Wiadomości

Trzykrotny mistrz olimpijski na hipodromie

Próba terenowa jest drugą konkurencją WKKW.
Próba terenowa jest drugą konkurencją WKKW. mat. prasowe Hipodrom Sopot

Na deser jeździeckiego sezonu w Sopocie na hipodromie wystartuje prawdziwy mistrz. Andrew Hoy to trzykrotny mistrz olimpijski w drużynie oraz indywidualny wicemistrz we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. 56-letni Australijczyk zaprezentuje się w ramach Jeździeckiego Triathlonu, który na obiekcie będzie rozgrywany od piątku do niedzieli. Dla kibiców wstęp jest wolny.W ostatnich tegorocznych zawodach WKKW w Sopocie zaprezentuje się około 150 jeźdźców z całego świata. Od piątku do niedzieli konkurencje rozgrywane będą od godziny 9 do 17. Tradycyjnie najpierw rozegrane zostanie ujeżdżenie, potem próba terenowa, a na koniec konkurs skoków.

Gwiazdą pierwszej wielkości będzie Andrew Hoy. Z reprezentacją Australii na trzech kolejnych igrzyskach (1992, 1996, 2000) sięgał on po tytuły drużynowego mistrza olimpijskiego. W Sydney stanął również na podium po konkursie indywidualnym, zdobywając srebro. Od kilkunastu lat na stałe mieszka w Wielkiej Brytanii.

Warto również zwrócić uwagę na Lindę Algotsson. Szwedka ma na koncie kilka medali z mistrzostw świata i Europy, startowała na czterech igrzyskach olimpijskich, wygrywała konkursy Pucharu Świata.

Ponadto na liście startowej nie brakuje reprezentantów m.in.: Niemiec, W.Brytanii, Belgii, Danii i Włoch.

PEŁNE LISTY STARTOWE NA OFICJALNEJ STRONIE ZAWODÓW

W programie sopockiej imprezy jest rywalizacja łącznie w pięciu klasach. Dla krajowych zawodników najważniejszym startem jest Finał Pucharu Polski WKKW 2015.

Do klasyfikacji końcowej indywidualnej będą liczone 3 najlepsze wyniki punktowe osiągnięte przez zawodnika w zawodach eliminacyjnych podczas całego cyklu rozgrywek oraz wynik uzyskany w sopockim finale. Kwalifikacje odbywały się w siedmiu miejscowościach, w tym we wrześniu w Sopocie. Czołówka rankingu na razie wygląda następująco: 1. Paweł Spisak, 2. Paweł Warszawski, 3. Artur Społowicz.

SPRAWDŹ, WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI W WKKW, KTÓRE ODBYŁY SIĘ W SOPOCIE W SIERPNIU

Przypomnijmy, że niemal identyczna kolejność była w mistrzostwach Polski, które w sierpniu rozegrano również przy ul. Polnej. Wówczas Spisaka i Warszawskiego przedzielił Mariusz Kleniuk, który w rankingu jest obecnie piąty.

Opinie (4)

 • co robi hipodrom? (1)

  mają takie gwiazdy a nawet nie potrafią popromować odpowiednio imprezy

  • 3 2

  • cos tam robi

   robi tyle na ile ich stac. Widzialem plakaty na slupach i spot w TVP Gdańsk, wiec chyba nie jest tak zle

   • 1 0

 • WKKW

  Jak zwykle tak piękna widowiskowa impreza a żadnej promocji reklamy , nowo otwierane knajpy w trójmieście mają większą reklamę a szkoda bo piękny sport i pogoda dopisuje !!!

  • 6 3

 • Cudowne zawody! Uwielbiam WKKW!

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2021

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane