Wiadomości

Bilety na mecze Polski w Euro 2016 od poniedziałku

Lechia Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat Jakub Wawrzyniak rozczarowany Euro 2016
Sławomir Peszko (z piłką) i Sebastian Mila (nr 6) o wynikach losowania dowiedzieli się po meczu z Wisłą Kraków.
Sławomir Peszko (z piłką) i Sebastian Mila (nr 6) o wynikach losowania dowiedzieli się po meczu z Wisłą Kraków. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

W poniedziałek ruszą zapisy na bilety na mecze reprezentacji Polski podczas Euro 2016. Jedna osoba może aplikować o 4 wejściówki. Witryna sprzedażowa na stronie UEFA otwarta będzie do 18 stycznia. Nie ma powodu do pospiechu, gdyż o przydziale wejściówek decydować będzie losowanie, a nie kolejność rejestracji. Za obejrzenia spotkania grupowego biało-czerwonych z: Irlandią Północną w Nicei 12 czerwca, Niemcami w Paryżu 16 czerwca bądź Ukrainą w Marsylii 21 czerwca trzeba zapłacić od 25 do 145 euro. Można też od razu ubiegać się o karnet na wszystkie pojedynki podopiecznych Adama Nawałki we Francji.TUTAJ MOŻESZ ZAPISAĆ SIĘ NA BILETY NA MECZE REPREZENTACJI POLSKI

Jak oceniasz losowanie reprezentacji Polski w Euro 2016?

bardzo dobre, gdyż pamiętajmy, że byliśmy losowani dopiero z trzeciego koszyka 27%
dobre, choć można jeszcze było trafić lepiej 25%
ani dobre, ani złe, ale z tej grupy powinniśmy wyjść 22%
złe, bo rywale raczej mam niezbyt pasują 6%
to dopiero ocenimy po osiągniętych wynikach na boisku 20%
zakończona Łącznie głosów: 320
Bilety na turniej we Francji, który rozegrany zostanie od 10 czerwca do 10 lipca 2016 roku, oficjalnie można kupować tylko za pośrednictwem strony www.euro2016.com. Europejska federacja od 14 grudnia do 18 stycznia udostępni transzę około 800 tysięcy biletów. Ubiegać się one mogą jedynie obywatele tych państw, których reprezentacje grać będą w Euro 2016.

Dla każdej nacji zarezerwowano około 19 procent ogólnej sumy miejsc na stadionach, na których zagra dana drużyna. W związku z tym można mówić, że do Polaków uśmiechnęło się szczęście, gdyż los przydzielił im jedno spotkanie na największych obiekcie. 16 czerwca o godzinie 21 biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami na paryskim Saint-Denis, który mieści 80 tysięcy widzów.

Dużym stadionem jest także ten w Marsylii, gdzie nasz zespół kończyć będzie zmagania grupowe, 21 czerwca o 18 pojedynkiem z Ukrainą. Tam mieści się 67 tysięcy kibiców.

Natomiast najmniejsza widownia zgromadzi się na pierwszym meczu podopiecznych Adama Nawałki w Nicei. 12 czerwca o 18 potyczkę z Irlandią Północą na stadionie będzie mogło zobaczyć 35 tysięcy osób.

Wynika z tego, że łącznie na trzy mecze grupowe dla Polaków UEFA powinna przeznaczyć w tej transzy sprzedażowej niespełna 40 tysięcy biletów.

MECZE GRUPOWE POLSKI W EURO 2016
12.06, godzina 18, Nicea - Irlandia Północna
16.06, godz. 21, Paryż, Saint-Denis - Niemcy
21.06, godz. 18, Marsylia - Ukraina


Wejściówki na spotkania pierwszej fazy turnieju, bez względu na stadion, na których się odbywają są w czterech kategoriach cenowych. Należy wydać 25, 55, 105 bądź 145 euro. Tyle samo zapłacimy za wejściówki na mecz 1/8 finału. Przypomnijmy, że dotrą tutaj po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz 4 zespoły z najlepszym bilansem z tych, które zajmą 3. miejsca.

Wyjątkiem w tej fazie będzie tylko mecz otwarcia. 10 czerwca za możliwość obejrzenia Francji i Rumunii trzeba zapłacić: 75, 195, 395 i 595. To drożej niż za mecze czołowej "8", a później "4" turnieju.

GDY W PARYŻU LOSOWANO GRUPY, W GDAŃSKU LECHIA OGRYWAŁA WISŁĘ. PRZECZYTAJ JAK NA ŻYWO RELACJONOWALIŚMY OBA WYDARZENIA

Ćwierćfinały to wydatek odpowiednio: 45, 85, 135 i 195 euro. Za mecze półfinałowe należy zapłacić: 65, 165, 295 i 495 euro. Natomiast finał został wyceniony na: 85, 295, 595 i 895 euro.

By przystąpić do zakupu trzeba zarejestrować się na stronie UEFA, a następnie wybrać jeden z trzech rodzajów wejściówek. Można zapisać się na poszczególny mecz bądź też wybrać opcję na wszystkie mecze reprezentacji Polski aż do finału.

Wówczas należy z góry opłacić taki karnet aż do finału włącznie. Gdy okaże się, że reprezentacja Polski odpadnie wcześniej, to wówczas po turnieju UEFA zwróci pieniądze za te fazy turnieju, w którym nie grała nasza drużyna, a te bilety zostaną anulowane.

MILA JEST JEDNYM Z BOHATERÓW W HISTORII MECZÓW Z NIEMCAMI, PESZKO TEŻ MÓGŁ W NIEJ BYĆ

Ponadto jest możliwość aplikowania niepełnosprawnych na wózkach o bilety na specjalnie do tego celu wyznaczone miejsca na stadionie.

O tym, czy udało się zakupić bilet UEFA poinformuje w lutym. W tej informacji zawarte też będą informacje o terminach płatności. Natomiast na wskazany adres zakupione bilety mają być przesłane najpóźniej do końca maja 2016 roku.

Otwierana w poniedziałek sprzedaż jest już drugą. W pierwszej mogli zapisywać się wszyscy chętni, ale bilety musieli kupować "w ciemno", nie wiedząc, kto z kim zagra. Z tej formy skorzystali obywatele ponad 200 państw, którzy średnio złożyli 12 zapisów na 1 dostępny bilet. W puli polskiej zapewne konkurencja będzie jeszcze większa.

PZPN postuluje, by w pierwszej kolejności bilety trafiły do tych, którzy posiadają karty kibica "Łączy nas piłka".

PODZIAŁ NA GRUPY EURO 2016
GRUPA A
Francja, Rumunia, Albania, Szwajcaria

GRUPA B
Anglia, Rosja, Walia, Słowacja

GRUPA C
Niemcy, Ukraina, POLSKA, Irlandia Północna


GRUPA D
Hiszpania, Czechy, Turcja, Chorwacja

GRUPA E
Belgia, Włochy, Irlandia, Szwecja

GRUPA F
Portugalia, Islandia, Austria, Węgry


TEGO NIE BYŁO NIGDY WCZEŚNIEJ W HISTORII. TRZECH PIŁKARZY LECHII RÓWNOCZEŚNIE ZAGRAŁO W MECZU REPREZENTACJI POLSKI

Jak przypominaliśmy na ostatnie mecze reprezentacji Polki trener Nawałka regularnie powoływał po 4 piłkarzy Lechii. Nie oznacza to, że tak liczna gdańska reprezentacja znajdzie się na Euro 2016, gdyż na ogół selekcjoner na zgrupowanie zapraszał po 28 zawodników, a w kadrze na mistrzostwach znajdzie się 23.

Przedstawiciele biało-zielonych w sobotni wieczór nawet nie mogli emocjonować się ceremonią losowania, gdyż w tym samym czasie rozgrywali mecz ligowy z Wisłą Kraków.

- Nawet nie zwróciłem uwagi na to, że spiker podał skład grupy. Dowiedziałem się po meczu. Czy to są mocni przeciwnicy czy nie, będzie wiadomo dopiero po mistrzostwach. Znając trenera Nawałkę, ktokolwiek w tej grupie by nie był, celem będzie wyjście z grupy. Myślę, że tym razem to się uda - wiara i wsparcie, jakie otrzymuje reprezentacja od kibiców, przełoży się na wynik. Fajnie by było w ogóle pojechać na mistrzostwa, a gdybym po raz kolejny strzelił Niemcom bramkę to by było coś fantastycznego. Mam jeszcze tyle marzeń do spełnienia, że warto się poświęcać - podkreślał Sebastian Mila, który zdobył bramkę w październiku 2014 roku, gdy w eliminacjach Polska pokonała Niemców 2:0.
PRZECZYTAJ, JAKĄ GRUPĘ ŚMIERCI I MARZEŃ WYTYPOWAŁ PRZED LOSOWANIEM SEBASTIAN MILA I ILE SIĘ Z TEGO SPEŁNIŁO?

