Łączpol lepszy od Ruchu w Chorzowie

16 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Karolina Siódmiak poprowadziła gdyńskie szczypiornistki do wygranej w Chorzowie. Karolina Siódmiak poprowadziła gdyńskie szczypiornistki do wygranej w Chorzowie.

Szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk pokonały na wyjeździe Ruch Chorzów 26:25 (13:11). To drugi mecz z rzędu, który akademiczki wygrały różnicą zaledwie jednego trafienia. Gospodynie miały 20 sekund by rozegrać ostatnią akcję na wagę remisu, ale gdańszczanki zdołały się obronić.

RUCH: Montowska, Ciesiółka - Tyszczak , Benducka 6, Jasinowska 8, Drażyk 3, Żakowska 1, Tracz 1, Krzymińska, Masłowska, Doktorczyk, Rodak 4, Płomińska, Stokowiec 1, Ważna 1

AZS ŁĄCZPOL AWFIS: Dobrowolska, Sielska, Obrębalska - Pasternak 3, Mazurek 3, Stachowska 6, Siódmiak 7, Lipska 2, Ciura 3, Klonowska 1, Karwecka, Skonieczna 1

Łączpol sobotni pojedynek rozpoczął identycznie jak skończył ostatnie spotkanie z Olimpią-Beskid Nowy Sącz, a więc od trafiania z rzutu karnego Moniki Stachowskiej. Na 2:0 podwyższyła Urszula Lipska, po 11 minutach gry Łączpol prowadził już różnicą trzech trafień po bramce Pauliny Mazurek (5:2).

Obie drużyny popełniały sporo błędów, ale ostatecznie lepiej radziły sobie akademiczki. Tuż przed przerwą podopieczne Jerzego Cieplińskiego miały przynajmniej dwie okazje, by prowadzić wyżej niż 13:11, ale znakomicie w bramce Ruchu spisała się Dominika Montowska.

Druga połowa tak samo jak pierwsza była dość "szarpana" straty piłek i niecelne rzuty po obu stronach skutkowały zachowaniem status quo sprzed przerwy. Na 16 minut przed końcem gry przyjezdne powiększyły przewagę do czterech trafień.

Ruch zmniejszył stratę, a przewaga gdańszczanek nie była już tak oczywista. W ważnym momencie z koła trafiła jednak Stachowska, a znakomitą interwencją po rzucie ze skrzydła popisała się Dorota Dobrowolska.

Na 51 sekund przed końcem spotkania stratę do zaledwie jednej bramki zmniejszyła po kontrze Joanna Rodak, a w kolejnej akcji Łączpol stracił piłkę. O czas poprosiły gospodynie, którym zostało 20 sekund by doprowadzić do wyrównania. Nie zdołały jednak wykończyć akcji i gdańszczanki wywiozły z Chorzowa komplet punktów.

- Od początku meczu prowadziliśmy i nie pozwalaliśmy rywalkom pokazać tego, co potrafią. Były przestoje i słabsze momenty, ale muszę pochwalić zespół. Zdobyliśmy dwa ważne punkty, które mogą być istotne w kontekście bezpiecznego miejsca w play-off - ocenił trener Ciepliński.

16 stycznia 2016, godz. 18:00