Inauguracja IV ligi obrodziła w gole. Jaguar i Bałtyk wygrały, porażki rezerw

2 marca 2024, godz. 13:00
Opinie (43)
aktualizacja: godz. 19:08 (3 marca 2024)

Energa Bałtyk Gdynia

Zarówno Jaguar Gdańsk, jak i Energa Bałtyk Gdynia wygrały na rozpoczęcie rundy wiosennej w IV lidze pomorskiej. W obu meczach padło sporo goli. Zarówno Jaguar Gdańsk, jak i Energa Bałtyk Gdynia wygrały na rozpoczęcie rundy wiosennej w IV lidze pomorskiej. W obu meczach padło sporo goli.

IV liga pomorska wróciła po zimowej przerwie. Pierwsza kolejka rundy wiosennej obrodziła w gole. Rolę faworytów udźwignęli piłkarze Jaguara Gdańsk oraz Energi Bałtyku Gdynia. Gdańszczanie pokonali Spartę Sycewice 4:1 (1:1), a biało-niebiescy wygrali z Pomezanią Malbork 4:2 (4:0). Arka II Gdynia natomiast przegrała z rezerwami Raduni Stężyca 1:2 (0:0), ale najwyższą porażkę zanotowały rezerwy Gedanii, przegrywając z Chojniczanką II Chojnice 1:5 (0:2).

Gedania 1922 Gdańsk - Świt Skolwin 0:1. Kapelusz lidera, niewykorzystany karny Gedania 1922 Gdańsk - Świt Skolwin 0:1. Kapelusz lidera, niewykorzystany karny

Aktualizacja, 03.03.24, godz. 19:08

Energa Bałtyk Gdynia - Pomezania Malbork 4:2 (4:0)

Iwanowski 15, Kośnik 23, Stępień 30, Jankowski 38 - Wesołowski 64, Grabowski

BAŁTYK: Rabin - Drozdowicz, Demiańczuk, Iwanowski, Kośnik (Waszczuk), Długołęcki (88 Kaźmierczak), Skrzecz, Pikiel (65 Rychłowski), Kaliszewski, Jankowski (Hirsz), Stępień

W pierwszym meczu rundy wiosennej podopieczni Roberta Jędrzejczaka na Narodowym Stadionie Rugby podejmowali Pomezanię Malbork, czyli zespół który także przejawia aspiracje o awansie do III ligi.

Gdynianie zagrali w niemal najmocniejszym zestawieniu. Nieobecny z powodu kontuzji był Oskar Bohm, a w wyjściowej "11" zadebiutowali pozyskani zimą, Dominik PikielRadosław Stępień. Z kolei na ławce rezerwowych zasiadł Robert Hirsz.

IV liga, czyli liga dwóch prędkości. Ciekawa walka o awans i utrzymanie IV liga, czyli liga dwóch prędkości. Ciekawa walka o awans i utrzymanie

Co ciekawe, w ekipie Pomezanii w podstawowym składzie wystąpił Sebastian Dziadkowiec, który jeszcze jesienią przywdziewał biało-niebieski trykot. Zresztą szkoleniowcem ekipy z Malborka jest Paweł Budziwojski, który w przeszłości był zarówno zawodnikiem, jak i trenerem Bałtyku.

Już po pierwszej połowie nie było wątpliwości, który z zespołów jest lepszy. Gospodarze do przerwy prowadzili 4:0 po golach Krzysztofa Iwanowskiego, Mikołaja Kośnika, Radosława Stępnia i Igora Jankowskiego. To była prawdziwa kanonada ze strony biało-niebieskich i nokaut, po którym Pomezania miała się już nie podnieść.

Co prawda Bałtyk, nieco uśpiony tym wysokim prowadzeniem, zbyt rozluźniony wszedł w drugą połowę i w 64. minucie Robert Wesołowski znalazł sposób na Pawła Rabina. Z kolei chwilę później rzut karny po faulu na Wesołowskim wykorzystał Tomasz Grabowski i było "tylko" 4:2.

