Lechia Gdańsk - Chrobry Głogów 1:0. Mecz przerwany na ponad 20 minut

Jacek Główczyński
9 grudnia 2023, godz. 19:45
Opinie (167)

Zobacz, z jakiego powodu w pierwszej połowie sędzia przerwał mecz Lechia Gdańsk - Chrobry Głogów na ponad 20 minut

Lechia Gdańsk pokonała Chrobrego Głogów 1:0 (1:0) w 18. kolejce, otwierającej rundę rewanżową w Fortuna 1. Lidze. W pierwszej połowie mecz została na ponad 20 minut przerwany, sędziowie i piłkarze zeszli do szatni, gdyż boisko zostało zasnute dymem, który powstał po odpaleniu pirotechniki przez miejscowych kibiców. Po powrocie do gry biało-zieloni spisywali się znacznie lepiej niż przed przymusową przerwa. Skoczyło się na jednym golu, ale jego zdobywca Tomas Bobcek mógł z powodzeniem ustrzelić hat-tricka. Goście kolekcjonowali przede wszystkich rzutu rożne. Mieli ich aż 13, ale to gospodarze po takim stałym fragmencie gry zdobyli bramkę.

Bobcek

Rezerwa: 83 Mikułko, 81 Gutowski, 6 Biegański, 9 Zjawiński, 11 Piła, 16 D'Arrigo, 21 Sypek, 26 Brzęk, 79 Sezonienko

Lebedyński

Rezerwowi: 22 Dybowski, 7 Bogusz, 8 Plewka, 9 Ozimek, 10 Wolsztyński, 20 Pieczarka, 21 Stuglis, 29 Tupaj, 31 Paz Vasques
  • 75' 89 Bobcek Zmiany 9 Zjawiński
  • 80' 30 Chłań Zmiany 21 Sypek
  • 80' 99 Neugebauer Zmiany 16 D’Arrigo
  • 90+1 7 Mena Zmiany 11 Piła
  • 70' 30 Bartlewicz Zmiany 9 Ozimek
  • 70' 19 Mucha Zmiany 8 Plewka
  • 80' 14 Biel Zmiany 10 Wolsztyński
  • 80' 5 Bougaidis Zmiany 29 Tupaj
  • 83' 16 Mandrysz Zmiany 7 Bogusz
  • 41' Bobcek
  • 58' Kapić

Posłuchaj, co po meczu usłyszał od kibiców trener Lechii Gdańsk

Lechia rozgrywa ostatni mecz 2023 roku w Letnicy. Dotychczas wiedzie jej się tutaj doskonale, o czym świadczy siedem meczów z rzędu bez porażki, w tym pięć zwycięskich

Lechia Gdańsk na Plus Arenie Gdańsk już zbudowała twierdzę, ale liczy na więcej

trener Grabowski uważa, że jego podopiecznych stać na znacznie więcej, a drużyna nawet nie zbliżyła się do sufitu swoich możliwości

Lechia Gdańsk - Chrobry Głogów. Szymon Grabowski: Nie jesteśmy blisko sufitu

zgodnie z przewidywaniami trener nie eksperymentuje ze składem. W bój posyła tę samą "11", która rozpoczynała w ostatniej kolejce zwycięski mecz z Miedzią Legnica

Lechia Gdańsk - Miedź Legnica 2:0 w meczu o 3. miejsce na półmetku Fortuna 1. Ligi. Przeczytaj relację, zobacz zdjęcia i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

mimo gola na ławce znów siada Piła, który przed poprzednim sezonem zamienił Chrobrego na Lechię

Zagłosuj, na których skrzydłowych ma postawić Lechia Gdańsk? Przeczytaj, co na to Dominik Piłka?

nietypowo na ławce Lechii dziś dwóch bramkarzy, w tym 17-letni Gutowski (LECHIA Gdańsk) z zespołu juniorów, który w Fortuna 1. Lidze po raz pierwszy w tej roli
w składzie oczywiście piłkarz, o którym można mówić, że jest największym wygranym tej rundy

Kto i dlaczego jest największym wygranym sezonu w Lechii Gdańsk i co ma wspólnego z kameleonem?

Neugebauer jest młodzieżowcem, który został sprowadzony do Gdańsk z Ruchu Chorzów. Jednak Lechia ma też własnych piłkarzy, którzy niebawem mogą dołączyć do seniorskiej kadry

Dwaj piłkarze Lechii Gdańsk powołani do reprezentacja Polski U-16, która 9 grudnia rozegra dwa sparingi z trójmiejskimi klubami

zimą jednak powinny być transfery. Tak przynajmniej uważa trener, który wprowadzał Lechię do ekstraklasy w 1984 roku, a wcześniej zdobył Puchar Polski i zagrał w dwumeczu przeciwko Juventusowi Turyn

Jakie pozycje powinna wzmocnić Lechia Gdańsk zdaniem Jerzego Jastrzębowskiego?

zanosi się na kiepską frekwencję. By zaoszczędzić na ochronie klub wyłączył z użytkowania trybunę, na której zajmują się stanowiska dziennikarskie. Kibice, którzy na te sektory mieli wykupione bilety, na ten mecz przeniesieni zostali do Strefy Prestiż
są najwierniejsi kibice i już widać, że będzie oprawa. Za jedną z bramek można już przeczytać: "Polski Bastion Prawicy"
murawa zielona, choć pada lekko śnieg. Jego obecność widzimy na pulpitach dziennikarskich
Chrobry nie grał w ostatniej kolejce, gdyż jego mecz w Sosnowcu został przełożony. Trener Plewnia posyła w bój tych piłkarzy, którzy jeszcze w listopadzie ograli Podbeskidzie 3:0
w obronie Chrobrego były piłkarz Lechii - Grek Bougaidis (Chrobry Głogów)
piłkarze na prezentacji, Lechia w bluzach dresowych i białych spodenkach. Chrobry czarne stroje w pomarańczowe pasy na koszulkach
po prezentacji widzimy tradycyjne koszulki Lechii w biało-zielone pasy. Trener Grabowski na dzisiejszy mecz nałożył biało-zielony szalik
1'
od środka mecz rozpoczął Chrobry
1'
starali się też przebić z dopingiem kibice gości, ale szybko zostali zagłuszeni przez miejscowych
1'
strzał po rykoszecie Muchy (Chrobry Głogów), ale piłka nie wyszła nawet poza bramkę Lechii
3'
Olsson (LECHIA Gdańsk) gra z bandażem na głowie. To efekt zderzenia z kolegą z drużyny na treningu
3'
niecelny strzał Neugebauera (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego
6'
Bobcek w bardzo dobrej sytuacji nie pokonał Węglarza (Chrobry Głogów). Bramkarz gości odbił piłkę po strzale napastnika Lechii. Natomiast kapitalnym podaniem do Słowaka popisał się Kapić
9'
pierwszy rzut rożny tego dnia należy do gości po interwencji Olssona
9'
Bougaidis (Chrobry Głogów) nie doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska Muchy (Chrobry Głogów)
11'
Lebedyński faulował w ataku. Sędzia na razie tylko ustnie napomina napastnika, który w tym sezonie strzelił już 8 goli
11'
na trybunie dopingowej Lechii sektorówka "Dwunasty Zawodnik"
11'
ofiarnie walczył o piłkę Chłań (LECHIA Gdańsk). Wślizgiem utrzymał ją na końcowej linii, ale w polu karnym nie przebił się już Bobcek
13'
Bobcek przed polem karnym gości sfaulował Michalca, który jest kapitanem Chrobrego
13'
w Lechii z kapitańską opaską, tak jak w ostatnich meczach - Kapić (LECHIA Gdańsk)
15'
inauguracyjny kwadrans za nami, posiadanie piłki 58:42 na korzyść Lechii, gdańszczanie też mogli prowadzić, gdyby lepszym strzałem popisał się Bobcek
16'
po podaniu Biela z pierwszej piłki uderzył Hanc (Chrobry Głogów). Piłka wysoko nad poprzeczką
18'
po raz kolejny Bobcek sfaulował Michalca, tym razem przy linii bocznej pola karnego gości
19'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) próbował ratować Lechię przed kornerem, ale złapał już piłkę poza końcową linią
20'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Muchy (Chrobry Głogów)
22'
kibice Chrobrego "wbili" się na chwilę w trwający przez cały czas doping Lechii
23'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza własną bramkę spod nóg Hanca (Chrobry Głogów)
24'
tym razem inaczej rozegrany korner przez Chrobrego. Zamiast dośrodkowania, podanie przed pole karne, ale i to nie zaskoczyło Lechii
24'
w rzutach rożnych już 4:0 dla gości
25'
i już 5:0 w kornerach
26'
i jest 6. rzut rożny, sędzia pozwolił grać, mimo że dwie piłki były na boisku
26'
pirotechnika na gdańskim sektorze
27'
spiker apeluje, aby nie odpalać środków pirotechnicznych i nie rzucać żadnych przedmiotów na boisko
27'
sędzia przerwał grę, gdyż jest spore zadymienie boiska
30'
nadal czekamy na wznowienie gry. Dym znad bramki, którą zajmuje Chrobry, przemieścił się na całe boisko
34'
sędzia wezwał wszystkich piłkarzy do zejścia z boiska!
36'
odpalono kolejne race
45'
powinniśmy kończyć pierwszą połowę, a od ponad kwadransa na boisku nic się nie dzieje, coś w rodzaju mgły "stoi" nad boiskiem. Piłkarze i sędziowie nadal w szatni
49'
piłkarze wracają na murawę, są też sędziowie
49'
z gdańskiego sektora: "Tylko zwycięstwo"
50'
dym powoli unosi się coraz wyżej nad murawą, piłkarze przeprowadzają ponowną rozgrzewkę, tym razem w ekspresowym tempie, za kilka minut mecz powinien zostać wznowiony, a boiskowy zegar cofnięty do momentu przerwania gry
o godzinie 18:21 mecz został wznowiony
przerwa trwała ponad 20 minut
33'
Bobcek minął bramkarza, ale już nie zdążył do piłki, która opuściła boisko. Fatalny błąd popełnił Weglarz, który kopnął piłkę w napastnika Lechii. Według cofniętego zegara to 33. minuta meczu
36'
kibice Lechii pozdrawiają zaprzyjaźnione kluby: Śląsk Wrocław i Raków Częstochowa
37'
Michalec (Chrobry Głogów) wybił piłkę spod nóg Kapicia (LECHIA Gdańsk), który dynamicznie wbiegł z nią w pole karne gości
38'
na razie piłkarze nie rozpieszczają nas, jeśli chodzi o emocje. Tylko po dwa strzały z obu stron w kierunku bramek, w tym tylko jeden Bobcka celny
41'
pierwszy rzut rożny dla Lechii
41'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bobcek. Doskonale rozegrany rzut rożny przez Lechię. Z narożnika boiska zagrał Neugebauer, Kapić wycofał piłkę na strzał przed pole karne. Żelizko mocno uderzył, Węglarz odbił piłkę, ale w polu bramkowym był Bobcek, który wpakował ją do siatki
41'
jeszcze sędzia z VAR sprawdza, czy napastnik Lechii nie był na spalonym
42'
wszystko było zgodnie z przepisami, gra wznowiona przy wyniku 1:0 dla Lechii
43'
kolejny rzut rożny dla Lechii
44'
i znów kombinacyjnie rozegranie kornera i do strzału wyprowadzony Bobcek. Tym razem uderzył głową, a Węglarz (Chrobry Głogów) wbił piłkę poza bramkę
45'
po kolejnym kornerze, także rozgrywanym kombinacyjnie, już bez zagrożenia dla Chrobrego
45'
co najmniej 8 minut dłużej trwać będzie pierwsza połowa
45+1
Żelizko (LECHIA Gdańsk) znów próbował przymierzyć, ale tym razem dużo słabsze uderzenie i Węglarz (Chrobry Głogów) złapał piłkę
45+2
zamieszanie w "16" Lechii. Dobrze interweniuje Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
45+2
a teraz "pusty przelot" bramkarza Lechii. Będzie korner dla gości
45+3
Olsson (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Muchy (Chrobry Głogów) z narożnika boiska
45+5
z trybun wulgarnie pod adresem PZPN
45+6
Lechia objęła prowadzenie po rzucie rożnym, ale to Chrobry ma już 8. korner
45+7
teraz też kombinacja ze strony gości, a nie dośrodkowanie, ale ostatecznie piłka w rękach Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk) po słabym uderzeniu głową Bougaidisa
45+8
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - CHROBRY GŁOGÓW 1:0
dokładnie 72 minuty minęły od pierwszego kopnięcia piłki przez piłkarzy do ostatniego jak na razie gwizdka sędziego
Zadymienie po pirotechnice przerwało mecz na ponad 20 minut. Po powrocie do gry lepiej prezentowała się Lechia. Na przerwę schodzi, mając na koncie 6 strzałów, w tym aż 5 celnych, a co najważniejsze z prowadzeniem. Najaktywniejszy pod bramką przeciwnika piłkarz Lechii - Bobcek wykorzystał jedną z 3-4 okazji, które mógł zakończyć golem.
Chrobry czasem spędzonym przy piłce nie ustępował Lechii, przynajmniej tak wynika ze statystyki posiadania (50:50), ale jego ofensywne osiągnięcia sprowadzały się głównie do kolekcjonowania rzutów rożnych. Goście mieli ich aż osiem, ale - paradoksalnie - to właśnie to kornerze gola strzeliła Lechia.
w przerwie meczu konkurs dla kibiców - piłkarska żonglerka. Oczywiście wygra ten, który najwięcej razy podbije piłkę
Spiker ogłosił oficjalną frekwencję - 4350 kibiców
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Lechia
46'
w przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany w składzie
46'
"Tylko zwycięstwo" - przypominają piłkarzom kibice Lechii
47'
teraz sektor dopingowy Lechii za plecami ma Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
48'
4 rezerwowych Chrobrego ruszyło na rozgrzewkę. Wszyscy piłkarze Lechii na razie na ławce
49'
fizjoterapeuci Chrobrego na boisku. Pomocy potrzebuje Lebedyński, którego faulował Chindris
50'
Kapić (LECHIA Gdańsk) biegnie po instrukcje do linii bocznej, do trenera Grabowskiego
50'
gra wznowiona, Lebedyński na razie poza boiskiem
51'
i Chrobry już w komplecie, napastnik wrócił do gry
52'
dobry strzał Chłania (LECHIA Gdańsk), który uderzył z tzw, fałsza, ale również dobra interwencja Węglarza (Chrobry Głogów), który złapał piłkę. Ukraińskiego pomocnika do sytuacji strzeleckiej wyprowadziło podanie Kapicia
56'
po przerwie Chrobry dłużej rozgrywa piłkę w ataku, Lechia nastawiona na szybkie wypady pod bramkę przeciwnika
58'
sędzia odgwizdał faul na Bielu. Piłkarze Lechii łapią się za głowę ze zdziwienia
58'
Żółtą kartką został ukarany Kapić (LECHIA Gdańsk) za protesty wobec sędziego
59'
niecelny strzał z dystansu Bartlewicza (Chrobry Głogów)
62'
dość swobodnie rozgrywają piłkę piłkarze Chrobrego na połowie Lechii, ale gdy zbliżają się do "16" jest bardziej agresywny atak na piłkarza z piłką, tak jak teraz na Hanca (Chrobry Głogów)
63'
szybka kontra Lechii, którą rozpoczął Neugebauer. Chłań (LECHIA Gdańsk) i Bobcek próbowali pokonać Węglarza (Chrobry Głogów), ale bramkarz złapał przerzucaną nad nim piłkę
64'
przewaga w posiadaniu piłki gości 51:49
65'
w strzałach celnych 7:1 dla Lechii, w golach 1:0
65'
"Tak się bawią ludzie..." - śpiewy z trybun
66'
szykuje się pierwsza zmiana w Chrobrym, od kilkunastu minut na rozgrzewce także czterech piłkarzy Lechii
68'
Mena (LECHIA Gdańsk) wpadł z piłką w pole karne, ale nie zdołał dograć przed bramkę, gdzie było dwóch piłkarzy Lechii. A akcja rozpoczęła się od Kapicia (LECHIA Gdańsk), który z meczu na mecz coraz lepiej czuje się w roli reżysera gry Lechii
69'
i znów Kapić (LECHIA Gdańsk). To on rozprowadził kontrę 4 na 5. Neugebauer (LECHIA Gdańsk) dobrze w polu karnym znalazł Chłania (LECHIA Gdańsk). Piłkę po strzale Maksa odbił Węglarz (Chrobry Głogów), a Bobcek dobijał nad poprzeczką
70'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bartlewicz, w jego miejsce wchodzi Ozimek.