Z optymizmem do wyników losowania podchodzi także Sławomir Peszko, choć widział możliwości, by trafić jeszcze lepiej.

- Niemcy to bardzo trudny przeciwnik i zwłaszcza na turniejach jest ciężko z nimi wygrać. Oczywiście nie jesteśmy skazani na porażkę, bo pokazaliśmy, że potrafimy ich pokonać, aczkolwiek będzie mega ciężko. Ukraina od dłuższego czasu nam nie leżała,. Każdy wie jak się kończyło w poprzednich eliminacjach. Irlandia Północna reprezentuje styl wyspiarski. Dwie takie drużyny wykluczyliśmy z eliminacji, więc tu byłbym spokojny. Na pewno można było trafić gorzej, ale chyba każdy wolał ominąć Niemców. Ja na przykład wolałbym mieć w grupie Francuzów. Niemcy dla mnie nie są jakimś szczególnym rywalem ze względu na to, że występowałem w Bundeslidze. Raczej chodzi o ich poziom sportowy. Nie grałem w zwycięskim meczu z nimi. Jeśli w ogóle pojadę na mistrzostwa, bardzo chciałbym dostać taką szansę - mówił skrzydłowy Lechii.

Opinie (31) 2 zablokowane

 • (5)

  A ja już mam 4 bilety na mecz otwarcia.

  • 7 17

  • ale tam nie grają Polacy :) (4)

   a to o tym artykuł

   • 8 1

   • o co chodzi? (3)

    przecież ten sport jest tak samo żałosny jak większość go oglądających, swoją drogą idiotyzm płacić 145ojro i patrzeć jak kilkunastu kolesi biega za piłką jak pies za kijem

    • 9 19

    • No ... lepiej przepic, co? (2)

     • 10 4

     • jest zasada

      nie mierz innych swoją miarą, że ty pijesz nie oznacza że inni też te pieniądze przepiją.

      • 5 2

     • Oranie

      lepiej przeorac jakies laski...

      • 0 1

 • grupa dobra ale do Francji się nie wybieram zwłaszcza na saint denis (4)

  • 26 5

  • (3)

   Mamy realne szanse wyjść, Irlandię Północną i banderowców powinniśmy pokonać, jedynie z Niemcami będzie ciężko. Dwa zwycięstwa 6 ptk i mamy drugą pozycję.

   • 5 5

   • jak już tak piszesz glupio to bądź konsekwetny (2)

    nie Irlandia Polnocna a IRA i nie Niemcy a nazisci

    • 5 6

    • (1)

     W Niemczech nie stawiają pomników ku chwale nazizmu.

     • 4 1

     • Postawili w Auschwitz...wystarczy

      • 0 1

 • Strach tam jechać :/

  • 29 8

 • hmm (2)

  kto by chcial na zywo ogladac tych pa...?? chyba tylko wasate janusze i tempa gimbaza! a ja reprezentacji pzpn mowie NIE !

  • 10 46

  • Idź z różańcem na marsz prawdziwy polaku

   • 10 6

  • idz sobie odpal race

   • 6 8

 • band....ów rozjechać 5:0 i naz 3:0 :D

  • 23 10

 • czy w ofercie sprzedazy rozdaja kamizelki kuloodporne?? (1)

  • 22 2

  • tak

   i dodatkowo pancerne rowery
   i pasy cnoty

   • 3 0

 • Lechio

  Wracając do meczu Banaczek jedzie na tym co zrobił vH. gdyby nie rotował składem i wprowadzał dziwnych rezerwowych tak samo by wygrywał. Lechii potrzebny jest trener z autorytetem, sam nie mam pomysłu. Nie Skorża, Smuda, ale ktoś kto by budził szacunek tylko taki trener może ogarnąć Te Nazwiska. Panie Prezesie proszę coś z tym zrobić, ponieważ ja i moi znajomi boimy się chodzić na mecze z wnukami. W czasach teroryzmu to tylko zaproszenie.
  Losowanie, na ME nie ma słabych drużyn, my też nie jesteśmy słabi, oby tylko nie było kontuzji i chorób. Trzeba wierzyć.

