Łączpol wygrał starcie beniaminków

6 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Katarzyna Skonieczna (na zdjęciu) w starciu z UKS PCM Kościerzyna zdobyła 7 bramek. Katarzyna Skonieczna (na zdjęciu) w starciu z UKS PCM Kościerzyna zdobyła 7 bramek.

Piłkarki ręczne AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk pokonały we własnej hali UKS PCM Kościerzyna 30:26 (18:15). W starciu beniaminków akademiczki grały falami odskakując rywalkom po 3-bramkowych seriach, ale kontrolowały wynik już od 15. minuty. Dla podopiecznych Jerzego Cieplińskiego to druga wygrana z rzędu. Kolejny mecz gdańszczanki rozegrają już w poniedziałek, gdy o godz. 17 podejmą mistrzynie Polski Selgros Lublin.

AZS ŁĄCZPOL AWFiS: Wiercioch, Dobrowolska - Siódmiak 7, Skonieczna 7, Karwecka 6, Pasternak 5, Stachowska 4, Ciura 1 oraz Dąbrowska, Mazurek, Lipska, Klonowska, Pesel.

UKS PCM: Brzezińska, Kordunowska-Lupa - Mokrzka 6, Jakubowska 5, Górna 4, Belter 4, Wójcik 2, Żukowska 2, Sus 2, Białek 1 oraz Wasak, Ziółkowska, Dzienisza

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk
UKS PCM Kościerzyna

97% 341 typowań AZS Łączpol AWFiS Gdańsk
1% 4 typowania REMIS
2% 6 typowań UKS PCM Kościerzyna

Gdańskie szczypiornistki do piątkowego spotkania przystąpiły podbudowane wyjazdowym zwycięstwem nad Piotrcovią. Przerwało ono serię trzech meczów bez zwycięstwa. W piątek akademiczki poszły za ciosem i sięgnęły po kolejny triumf wygrywając z zespołem, z którym w minionym sezonie toczyły boje o awans do Superligi.

Piątkowe spotkanie lepiej rozpoczęły zawodniczki gości, które po bramce Doroty Jakubowskiej prowadziły w 4. minucie 3:1. Gdańszczanki odpowiedziały dwiema bramkami z rzędu, ale chwilę później już 6:3 dla UKS PCM.

Gospodynie zaliczyły kolejną serię doprowadzając do remisu 6:6, a po rzucie z dystansu Karoliny Siódmiak objęły pierwsze prowadzenie w meczu (8:7). Jeśli akademiczki trafiały to właśnie hurtowo. Po kolejnej serii zakończonej rzutem Marty Karweckiej miejscowe prowadziły już 12:8.

Zespół z Kościerzyny nie był tak skuteczny w odrabianiu strat jak wcześniej Łączpol. Do przerwy gdańszczanki obroniły przewagę trzech trafień. Wydawało się, że będzie niższa, gdy niemal w ostatnich sekundach przed przerwą bramkę zdobyła Jakubowska, ale po błyskawicznej akcji odpowiedzieć jej zdołała Katarzyna Skonieczna.

Po zmianie stron Łączpol konsekwentnie bronił przynajmniej dwubramkowego prowadzenia, ale obie ekipy miały problemy z wykończeniem ataków i zaliczyły po 7-minutowej serii bez trafień. Na 5 minut przed końcem gry gdańszczanki rozpoczęły kolejną 3-bramkową serię i odskoczyły na 30:25. Na kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem kościerzynianki zdołały jeszcze symbolicznie zmniejszyć stratę.

Wyniki 9 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Metraco Zagłębie Lubin 26:25 (14:11)
  • AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK - UKS PCM Kościerzyna 30:26 (18:15)
  • Selgros Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 36:23 (13:10)
  • Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 32:24 (19:12)
  • Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 29:23 (12:13)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Pogoń Baltica Szczecin 21:28 (9:15)

Opinie (11)

• Mecz błędów, a sędziowie... szkoda słów... (2)

Niemniej nomen omen mniej błędów po stronie Łączpolu.
    Kościerzyna... no cóż jeszcze długa droga przed Kaszubkami...

• 2 3

• komu pomagały gwizdki? (1)

• 2 0

• W końcówce na pewno Gdańskowi.

"Niezauważona" noga Siódmiak...
        "Niezauważona" obrona w kole i rzut karny dla Kościerzyny...
        Itp...

• 3 1

• ten "grubas" szuka wszędzie winnych-niech się zajmie polityką ,gorsze jak tak samo jak trener !
    Były gorsze i kropka! a rewanż pokaze ze Gdańsk jest lepszy!
    dlaczego nie grała Tomczyk?

• 2 6

• (2)

Poziom nienadzwyczajny, zwłaszcza w obronie w porównaniu z meczem na szczycie w I lidze (wtedy padły w sumie 32 bramki), ale mimo wszystko Kościerzyna pokazała, że w walce o utrzymanie może zdobyć jeszcze niejeden punkt.

Statystyki gospodyń dzisiejszego meczu:

Dobrowolska 3/13 = 23,1% (z gry 3/12, karne 0/1, 1 strata), WIERCIOCH 6/22 = 27,3% (6/21, k 0/1) PASTERNAK 5 (5/6, 2 asysty, 1 przechwyt, 1 s), Mazurek 0, Pesel 0 (2 s), STACHOWSKA 4 (4/6, 4 as., 2 p, 1 blok, 3 karne wywalczone, 2 min.), DĄBROWSKA 0 (0/1, 1 as., 3 s), SIÓDMIAK 7 (4/6, k 3/4, 6 as., 1 p, 4 s, 1 bl., 1 k.w., 1 karny zawiniony, Ż), LIPSKA 0 (0/3, 1 as., 2 p), Ciura 1 (1/2, 2 as.), Klonowska 0, Karwecka 6 (6/8, 4 as., 1 p, 2 min.), SKONIECZNA 7 (7/12, 4 as., 2 p, 5 s, 1 k.z., Ż, 2 min.), Kwiatkowska, Neitsch, Tomczyk - nie grały.

• 6 2

• (1)

Kaszubki skończą sezon na minimum 10 miejscu, jestem tego pewny od drugiej kolejki.

• 3 2

• Jakby nie patrzeć, jest tam 6 zawodniczek z doświadczeniem w ekstraklasie (Jakubowska, Białek, Wasak, Belter oraz bramkarki), a do tego pozyskana z Jutrzenki Mokrzka rzeczywiście wzmocniła, a nie tylko uzupełniła skład.

• 3 0

• gratulacje

Ciesza kolejne punkty. Bedzie dobrze!

• 4 3

• (2)

1. Zwycięzców się nie sądzi więc pomińmy poziom meczu.
    2. Dla mnie na plus kasia pasternak i marta karwecka.
    3. Na minus przede wszystkim mała ilość widzów i kiepski doping.
    4. W poniedziałek żeby się postawić lublinowi trzeba zagrać 2 poziomy lepiej i może jestem zbyt wielkim optymistą ale uważam że jest to możliwe.
    5. W kościerzynie na plus bioła w obronie a na minus zbyt mała ilość rzutów.

ps. Strzałka trzymaj się!!!

• 5 1

• (1)

Generalnie słuszne wnioski, tylko uprasza się o pisanie imion i nazwisk zawodniczek oraz nazw miast dużą literą :).