70'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mucha, w jego miejsce wchodzi Plewka.
71'
już 10. rzut rożny Chrobrego
71'
Chindris (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska Ozimka
72'
niecelne uderzenie z około 25 metrów Mandrysza (Chrobry Głogów)
73'
"Lechia gol" - z trybun
74'
dla Lechii rzut rożny numer 4
74'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk), Kapić (LECHIA Gdańsk) i Chłań (LECHIA Gdańsk) rozegrani ten stały fragment gry kombinacyjnie, ale tym razem nie było strzału na bramkę gości
75'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
75'
Lechia wymieniła napastnika. Bobcek, choć zdobył prowadzenie, to tego dnia goli mógł mieć znacznie więcej, a mecz powinien już być "zamknięty" na korzyść Lechii
77'
"Hej BKS" - z trybun
78'
dwóch kolejnych piłkarzy Lechii przywoływanych z rozgrzewki
79'
ale najpierw będzie podwójna zmiana w Chrobrym
80'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Biel, w jego miejsce wchodzi Wolsztyński.
80'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bougaidis, w jego miejsce wchodzi Tupaj.
80'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chłań, w jego miejsce wchodzi Sypek.
80'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Neugebauer, w jego miejsce wchodzi D’Arrigo .
81'
strzał D"Arrigo (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karego nad bramką
82'
dobre prostopadłe podanie od Żelizko (LECHIA Gdańsk), ale z piłką minęli się wbiegający w pole karne Kapić (LECHIA Gdańsk) i D'Arrigo (LECHIA Gdańsk). Bośniak jednak brawami podziękował Ukraińcowi za to zagranie
83'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mandrysz, w jego miejsce wchodzi Bogusz.
83'
goście wykorzystali limit zmian, wymieniając pięciu piłkarzy i przechodząc na bardziej ofensywne ustawienie, zostawiając trzech obrońców, a wprowadzając do gry drugiego napastnika
84'
trener Grabowski może dokonać jeszcze jednej zmiany, wymieniając w niej jednego lub dwóch zawodników
85'
rzut rożny dla Chrobrego
85'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Plewki (Chrobry Głogów)
86'
Węglarz (Chrobry Głogów) wybija piłkę poza własnym polem karnym
88'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Wolsztyńskiego (Chrobry Głogów)
88'
12. rzut rożny dla gości!
88'
i jest korner numer 13, jeszcze raz z narożnika Hanc (Chrobry Głogów)
89'
próbowali strzelać Wolsztyński (Chrobry Głogów) i Bogusz (Chrobry Głogów), ale bez oczekiwanego skutku
90'
ryzykownie Lechia. Sypek (LECHIA Gdańsk) podał do Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk), a ten trafił piłką w Lebedyńskiego. Na szczęście dla niego piłka minęła bramkę
90'
będzie jeszcze jedna zmiana w Lechii
90'
co najmniej 4 minuty trwać będzie druga połowa
90+1
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mena, w jego miejsce wchodzi Piła.
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - CHROBRY GŁOGÓW 1:0
Lechia zakończyła rok w Gdańsku skromną wygraną, ale wynik 1:0 nie odzwierciedla liczby sytuacji, które stworzyli sobie biało-zieloni. Sam Bobcek mógł strzelić hat-tricka, a poprzestał na zwycięskim golu. Chrobry atakował, ale jego zdobyczą były przede wszystkim rzutu rożne. Miał ich aż 13, ale to Lechia po tym stałym fragmencie gry zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa.
To 6 zwycięstwo Lechii w 9 meczu w roli gospodarza. Na tę chwilę gdańszczanie są na pozycji wicelidera. Czy na niej zostaną, zdecyduje wynik Odry Opole w meczu u siebie ze Stalą Rzeszów.