• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Jaguar Gdańsk. Transfer z II ligi, start przygotowań i race na boisku

Damian Konwent
12 stycznia 2024, godz. 06:00 
Opinie (16)

Uczcili pamięć o śp. Ryszardzie Labudzie:

Jaguar Gdańsk przeprowadził pierwszy zimowy transfer. Zespół wzmocnił środkowy pomocnik Andrzej Kaszuba, który w przeszłości występował m.in. w II-ligowych: Raduni Stężyca i KKS 1925 Kalisz, ale przez kontuzję kolana nie grał od sierpnia 2022 roku. Teraz ma wesprzeć drużynę w awansie do III ligi. W ramach przygotowań podopieczni Piotra Formeli rozegrają osiem sparingów, w tym także m.in. z Chojniczanką czy Olimpią Elbląg. Natomiast rundę wiosenną rozpoczną już z nowym sponsorem, Energą z grupy Orlen. Ostatnio klub uczcił także pamięć o zmarłym przed trzema laty Ryszardzie Labudzie, założycielu Jaguara, m.in. odpalając race na klubowych obiektach.

Pierwszy transferJaguar Gdańsk wzmocnił się przed rundą wiosenną. Do zespołu dołączył 29-letni Andrzej Kaszuba, który wzmocni rywalizację w środku pola.

Pomocnik ma bardzo ciekawe CV jak na IV-ligowe realia. Swoją piłkarską przygodę zaczynał w akademii Lechii Gdańsk. Później grał także w seniorskim zespole, ale nie zdołał przebić się do pierwszej drużyny. W 2015 roku przeniósł się do III ligi, gdzie występował w Wierzycy Pelplin i GKS Przodkowo.

Zobacz piłkarski ranking Trójmiasta i sprawdź, na którym miejscu jest Jaguar Gdańsk Zobacz piłkarski ranking Trójmiasta i sprawdź, na którym miejscu jest Jaguar Gdańsk

W 2017 roku trafił do ówczesnej IV-ligowej Raduni Stężyca i pomógł drużynie w awansie, ale wtedy przeniósł się do KKS 1925 Kalisz, z którym z kolei awansował do II ligi. Tam spędził trzy lata i powrócił do II-ligowej już Raduni. W sezonie 2022/23 rozegrał jednak już tylko 7 spotkań, gdyż pod koniec sierpnia doznał kontuzji kolana ratując "Kanarki" od utraty gola w wygranym 4:2 spotkaniu z GKS Jastrzębie, w którym zresztą sam zdobył bramkę.

Operacje i rehabilitacja sprawiły, że od tamtej pory nie rozegrał ani jednego meczu. Do treningów powrócił jednak już w minionej rundzie jesiennej, a teraz będzie miał okazję, by się odbudować i pomóc drużynie awansować do III ligi.

Andrzej Kaszuba został piłkarzem Jaguara Gdańsk. Andrzej Kaszuba został piłkarzem Jaguara Gdańsk.


Kadra nie jest zamkniętaNiewykluczone, że w kolejnych tygodniach klub pozyska kolejnych piłkarzy. Natomiast opuścił go już Aslan Badalzade z Azerbejdżanu, który częściej występował w V-ligowych rezerwach. Na jednym pożegnaniu ma się zakończyć.

- Prowadzimy rozmowy z dwoma zawodnikami, ale nie szukamy wzmocnień na siłę. Na pewno nie będzie żadnych pochopnych ruchów. Wierzę w umiejętności naszych piłkarzy. Ponadto w naszej akademii jest wielu chłopaków, którzy pracują na to, by w grać w pierwszym zespole - mówi nam Piotr Formela, trener Jaguara.


Osiem sparingów. Rywale z II ligiPrzygotowania do rundy wiosennej w Jaguarze rozpoczęły się w tym tygodniu. Piłkarze otrzymali wolne po ostatnim jesiennym meczu i od tego czasu trenowali indywidualnie według wytycznych, które otrzymali od sztabu szkoleniowego.

- Jesteśmy w komplecie. Cieszy mnie to, że na treningach mamy dużą grupę piłkarzy, którzy są głodni gry i nie mogą doczekać się już ligowej rywalizacji. Nie ukrywam, że ja również stęskniłem się za piłką. W najbliższych tygodniach będziemy koncentrować się na przygotowaniu motorycznym i taktycznym. Mamy ustalony harmonogram, według którego będziemy pracować i zaplanowane sparingi, by w stu procentach być gotowym na początek marca, gdy wznowimy rozgrywki - ocenia szkoleniowiec.
Podopieczni trenera Formeli mają przed sobą osiem meczów kontrolnych. Na rozkładzie są zespoły z II, III, IV i V ligi.

Jaguar Gdańsk - sparingi zima 2024

 • 20.01, Gdańsk - Concordia Elbląg (III liga)
 • 27/28.01, Gdańsk - KP Starogard Gdański (III liga)
 • 31.01, Chojnice - Chojniczanka (II liga)
 • 3.02, Gdańsk - Osiczanka (V liga)
 • 10.02, Gdańsk - Wikęd Luzino (III liga)
 • 17.02, Gdańsk - Olimpia Elbląg (II liga)
 • 24.02, Gdańsk - Wierzyca Pelplin (V liga)
 • 24.02, Gdańsk - Centrum Pelplin (V liga)


Jaguar gra z EnergąEnerga S.A. z Grupy Orlen została niedawno sponsorem Akademii Piłkarskiej Jaguar Gdańsk. Firma będzie wspierać akademię kształtującą młodych piłkarzy jak i pierwszy zespół występujący w IV Lidze. Umowa została zawarta do 30 czerwca 2024 roku.

IV-ligowy Jaguar Gdańsk przekazał aż 14 piłkarzy na testy do klubów ekstraklasy IV-ligowy Jaguar Gdańsk przekazał aż 14 piłkarzy na testy do klubów ekstraklasy

Uczcili pamięć o Ryszardzie LabudzieJaguar to nie tylko piłka, treningi i mecze, ale przede wszystkim społeczność. W akademii trenuje kilkaset dzieci i młodzieży, którzy oczywiście się piłkarskiego fachu, ale również innych wartości. Dlatego klub stara się pielęgnować pamięć o tych, którzy już odeszli, a zrobili wiele dobrego dla ich rozwoju.

10 stycznia minęła trzecia rocznica śmierci Ryszarda Labudy, czyli jednego z założycieli klubu. Grupa kibiców i przyjaciół uczciła jego pamięć.

- Pan Ryszard wraz z Andrzejem Piotrowskim założyli Jaguara w 1983 roku i zbudowali pierwsze boisko. Ja kilkanaście lat temu poszedłem na pierwszy trening i tak go poznałem. Wykonali najcięższą pracę, bo gdyby nie to, to klub dziś wcale by nie funkcjonował. Mamy bardzo duży szacunek do tego, bo nikt z nas pewnie nie wpadłby na pomysł stworzenia klubu w Kokoszkach. Staramy się pamiętać o ludziach, którzy pomagali Jaguarowi, licząc, że o nas też kiedyś będzie pamiętał i o tym, że robimy coś dobrego dla rozwoju piłki nożnej w regionie. Chcemy też, aby ich rodzinom było miło i często dostajemy sygnały, że tak właśnie jest - mówi nam Michał Jadanowski, obecny właściciel klubu.

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (16)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane