• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Bramkarka Vistalu stawia na... Owena

Jacek Główczyński
14 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat) 
Beata Kowalczyk spotyka się z sympatią kibiców nie tylko podczas meczów Vistalu. Dobra gra gdyńskiej bramkarki czasem owocuje nawet... rabatem przy zakupach w sklepach. Beata Kowalczyk spotyka się z sympatią kibiców nie tylko podczas meczów Vistalu. Dobra gra gdyńskiej bramkarki czasem owocuje nawet... rabatem przy zakupach w sklepach.

Piłkarki ręczne Vistalu są w trakcie najbardziej forsownego miesiąca w sezonie zasadniczym PGNiG Superligi. W środę o godzinie 18:00 zmierzą się z Ruchem w Chorzowie, a łącznie w styczniu rozegrają aż siedem meczów. Beata Kowalczyk w wywiadzie udzielonym Trojmiasto.pl, wśród celów na 2014 rok wymienia uzupełnienie ligowej kolekcji o złoty medal. Natomiast w plebiscycie na Ligowca Roku 2013 za faworyta uważa... Owena, czyli swoją koleżankę klubową, Patrycję Kulwińską. Głosowanie, w którym oczywiście można stawiać również na gdyńską bramkarkę, trwa do 31 stycznia.Jacek Główczyński: Jaki był dla pani rok 2013?

Beata Kowalczyk: Na pewno nieszczęśliwy, jeśli chodzi o wynik Vistalu, gdyż zabrakło nam medalu. Natomiast cieszę się, że nasza żeńska reprezentacja Polski zdobyła coś niesamowitego. Mam nadzieję, że 4. miejsce na mistrzostwach świata będzie bazą do tego, aby nastały lepsze czasy dla naszej dyscypliny.

WSZYSCY KANDYDACI DO TYTUŁU LIGOWCA ROKU 2013 - GŁOSOWANIE TRWA DO 31 STYCZNIA

Czy kadra może pociągnąć całą piłkę ręczną?

Myślę, że tak. Siła w młodzieży. Ja jestem za tym, aby te dziewczynki - oczywiście w stosunku do mojego wieku tak o nich mówię - grały jak najlepiej.

Zawodnik

Beata Kowalczyk

Beata Kowalczyk

ur.
1978
wzrost
176 cm
ocena z sezonu
3.67 (338 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Pani jako bramkarka jeszcze się rozwija, czy już tylko bazuje na tym, czego nauczyła się pani przez ostatnie lata?

Na pewno bazuję na dużym doświadczeniu. Jednak są takie elementy, których wciąż się uczę. Niektóre rzeczy mnie nadal zaskakują, ale mogę powiedzieć, że radzę sobie i z nimi.

Po meczach Vistalu często pozuje pani do zdjęć z kibicami, rozdaje autografy. Czy także na ulicach Gdyni jest pani rozpoznawana?

Nie czuję się osobą znaną, ale potrzebną zespołowi, a że tak jest, otrzymuje tego dowody także poza halą. Nawet ostatnio miała miejsce taka sytuacja, że pani w sklepie mnie rozpoznała i otrzymałam zniżkę na pewien produkt. Mam zresztą tylko dowody sympatii. Nie miałam w Gdyni żadnych złych zdarzeń. Każdy podchodzi do mnie i innych dziewczyn z Vistalu z uśmiechem. To także jest dodatkowy bodziec do lepszej gry.

Na którym miejscu pod względem popularności w grach zespołowych postawiłaby pani piłkę ręczną w Gdyni?

Nie czuję się takim ekspertem, aby porównać popularność piłki ręcznej z koszykówką czy piłką nożną. Chyba, jak wszędzie, na pierwszym miejscu jest piłka nożna, mimo że futbolowa reprezentacja gra tak jak gra. Oczywiście nie jestem przeciwko tej dyscyplinie, ale fajnie byłoby, jakby i inne gry zespołowe cieszyły się podobną popularnością.

BEATA KOWALCZYK LIGOWCEM WRZEŚNIA

Z tego co wiem, to nominacja do grona kandydatów do tytułu Ligowca Roku 2013 w Trójmieście nie jest pierwszym pani plebiscytowym wyróżnieniem. Jak wiodło się pani w tego typu rankingach w poprzednich miastach, w których pani grała?

W Jeleniej Górze bodajże najlepsze miejsce, które osiągnęłam w plebiscycie, to było trzecie. Wybierano mnie także do "10" najlepszych sportowców w Piotrkowie Trybunalskim. Niestety, nie zapamiętałam, jaką lokatę miałam tam najwyższą, gdyż zazwyczaj w ogłaszaniu wyników nie brałam udziału, gdyż byłam wtedy na meczu lub turnieju.

W wyścigu do tytułu Ligowca Roku 2013 w Trójmieście jest dziewięciu kandydatów, w tym dwie piłkarki ręczne Vistalu. Kto wygra?

Myślę, że piłkarz, czyli... Owen.

Stawia zatem pani na koleżankę klubową, Patrycję Kulwińską. Nie obawiacie się panie, że nawzajem odbierać będziecie sobie głosy?

My jesteśmy zespołem i bez względu na to, na którą z nas będą oddawane głosy, to będzie fajnie, gdyż to będzie także wyrażenie uznania dla całej naszej drużyny.

WYWIAD Z BEATĄ KOWALCZYK: BRAK MEDALU TO WIELKA POMYŁKA

Na co możemy liczyć ze strony Vistalu w 2014 roku?

Może z przebiegów naszych ostatnich meczów tego nie widać i niektórych taka deklaracja zdziwi, ale naprawdę celujemy w zdobycie medalu. Co więcej, w swojej karierze nie mam jeszcze złota, zatem czas w Gdyni uzupełnić kolekcję o ten kruszec.

Typowanie wyników

15 stycznia 2014, godz. 18:00
1 pkt.
Ruch Chorzów
VISTAL Gdynia

Jak typowano

3% 13 typowań Ruch Chorzów
1% 3 typowania REMIS
96% 402 typowania VISTAL Gdynia

Twoje dane

Kluby sportowe

Opinie (4) 1 zablokowana

 • Brawo Kowal masz mój głos

  • 6 1

 • (1)

  Owen to piłkarz Liverpool a teraz na bramkę.przeciw korupcyji wszystko co kręci sie wokół piłki sprzedane

  • 1 3

  • "inteligencja" się odezwała...

   • 2 2

 • Mecz

  Kurcze,trudny wybór !!!
  lecz stawiam na dziewczyny - panie,przedstawiciele innych dyscyplin mi się przejedli.Bez bramek Patrycji vistal przegrywa.
  stawiam na Patrycję Kulwińską

  • 3 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane