Jeden celny strzał i porażka w Zabrzu

8 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Lechia przegrywając w Zabrzu pozbawiła się szans na spędzenie zimy w czołowej trójce ekstraklasy, a Abdou Razack Traore nie zdołał powiększyć swojego dorobku strzeleckiego. Czy jedno i drugie możliwe będzie na wiosnę? Lechia przegrywając w Zabrzu pozbawiła się szans na spędzenie zimy w czołowej trójce ekstraklasy, a Abdou Razack Traore nie zdołał powiększyć swojego dorobku strzeleckiego. Czy jedno i drugie możliwe będzie na wiosnę?

Lechia Gdańsk przegrała w Zabrzu z Górnikiem 0:2 (0:2) po golach Mateusza Zachary i Wojciecha Łuczaka. Porażka w ostatnim meczu rundy jesiennej przekresliła szanse gdańszczan by zimę spędzić na podium ekstraklasy. Trudno by podopieczni Bogusława Kaczmarka zdobyli choćby punkt, skoro w całym meczu oddali zaledwie jeden strzał w światło bramki.

Skorupski – Olkowski, Danch, Szewelukin, Gancarczyk - Nakoulma, Przybylski, Mączyński, Magiera - Łuczak - Zachara
Sędziowie: Pskit (Łódź)
Buchalik – Deleu, Bąk, Bieniuk, Brożek – Surma, Pietrowski - Ricardinho, Traore, Grzelczak - Duda
  • 66' Łuczak Zmiany Bemben
  • 83' Zachara Zmiany Nowak
  • 90' Nakoulma Zmiany Wodecki
  • 33' Bieniuk Zmiany Janicki
  • 46' Brożek Zmiany Andreu
  • 63' Ricardinho Zmiany Wiśniewski
  • 14' Zachara
  • 45' Łuczak
  • 76' Duda

8 grudnia 2012, godz. 18:00
Górnik Zabrze

31% 158 typowań Górnik Zabrze
29% 143 typowania REMIS
40% 201 typowań LECHIA Gdańsk

1'
Mecz rozpoczęli zabrzanie, którzy grają w białych strojach. Lechia występuje dziś na zielono od góry do dołu.
2'
Grzelczak (LECHIA) wywalczył pierwszy rzut rożny dla Lechii.
3'
Traore (LECHIA) wrzucał z rzutu rożnego na głowę Ricardinho (LECHIA), ale ten naciskany przez rywali nie trafił w światło bramki.
4'
Duda (LECHIA) z prawej strony próbował dogrywać do Traore (LECHIA) po dobrym przechwycie Pietrowskiego (LECHIA), ale zabrzanie przerwali akcję Lechii we własnym polu karnym.
4'
Traore (LECHIA) na spalonym
6'
Prostopadła piłka od Bieniuka (LECHIA) do Traore (LECHIA), ale uprzedził go Danch (GÓRNIK).
6'
Lechia ewidentnie przeważa wychodząc do rywali dość wysoko.
6'
Duda (LECHIA) wychodził sam na sam ze Skorupskim (GÓRNIK), ale bramkarz gospodarzy był szybszy.
7'
Duda (LECHIA) faulowany w środku boiska przez Gancarczyka (GÓRNIK), który wyprostowaną nogą wjechał w udo gdańskiego napastnika.
9'
Alez groźnie pod bramką Lechii! W polu karnym piłkę Mączyńskiemu (GÓRNIK) wyłożył Łuczak (GÓRNIK), ale udanie interweniował Buchalik (LECHIA).
11'
Składna i ofensywna gra dobrze ustawionych gdańszczan, którzy szybko odzyskują piłkę.
12'
Łuczak (GÓRNIK) znalazł się w polu karnym i próbował główkować po dalekim podaniu Magiery (GÓRNIK), ale nie zagroził Buchalikowi (LECHIA).
13'
Po raz kolejny we znaki Lechii daje się schodzący na prawą stronę Łuczak (GÓRNIK), ale jego podanie ostatecznie nie doszło do Nakoulmy (GÓRNIK).
13'
Rzut rożny dla Górnika
14'
[1:0] GÓRNIK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zachara. Przy wrzutce z rzutu rożnego "przysnął" nieco Deleu (LECHIA), a Zachara (GÓRNIK) główką skierował piłkę w prawy róg bramki tuż przy słupku.
17'
Uskrzydleni golem gospodarze grają coraz bardziej ofensywnie spychając gdanszczan w ich pole karne. Przed chwilą mogło to skończyć się drugą bramka.
20'
Traore (LECHIA) po raz kolejny na spalonym
21'
Lechia traci piłkę po niecelnym podaniu Grzelczaka (LECHIA)
21'
Udany powrót i odbiór Grzelczaka (LECHIA), ale Górnik znów przy piłce.
22'
Teraz to Górnik gra pressingiem. Lechia szuka wyjścia z własnej połowy.
23'
Traore (LECHIA) wypuścił na lewą stronę Brożka, który wrzucił piłkę Dudzie (LECHIA), ale ten nie sięgnął jej głową. Zabrakło centymetrów do bramki na 1:1!
25'
Bieniuk (LECHIA) zderzył się z Nakoulmą (GÓRNIK). Na szczęście niedawny uraz nosa nie daje o sobie znać. Przypomnijmy, że gdański defensor wciąż gra w specjalnej masce ochronnej.
28'
Świetna indywidualna akcja Nakoulmy (GÓRNIK), który wypuścił na czystą pozycję Łuczaka (GÓRNIK), ale w ostatniej chwili udanie interweniował Bąk (LECHIA).
28'
Brożek (LECHIA) w polu karnym uprzedził Nakoulmę (GÓRNIK).
31'
Starcie Nakoulmy (GÓRNIK) z Brożkiem, rzut wolny dla Lechii.
32'
Bieniuk (LECHIA) za linią boczną. Obrońca zgłosił uraz, prawdopodobnie chodzi o naciągnięcie pachwiny
33'
Zamieszanie pod bramką Górnika i wręcz wymarzona okazja dla Traore (LECHIA), który będąc tuż przed bramkarzem uderzył za wysoko
33'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bieniuk, w jego miejsce wchodzi Janicki.
36'
Nakoulma (GÓRNIK) w polu karnym omal nie okiwał Bąka. Zawodnik gospodarzy spodziewał się rzutu rożnego, ale od bramki grę wznawai Buchalik (LECHIA).
37'
Pietrowski (LECHIA) za długo holował piłkę, ale przejął ją Surma (LECHIA). Podał na lewą stroną do Grzelczaka (LECHIA), a ten wywalczył rzut rożny.
39'
Strata Traore (LECHIA), który za długo zastanawiał się komu podać piłkę
40'
Na murawie leży Pietrowski (LECHIA), który przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego ucierpiał przy starciu z Nakoulma (GÓRNIK).
41'
Pietrowski (LECHIA) wrócił do gry
43'
Rzut wolny dla Górnika po faulu Grzelczaka (LECHIA) na Łuczaku (GÓRNIK)
44'
"Jeszcze jeden" - kibice Górnika domagają się kolejnej bramki
45'
Gancarczyk (GÓRNIK) faulowany przez Deleu (LECHIA). Rzut wolny dla gospodarzy
45'
Sędzia Paweł Pskit doliczył minutę do pierwszej części gry
45'
[2:0] GÓRNIK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łuczak. Magiera (GÓRNIK) z lewej strony wycofał piłkę do Łuczaka (GÓRNIK), który pomimo asysty gdańskiego obrońcy technicznym uderzeniem pokonał Buchalika (LECHIA). Gdańszczanie stracili tak zwanego gola do szatni.
45'
Koniec pierwszej części spotkania
Do przerwy Górnik jest dużo bliżej zwycięstwa i pierwszej trójki w ekstraklasie po rundzie jesiennej. Lechia w Zabrzu słabo radzi sobie na skrzydłach. Choć to ustawienie Grzelczaka (LECHIA) na lewej flance budzi sporo emocji, zupełnie niewidoczny z prawej strony jest dzisiaj Ricardinho (LECHIA).
Z pewnością gdańszczanie mogą żałować sytuacji, których nie zdołali wykorzystać Duda (LECHIA) i Traore (LECHIA). Przypomnijmy, że jeśli biało-zieloni nadal chcą mieć nadzieje a to by przezimować w pierwszej trójce ekstraklasy, w drugiej części meczu muszą strzelić przynajmniej trzy bramki i to nie tracąc ani jednej.
46'
W przerwie LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Brożek, w jego miejsce wchodzi Andreu.
46'
Wejście Andreu (LECHIA) za Brożka oznacza, iż na lewą obronę przejdzie Pietrowski (LECHIA).
47'
Olkowski (GÓRNIK) z dużą łatwością przedarł się z piłką prawą stroną w pole karne, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym dla Górnika.
50'
Nakoulma (GÓRNIK) urwał się lewą stroną, ale przy powracającej defensywie Lechii nie miał do kogo podać.
51'
Bąk (LECHIA) przerywa w polu karnym groźną akcję między Łuczakiem (GÓRNIK) i Nakoulmą (GÓRNIK)
52'
Andreu (LECHIA) podawał do Traore (LECHIA), ale ten został uprzedzony przez obrońcę
53'
Po raz kolejny Nakoulmę (GÓRNIK) powstrzymał Bąk (LECHIA). Zawodnik Górnika zbyt daleko wypuścił sobie piłkę podczas ataku lewą stroną
55'
Rzut rożny dla Lechii, ale zakończony o wiele za wysokim uderzeniem Grzelczaka (LECHIA)
56'
Lechia przy piłce, ale zmuszona do wycofania się na własną połowę
57'
Nakoulma (GÓRNIK) znów wpadł z piłką w pole karne, ale po raz kolejny nie przeszedł Bąka
58'
Nakoulma (GÓRNIK) leży na boisku po raz trzeci w ciągu ostatnich kilku minut. Rzut wolny dla Górnika.
60'
Zbyt czytelne zagranie Pietrowskiego (LECHIA) do Grzelczaka (LECHIA). Kontra Górnika
60'
Piłka po groźnej kontrze gospodarzy na szczęście w rękach Buchalika (LECHIA)
62'
Górnik szanuje piłkę spokojnie rozgrywając akcję, Lechia odpuściła z pressingiem
63'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ricardinho, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski. To ostatnia zmiana trenera Kaczmarka.
65'
Groźna wrzutka Traore (LECHIA) z rzutu wolnego, ale udanie interweniował Skorupski (GÓRNIK). Była jeszcze próba dobitki przez Andreu (LECHIA), ale golkiper gospodarzy i z tej sytuacji wyszedł obronną ręką.
66'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza strzelec drugiej bramki dla Górnika - Łuczak, w jego miejsce wchodzi Bemben.
67'
Bemben (GÓRNIK) faulowany przez Grzelczaka (LECHIA). Dośrodkowanie z rzutu wolnego prosto w ręce Buchalika (LECHIA).
71'
Deleu (LECHIA) z prawej strony idealnie dograł do Traore (LECHIA), ale ten z pierwszej piłki uderzył prawą nogą daleko od słupka.
72'
Spięcie pomiędzy Traore (LECHIA) i Magierą (GÓRNIK). Zawodnik Lechii "sprzedał klapsa" rywalowi po jednym ze starć. Obu piłkarzy musieli rozdzielać inni gracze.
73'
Z trybun w stronę Traore (LECHIA) poleciały... śnieżki
74'
Grzelczak (LECHIA) w polu karnym zablokowany przez Dancha (GÓRNIK)
76'
Żółtą kartką został ukarany Duda (LECHIA).
76'
Dyskusyjna kartka dla napastnika Lechii, który ręką lekko trącił rywala. Ten wyraźnie pomógł sędziemu w interpretacji zdarzenia
78'
Nakoulma (GÓRNIK) zamykał akcję strzałem z pierwszej piłki, ale nie zagroził Buchalikowi (LECHIA)
78'
Górnik z dużą swobodą pod polem karnym Lechii. Tuż zza lini uderzał Olkowski (GÓRNIK), ale piłka poleciała wysoko nad bramką
79'
Spiker upomina kibiców by nie rzucali śnieżkami w stronę boiska
80'
Dobra akcja Lechii, ale dośrodkowania Dudy (LECHIA) nie sięgnął Traore (LECHIA)
81'
Wiśniewski (LECHIA) po podaniu od Dudy (LECHIA) pobiegł prawą stroną i zdecydował się uderzać, ale niecelnie. Bramkarz sparował jednak piłkę na rzut rożny.
82'
Kolejny korner dla gdańszczan
83'
Z dystansu "huknął" Pietrowski (LECHIA), ale piłka trafiła w poprzeczkę. Ależ to by była bramka!
83'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zachara, w jego miejsce wchodzi Nowak.
84'
Niedokładne zagranie Dudy (LECHIA) do Wiśniewskiego (LECHIA)
87'
Dobre dośrodkowanie Gancarczyka (GÓRNIK) z lewej strony w pole karne Lechii, ale na szczęście bez konsekwencji dla gdańszczan.
87'
Janicki (LECHIA) przeciąłpodanie do Nakoulmy (GÓRNIK) w polu karnym Lechii
88'
Uderzenie Magiery (GÓRNIK) obok bramki Buchalika (LECHIA)
89'
Nakoulma (GÓRNIK) wymanewrował obrońców Lechii i wpadł w pole karne, ale uderzył wprost w Buchalika (LECHIA). Rzut rożny dla gospodarzy
90'
Dośrodkowanie Wiśniewskiego (LECHIA) do Dudy (LECHIA), ale napastnika uprzedził Skorupski (GÓRNIK)
90'
Sędzia doliczył dwie minuty
90'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nakoulma, w jego miejsce wchodzi Wodecki.
90+2
Kibice Górnika w iście świątecznych nastrojach nucą.... piosenkę "Jingle Bells"
90+2
Koniec spotkania. Górnik - Lechia 2:0 (2:0).

