II Finał Pucharu Polski Lech Beach Soccer Tour

27 sierpnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Od piątku do niedzieli na plaży w Gdyni będzie rozgrywany II Finał Pucharu Polski Lech Beach Soccer Tour. W stawce dziesięciu drużyn są dwie ekipy z Gdańska - Bauns i Copacabana.

Do finału w Gdyni zespoły przebijały się z pięciu półfinałów. Awans wywalczyły: Clearex Chorzów (zdobywa Pucharu Polski 2003), Drink Team Szczecin, Hurtap Łęczyca, Piwex Consulting Lublin, Paradise Szczecin, Americanos Słupsk, Magic Łódź, Bauns Gdańsk, Ertrans Strzelce Krajeńskie i Copacabana Gdańsk.

Bauns przebił się do finału z turnieju w Dziwnowie. Gdańszczanie w grupie eliminacyjnej zajęli pierwsze miejsce, a w półfinale rozbili 10:2 Lewiatana. W spotkaniu o pierwsze miejsce gdańska ekipa uległa 2:5 Magic Łódź. Bauns grał w składzie: Paweł Rompa (bramkarz), Mikołaj Hajduk, Jacek Formela (kapitan), Michał Nowosad, Mateusz Wołejko, Michał Dolot, Andrzej Jankowski, Tomasz Sutyniec, Jakun Sielicki, Krzysztof Walder, Paweł Chylak. Ten ostatni zawodnik został wicekrólem strzelców, ale w Gdyni niestety nie zagra. Paweł Rompa został wybrany najlepszym bramkarzem, a gdańska drużyna otrzymała nagrodę Fair Play.

Drugim przedstawicielem Trójmiasta w finale będzie zespół Copacabana Gdańsk, który był finalista eliminacji w Mrzeźynie. Gdańszczanie w finale przegrali z Ertransem Strzelce Krajeńskie 5:6. W ekipie Copacabany grali: Krzysztof Wiśniewski, Dominik Depta, Marcin Zdanko, Grzegorz Musik, Kamil Kaczyński, Piotr Zelewski, Michał Kiszk. Musik z 16 bramkami został nasjkuteczniejszym zawodnikiem turnieju w Mrzeźnie.

Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi w piątek o godz. 9.00. Gry rozpoczną się o godz. 10.00 i potrwają do godziny 19.00. W sobotę zmagania rozpoczną się o dziewiątej. O godz. 17.00 rozegrany zostanie towarzyski mecz piłkarski Polska - Szwajcaria. Gry półfinałowe odbędą się w niedzielę o godz. 11.00 i 12.00. Finał o szesnastej.