Juniorzy Lechii Gdańsk ograli w sparingu seniorów Bałtyku Gdynia

Piłkarze Lechii Gdańsk U-19 strzelili trzy gole Bałtykowi w Gdyni. Wyróżnił się Przemysław Macierzyński (na pierwszym planie), który po raz drugi próbuje zaistnieć w seniorskiej drużynie biało-zielonych. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Piłkarze Lechii Gdańsk do lat 19 pokonali w sparingu na Narodowym Stadionie Rugby Bałtyk Gdynia 3:1 (1:0). W pierwszej połowie niewiele wskazywało na sukces juniorów nad III-ligowcami, gdyż biało-niebiescy objęli prowadzenie po akcji wychowanków... biało-zielonych. Goście doszli do głosu po siedmiu zmianach w miejscowych szeregach.

PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ MECZU LECHIA - PIAST

Letniowski 29 - Macierzyński 72, 85, Kobryń 90

BAŁTYK: Bartkowiak - Kołodziejski (70 Gołubiński), Kostuch, Szur (60 Korpalski), Kochanek - Duszkiewicz (70 Malanowski), Letniowski (70 Golc), Czerwiński - Marczak (46 Rychłowski), Duda (60 Marczak), Kuzimski (60 Klecha)

LECHIA: Leszczyński - Kobryń, Lisiecki, Kaczorowski, Kałahur - Petk, Rynkowski, Żukowski, Schikowski, Włodarczyk - Macierzyński oraz Merchel, Goławski, Zaręba, Wasilewski, Bluma, Brzozowski

Lechia Gdańsk U-19 w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów po rundzie jesiennej plasuje się na 8. miejscu (8 zwycięstw, 3 remisy, 6 porażek, bramki 19:25). Biało-zieloni przygotowują się do ciężkiej walki o utrzymanie, gdyż w wyniku reformy tych rozgrywek pozostanie w tym gronie dadzą tylko pozycje 1-6.

W drużynie juniorów Lechii rozpoczęło trzech piłkarzy, którzy należą do kadry ekstraklasowego zespołu: Mateusz Żukowski, Florian SchikowskiPrzemysław Macierzyński. Ten ostatni wrócił po wypożyczeniu z Benfiki Lizbona i przed tygodniem siedział na ławce rezerwowych podczas inauguracji ligowej wiosny.

ZIMOWE ZMIANY KADROWE W BAŁTYKU GDYNIA
Przyszli: Michał Marczak (pozycja: pomocnik, poprzedni klub: Stal Rzeszów), Przemysław Czerwiński (pomocnik, wypożyczenie z Chojniczanki do 30.06.2018)

Odchodzą: Kewin Wesołowski (obrońca), Michał Bartkowiak (bramkarz), Damian Podkański (napastnik), Arkadiusz Proena (obrońca) - szukają klubów

Gdańska młodzież zaskoczyła III-ligowców w końcówce spotkania, strzelając aż trzy gole. Wspomniany Macierzyński posłał piłkę dwukrotnie do siatki. Jednego gola zaliczył Rafał Kobryń. Gra Bałtyku posypała się, gdy trener Sebastian Letniowski dokonał siedmiu zmian w składzie.

W pierwszej połowie w roli głównej wystąpili byli lechiści. W 29. minucie gola strzelił Juliusz Letniowski, który trenował w pierwszej drużynie biało-zielonych w sezonie 2015/16, ale na debiut w ekstraklasie się nie doczekał. Natomiast asystę zaliczył Adam Duda, który w 26 występach ligowych na najwyższym, krajowym poziomie zdobył 5 bramek. Obaj są zresztą wychowankami gdańskiego klubu.

- Do przerwy gra nie potoczyła się do końca po naszej myśli, ale w drugiej połowie zaprezentowaliśmy z bardzo dobrej strony. Zwycięstwo oczywiście cieszy, ale dla nas najważniejsza było możliwość sprawdzenia się na tle wymagająca rywala - podkreślił Tomasz Unton, szkoleniowiec Lechii U-19.
ZIMOWE SPARINGI BAŁTYKU GDYNIA
Bilans: 3 zwycięstwa, 3 remisy, 3 porażki, bramki: 16:16
20 stycznia, Cetniewo - Olimpia Grudziądz (I liga) 1:1 (1:0)
Bramka: Adam Duda

27 stycznia, Elbląg - Olimpia Elbląg (II liga) 0:0

31 stycznia, Gdynia, Pogoń Siedlce (I liga) 1:4 (1:1)
Bramka dla Bałtyku: Michał Marczak

2 lutego, Stężyca, Bytovia (I liga) 1:1 (1:0)
Marczak

6 lutego, Władysławowo, Chrobry Głogów (I liga) 3:2 (1:2)
Łukasz Duszkiewicz, Przemysław Czerwiński, Rafał Malanowski

10 lutego, Chojnice - Chojniczanka (I liga) 2:3 (1:1))
Mateusz Kuzimski, Przemysław Szur

11 lutego, Stężyca - Radunia Stężyca (IV liga) 6:2 (2:1)
Bramki: Szymon Rychłowski 4, Duda, Mateusz Kołodziejski

13 lutego, Gdynia - Cartusia (IV liga) 1:0 (0:0)
Juliusz Letniowski

17 lutego, Gdynia - Lechia Gdańsk U-19 1:3 (1:0)
Letniowski

24 lutego, Gdynia, Gryf Słupsk (IV liga)

16 ŁKS Łódź 20 4 2 14 20:37 14

W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.

07.02 (pt) godz.20:30 Śląsk Wrocław typuj LECHIA Gdańsk
14.02 (pt) godz.20:30 LECHIA Gdańsk typuj Piast Gliwice
23.02 (nd) godz.17:30 Lech Poznań typuj LECHIA Gdańsk
21.12 (sob) godz.15:00 LECHIA Gdańsk 0:3 Raków Częstochowa LIVE!
15.12 (nd) godz.17:30 Jagiellonia Białystok 3:0 LECHIA Gdańsk LIVE!