• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lechia ukarana za pirotechnikę

jag.
10 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
aktualizacja: godz. 18:13 (10 grudnia 2014)

Lechia Gdańsk

Za te wydarzenia podczas meczu Lechia - Piast gdański klub musi zapłacić karę finansową, a kibiców dotknęły sankcje zarówno podczas spotkań na PGE Arenie, jak i na wyjeździe. Nie wiadomo zresztą, czy na decyzjach Komisji Ligi się skończy, gdyż wojewoda pomorski ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku policji, która sugeruje zamknięcie części lub całości trybun na PGE Arenie po ostatnim "pokazie" pirotechnicznym. Za te wydarzenia podczas meczu Lechia - Piast gdański klub musi zapłacić karę finansową, a kibiców dotknęły sankcje zarówno podczas spotkań na PGE Arenie, jak i na wyjeździe. Nie wiadomo zresztą, czy na decyzjach Komisji Ligi się skończy, gdyż wojewoda pomorski ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku policji, która sugeruje zamknięcie części lub całości trybun na PGE Arenie po ostatnim "pokazie" pirotechnicznym.

Lechia ma zapłacić 30 tysięcy złotych kary, a kibice w grupie zorganizowanej nie pojadą na cztery mecze wyjazdowe biało-zielonych w ekstraklasie, licząc od sobotniego spotkania w Poznaniu. Ponadto osoby, które siedziały na trybunie zielonej, czyli tej na której doszło do odpalenia środków pirotechnicznych w niedzielnym spotkaniu z Piastem Gliwice, nie będą mogły wejść na jeden wiosenny pojedynek na PGE Arenie. Takie sankcje uchwaliła Komisja Ligi. Na tym może jednak się nie skończyć, gdyż - jak informowaliśmy - postępowanie administracyjne wszczął wojewoda pomorski, który ma 30 dni na ustosunkowanie się do wniosku policji, zabiegającej o zamknięcie stadionu w całości lub części.WOJEWODA ROZWAŻA WNIOSEK POLICJI. TRYBUNY PGE ARENY MOGĄ BYĆ ZAMKNIĘTE W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI

Lechia przyznała, że Komisja Ligi Ekstraklasy SA podjęła decyzję o ukaraniu gdańskiego klubu i kibiców biało-zielonych za incydenty z użyciem środków pirotechnicznych, do których doszło na trybunach w trakcie meczu Lechii z Piastem Gliwice.

Zobacz jak kibice Lechii odpalili race na meczu z Piastem.Lechia poinformowała, że "na klub została nałożona kara finansowa", ale nie ujawniła jej wysokości. Z naszych informacji wynika, że jest to grzywna w wysokości 30 tysięcy złotych.

- Czekamy na uzasadnienie Komisji Ligi odnośnie nałożonych kar. Gdy je otrzymamy, podejmiemy decyzję, czy odwoływać się od tych sankcji, czy nie - informuje Michał Lewandowski, rzecznik prasowy Lechii.

Kary spadły także na kibiców i to zarówno odnośnie meczów u siebie jak i wyjazdowych. Jak przyznaje Lechia nałożono:

" karę zakazu udziału w jednym meczu T-Mobile Ekstraklasy dla osób (uczestników imprezy masowej), które przebywały na sektorach U, V, W, X (trybuna zielona) na meczu Lechia Gdańsk - Piast Gliwice w dniu 7 grudnia 2014r."

oraz

"karę zakazu udziału zorganizowanych grup kibiców Lechii w 4 meczach wyjazdowych T-Mobile Ekstraklasy".

Ta ostatnia kara oznacza, że kibiców Lechii zabraknie już w najbliższą sobotę w Poznaniu, gdy biało-zieloni potykać się będą z Lechem. Natomiast wiosną biało-zieloni nie będą mogli liczyć na zorganizowany doping w: Chorzowie (kolejka od 27 lutego do 1 marca), Szczecinie (od 13 do 15 marca) i Krakowie (mecz z Cracovią 4 kwietnia).

Za jednym zamachem policja otrzymała zatem prezent od komisji w postaci zwolnienia z "osłaniania" meczów klubów, które delikatnie mówiąc nie darzą się sympatią, czyli Lech - Lechia oraz Cracovia - Lechia.

