Kontuzja wyeliminowała kolejnego stopera

Krzysztof Klinkosz
8 maja 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Korona górą (Jacek Kiełb), Lechia na łopatkach (Marcin Kaczmarek). W Kielcach gdańszczanie przegrali trzeci mecz z rzędu. Nz. mecz z poprzedniej rundy w Gdańsku. Korona górą (Jacek Kiełb), Lechia na łopatkach (Marcin Kaczmarek). W Kielcach gdańszczanie przegrali trzeci mecz z rzędu. Nz. mecz z poprzedniej rundy w Gdańsku.

Piłkarze Lechii przegrali po raz trzeci z rzędu w ekstraklasie, a na kolejnej przedmeczowej rozgrzewce stracili drugiego stopera. W Kielcach pech Huberta Wołąkiewicza podzielił Sergejs Kożans. O wyniku spotkania zdecydował jeden błąd w defensywie, przy dośrodkowaniu z kornego, które gospodarze tego dnia bili seryjnie. Biało-zieloni przegrali 0:1 (0:0) i tym samym Korona zostaje w elicie na przyszły sezon. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z tego pojedynku

.

Bramka:
Jędrzejczyk 58

KORONA: Małkowski - Mijailović, Stano, Hernani, Jędrzejczyk - Maliszewski (77 Łatka), Markiewicz, Vuković, P.Kaczmarek (46 Andradina)- Gajtkowski (58 Tataj), Kiełb.

LECHIA: Kapsa - M.Kaczmarek, Bąk, Bajić, Mysona (88 Kosznik) - Pietrowski (69 Rogalski), Surma, Laizans (46 Dawidowski) - Lukjanovs, Buzała, Wiśniewski.

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice). Żółte kartki: Gajtkowski, Vuković (Korona) Pietrowski, Buzała (Lechia)

Lechia, mimo braku zwycięstwa w ósmym z rzędu meczu w ekstraklasie po 28. kolejce utrzymała się na szóstym miejscu. Jednak wykonanie przedsezonowego planu - czyli miejsce w "8" - nie jest wcale pewne, bo nad drużynami z pozycji 8-10 gdańszczanie mają tylko jeden punkt przewagi, a w perspektywie wyjazd do Bełchatowa (wtorek) i mecz u siebie z Jagiellonią na koniec rozgrywek (sobota).

90+4' Sędzia kończy mecz Korona wygrała z Lechią 1:0

90' Sędzia doliczył 4 minuty

88' Tataj w wyśmienitej sytuacji, w pojedynku sam na sam Kapsa broni

86' Po rzucie wolnym zamieszanie w polu karnym Korony, ale lechiści nie wykorzystują tego.

86' Żółta kartka dla Vukovicia

86' Gorąco na boisku w Kielcach po tym jak Vuković chamsko sfaulował Lukjanovsa, o mały włos nie doszło do rękoczynów na murawie. W obronie Łotysza ruszył na kielczan Bajić. Trójka sędziowska rozdzieliła zwaśnionych piłkarzy.

85' Kolejne dośrodkowanie, tym razem Andradiny pada łupem Kapsy.

84' Kiełb groźnie dośrodkowywał ale na posterunku Kapsa.

80' Niesportowy faul Dawidowskiego, który bez piłki uderzył Stano, sędzia jednak nie widział zdarzenia, a mogła być czerwona kartka dla gdańszczanina

77' Potężnie uderzył z wolnego Bajić, piłka znokautowała Pavla Stano.

76' Zmiana w Koronie schodzi Maliszewski wchodzi Dariusz Łatka.

74' Znów rzut rożny dla Korony, ale tym razem Andradina dośrodkował za głęboko.

70' Buzała w pole karne ale Dawidowskiego ubiegł Stano.

69' Za Pietrowskiego wchodzi Maciej Rogalski.

67' Andradina zdecydował się na strzał z pola karnego, Kapsa skrócił w ostatniej chwili kąt i palcami skierował piłkę na róg.

63' Gdańszczanie mogli remisować, kiedy Vuković o mały włos nie pokonał własnego bramkarza po strzale z wolnego Kaczmarka. Część gdańskich piłkarzy podniosła nawet ręce w geście radości, bo piłka trafiła w boczną siatkę.

58' Gol dla Korony. Andradina idealnie zagrał z rzutu rożnego na głowę Artura Jędrzejczyka, który urwał się Surmie i pokonał Kapsę. Był to już dziewiąty korner dla Korony w tym meczu.

58' Zmiana w Koronie za Gajtkowskiego wchodzi Maciej Tataj.

55' Uderzenie z dystansu Wiśniewskiego wybił na róg bramkarz gospodarzy, po kornerze gdańszczanie większego zagrożenia nie stworzyli.

52' Korona znów ostrzej zaatakowała, Markiewicz zagrywał w pole bramkowe ale na szczęście kielczanie nie zamknęłi akcji należycie.

49' Gdańszczanie pozostawili w polu karnym zbyt dużo miejsca Andradinie, na szczęście dla nich ten był odwrócony plecami do bramki Kapsy a po obrocie nie był w stanie groźnie uderzyć.

48' Kontra gospodarzy powstrzymana przez gdańskich obrońców.

46' Rozpoczyna się druga połowa meczu w Kielcach. W ekipie Lechii Tomasz Dawidowski zastąpił Laizansa zaś w Koronie za Pawła Kaczmarka wszedł Edi Andradina.

45' Dodatkowa minuta nie przyniosła zmiany rezultatu i po pierwszej połowie Lechia remisuje w Kielcach 0:0.

45' Sędzia dolicza minutę do czasu gry w pierwszej połowie.

44' Piłka znów w polu karnym Lechii po centrze Vukovicia, gdańscy defensorzy udanie jednak interweniują.

42' Marko Bajić uderzył silnie z rzutu wolneg,o ale obok bramki

37' Lechia próbuje dłużej utrzymać się przy piłce, na strzał zdecydował się Surma, jednak uderzenie z dystansu było bardzo niecelne.

34' Markiewicz zdecydował się na strzał z daleka, Bajić wybił piłkę na rzut rożny. Po kornerze zamieszanie w polu karnym Lechii wyjaśnia Buzała.

30' Kolejna groźna wrzutka Nikoli Mijailovicia, ale niebezpieczeństwo zażegnane.

28' Paweł Kaczmarek zdecydował się na strzał zza pola karnego ale ponad bramką Kapsy

27' Korona atakuje, ale jak na razie obrońcy Lechii przytomnie zachowują się we własnym polu karnym.

25' Tym razem kartka dla gospodarzy otrzymuje ją Gajtkowski.

21' Pierwsza żółta kartka w meczu otrzymuje ją Marcin Pietrowski.

15' Na strzał z daleka zdecydował się Markiewicz, oby więcej strzałów w tym stylu a Lechia wyjedzie przynajmniej z punktem.

14' Lechia już w komplecie.

13' Mysona po jednym ze starć z ledwością wyczołgał się poza plac gry.

12' Jako pierwsza przycisnęła Korona, Kiełb dwa razy wykonywał kornera z prawej strony bramki Kapsy. Najpierw gracza z Kielc ubiegł Surma, później po dośrodkowaniu na długi słupek piłkę niemal z linii bramkowej wybił Mysona.

10' Mecz nie zachwyca, toczy się głównie w środku pola. Początek wyrównany, najpierw Paweł Kaczmarek szukał dośrodkowaniem Andradiny, ale bezskutecznie, a w chwilę później z dystansu strzelał Ivans Lukjanovs.

0' W Lechii w ostatniej chwili Siergieja Kożansa, który narzeka na zapalenie kaletki stawowej, w pierwszym składzie zastąpił Oleg Laizans. Tym samym na stoperze znów musi zagrać Marko Bajić. Ponadto na ławce mecz rozpoczęli Tomasz Dawidowski i Paweł Nowak.

Arka Gdynia - GKS Bełchatów 2:1 (1:1),
Legia Warszawa - Wisła Kraków 0:3 (0:1), Cracovia Kraków - Polonia Warszawa 1:2 (1:1), Lech Poznań - Polonia Bytom 3:0 (3:0), Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:2 (0:1), Zagłębie Lubin - Odra Wodzisław 2:1 (1:0), Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 1:0 (0:0).

Opinie (199) ponad 50 zablokowanych

• (3)

8 ' Po indywidualnej akcji Marcina Kaczmarka na bramkę Małkowskiego uderzał Laizans.