Lechia rozbiła Panathinaikos 4:0

jag., mad
12 lipca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Piłkarze Lechii zaczęli strzelać gole od 67. minuty. Na zdjęciu radość po bramce z wolnego Stojana Vranjesa, który zrehabilitował się tym strzałem za przestrzelonego karnego. Piłkarze Lechii zaczęli strzelać gole od 67. minuty. Na zdjęciu radość po bramce z wolnego Stojana Vranjesa, który zrehabilitował się tym strzałem za przestrzelonego karnego.

Doskonały wynik osiągnęli piłkarze Lechii w ostatnim sprawdzianie przed inauguracją ekstraklasy. Biało-zieloni na stadionie przy ul. Traugutta pokonali Panathinaikos Ateny 4:0 (0:0). 20-krotni mistrzowie Grecji, którzy przygotowują się do startu w eliminacjach Ligi Mistrzów, zostali kompletnie rozbici, gdy przyszło im grać w "10" po bezmyślnym zachowaniu Nikolasa Karelisa. Rezerwowy gości w 63. minucie na przedpolu gdańskiej bramki kopnął Tiago Valente i zobaczył czerwoną kartkę. Gdy siły były wyrównane, żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Karnego nie wykorzystał Stojan Vranjes. Pierwsza połowa trwała o kwadrans dłużej, gdyż trzeba było nadrobić przerwy, które spowodowało zadymienie boiska po odpaleniu rac oraz na udzielenie pomocy medycznej... sędziemu głównemu.

PANATHINAIKOS PANATHINAIKOS
Trela - Pietrowski, Janicki, Valente, Leković - Borysiuk, Vranjes - Makuszewski, Wiśniewski, Pawłowski - Sadajew
Sędziowie: Brzozowski oraz Szerszeń, Bochonos
Widzów: 5500
Kotsolis - Spyropoulos, Kountroumpis, Mendes, Nano - Klonaridis, Zeca, Donis, Ajagun - Petrić, Berg
  • 46' Wiśniewski Zmiany Grzelczak
  • 70' Sadajew Zmiany Buksa
  • 80' Pawłowski Zmiany Aleksić
  • 86' Makuszewski Zmiany Frankowski
  • 46' Klonaridis Zmiany Kerelis
  • 46' Donis Zmiany Lagos
  • 46' Spyropoulos Zmiany Triantafyllopoulos
  • 64' Kotsolis Zmiany Tapakis
  • 64' Petrić Zmiany Ntinas
  • 64' Ajagun Zmiany Chouchoumis
  • 64' Kountroumpis Zmiany Bourhpos
  • 78' Berg Zmiany Ymerai
  • 78' Mendes Zmiany Risuanis
  • 67' Pawłowski
  • 73' Janicki
  • 77' Vranjes
  • 79' Makuszewski
  • 45+16 Sadajew
  • 39' Ajagon
  • 45+16 Zeca
  • 63' Karelis

ZOBACZ, JAK PRZEBIEGAŁA PREZENTACJA LECHII ORAZ JAKIE OBIETNICE PRZED NOWYM SEZONEM ZOSTAŁY ZŁOŻONE

POMECZOWY KOMENTARZ MACIEJA MAKUSZEWSKIEGO, AUTORA JEDNEGO Z GOLI DLA LECHII:

To było fajne święto dla kibiców, którzy przyszli na prezentację, a później na mecz. Był to ostatnim sprawdzian przed ligą. Na pewno bardzo dużo optymizmu wlaliśmy w serca kibiców, w swoje również. Ta wiara w naszą moc po takim zwycięstwie jest jeszcze na wyższym poziomie. Nie ma też co tak do końca podniecać się wynikiem z Panathinaikosem. Do czerwonej kartki rywale potrafili utrzymywać się przy piłce. Potem absolutnie ich zdominowaliśmy. Nie zadowalaliśmy się 1:0 czy 2:0, a chcieliśmy strzelać następne bramki. W pierwszej połowie z uderzenia wybiła nas ta przerwa. Przez prawie 20 minut staliśmy i nie mogliśmy grać z powodu tej mgły. Ale oceniam, że kibice spisali się w tym spotkaniu na szóstkę.

Pierwsza połowa meczu została przedłużona aż o kwadrans. Zobacz, dlaczego?

Niecodzienna sytuacja. Pomocy medyczne potrzebuje arbiter meczu.