Przewaga gości w drugiej części nie podległa dyskusji. Na szczęście dla gospodarzy, więcej goli już nie padło i to oni zainkasowali ważne 3 punkty, które pozwoliły im na zachowanie 8-punktowej straty do liderującego Jaguara.

Jaguar Gdańsk - Sparta Sycewice 4:1 (1:1)

Bramki dla Jaguara:
Jadanowski, Zimnicki, 2 Kula

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki, Pietrowski, Sulewski, Zimnicki, Bladowski, Kinder, Płotka, Deleu, Czerwiński oraz Duraj, Brzeski, Czychowski, Filas, Kula, Konkol, Michlaski

Z kolei piłkarze lidera, czyli Jaguara Gdańsk na swoim obiekcie podejmowali 13. zespół IV ligi pomorskiej, Spartę Sycewice. Trener Piotr Formela zdecydował się nieco zamieszać w wyjściowej "11", gdyż na ławce zasiedli, dotychczas podstawowi gracze: Paweł Czychowski czy Klaudiusz Filas. A w ogóle w meczowej kadrze nie znaleźli się: Andrzej Kaszuba, Janusz SurdykowskiAdam Duda. Cała trójka zmaga się z urazami.

III i IV-ligowcy już po próbie generalnej. Zagrali dwa mecze w niespełna 2 godziny III i IV-ligowcy już po próbie generalnej. Zagrali dwa mecze w niespełna 2 godziny

Od pierwszej minuty szansę debiutu otrzymali za to Daniel CzerwińskiSzymon Zimnicki. Obaj do gdańskiego zespołu dołączyli zimą. Ten drugi zresztą zaliczył debiut marzenie, bo wpisał się na listę strzelców, wyprowadzając Jaguara na prowadzenie w drugiej połowie.

Po pierwszej połowie, dość niespodziewanie było 1:1, a goście stawiali naprawdę spory opór. Do siatki po stronie Jaguara trafił Jacek Jadanowski. Ten gol był okrasą całego widowiska, bowiem zawodnik gospodarzy popisał się przepięknym uderzeniem bezpośrednio z rzut wolnego.

W drugiej części to jednak bardziej doświadczony zespół lidera przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dubletem popisał się Bartłomiej Kula.

Radunia II Stężyca - Arka II Gdynia 2:1 (0:0)

Rajski 46, Stolc 68 - Predenkiewicz 79

ARKA II: Semerling - Predenkiewicz, Wereszczak, Bełz (Abramowicz), Zacharewicz, Piotrowski, Hafez (Żmuda), Kowalski, Brodnicki (Gozdecki),(Stępień), Kukuruza, Turski

Nieudany start zaliczyły za to rezerwy Arki Gdynia przegrywając ze swoim odpowiednikiem ze Stężycy. Jedynego gola dla podopiecznych Macieja Cieślika zdobył Marcel Predenkiewicz, który w tym sezonie wystąpił w 14 meczach na szczeblu Fortuna 1. Ligi w barwach pierwszej drużyny.

Chojniczanka II Chojnice - Gedania 1922 Gdańsk 5:1 (2:0)

Kiełkucki 30, Skonieczny 40, Chudziak 75, Lemańczyk 77, Klessa 90 - Giliga 46

GEDANIA II: Petza - Wróblewski, Borkowski, Paliwoda, Witkowski, Gilga, Fijałkowski, Bogdański, Panic, Pawlak, Bunik oraz Klepaczewski, Siwonia, Bławat, Bellanavithanage, Kukliński

Nieudany powrót do zmagań ligowych zaliczyli podopieczni Pawła Szajrycha. Gdańszczanie przegrali z rezerwami Chojniczanki aż 1:5, choć w 46. minucie było tylko 2:1. Honorowego gola dla Gedanii zdobył debiutant, Damian Giliga.