16 GKS Bełchatów 15 1 3 11 10:27 6

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2012-12-10

Wyniki 15 kolejki

• Górnik Zabrze - LECHIA GDAŃSK 2:0 (2:0)
  • Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)
  • Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
  • GKS Bełchatów - Piast Gliwice 1:3 (1:1)
  • Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 4:1 (3:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź 2:2 (0:1)
  • Korona Kielce - Lech Poznań 0:1 (0:0)
  • Polonia Warszawa - Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)

Opinie (213) ponad 50 zablokowanych

• Szacun dla Górnika ... (1)

Nie dopisujują sobie historii jako solidarność i coś tam 1903 ... Ale robią swoje będąc klubem renomowanym z historią MP i PP. Górnik bedzie miał stadion na który zasłużył !!! lechia to przy Górnikiu ...

• 6 12

• Wszystkie tyluły od komuny za wyngiel

podaj adres tego FC

• 0 0

• Bez rzutu karnego nie możemy wygrać nic. (2)

• 76 45

• Kto odkupi

ode mnie mojego bmw tylkołowca z porysowaną maską z mega silnikiem 1.6 diesel????

• 0 0

• Zapomniałeś się podpisać,kibicu" żółto-nibiskich"

• 23 24

• WAKACJE!!!

nareszcie! pełny luzik, nic nie trzeba, kasiora jest, zasłużony odpoczynek. tyle się nakopaliśmy i tyle nam dokopano. to tak jakby budować dom i spieprzyć zalanie stropu, to tak jakby iść na studia i zawalić sesję, prawie wszystkie egzaminy, ale może porównania nie te? teraz do sklepów po niezbędne zakupy, nowe adidasy, samochody, knajpy do rana, laseczki. należy się. zacznijcie się rozglądać za jeszcze lepszymi transferami, będzie można robić mniej za więcej. see you!

• 1 1

• bez emocji...kapelusz powiedz -szczerze co Ty zmieniłeś w LG..proste pytanie? (1)