W piątek Lechia zatrudniła 13. piłkarza w obecnym okienku transferowym. To były zawodnik Lecha Poznań, Mateusz Możdżeń. Niestety brakuje go dzisiaj w składzie.
Nowe stroje Lechii prezentują się następująco: domowe - białe koszulki i zielone spodenki, pierwszy komplet wyjazdowych - zielone koszulki w białe paski i białe spodenki, drugi komplet wyjazdowy - czerwone koszulki w złote paski i czerwone spodenki.
Pomimo niesprzyjającej pogody kibice wypełnili niemal całą trybunę "prosta". Organizatorzy spodziewają się ok. 6 tys. widzów.
piłkarze wyszli do prezentacji. Lechia na biało-zielono, Panathinaikos w niebieskich strojach
"Historia pisana przez lata, niejedna zadyma, oprawa i raca" - tej treści transparent rozwieszono na trybunach
1'
mecz rozpoczęła Lechia
1'
na trybunach obecny jest Andrzej Kuchar, część publiczności niezbyt mile go wita
2'
na spalonym Sadajew (LECHIA)
3'
akcja Lechii zakończona zbyt mocnym podaniem do Wiśniewskiego
4'
pierwsze minuty z przewagą Lechii
4'
dośrodkowanie Lekovicia (LECHIA) prosto w ręce Kotsolisa (PANATHINAIKOS)
5'
róg po akcji Makuszewskiego (LECHIA)
6'
nietypowa sytuacja, kontuzji uległ sędzia główny - Brzozowski, ale po udzieleniu pomocy medycznej może prowadzić mecz nadal
8'
dobra sytuacja na gola, po dośrodkowaniu Wiśniewskiego z rogu piłkę zgrał Valente (LECHIA), a Sadajew (LECHIA) z kilku metrów strzelił nad poprzeczką
9'
biało-zielone flagi na całej otwartej trybunie oraz sektorówka z herbem T29
10'
szybka kontra gości, niecelny strzał głową z 6. metra Petricia (PANATHINAIKOS)
12'
goście próbują wcześniej ustawiać grę pressingiem, teraz już na połowie Lechii
13'
dobrze ustawiony Janicki (LECHIA) wybił piłkę po dośrodkowaniu Klonaridisa (PANATHINAIKOS)
13'
i znów Klonaridis (PANATHINAIKOS), tym razem minął i Lekovicia (LECHIA), i Pawłowskiego (LECHIA), na szczęście dla Lechii niecelnie podał w polu karnym do Zeca (PANATHINAIKOS)
14'
ładna akcja Wiśniewskiego i Sadajewa (LECHIA), ale podanie tego drugiego przejął Kotsolis (PANATHINAIKOS)
15'
deszcz daje się we znaki, w niektórych miejscach na murawie zaczynają tworzyć się kałuże
16'
niecelny strzał Berga (PANATHINAIKOS)
16'
race świetlne i dymne na otwartej trybunie
17'
sędzia przerywa mecz, gdyż zielony dym z rac zasłonił znaczną część boiska
17'
trener Machado wykorzystuje przerwę, aby udzielić wskazówek piłkarzom, zaczął od Pawłowskiego (LECHIA)
19'
dym się wzmaga, bo po zielonych racach dymnych odpalono także te, które powodują białe obłoki
23'
nadal trwa przerwa i nie zanosi się, że szybko się zakończy, już całe boisko zakryte przez dym
24'
przez dym przebijają kolejne race świetlne odpalane na otwartej trybunie
24'
wydaje się, że zwiększoną moc reflektorów, które od początku towarzyszą meczowi, światło zaczęło przebijać się przez dym
25'
spiker apeluje o wygaszenie wszystkich rac, komentując jednocześnie, że "wrócił klimat dawnych meczów przy ul. Traugutta"
26'
spiker apeluje o zaprzestanie środków pirotechnicznych i zapowiada, że mecz może być przerwany
27'
"Tak się bawią ludzie, kiedy Lechia gra" - śpiewy na trybunach
28'
kolejny apel spikera o zaprzestanie środków pirotechnicznych i znów grozi, że mecz może być przerwany
30'
piłkarze rozpoczęli rozbieganie, mecz powinien być wkrótce wznowiony
31'
"Lechia, biało-zieloni z trybun"
31'
gra wznowiona, przerwa trwała 14 minut
33'
Pawłowski (LECHIA) wyprzedził obrońcę i z kilku metrów strzelił tuż nad poprzeczką po wrzutce Pietrowskiego (LECHIA)
35'
przerwa, aby udzielić pomocy medycznej Wiśniewskiemu (LECHIA)
37'
zablokowany strzał Donisa (PANATHINAIKOS)
38'
po wznowieniu meczu gra jest wyrównana, sporo niedokładności jakby piłkarze od początku próbowali wejść w rytm meczu
39'
Żółtą kartką został ukarany Ajagon (PANATHINAIKOS), który 5 metrów od linii pola karnego sfaulował Makuszewskiego
