdańska w siatkówce plażowej

Kryst.
24 lipca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Zwycięstwem pary Wojciech Fabiańczyk/Tomasz Mórawski zakończył się II Turniej Plażowej Piłki Siatkowej z cyklu Grand Prix Gdańska zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W finale zwycięski duet pokonał parę Bartek Szczypczyk/Robert Michniewski.

Przy pięknej aurze na plaży W Gdańsku-Brzeźnie rywalizowały 42 pary. Na trzecim miejscu uplasował się duet Rafał Redzimski/Roman Rudziński. Zwycięstwo pomogło Fabiańczykowi i Mórawskiemu poprawić lokaty w klasyfikacji generalnej (zaliczane do niej są oba turnieje Grand Prix oraz wyniki turnieju o puchar dyrektora MOSiR). Zajmują już drugą i trzecią lokatę, tracąc do liderującego Wiktora Chełmińskiego zaledwie półtora punktu. Przodownikowi start w drugiej imprezie nie wyszedł. Zajął dopiero 13. miejsce. A jest o co walczyć. Pula nagród cyklu wynosi 4 tysiące złotych. Kolejny turniej GP Gdańska odbędzie się 3 sierpnia, w niedzielę, także na plaży w Brzeźnie. Pierwsze mecze rozpoczną się o 10. Zapisy przyjmowane będą pół godziny wcześniej. Udział w zawodach jest bezpłatny.

12. Jan Płochocki 61.

Na plaży Kąpieliska Morskiego Stogi walczą piłkarze. W drugim turnieju o puchar MOSiR do walki stanęło po 8 zespołów w 2 kategoriach wiekowych. W grupie wiekowej 1984 - 86, podobnie jak przed tygodniem, zwyciężyły Anioły (Adrian Ciszewski, Stanisław Pietrzyk, Andrzej Pietrzyk, Przemysław Sadowski, Bartek Wyszomierski), przed HWDP i Pogromcami Dziewic. W kategorii 1987 i młodsi drugie zwycięstwo odnieśli Spoceni W Lodówce (Paweł Czerwiński, Sławomir Kaczorek, Michał Pastuszka, Rafał Loda, Adam Stephan), przed drużyną Ostatni Kurs do Warszawy i Opalonymi w Ogniu.

Klasyfikacja generalna po 2. turniejach.