  • 3 8

 • Nie ma szans na bilety (2)

  Redaktor zapomniał dodać, że pierwszeństwo w zakupie biletów mają Ci co posiadają kartę kibica PZPN, a jest ich 21 tyś. Każdy z nich może zamówić 4 bilety, więc jakby zamawianie biletów przez tych co nie posiadają karty może być tylko stratą czasu.

  • 7 2

  • na stronie UEFA nic o tym nie ma !!!

   widać takie przepisy sobie PZPN wymyslił by się napchać

   ale i tak nie ma gwarancji że wszyscy z kartami złożą

   • 2 0

  • srutu tutu ja mam zamuwione i do odebrania 7 biletów i co 4 z kartą i trzy bez

   • 0 6

 • kadrowicze Lechii ...

  Lwy Północy
  Władcy Północy...
  a normalnych piłkarzy , którzy grają i potrafią zgromadzić widownię tam nie ma ???

  • 2 6

 • (1)

  Odkąd powiedzenie "zobaczyć Paryż i umrzeć" nabrało zbyt dosłownego znaczenia całkowicie zrezygnowałem z próby zakupu biletów.

  • 5 0

  • nigdy nie bylo takiego powiedzenia....bylo ,,zobaczyc Neapol i umrzec''

   • 1 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 04.12.2021 godz. 20:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

60%

77 typowań

x

25%

33 typowania

2

15%

19 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. KRZYSZTOF BEKSA 18 39 72.2%
2. Krystian K 12 37 91.7%
3. Andrzej Sobieski 18 36 66.7%
4. Hubert Kowalik 18 36 66.7%
5. Marcin Kaczmarek 18 36 66.7%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Lech Poznań 16 10 5 1 31:8 35
2 Pogoń Szczecin 16 9 5 2 29:12 32
3 LECHIA GDAŃSK 16 8 6 2 29:19 30
4 Raków Częstochowa 15 8 5 2 28:17 29
5 Radomiak Radom 16 7 7 2 21:13 28
6 Śląsk Wrocław 16 6 6 4 28:23 24
7 Wisła Płock 16 7 2 7 26:24 23
8 Piast Gliwice 16 6 3 7 23:22 21
9 Górnik Zabrze 15 6 3 6 19:20 21
10 Stal Mielec 16 5 6 5 22:24 21
11 Jagiellonia Białystok 16 5 6 5 21:23 21
12 Cracovia 16 5 5 6 22:24 20
13 Wisła Kraków 16 5 2 9 16:27 17
14 Zagłębie Lubin 15 5 2 8 15:26 17
15 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 15 2 6 7 19:25 12
16 Legia Warszawa 14 4 0 10 15:25 12
17 Warta Poznań 16 2 5 9 10:21 11
18 Górnik Łęczna 16 1 6 9 13:34 9

Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.

Wyniki 16 kolejki:

 • Pogoń Szczecin - LECHIA GDAŃSK 5:1 (2:1)
 • Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (0:1)
 • Wisła Kraków - Radomiak Radom 0:1 (0:1)
 • Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 1:2 (1:2)
 • Śląsk Wrocław - Stal Mielec 2:1 (0:0)
 • Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 4:0 (1:0)
 • Wisła Płock - Cracovia 2:1 (2:0)
 • Lech Poznań - Warta Poznań 2:0 (0:0)
 • Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0)

Terminarz

04.12 (sob) godz.20:00 LECHIA Gdańsk typuj Raków Częstochowa LIVE!
11.12 (sob) godz.20:00 LECHIA Gdańsk typuj Jagiellonia Białystok
17.12 (pt) godz.20:30 Wisła Płock typuj LECHIA Gdańsk
27.11 (sob) godz.17:30 Pogoń Szczecin 5:1 LECHIA Gdańsk LIVE!
20.11 (sob) godz.17:30 Stal Mielec 3:3 LECHIA Gdańsk LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane