Lechia Gdańsk - GKS Tychy 3:0. Awans do ekstraklasy prawie pewny, ale...

4 maja 2024, godz. 19:20
Opinie (315)
aktualizacja: godz. 21:53 (4 maja 2024)

Radość piłkarzy i kibiców po meczu Lechia Gdańsk - GKS Tychy 3:0

Lechia Gdańsk zrobiła to, co do niej należało na Polsat Plus Arenie. Biało-zieloni pokonali pewnie GKS Tychy 3:0 (2:0) i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek są prawie pewni awansu do ekstraklasy. By formalnie zacząć świętować, potrzebne jest wykluczenie mało prawdopodobnego wariantu, że na koniec sezonu trzy najlepsze drużyny w tabeli będą miały po 62 punkty. W sobotę, 4 maja nie udało się tego zrobić, bo GKS Katowice rozgromił u siebie Stal Rzeszów aż 8:0 (5:0) i wciąż wraz z trójmiejskimi drużynami może być w tym wspomnianym tercecie w ostatnim rozdaniu Fortuna 1. Ligi sezonu 2023/24.

Sezonienko

Rezerwowi: 83 Mikułko, 6 Biegański, 16 D'Arrigo, 21 Sypek, 26 Brzęk, 27 Bugaj, 42 Kardaś, 72 Koperski, 94 Gueho

Śpiączka

Rezerwowi: 44 Kostrzewski, 8 Szpakowski, 9 Rumin, 10 Mystkowski, 11 Skibicki, 17 Błachewicz, 20 Wojtuszek, 21 Machowski, 22 Ertlthaler
  • 75' 79 Sezonienko Zmiany 21 Sypek
  • 90' 5 Żelizko Zmiany 6 Biegański
  • 90' 4 Chindris Zmiany 94 Gueho
  • 90' 11 Piła Zmiany 27 Bugaj
  • 52' 4 Dijakovic Zmiany 21 Machowski
  • 63' 24 Połap Zmiany 9 Rumin
  • 63' 26 Bieroński Zmiany 20 Wojtuszek
  • 63' 25 Żytek Zmiany 22 Ertlthaler
  • 13' Sezonienko
  • 45' Żelizko
  • 86' Chłań
  • 62' Piła
  • 52' Brudnicki
  • 62' Połap
  • 68' Nedić
  • 82' Machowski

Aktualizacja, godz. 21:53

Zobacz i posłuchaj, co mówili trenerzy po meczu Lechia Gdańsk - GS Tychy 3:0 oraz sprawdź, daty i konieczne wyniki do świętowania awansu Zobacz i posłuchaj, co mówili trenerzy po meczu Lechia Gdańsk - GS Tychy 3:0 oraz sprawdź, daty i konieczne wyniki do świętowania awansu

Szymon Grabowski podrzucany przez piłkarzy Lechii Gdańsk po wygranej z GKS Tychy 3:0

Lechia Gdańsk prawie zapewniła sobie awans do ekstraklasy po wygranej nad GKS Tychy. Lechia Gdańsk prawie zapewniła sobie awans do ekstraklasy po wygranej nad GKS Tychy.

Szymon Grabowski ocenia mecz Lechia Gdańsk - GKS Tychy 3:0

Mecz Lechia Gdańsk - GKS Tychy oglądała podobna liczba kibiców jak w 2008 roku, gdy biało-zieloni świętowali awans na stadionie przy ul. Traugutta 29

Lechia już na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek może zapewnić sobie awans. Aby tak się stało musi pokonać GKS Tychy, a następnie GKS Katowice nie może wygrać u siebie ze Stalą Rzeszów

Lechia Gdańsk - GKS Tychy. Awans po wygranej i korzystnym wyniku w Katowicach

w piątek został wykluczony wariant, który gwarantował Lechii od razu radość z ekstraklasy po wygranej z GKS

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 0:0. Kontuzja kapitana i czerwona kartka

a także są przekonani, że awans to tylko początek ku temu, aby było jeszcze lepiej, a nie cel sam w sobie

Maksym Chłań: Lechia Gdańsk będzie jeszcze lepsza w ekstraklasie

ostatnie dni upłynęły na analizie tego co zawiodło w ostatniej kolejce, aby to się już nie powtórzyło

Lechia Gdańsk. Szymon Grabowski: Mocny gong. Łukasz Zjawiński: Wielka złość

w porównaniu z przegranym meczem w Rzeszowie trener Grabowski dokonał trzech zmian w "11". Po pauzie za kartki wracają do gry: Mena, Neugebauer i Sezonienko

Stal Rzeszów - Lechia Gdańsk 4:2. Polecieli, a nie dojechali. Świętowanie odłożone

Sezonienko zagra zapewne w ataku, gdyż kontuzjowani są: podstawowy napastnik - Bobcek oraz jego zmiennik - Zjawiński
Lechia po raz drugi w historii może wrócić od razu po roku do ekstraklasy. Po raz pierwszy ta sztuka udała jej się w 1954 roku pod wodzą trenera Forysia.

Lechia Gdańsk po 32 sezonach w ekstraklasie. Kiedy wróci? Co mówi historia?

Ogólnie będzie to szósty awans. Ostatni był w 18 maja 2008 roku. Wówczas, jeszcze na Traugutta, przy komplecie 12-tysięcznej widowni, Lechia pokonała Znicz z Lewandowskim w składzie 1:0 po golu Rogalskiego z karnego i promocję do elity zdobyła na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu

18.05.2008 Trojmiasto.pl: Biało-zieloni w I lidze!!!

GKS traci do Lechii 8 punktów. Nie może przegrać w Gdańsku, jeśli chce zachować szanse na bezpośredni awans. W dwóch ostatnich kolejkach wygrywał po 2:0, ale grał z najsłabszymi drużynami Fortuna 1. Ligi: Podbeskidziem (na wyjeździe) i Zagłębiem (u siebie). Trener Banasik dokonał trzech zmian w "11"
warto obserwować Budnickiego (GKS Tychy), który z 15 kartkami jest najczęściej karanym piłkarzem tego sezonu Fortuna 1. Ligi, a także Żelizko (LECHIA Gdańsk), który z 12 upomnieniami jest w czołówce tej klasyfikacji
jest to również mecz drużyn, które najczęściej w tym sezonie kończyły mecze bez straty bramki. Sarnawski (LECHIA Gdańsk) zachował 17 czystych kont, a jego odpowiednik 16. W czołówce tej klasyfikacji jest jeszcze Górnik, który wczoraj dorzucił 17 taki mecz
Lechia spodziewała się pięciocyfrowej frekwencji, może się jednak okazać, że na dużo większym stadionie niż ten na Traugutta frekwencja będzie podobna jak w 2008 roku, gdy biało-zieloni po raz ostatni wchodzili do ekstraklasy. Wtedy było około 12 tysięcy kibiców, co wówczas stanowiło komplet na T29
kibice GKS w sektorze gości
już przed meczem niecenzuralne okrzyki z obu stron
na telebimie prezentowany jest Wacław Sitko, przedstawiany jako najstarszy kibic Lechii. 99-latek obecny jest na stadionie na dzisiejszym meczu
piłkarze wychodzą na prezentację, Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. GKS zielone koszulki, czarne spodenki
"Tylko BKS" - z trybun przy uniesionych szalach w górę na trybunach
goście coś próbują skandować, ale zupełnie ich nie słychać
w wyniku losowania kapitanów: Kapicia (LECHIA Gdańsk) i Nedicia (GKS Tychy) nie zmieniają się strony boiska, które zajęły drużyny. W pierwszej połowie Lechia atakować będzie na bramkę, za którą jest sektor dopingowy biało-zielonych
1'
od środka boiska mecz rozpoczął GKS
2'
wrzut z autu bezpośrednio w pole karne Lechii. Gra przerwana, bo faulował Brudnicki
3'
gra wstrzymana, gdyż na boisko upadł Chłań (LECHIA Gdańsk) po pojedynku z Połapem. Wzywana pomoc medyczna, a na rozgrzewkę wysłany Sypek (LECHIA Gdańsk)
4'
Chłań (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę
6'
na razie spokojna gra z obu stron
7'
Lechia próbuje pressingu na połowie rywali
7'
Sypek (LECHIA Gdańsk) wrócił na ławkę, a w GKS poderwanych już czterech rezerwowych na rozgrzewkę
8'
zablokowany strzał Kałahura (LECHIA Gdańsk) w polu karnym GKS
10'
w polu karnym pada Śpiączka, rozkłada wymownie ręce, ale sędzia nie reaguje
11'
przerwa w grze, rozmowa arbitra Marciniaka ze Śpiączką, zmiany decyzji nie ma
12'
Nedić (GKS Tychy) wślizgiem powstrzymał dryblującego w "16" gości Menę (LECHIA Gdańsk)
13'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sezonienko. Kałahur w pełnym biegu z lewego skrzydła dośrodkował w pole karne. Kapić zagrał do Meny, który wyłożył piłkę w pole bramkowe tak, że Sezonienko z bliska wepchnął piłkę do siatki
14'
pierwszy strzał tego meczu na bramkę od razu otworzył wynik spotkania
16'
"W Wolnym Mieście..." - z trybun
17'
Kapić (LECHIA Gdańsk) w pole karne do Meny (LECHIA Gdańsk), Camilo uderzył po tzw. długim rogu. Piłka przeszła obok słupka
18'
po zdobyciu prowadzenia Lechia nadal naciera
18'
gra przerwana, bo piłka trafiła w sędziego, w takiej sytuacji gra wznawiana jest rzutem sędziowskim
19'
obaj trenerzy od początku meczu na stojąco przed ławkami rezerwowych
19'
Olsson (LECHIA Gdańsk) w efektowny sposób wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Mikity (GKS Tychy)
20'
zbyt mocne podanie w kierunku Kapicia (LECHIA Gdańsk). Szybciej do piłki dopadł Kikolski (GKS Tychy), bo miał też do niej bliżej
20'
posiadanie piłki 55:45 na korzyść Lechii, goście jeszcze bez strzału
20'
Sezonienko pada w polu karnym, Mena (LECHIA Gdańsk) próbuje dogrywać wzdłuż bramki, Kikolski (GKS Tychy) wybił piłkę poza bramkę
21'
sędzia wskazał na rzut rożny, ale jeszcze sytuacja będzie analizowana przez VAR
21'
nie ma zmiany decyzji
22'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kapicia (LECHIA Gdańsk)
23'
kolejne zamieszanie w "16". Kikolski (GKS Tychy) niezbyt pewnie odbił piłkę przed siebie
23'
"wszyscy głośniej" - zachęca prowadzący doping
24'
doping od początku gry "niesie" biało-zielonych do ataków
24'
Mena (LECHIA Gdańsk) idealnie wyłożył piłkę do Sezonienki. Kacper był 10-11 metrów od bramki, ale uderzył wysoko nad nią
26'
dynamiczny rajd Piły prawym skrzydłem, zdołał przerzucić piłkę obok Kikolskiego (GKS Tychy), ale w polu bramkowym szybsi od Sezonienko byli tym razem obrońcy GKS
27'
przewaga w posiadaniu piłki wzrosła do 58:42, a w strzałach do 4:0
27'
Olsson (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę. Pierwszy korner dla gości
28'
wzmogły się okrzyki z sektora gości, zagłuszane przez gwizdy miejscowych
28'
po dośrodkowaniu Mikity (GKS Tychy) z narożnika boiska dwóch jego kolegów przewróciło się w polu karnym, ale o żadnym faulu nie może być mowy
29'
wulgarnie z miejscowych sektorów pod adresem innego trójmiejskiego klubu
29'
szybka kontra Lechii, ale już w polu karnym Sezonienko podał za plecy Meny (LECHIA Gdańsk) i szansa na strzał przepadła. Dopiero po zakończeniu akcji sędzia odgwizdał spalonego
30'
i już jesteśmy z drugiej strony boiska, drugi korner dla GKS
30'
spiker czytaniem komunikatów próbuje zagłuszyć niecenzuralne okrzyki z obu stron
31'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Mikity (GKS Tychy) z narożnika boiska
31'
pomocy medycznej potrzebuje Dijaković (GKS Tychy)
31'
"Śląsk i Lechia..." - z trybun
32'
Dijaković (GKS Tychy) zostaje na boisku
33'
"Raków Częstochowa" - z miejscowych sektorów
34'
"Chojniczanka" - z trybun trwa pozdrawianie zaprzyjaźnionych klubów z Lechią
35'
Kikolski (GKS Tychy) głową wybija piłkę poza własną "16"
35'
Nedić (GKS Tychy) ofiarnym wślizgiem zablokował strzał bardzo aktywnego dzisiaj Meny (LECHIA Gdańsk)
36'
na razie Kolumbijczyk bardziej błyszczy niż jego odpowiednik na lewym skrzydle - Chłań (LECHIA Gdańsk)
37'
pierwszy strzał na bramkę Lechii. Sarnawski (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po uderzeniu po ziemi Bierońskiego (GKS Tychy)
38'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) faulem przerwał próbę kontry rywali. To dopiero trzeci faul Lechii, GKS dwukrotnie przekroczył przepisy
38'
na razie czysty i dobry jak na I-ligowe warunki mecz
39'
Sezonienko odebrał piłkę Żytkowi i podał do Meny (LECHIA Gdańsk), ale sędzia uznał, że piłkarz Lechii przekroczył przepisy
40'
szybki rewanż rywali i teraz Sezonienko faulowany
40'
Kikolski (GKS Tychy) odbił piłkę po boku po dobrym strzale sprzed pola karnego Kapicia (LECHIA Gdańsk)
41'
podanie Sezonienki nie dotarło do Meny (LECHIA Gdańsk), ale piłkę odzyskał jeszcze Chłań (LECHIA Gdańsk). Uderzenie Maksyma z około 14 metrów w środek bramki. Kikolski (GKS Tychy) obronił
42'
nie wyszło dośrodkowanie Chłaniowi (LECHIA Gdańsk). Piłka poszybowała nad bramką
43'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) powstrzymał Mikitę (GKS Tychy) i GKS ma trzeci korner, tylko na razie w tym elemencie przewaga gości
43'
Chindris (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Mikity (GKS Tychy)
43'
piłka wraca w pole karne Lechii, Brudnicki zagrywa ją głową w kierunku bramki, pewna interwencja Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)
44'
Chłań (LECHIA Gdańsk) faulowany na wysokości pola karnego GKS
45'