"Nałożona kara na kibiców ma rygor natychmiastowej wykonalności" - dodaje rzecznik Lewandowski.

Na cenzurowany Komisji Ligi znaleźli się również kibice... Lecha. Oni odpalili race w ostatniej kolejce ekstraklasy podczas meczu w Krakowie z Wisłą.

Na "Kolejarza" nałożono sankcję związane z meczami wyjazdowymi. W grupie zorganizowanej nie będą mogli udać się na najbliższy mecz poza Poznaniem w ekstraklasie oraz nie pojadą także na kolejne spotkanie Wisła - Lech obojętnie, kiedy do niego dojdzie.

Oznacza to jednak, że poznański stadion w całości będzie otwarty dla miejscowych sympatyków w sobotę, gdy o 18:00 rozpoczną grę piłkarze Lecha i Lechii.

Zobacz, jak wyglądał stadion, gdy sędzia zarządził 12- minutową przerwę w meczu Lechia - PiastLECHIA - PIAST: RELACJA, FOTO, VIDEO

Natomiast w stosunku do Lechii kary nałożone przez Komisji Ligi nie muszą być jedynymi. Jak informowaliśmy, postępowanie administracyjne w sprawie zajść na meczu niedzielnym wszczął wojewoda pomorski. Podjął on te działania na wniosek komendanta głównego policji w Gdańsku.

WNIOSEK POLICJI DO WOJEWODY PO MECZU LECHIA - PIAST

Przypomnijmy, że wojewoda może na przyszłoroczne mecze zamknąć trybuny PGE Areny w całości lub części. Policja zwraca uwagę nie tylko na to, że "niezidentyfikowani kibice Lechii Gdańsk odpalili około 80 rac świetlnych oraz dwóch świec dymnych i petard hukowych" oraz że z tego powodu spotkanie Lechia - Piast zostało przerwane na 12 minut, ale zarzucają również uchybienia organizacyjne.

" W przesłanym wniosku Komendant Wojewódzki Policji zwraca uwagę na nieskuteczną kontrolę uczestników imprezy masowej prowadzoną przez służby porządkowe organizatora oraz bierną postawę tych służb po zaistniałym zdarzeniu" - informuje rzecznik wojewody pomorskiego, Roman Nowak.

Przypomnijmy, że również przed rokiem Lechia miała podobne problemy po ostatnim meczu 2013 roku na PGE Arenie. Wówczas wojewoda zamknął 34 sektory na inauguracyjne spotkanie wiosny.

INAUGURACJA WIOSNY 2014 TEŻ BYŁA PRZY CZĘŚCIOWO ZAMKNIĘTYCH TRYBUNACH

Typowanie wyników

13 grudnia 2014, godz. 18:00
3 pkt.
Lech Poznań
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

65% 320 typowań Lech Poznań
21% 100 typowań REMIS
14% 69 typowań LECHIA Gdańsk

Twoje dane

LECHIA Gdańsk
Wisła Kraków

Jak typowano

51% 319 typowań LECHIA Gdańsk
26% 157 typowań REMIS
23% 144 typowania Wisła Kraków

Twoje dane

jag.

Kluby sportowe

Opinie (281) 10 zablokowanych

 • (53)

  czy naprawdę tak was jarają te race, że nie wyobrażacie sobie bez nich meczu?

  • 210 52

  • . (3)

   to ty jesteś kibic?jestem pewien że nie!

   • 22 82

   • A czy kibicem musi być tylko ten deb... co krzyczy i race itd ???? to nie kibic tylko problem dla klubu

    • 80 18

   • a ty jesteś kibic?

    To wyjazd masz z głowy :)

    • 50 7

   • A może przelecimy tym mądrym fanatykom dziewczyny,żony i powiemy że to powinno być legalne,przecież to nie jest niebezpieczne.

    • 13 3

  • (1)

   Race bawią dzieci do ok. 15 roku życia, później człowiek dojrzewa.

   • 68 17

   • pracownik biurowy

    nie do 14?

    • 12 9

  • (31)

   Co wy wszyscy się tak dowaliliście do tych rac ?? Potraficie widzieć tylko same minusy w tym wszystkim...spójrzcie na to z innej strony. Chłopaki porządnie się napracowali, zrobili super oprawę, poświęcali swój własny czas żeby zrobić ''show'' Czy coś złego się wydarzyło ?? Czy race były rzucane na boisko ? Czy były burdy ? Czy policja musiała interweniować ?? NIE! Zrobiona była oprawa i tyle. Fakt mecz musiał zostać przerwany ok rozumiem to można nałożyć kare finansową ewentualnie ale bez przesady...wszystko było pod kontrolą, ''akcja'' nie miała na celu wywołać burd itp. tylko zrobić niezły pokaz ! Taki z którego słyniemy w całej Polsce jako kibice Lechii Gdańsk! Czy naprawdę chcieli byście aby było u nas tak jak w Bełchatowie czy Łęcznej ?? (Nie obrażając oczywiście kibiców tych drużyn) Garstka kibiców żrących parówki na stadionie ?? Doping, race, bluzgi to jest nie odłączny element meczu piłkarskiego jak się to komuś nie podoba to niech chodzi do teatru droga wolna nikt nikogo nie zmusza do przyjscia na mecz. Kiedyś race były prawie na każdym meczu i jakoś nikt z tym nie miał problemu a teraz ?!?! A jeszcze jedno! Pamiętajcie że nie chodzimy na mecze piłkarskie w Anglii żeby siedzieć na d*pie cały mecz tylko w Polsce! I jesteśmy kibicami Lechii Gdańsk!!

   • 65 85

   • (5)

    my sie nie dowalamy do rac tylko do bezmózgich osobników,którzy nie potrafią wykorzystać swojego intelektu w inny sposób.To,że jestem kibicem oznacza że mam przymykać oko na wszystko?Nie o taka Polskę walczyłem.Dziękuję

    • 49 22

    • paranoja (4)

     Tak nie o taką Polskę walczylismy...
     Gdzie poPaprancy rządzą i robią z nas niewolników. Jak jestes slepy to trudno .....niech dalej cię dymaja.

     • 14 20

     • @WMG (3)

      umiesz napisać, albo powiedzieć coś czego od ziomali z zielonej usłyszałeś?
      Ja jestem kibicem Lechii i strasznie mnie smuci, że przez takich kretynów, jak Ci od rac klub dostaje kary. Jak wy możecie się nazywać "wiernymi kibicami" jak działacie na szkodę tego klubu?! Race są zabronione, normalnych osób raczej nie jarają, więc po co na siłę chcecie wmusić legalizację ich na stadionach?! Jak coś jest zabronione to się prawa przestrzega, bo tak to ja równie dobrze mogę komuś włamać się do domu i zgwałcić żonę, córkę bo dla mnie np. gwałt powinien być legalny.

      • 31 9

      • zrozum (1)

       niedlugo jak bedziesz chcial siku na stadionie to bedziesz musial sie stewarda zapytac. wlasnie w ta strone to zmierza. ciekawe czy wiesz kto placil zawsze te kary? zapewne nie masz o tym zielonego pojecia. ciekawe ile osob by chodzilo na te mecze jakby nie bylo dopingu ani opraw? ja odpowiedz znam

       • 6 22

       • I tak całe grupy leją po meczu

        w krzakach i pod murami. Może stewardzi już zabraniają odlać się w kibelku na stadionie jak normalny człowiek?

        • 6 2

      • on

       ciekawe czy ty nigdy tego prawa nie łamałeś lub nie łamiesz?

       • 1 0

   • (7)

    A ja chodzę do teatru i na mecze, to inny rodzaj rozrywki. Nie można stawiać sprawy w ten sposób, że jak komuś nie podobają się zachowania ściągające kary na klub, to niech idzie do teatru. Doping to co innego niż race. Różnica polega na tym, że jedno jest karalne, a drugie nie. Chyba wyczuwasz subtelną różnicę?
    Dopingujcie sobie, ja też na meczu dopinguję. Bluzgajcie, jeśli to element waszej kultury, ale nie róbcie szkody pozostałym kibicom i klubowi. Pisze to człowiek aktywnie zaangażowany w odbudowę klubu od Jego startu w A-klasie.
    Przemyśl to jeden z drugim na spokojnie w domu, bo ja na meczu mówić Wam to w twarz nie mam ochoty.

    • 50 8

    • (6)

     A Lechia powinna ściągnąć to od firmy ochroniarskiej plus koszty dodatkowe lub odszkodowanie. Nie wykonali swojej pracy tak jak trzeba to nie płacić, następnie po drugiej wpadce zmiana firmy.

     • 17 7

     • Nie ochronę (5)

      Tylko każdego kto odpalił racę. Zabawa cudzym kosztem? Moim !!??? Nie zgadzam się. Pal i płać i wtedy jest ok. Ale pewnie problem macie z tym "kibice" ?

      • 14 4

      • (4)

       Masz rację, źle to sformułowałem. Płaci każdy kto odpalił i ochrona że niedopilnowala. Wiadomo było że będą szykować coś na koniec roku. Ciekawe co z monitoringiem?

       • 9 2

       • Klub tych kar nie placi tak dla waszej informacji eielcy fanatycy w kapciach (3)

        • 3 5

       • Kara jest nałożona na klub i klub musi ją zapłacić. Przecież nie płacą tego pryszczate małolaty odpalające race, ani wujek Zbyszek z Radomia.

        • 10 1

       • (1)

        Ale klub traci jak jest zamknięty stadion.to nie tylko 30 tys.to cały łańcuszek strat ale ty jesteś ślepy żeby to zauważyć.

        • 14 1

       • jak sa wyniki jestes, jak nie ma to i Ciebie brak

        wtedy to strat nie liczysz prawda

        • 1 0

   • A teraz są zabronione i po każdej scenie są kary !!! (4)

    Tak ciężko to pojąć?
    I wyjazd w pzidu poszedł przez piro, fajnie ?
    Z tym dopingiem też wyluzuj bo jak 20 min wali się w kółko "... tak się bawią ludzie..." to sory... albo wszyscy wstają, co to ma być. Będę chciał to przyjdę na zieloną drzeć ryja, nikt nie ma prawa mnie do tego zmuszać. Takim postępowaniem ultraska strzela sobie w stopę. Ludzie się zaczynają mocno wurkwiać na takie sceny

    • 50 17

    • o piknik !!! (1)

     • 7 12

     • jaki Ty masz do siebie szacunek skoro koleś, wrzeszczący do Ciebie językiem człowieka który ostatnio przeczytał "Nasza szkapa" i zatrzymał się na pierwszej stronie, wrzeszczy że masz drzeć teraz ryja k...wa? Może wychodzi on z założenia że jesteście jego armią która ślepo za nim podąży i traktuje was jak g...no, przecież i tak to zrobicie.

      • 12 1

    • piknik z wielkim koszykiem parówek! :-) (1)

     • 1 7

     • Odezwał się ultras z przedszkola sterowany przez pilota

      • 9 1

   • matzda55 (3)

    Co ty bredzisz....zobacz jaką mamy przez takich jak ty frekwencję. Normalni ludzie tylko pukają się w czoło na takich "fanatyków" jak ty i tobie podobni. Mówicie o miłości do Lechii jednocześnie szkodząc jej jak najbardziej możecie- wizerunkowo.....nie masz gdzie się wyszumieć albo wypocić swoje.kompleksy- zapraszam na salę...zobaczymy jaki z ciebie kozak.

    • 34 9

    • (2)

     Dziwne tylko ze jak kibole bojkotuja mecze to na stadionach pustki - vide Bydgoszcz

     • 7 12

     • trafiles w sedno (1)

      ale najwiecej maja do powiedzenia, ze to my psujemy widowisko. otoz nie, to MY TEORZYMY WIDOWISKO!!! bez kiboli te stadiony by pustkami swiecily

      • 4 15

      • Oprawy piękne ale muszą być race?

       • 11 0

   • (1)

    Hmm, ciekawe tylko czemu w Anglii nie mają problemów z wypełnieniem stadionów, a na meczach Lechii połowa frekwencji to wynik nieosiągalny?
    Użyjcie drodzy fanatycy swoich dwóch komórek mózgowych i spróbujcie połączyć fakty.
    Prosimy, kibice piłki nożnej, a nie cyrkowych pokazów na trybunach.

    • 18 6

    • Nie skojarzyłeś przypadkiem frekwencji z poziomem sportowym? Udajesz idiotę czy nim jesteś?

     • 3 5

   • (2)

    To jako kibic Lechii nastukaj teraz 30 tyś, żeby klubowi kase oddać. Może zrobisz jakieś show na długiej, tam pewnie ktoś da coś do kapelusza. Pomyślcie debile że teraz to tylko 30 tyś, kolejne straty będą jak wojewoda stadion zamknie. Nie mówcie że jesteście kibicami Lechii, ani że kochacie ten klub bo jesteście największymi szkodnikami tego klubu.

    • 13 1

    • gdyby nie nasz wklad w Lechie to by nie byla tu gdzie jest, ciekawe gdzie byles jak klub byl odbudowywany (1)

     • 1 4

     • A gdzie ty byłeś dzieciaku ?

      • 1 0

   • zamknąć stadiony dla debili i to natychmiast

    • 7 0

   • jak jest zakaz, to zakaz. jesteś nie poważny skoro sam zgadzasz się z tym, że kara finansowa jest słuszna, czyli sam działasz na szkode klubu, a to juz jest dywersja. czasy sie zmieniają,a Wy nie. dobrze karać, karać, może to jakos dotrze do patoli, którzy zachowują się jak bezrozumne dzieci, chociaż dziecko jak dostanie klapsa, to na przyszłość sie raczej zastanowi, a Ty nie, więc kiego ch...a mącisz wode w stawie?

    • 6 0

   • "ok rozumiem to można nałożyć kare finansową"

    czyli wy się zabawiliście przez kilka minut, a klub ma za to płacić i wg ciebie to jest OK?!!
    Napracowali się, ale jeśli chodzi o race to nie było warto, bo to wątpliwa atrakcja. Dużo lepiej wygląda falujące morze biało-zielonych flag, a klub nie dostaje za to po d...

    • 11 0

  • jarają jarają (3)

   Race to 1% przekazu podczas oprawy w koncu zrozumcie to wszyscy czy po to ludzie walczyli byscie teraz o tym zapominali czy po to ludzie (miedzy innymi ja ) dostawali pałami po plecach za nic zebyscie teraz o tym zapominali ogarnijcie sie gdansk to wolne miasto czas pojąc to wszystkim

   • 10 37

   • wolne miasto, wolne żarty

    To ty Polak patriota jesteś czy szkop co jak?
    Tu wyklęci,a tu wolne miasto. Luuudzie...

    • 30 4

   • brednie (1)

    Mylisz patriotyzm z chuligańswem.....do szkoły wracaj !!!

    • 24 6

    • TVN-tusk network vision

     Popapraniec przemawia przez Ciebie ....

     • 6 13

  • ważniejsze oprawy (7)

   Liderzy pseudoklubu kibica chcą zaistnieć choćby na stadionie. Znajdują popleczników-żołnierzy , którzy nie zastanawiają się nad tym co robią . Na tym mechaniźmie zbudowała potęgę 3 Rzezsza i ZSRR.
   Patologia.

   • 34 8

   • (6)

    Mam dokładnie te same skojarzenia.
    Zdecydowana większość kibiców nie chce odpalania rac, znając oczywiste konsekwencje.
    Pewna grupa o wątpliwej inteligencji, ale dużej chęci dominacji robi pozostałym szkodę w imię własnej ideologii.
    Co więcej opanowali oni forum klubowe banując każdego, kto ma inne zdanie na temat rac.
    Metody dokładnie te same co za komuny. Stłumić siłą myślących inaczej.
    Niestety dla nich, Lechia to symbol wolności i walki z totalitaryzmem o czym wcześniej czy później sami się przekonają.

    • 34 6

    • (1)

     też to zauważyłem.A krzycza "precz z komuna"

     • 16 4

     • przecież połowa z nich kojarzy "komunę" z komunikacją , a pozostali z pierwszą komunią. Jak widzę tych nastolatków na zielonej krzyczących "precz z ..." to mi się ich żal robi.

      • 20 3

    • Brawo (2)

     Jeden z nielicznie myślących kibiców

     • 14 4

     • dzieci internetu (1)

      Za duzo oglądasz rzadowych mediów Tvn.tvp itp
      Mozg juz ci dawno wyprali niestety...

      • 6 13

      • WMG idź na Fiszera do Wrzeszcza, tam wasza siedziba i tam słuchaj co chcą jeszcze tobie wbić do mózgu.

       • 5 4

    • zobaczymy jak ta wiekszosc sie pokaze na meczu z Wisla muehehe

     • 4 1

  • a czy ty myślisz, że Lechia wygrywa co tydzień???

   • 0 0

  • TAK

   przewaznie race sa efektowniejsze niz gra kopaczy

   • 4 2

  • Tak.

   • 1 1

 • Piroman (13)

  Pirotechnika jest bezpieczna !

  • 68 100

  • Ale zabroniona !!!! Dociera !!!! (2)

   • 41 20

   • papierosy tez sa zabronione w miejscu publicznym dociera?!!!!

    • 7 2

   • odśnieżanie samochodu w terenie zabudowanym przy włączonym silniku ponad jedną minutę jest zabronione, dociera?

    • 7 1

  • (1)

   moze jest ale do poznania nie pojedziesz

   • 17 6

   • on siedzi tylko przed TV !!

    • 10 8

  • (1)

   chciałbym abys dostal kiedyś taka odpalona racą rzuconą przez pijanego kibica - zobaczymy czy będziesz mowil ze piro jest bezpieczne

   • 29 16

   • chciałbym, żebyś dostał kiedyś w oko butelką actimela, zobaczymy, czy wtedy powiesz, że jogurt jest bezpieczny

    • 7 5

  • (5)

   W d*pę se wsadź i odpal jak jest bezpieczna

   • 30 11

   • (1)

    dziwne rzeczy lubisz robić widać pewnie jestes z teczowej armii co?

    • 8 7

    • Jak jest tak bezpiecznie to niech te wasze zwierzątka z zarządu tak zrobią. Zobaczymy efekt i reakcje francuskiego pytona -chyba wiesz kogo mamy na myśli.

     • 3 0

   • LG (2)

    powiedz mi to wprost pedale!

    • 4 2

    • Reklamujesz telewizory? A gdzie Media, Saturn czy sklepik osiedlowy?

     • 2 4

    • każdy sądzi w/g siebie.Nazywasz innych pedałem,to widać takim się urodziłeś LG.

     • 2 0

 • zamknięty stadion

  Jak widać na zdjęciach trybuny świecą pustkami. kara tak naprawdę dotknie tylko garstki " sprawnych umysłowo inaczej" . Klub na tym zyska , to pewne .Karnety i tak sprzedane .

  • 66 22

 • karnety (4)

  Rozumiem że osoby, które zakupiły karnety na cały sezon otrzymają zwrot za ten jeden mecz za który zapłaciły a go nie obejrzą na żywo

  • 28 37

  • ???? (2)

   NIE !
   Nie nabierajcie się na te karnety i tyle !

   Dajcie po łbie tym od racek i zabawek z zapałeczkami .

   Niech oni wam oddadzą kaskę !

   • 20 9

   • (1)

    bardzo dobrze debile jesteście po co robicie coś co jest zakazane wiadomo, że będą kary. A najdotkliwsza kara to wykluczenie uczestników zajścia. Brawo Ekstraklasa w końcu uczciwa dobra decyzja.

    • 9 9

    • ?

     odpowiedzialność zbiorowa jest uczciwa?

     • 6 0

  • Jak chcesz zwrot to pogadaj o tym z tymi co race odpalali

   • 5 1

 • Ile razy można się kopać z koniem? (2)

  Nie lepiej stworzyć inicjatywę ogólnopolską albo ogólnoeuropejską, zebrać kasę dla osoby która wymyśli racę która nie dymi i nie stwarza jako takiego zagrożenia?

  • 33 7

  • Mam pomysł (1)

   Niech kupią sobie latarki i nimi machają - będzie super efekt.

   • 16 2

   • smart-kacze mogą użyć smart-phonów : )

    • 2 1

 • Brawo !!! (8)

  Brawo . Wykluczyć idjotów . Zero tolerancji dla stadjonowej patologij!!!

  • 99 47

  • (2)

   Idjotów? Stadjonowej? Patoligij?
   A jak nazwać kogoś kto nie zna ojczystego języka?

   • 31 6

   • (1)

    Ty napewno nie znasz.....

    • 2 8

    • pisze się "na pewno"

     • 3 0

  • precz (2)

   precz z idiotami co tak piszą a nie mają pojecia o tym po co to wszystko robi sie na stadionie tylko tchórze siedza w domach i połykają biede przed telewizorem zapominając o tym co sie działo kiedys jak nas traktowano i dalej tak bedzie jak w koncu nie przejrza na oczy takie osoby jak ty

   • 11 18

   • bydlo jest zawsze traktowane jak bydlo

    • 1 6

   • A jak cię traktowano? To na policje zgłoś, nie ty jeden dostałeś palą tylko że ty za chuliganstwo a inni za walkę z systemem.

    • 1 1

  • (1)

   Idiotów nie "idjotów" :)

   • 2 0

   • tylko tyle udało Cię odnaleźć błędów w jego zdaniu?

    • 1 0

 • są i plusy - Lech nam znowu nie da po głowach (2)

  • 42 47

  • Chyba po prostu nie da :D

   • 3 4

  • dokładnie zeby nie bylo jak na przeciaganiu liny ;P

   • 4 0

 • ... (1)

  Komisja rąbanana

  • 15 30

  • a za tego "banana" jeszcze 10 tys. dostaniesz

   • 1 0

 • (14)

  Odpalenie rac to efekt konfliktu kibiców z właścicielem większościowym, który ma ucierpieć w wyniku nałożonych kar.
  Kibice obejrzą sobie mecze w TV, z tym nie ma problemu, a dochodu klubu zmaleją. W ten sposób właściciel został ukarany za odsunięcie od klubu ludzi z Gdańska i wstawienie do zarządu Niemca i pani Agaty Kowalskiej z Krakowa.
  Czekamy na rozwój sytuacji.

  • 29 80

  • proszę cię -nie odzywaj się.Wam nikt nie pasuje !!!Możecie patrzeć na własne twarze w lustrze?

   • 29 9

  • jakie klubu zmaleja (2)

   w Poznaniu?

   ale kity wciskasz

   • 10 3

   • (1)

    Kara na wyjazdy to efekt uboczny. Chodziło o zamknięcie stadionu w Gdańsku, co się udało, ale tylko na jeden mecz. Na Wiśle może być poprawka jeśli sytuacja się nie poprawi.

    • 5 14

    • Lew przypominam akcję z ZOO -tam się lwy we własnym stadzie zagryzły.U was też już się powoli to dzieje

     • 20 6

  • chyba LEF

   • 8 2

  • większej bzdury NIE SŁYSZAŁEM !!! (5)

   • 12 3

   • Nie słyszałeś i dobrze (4)

    bo niewielu o tym wie
    ważne, żeby wiedzieli panowie Mandziara i Bałaziński
    to wystarczy

    • 11 15

    • weź idź spać Loew (1)

     • 12 5

     • Lef niewyspany bo ciągle najarany-ot cała filozofia ,taki efekt uboczny pirotechniki

      • 0 0

    • (1)

     proponuje wyciągnijcie kasę z banku albo ze skarpety i przejmijcie udziały zacznijcie rządzić. Wtedy możecie się mądrować. Ludzie włożyli kasę załatwili zawodników, nie dla idei tylko dla zarobku. Jeżeli tego nie rozumiecie to może żyjemy w innym świecie. Skutki dla Wszystkich mają być podobne my chcemy zwycięstw, właściciele zarobków!!! Jedno i drugie musi iść w parze.

     • 7 5

     • Ale jesteś naiwny.
      Może podpowiedz jak mam kupić te udziały, bo bardzo bym chciał i mam kasę.
      Sądzisz, że ludzie, którzy wskrzesili ten klub i przez lata doprowadzili go od zera do ekstraklasy nie chcą zwycięstw?
      Sprowadzono kilkunastu zawodników, przeważnie nie grających w swoich klubach z powodu braku formy lub umiejętności, a Ty już uwierzyłeś w Ligę Mistrzów, gratulacje. Spójrz na tabelę i obudź się. Z tymi ludźmi Lechia prędzej ogłosi upadłość niż zagra w Europie.

      • 9 4

  • ,

   Bardziej kreteńskiego tłumaczenia nie mozna wymyślać ,

   • 5 4

  • (1)

   jakoś w lipcu nikt nie miał konfliktu z właścicielem. nie rozumiesz, że wyniki tylko determinują zachowanie do właściciela. na początku sezonu, w-scy piali z zachwytu jaka to będziemy potęgą....

   • 1 1

   • Ten układ właścicielski ludziom siedzącym w temacie nie podobał się od początku. Piali mniej świadomi. Dziś wiemy, że klub zmierza w przepaść. Trzeba temu zaradzić.
    Race na każdym meczu. Do skutku.

    • 3 2

 • do Poznania wybieralo sie okolo tysia kibicow !!!!! (12)

  Ale przez tych bezmozgow nikt nie pojedzie !!!! J---c frajerow z lwiatek polnocy !!!!!!! Niepelnosprawni inaczej !!!!!!!!!!!

  • 119 36

  • (6)

   Może to i lepiej. Podobno Lech miał zaatakować specjala z kibicami Lechii.
   Info od znajomego z Poznania.

   • 13 31

   • ciebie atakuje ale depresja !!! (1)

    • 27 10

    • byłbyś z gdyni to też by cię atakowała depresja

     • 5 3

   • hahahaha co za m... :)

    • 8 3

   • (2)

    to ciekawe co koledzy z Poznania powiedzą na to że ich kolega ich na żywca sprzedaje na tego typu portalach

    jakie kluby taka zgoda
    jeszcze sobie zrobcie taka fane jak bielsko
    "Arka & Lech K.O.nfidenci"

    • 11 9

    • przestan (1)

     podobno mieliscie nie pisac o zawodach z Lechem, a juz tego samego dnia madry inaczej od was, niejaki waldemort1 juz sie madrowal na kibicowni.
     KOnfidenci - 2minutowcy.

     • 2 2

     • przegrac z leszkiem to nie wstyd, pomalujemy razem grafy?

      • 2 0

  • dobrze ze nie jedziemy do Poznania, po co drugi raz dostać od Lecha? (2)

   po powrocie z Bielska do tej pory mnie wszystko boli

   • 12 16

   • a co bylo? (1)

    • 5 2

    • Takie lanie że asz strach ...

     Potem zmusili do pewnych czynności ,czy przetarte kolana w sztruksach są modne?

     • 8 5

  • LG (1)

   kozak w internecie piczka w świece

   • 5 3

   • I znowu ten pan od telewizorów

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Polonia Warszawa
95% LECHIA Gdańsk
3% REMIS
2% Polonia Warszawa

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Łukasz Gawlik 29 62 58.6%
2 Piotr Matusiak 29 61 65.5%
3 Mariusz Kamiński 29 59 62.1%
4 Karol Zubel 29 59 55.2%
5 Mirosław P. 29 58 65.5%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 28 17 5 6 47:22 56
2 Arka Gdynia 28 16 7 5 47:27 55
3 GKS Tychy 29 15 3 11 38:34 48
4 GKS Katowice 28 13 7 8 49:30 46
5 Wisła Kraków 28 12 9 7 52:35 45
6 Górnik Łęczna 28 11 12 5 30:25 45
7 Motor Lublin 28 13 6 9 38:35 45
8 Odra Opole 28 12 7 9 35:28 43
9 Wisła Płock 28 11 9 8 39:38 42
10 Miedź Legnica 28 10 11 7 37:28 41
11 Stal Rzeszów 29 11 6 12 41:45 39
12 Chrobry Głogów 28 9 6 13 29:44 33
13 Znicz Pruszków 28 9 4 15 24:36 31
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 28 7 10 11 42:44 31
15 Polonia Warszawa 28 7 9 12 35:41 30
16 Resovia 28 8 4 16 31:50 28
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 29 4 10 15 23:47 22
18 Zagłębie Sosnowiec 29 2 9 18 19:47 15
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 29 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Polonia Warszawa (środa, godz. 20:30)
 • Znicz Pruszków - ARKA GDYNIA (środa, godz. 18)
 • Zagłębie Sosnowiec - Stal Rzeszów 0:1 (0:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy 0:2 (0:1)
 • Resovia - Wisła Kraków
 • środa
 • Wisła Płock - Miedź Legnica
 • czwartek
 • Motor Lublin - Chrobry Głogów
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Odra Opole
 • GKS Katowice - Górnik Łęczna

Ostatnie wyniki Lechii

Górnik Łęczna
20 kwietnia 2024, godz. 17:30
14% Górnik Łęczna
26% REMIS
60% LECHIA Gdańsk
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
92% LECHIA Gdańsk
3% REMIS
5% Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Relacje LIVE

Najczęściej czytane