40'
strzał z wolnego Vranjesa (LECHIA) w mur
41'
Borysiuk (LECHIA) zablokował strzał Donisa (PANATHINAIKOS), róg dla gości
41'
gwizdy przed rogiem dla Panathinaikosu
42'
zamieszanie w polu bramkowym Lechii po dośrodkowaniu z rogu Nano (PANATHINAIKOS), będzie kolejny korner dla gości
42'
Petrić (PANATHINAIKOS) dośrodkował nad bramką Lechii
43'
przycisnął Panathinaikos, kolejna akcja Klonaridisa (PANATHINAIKOS), zbyt krótkie wybicie głową Janickiego (LECHIA), ale Zeca (PANATHINAIKOS) zamiast strzelać zdecydował się na podanie, które było niecelne
45'
15 minut doliczone do pierwszej połowy, to efekt przerwy z powodu zadymienia boiska oraz znacznie krótszej, ale także przerwy na udzielenie pomocy medycznej sędziemu
45+2
na razie żadnego celnego strzału z obu stron
45+4
na trybunach trwa pozdrawianie zaprzyjaźnionych klubów z kibicami Lechii, gra głównie w środku murawy
45+7
róg dla Lechii po okresie mało ciekawej gry
45+8
można powiedzieć, że był pierwszy strzał, gdyż Janicki (LECHIA) skierował w kierunku bramki, a Kotsolis (PANATHINAIKOS) musiał łapać piłkę, jednak było to słabe uderzenie głową po dośrodkowaniu z rogu Vranjesa (LECHIA)
45+10
na spalonym Berg (PANATHINAIKOS)
45+11
efektownie piąstkuje piłkę Kotsolis (PANATHINAIKOS) po dośrodkowaniu Makuszewskiego (LECHIA)
45+11
Sadajew (LECHIA) na spalonym
45+12
skandowanie z trybun "Lechia"
45+13
strzał Makuszewskiego (LECHIA), ale już po gwizdku sędziego, zresztą Kotsolis (PANATHINAIKOS) popisał się też dobrą interwencją
45+14
Klonaridis (PANATHINAIKOS) w pojedynku sam na sam pokonał Trelę (LECHIA), ale sędzia gola nie uznał, gdyż uznał, że strzelec był na spalonym przy podaniu Petricia (PANATHINAIKOS)
45+15
karny dla Lechii, faulowany Makuszewski (LECHIA) przez Mendesa
45+16
Żółtą kartką został ukarany Sadajew (LECHIA).
45+16
Żółtą kartką został ukarany Zeca (PANATHINAIKOS).
45+16
obie kartki za niesportowe zachowanie, gdyż piłkarze przepychali się na linii pola karnego
45+17
nie ma gola! Vranjes (LECHIA) strzelił po poprzeczce, piłka spadła poza bramką!
45+17
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. PRZY TRAUGUTTA BEZ GOLA
Pierwsza połowa rozczarowała, jeśli chodzi o emocje. Najciekawiej zrobiło się w doliczonym czasie gry, który był nadzwyczaj długi. Piłkarze grali dodatkowy kwadrans, gdyż wcześniej niemal tyle czasu spędzili w oczekiwaniu aż zmniejszy się zadymienie boiska, które powstało w wyniku odpalonych na trybunach rac.
Obie drużyny preferowały grę środkiem boiska, a najgroźniej dla bramki przeciwnika robiło się przecież, gdy udaną akcją popisywali się skrzydłowi. W Panathinaikosie najaktywniejszy był prawoskrzydłowy Klonaridis (PANATHINAIKOS). W Lechii Makuszewski (LECHIA) pracował bardziej niż Pawłowski (LECHIA), choć i ten drugim miał dobrą okazję na gola.
Grecy mogą żałować, że Klonaridis (PANATHINAIKOS), jeśli był na spalonym, gdy w doliczonym czasie gry skierował piłkę do siatki, to na niewielkim.
Natomiast w Lechii skończyła się 100-procentowa skuteczność z karnych Vranjesa (LECHIA), który wiosną w ekstraklasie był w strzałach z jedenastek bezbłędny.
w przerwie Panathinaikos dokonał trzech zmian, Lechia z jedną roszadą
46'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Grzelczak.
46'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Klonaridis, w jego miejsce wchodzi Kerelis.
46'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Donis, w jego miejsce wchodzi Lagos.
46'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Spyropoulos, w jego miejsce wchodzi Triantafyllopoulos.
46'
drugą połowę rozpoczął Panathinaikos
47'
51'
kolejny niecelny strzał Berga (PANATHINAIKOS)
52'
mecz cały czas toczy się przy padającym deszczu
54'
Makuszewski (LECHIA) dobrze podał w pole karne do Sadajewa (LECHIA), ale napastnik przy próbie zwodu przewrócił się
55'
Borysiuk (LECHIA) po przechwycie piłki wymienił ją z Lekoviciem (LECHIA) i mimo że miał dobrze ustawionego Makuszewskiego (LECHIA) zdecydował się na strzał, piłka przeszła nad poprzeczką
57'
przepychanki Makuszewskiego (LECHIA) i Ajaguna (PANATHINAIKOS), tym razem obyło się bez kartek
58'
Berg (PANATHINAIKOS) faulował Valente (LECHIA) w walce o górną piłkę
60'
mało ciekawe druga połowa, walka w środku pola
60'
mocno niecelny strzał Pawłowskiego (LECHIA) z wolnego z około 35 metrów
63'
kopnięty Valente, sędzia musiał wkroczyć między piłkarzy by nie doszło do samosądów
czerwona kartka
63'
Karelis (PANATHINAIKOS) otrzymał czerwoną kartkę za kopnięcie Valente
64'
niekiedy podczas sparingów w miejsce piłkarza ukaranego czerwoną kartką wchodzi zmiennik, ale w Gdańsku tak nie będzie, Panathinaikos grać będzie w "10"
63'
cztery kolejne zmiany w Panathinaikosie
64'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kotsolis, w jego miejsce wchodzi Tapakis.
64'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Petrić, w jego miejsce wchodzi Ntinas.
64'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ajagun, w jego miejsce wchodzi Chouchoumis.
64'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kountroumpis, w jego miejsce wchodzi Bourhpos.
66'
zablokowany strzał Pawłowskiego (LECHIA)
67'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pawłowski. Asystę zaliczył Sadajew, gdańszczanom nie przeszkodziła duża kałuża w polu karnym gości, choć spod nóg Pawłowskiego rozprysnęły się strugi wody
68'
róg dla gości
69'
zbyt krótkie dośrodkowanie Nano (PANATHINAIKOS) z rogu
70'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sadajew, w jego miejsce wchodzi Buksa.
72'
zablokowany strzał Buksy (LECHIA), róg dla Lechii
72'
bez zaskoczenia dla bramki gości po dośrodkowaniu z rogu Vranjesa (LECHIA)
73'
[2:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Janicki. Kapitan gdańszczan skierował piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu Grzelczaka z lewego skrzydła
74'
Bourhpos (PANATHINAIKOS) niecelny strzał głową
76'
Borysiuk (LECHIA) faulowany około 25 metrów na wprost bramki Panathinaikosu
77'
[3:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vranjes z wolnego. Piłka skierowana obok muru wpadła do siatki tuż przy lewym słupku bramki gości
77'
dwie kolejne zmiany w Panathinaikosie
78'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Berg, w jego miejsce wchodzi Ymerai.
78'
PANATHINAIKOS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mendes, w jego miejsce wchodzi Risuanis.
79'
Panathinaikos grająć w "10" zupełnie nie radzi sobie z Lechią, suną kolejne ataki gospodarzy
79'
[4:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Makuszewski po kapitalnym strzale prawą nogą
80'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pawłowski, w jego miejsce wchodzi Aleksić.
81'
"Jeden, dwa, trzy, cztery mało" - skandowanie z trybun
83'
niecelny strzał Buksy (LECHIA) po akcji Makuszewskiego (LECHIA)
83'
"Lechijko, gramy o mistrza!" - śpiewy z trybun
84'
Grzelczak (LECHIA) mierzył w "okienko" bramki gości, ale piłka poszybowała nad poprzeczką
86'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Makuszewski, w jego miejsce wchodzi Frankowski.
87'
róg dla Panathinaikosu, Leković (LECHIA) nie pozwolił na dośrodkowanie
87'
Trela (LECHIA) z kłopotami, ale wybił piłkę po dośrodkowaniu Chouchoumisa
90'
nieznacznie niecelny strzał Buksy (LECHIA) po uderzeniu głową, dobre dośrodkowanie Aleksicia (LECHIA)
90'
jeszcze raz Buksa (LECHIA), tym razem strzelał sprzed "16", bramkarz odbił piłkę, ale Frankowski (LECHIA) nie zdążył z dobitką
90'
KONIEC MECZU. LECHIA POKONAŁA PANATHINAIKOS 4:0!
Janicki (LECHIA) zaprasza kolegów, którzy schodzili do ławki, by poszli podziękować publiczności za doping

• tak...tak (4)

Tylko że LG zaczęła strzelać bramki jak grecy grali w 10 i pewnie sie lekko wkuli ze nie moga w sparingu wstawic zawidnika. Wtedy sie posypalo. 2. Ze mecz byl przerwany i wznowiony po 30 minutach. Normalnie byla by kara i walkower.
      Mam nadzieje ze w lidze beda skuteczni...

• 12 71

• nie podpisuj się LG (1)

Tylko ag

• 58 12

• no wstydzi sie no,co zupelnie zrozumiale zreszta;]

• 32 4

• Taaa po 30 minutach dlatego sedzia lacznie doliczyl 15 minut... Notabene przy takim deszczu wiadome ze tak bedzie i lekko przesadzili zz dymami - same race tez by starczyly.

• 8 12

• Karny nie wykorzystany i sytuacja borysiuka. Lechia grala przyzwoicie, a po zejsciu wisniewskiego grala znakomicie. Tak sie sledzie cieszyly z 0:1, że dobry wynik i lechia przegra wyzej no ale coz... wyszlo jak zwykle.

• 46 4

• No i gitara

Idziemy na mistrza!

• 98 26

• I oby już tak do końca i na wieki !!! Tylko Lechia !!!

• 96 14

• LECHIA GDAŃSK (1)

MISTRZ POLSKI 2015

• 119 32

• Poniosło

... trochę, ale tym większy będzie płacz jak się okaże, że i podium nie będzie.

• 1 2

• Trójmiasto jest nasze, trójmiasto do nas należy!!! (1)

• 46 9

• Z Barcelona 2:2 z Panatinaikosem 4:0 , jest jeszcze tyle do zrobienia zanim zostaniemy mistzami świata.

• 84 9

• Brawo ! (5)

• 50 6

• Sparing,nic więcej... (4)

Jakim składem grał Pajacynajkos?Nie rezerwami aby,żeby swoich nowych i rezerwowych sprawdzić?Nie ma co się jarać; kupionym (łacznie z wynikiem) meczem z Barcą też się wielu jarało,a jak co do czego przyszło,to fuksem weszli do ósemki. Po pierwszych dziesięciu kolejkach ligi będzie można coś powiedzieć,a nie po sparingu :)

• 8 39

• Jak sie sledzie jaraly, ze wejda do ekskstraklasy, juz prawie byli mistrzami 1 ligi, ale wyszlo jak zwykle...

• 36 5

• Gdynianin a to nie przypadkiem Lechia byla 1 pkt od ligi europejskiej w poprzendim sezonie? (1)

• 16 3

• Jaki 1 punkt?

To tak jak z tym meczem Brazylia-Polska z lat 90-tych: przegraliśmy 2:4 (niby przyzwoity wynik z TAKIM przeciwnikiem),tylko że było już 4:0... Tak samo Lechia w ostatniej kolejce już o nic nie grała,a gdyby ktoś za nią nie wygrał,to by nawet do ósemki nie weszła ;)

• 1 5

• Skoro szykują się do LM to raczej nie grał rezerwami z d*pą wziętymi nie? A poza tym grali tak samo jak z arką, więc lepiej dla każdego żeby arka nie wchodziła nigdy do ekstraklasy (chociaż w takie cuda to ja nawet nie wierze) i się nie osmieszala już więcej. A wy nie bądźcie tacy zapatrzeni w ten wasz klubik, bo nie jesteście zadna siłą w polskiej piłce

• 1 2

• (1)

widać że zespół jest coraz lepiej zgrany i trzeba dać szanse zawodniką i trenerowi bo mecz pokazał ze bedzie walka w lidze