[2:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Żelizko. Kapitalne uderzenie defensywnego pomocnika Lechii z rzutu wolnego. Piłka uderzona po tzw. długim rogu odbiła się od słupka i wpadła do siatki
45'
co najmniej 60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - GKS TYCHY 2:0
Lechia Gdańsk coraz bliżej świętowania awansu do ekstraklasy. Po dobrej grze biało-zieloni pewnie i zasłużenie prowadzą z GKS. Oddali aż 8 strzałów na bramkę rywali, z których 5 było celnych, a te Sezonienki i Zelizko z rzutu wolnego dają wynik 2:0. Rywale odpowiedzieli tylko 1 celnym strzałem i 3 rzutami rożnymi.
Przypomnijmy, że w przypadku wygranej Lechii, to rozpoczęcia świętowania awansu do ekstraklasy na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek potrzebna będzie jest przysłowiowa kropka nad "i" i strata punktów GKS Katowice w meczu u siebie z Stalą Rzeszów. Tam gra rozpocznie się o godz. 20
Spiker ogłosił oficjalną frekwencję, podając, że obecne są 12 434 osoby
z telebimu wspomnienie kibicki Lechii - Zosi, która zmarła przed rokiem. Brawa z trybun
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Lechia
46'
bez zmian w obu składach
47'
rzut karny dla Lechii po faulu na Chłaniu (LECHIA Gdańsk)! Połap (GKS Tychy) przewrócił skrzydłowego Lechii
48'
jeszcze sędzia czeka na analizę VAR
49'
gdy Chłań (LECHIA Gdańsk) odmierzał już rozbiegł do strzału, a Kikolski (GKS Tychy) zajął miejsce w bramce, sędzia pokazał jednak, że pobiegnie do monitora!
51'
sędzia wraca na boisko i anuluje rzut karny dla Lechii
51'
gra została wznowiona od rzutu sędziowskiego, czyli uznano, że w tej sytuacji nie było przekroczenia przepisów z obu stron, a błąd popełnił arbiter przerywając akcję
52'
Żółtą kartką został ukarany Brudnicki (GKS Tychy).
52'
to już 16. żółta kartka Brudnickiego w tym sezonie, który jest zdecydowanie najczęściej karanym I-ligowcem w tym sezonie
52'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) uderzył z rzutu wolnego obok słupka
52'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Dijakovic, w jego miejsce wchodzi Machowski.
54'
"Gdańska Lechia najlepsza jest..." - z trybun
56'
niewiele pomylił się Neugebauer (LECHIA Gdańsk), strzelił obok bramki
57'
Mena (LECHIA Gdańsk) przyjął na głowę mocną piłkę po dośrodkowaniu Mikity (GKS Tychy). Przewrócił się na murawę. Pozbierał się jednak bez pomocy fizjoterapeutów
58'
zablokowany strzał Nuegebauera, a dobitka Żelizko (LECHIA Gdańsk) nad poprzeczką
59'
w strzałach przewaga Lechii 11:2, w celnych 5:1, w golach 2:0
62'
Żółtą kartką został ukarany Połap (GKS Tychy) po faulu na Menie
62'
Mena (LECHIA Gdańsk) wymaga pomocy medycznej
62'
GKS przygotowuje potrójną zmianę
62'
Żółtą kartką został ukarany Piła (LECHIA Gdańsk).
63'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Połap, w jego miejsce wchodzi Rumin.
63'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Bieroński, w jego miejsce wchodzi Wojtuszek.
63'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Żytek, w jego miejsce wchodzi Ertlthaler.
63'
Mena (LECHIA Gdańsk) zostaje na boisku
63'
nieudane dośrodkowanie Meny (LECHIA Gdańsk)
65'
nieudana akcja GKS, od bramki grę wznowi Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
67'
Ertlthaler (GKS Tychy) wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg Sezonienki i kończy się rzutem rożnym dla Lechii
68'
Żółtą kartką został ukarany Nedić (GKS Tychy).
68'
po rozegraniu rzutu rożnego przez Lechię sprzed pola karnego strzelał Żelizko (LECHIA Gdańsk), ale niecelnie
71'
Kikolski (GKS Tychy) uprzedził Chłania (LECHIA Gdańsk) i wybił piłkę
72'
posiadanie piłki 53:47 dla Lechii, ale najważniejsze, że GKS nadal nie potrafi poważnie zagrozić gdańskiej bramce
73'
pomocy medycznej wymaga Sezonienko
73'
do zmiany przygotowywany Sypek (LECHIA Gdańsk)
74'
Lechia nie ma na ławce żadnego napastnika, bo przypomnijmy, kontuzjowani są Bobcek i Zjawiński
74'
Sezonienko na razie poza boiskiem
75'
Sezonienko wrócił na boisko, ale trwają przygotowania do zmiany
75'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sezonienko, w jego miejsce wchodzi Sypek.
76'
i już widać jak zmieni się ustawienie Lechii, Mena (LECHIA Gdańsk) przesunięty do ataku, a Chłań (LECHIA Gdańsk) na prawe skrzydło, Sypek (LECHIA Gdańsk) wszedł na lewą flankę
76'
strzał Meny (LECHIA Gdańsk) z dość ostrego kąta wysoko nad bramką
78'
Chłań (LECHIA Gdańsk) przechwycił piłkę i natychmiast zagrał w kierunku Meny (LECHIA Gdańsk). Kikolski (GKS Tychy) wyszedł poza "16" i dość ryzykownie zagrywał, ale Kolumbijczyk nie zabrał mu piłki
79'
rzut wolny dla Lechii na wysokości pola karnego Lechii
80'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego zagrał mocną piłkę w pole bramkowe GKS. Niewiele zabrakło, aby Olsson (LECHIA Gdańsk) dostawił do niej głowę lub nogę
81'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) doskonale we własnym polu karnym. Wybił poza bramkę piłkę spod nóg Ertlthalera (GKS Tychy)
81'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Mikity (GKS Tychy)
82'
Żółtą kartką został ukarany Machowski (GKS Tychy).
82'
dynamiczna akcja Meny (LECHIA Gdańsk), ale "wyjechał" z piłką poza linię końcową i dopiero wówczas zagrywał przed bramkę
83'
goście przebijają się z okrzykiem "Zawisza Bydgoszcz"
84'
Chindris (LECHIA Gdańsk) zaciekle atakowany przez Śpiączkę umiejętnie nabił piłkę w nogi napastnika i od bramki grę wznowi Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
84'
Kikolski (GKS Tychy) łapie piłkę po dośrodkowaniu Kałahura (LECHIA Gdańsk)
85'
rzut wolny dla Lechii z wysokości pola karnego GKS
86'
[3:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Chłań. Z rzutu wolnego dośrodkował Kapić, piłka została wybita, ale Lechia ponowiła akcję. Sypek przedarł się lewym skrzydłem i niemal z końcowej linii boiska dograł piłkę przed bramkę. Chłań strzelał już na pustą bramkę
88'
Mena (LECHIA Gdańsk) w indywidualnej akcji, ale był sam w polu karnym. Choć posłał piłkę obok bramkarza, to jeszcze zdążyli ja wybić obrońcy
89'
jeszcze rzut rożny dla Lechii
89'
po kornerze rzut wolny, gdyż przewrócony został Neugebauer (LECHIA Gdańsk)
89'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego tym razem nie strzelał, ale próbował dograć w pole karne, zorientowali się w tym rywale i wybili piłkę
89'
Lechia przygotowuje potrójną zmianę
90'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żelizko, w jego miejsce wchodzi Biegański.
90'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chindris, w jego miejsce wchodzi Gueho.
90'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piła, w jego miejsce wchodzi Bugaj.
90'
sędzia doliczył co najmniej 2 minuty
90+2
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - GKS TYCHY 3:0
piłkarze z ławki wbiegają na boisko
Lechia Gdańsk prawie jest już w ekstraklasie. Po pewnym zwycięstwie nad GKS Tychy 3:0, trzeba poczekać jeszcze na wynik z Katowic. Jeśli tamtejszy GKS nie wygra ze Stalą Rzeszów, około godz 22 Lechia już na pewno będzie w ekstraklasie! Po tym co zaprezentowali dziś biało-zieloni na Polsat Plus Arenie Gdańsk w pełni na to zasłużyli, gdyż mieli całkowitą kontrolę nad tym co działo się na boisko. GKS praktycznie im nie zagrażał i mógł wracać do domu z jeszcze większym bagażem bramek niż tylko trzy. Na przykład tylko sędzia wie, dlaczego najpierw nakazał Chłaniowy ustawić piłkę na 11. metrze od bramki, a jak Maksym już chciał podbiegać do piłki, T.Marciniak udał się do monitora, a następnie anulował karnego na podstawie VAR.
"Gdańska Lechia" - śpiewają kibice, a piłkarze podskakują przy sektorze dopingowym, trwa wspólna radość