1/8 finału Fortuna Puchar Polski: Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2:2, karne 2-4

Jacek Główczyński
8 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (193)

Lechia Gdańsk przegrała u siebie po rzutach karnych z Legią Warszawa 2:4 w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski i odpadła z dalszych rozgrywek. Po 120 minutach gry był remis 2:2 (1:0, 1:1). Podopieczni Marcina Kaczmarka przez większą część meczu bronili się, ale to oni dwukrotnie obejmowali też prowadzenie. O ostatecznym niepowodzeniu zdecydowały niewykorzystane jedenastki, a niefortunnymi egzekutorami okazali się: Maciej Gajos i Jarosław Kubicki. - Taka porażka boli - podsumował Marcin Kaczmarek, szkoleniowiec biało-zielonych, który również westchnął "szkoda", pytany o komentarz do sytuacji, po której goście strzelili pierwszego gola.

Paixao

Rezerwowi: 1 Buchalik, 3 Castegren, 4 Tobers, 9 Zwoliński, 10 Diabate, 20 Conrado, 33 Terrazzino, 72 Koperski, 77 Neugebauer

20 Muci

Rezerwowi: 30 Hładun, 9 Kramer, 11 Pich, 14 Charatin, 16 Celhaka, 18 Sokołowski, 28 Baku, 29 Rose, 86 Strzałek
  • 12' 97 Abu Hanna Zmiany 4 Tobers
  • 62' 28 Paixao Zmiany 9 Zwoliński
  • 76' 29 Stec Zmiany 72 Koperski
  • 76' 88 Kałuziński Zmiany 20 Conrado
  • 91' 4 Tobers Zmiany 3 Castegren
Zmiany Zmiany
  • 29' 13 Wszołek Zmiany 28 Baku
  • 73' 39 Rosołek Zmiany 9 Kramer
  • 91' 67 Kapustka Zmiany 16 Celhaka
  • 91' 20 Muci Zmiany 11 Pich
  • 103' 6 Johansson Zmiany 29 Rose
  • 42' Durmus
  • 94' Zwoliński
Bramki Bramki
  • 52' Josue karny
  • 117' Rose
  • 90' Kalkowski asystent trenera
  • 109' Zwoliński
Kartki Kartki
  • 44' Mladenović
  • 107' Josue

Pozostałe mecze 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

KKS 1925 Kalisz - Górnik Zabrze 3:3 (1:0, 3:3), karne 5:3
Górnik Łęczna - Piast Gliwice po dogrywce 1:0 (0:0, 0:0)

Pogoń Siedlce - Apklan Resovia, godz. 17:30

w ostatni piątek, w Warszawie Legia wygrała z Lechią 2:1. Wówczas grano o punkty w PKO BP Ekstraklasie

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:1. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

obecnie stawką pojedynku w Gdańsku jest awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Trener Kaczmarek nie ukrywa, że interesuje go awans

Przeczytaj, co szkoleniowiec Lechii Gdańsk mówił przed meczem

w porównaniu z meczem w Warszawie Lechia przede wszystkim przechodzi do gry trójką obrońców. Łącznie trzy zmiany w "11". Zagrają: Paixao, Gajos i Abu Hanna, który jest... wypożyczony z Legii

Dlaczego Lechia Gdańsk przegrała w Warszawie? Trener wskazuje dwa ważne momenty

Legia w porównaniu z ligowym meczem utrzymała ustawienie, a w "11" dokonała dwóch zmian. Nowi gracze to bramkarz Miszta (Legia Warszawa) i obrońca Johansson (Legia Warszawa). Miejsce w składzie utrzymał m.in. Mladenović (Legia Warszawa), w przeszłości piłkarz m.in. Lechii
Na razie do ćwierćfinałów awansowały drużyny spoza ekstraklasy. Odpadły te, które jeszcze w tym roku zagrają w lidze w Gdańsku

8 listopada (wtorek):

Pogoń Siedlce - Resovia, godz. 17:30
mecz nie wywołał większego zainteresowania niż jesienne spotkania ligowe Lechii. Liczna grupa kibiców w sektorze gości. O frekwencji tradycyjnie poinformujemy w przerwie, gdyż wówczas na tym obiekcie otrzymujemy oficjalne dane
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Legia czarne spodenki i na razie białe, dresowe bluzy
Legia ostatecznie w czarnych strojach z białymi dodatkami
z obu sektorów takie okrzyki, że spiker zachęca do kulturalnego dopingu
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
1'
jedna tablica świetlna została włączona z blisko minutowym opóźnieniem. Niektórzy kibice zdążyli zapytać: "Nie ma zegara?"
3'
z obu sektorów już pozytywny doping
3'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) na linii własnego pola karnego powstrzymał Josue (Legia Warszawa)
4'
zablokowany strzał Rosołka (Legia Warszawa) przez Abu Hannę (LECHIA Gdańsk). Piłka nieznacznie minęła słupek bramki Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
5'
i jeszcze jeden korner Legii
5'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu Josue (Legia Warszawa)
7'
8'
"W Wolnym Mieście Gdańsku..." - z trybun
9'
zablokowany strzał Josue (Legia Warszawa)
kontuzja
9'
Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę i padł na murawę
kontuzja
9'
fizjoterapeuci już na boisku, ale od razu sygnalizacja Malocy (LECHIA Gdańsk) i Kuciaka (LECHIA Gdańsk), że potrzebna będzie zmiana
11'
Lechia na razie w "10"
11'
i jest drugi z rzędu korner dla Lechii
12'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Za kontuzjowanego Abu Hannę wchodzi Tobers.
12'
tym razem kombinacyjnie rozegrany korner przez Legię, ale i on nie zaskoczył Lechii
12'
Tobers (LECHIA Gdańsk) w pierwszym kontakcie z piłką wybił ją na rzut rożny
13'
na razie duża przewaga Legii
13'
niecelny strzał Nawrockiego (Legia Warszawa)
14'
posiadanie piłki 79:21 na korzyść Legii
15'
próba kontry Lechii. Dośrodkowanie Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) nie doszło do Paixao. Dobrze we własnej "16" interweniował Johansson (Legia Warszawa)
16'
wejście Tobersa (LECHIA Gdańsk) nie zmieniła ustawienia Lechii. Teraz Łotysz tworzy tercet defensywny z: Malocą (LECHIA Gdańsk) i Nalepą (LECHIA Gdańsk)
19'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po dośrodkowaniu Josue (Legia Warszawa)
20'
Legia na razie kolekcjonuje kornery, ma już szósty
21'
a teraz piłka wybita przez Lechię w aut tuż przy narożniku boiska
22'
Lechia ma nadal bardzo duże kłopoty z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy
23'
celne uderzenie z dystansu Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk). Piłka skierowana w środek bramki nie sprawiła kłopotów Miszcie
26'
po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) Paixao przewrócił się w polu karnym i choć podniósł ręce do góry, sugerując faul, sędzia nakazał grać dalej
kontuzja
27'
Wszołek (Legia Warszawa) wymaga pomocy medycznej
27'
z trybun wulgarnie pod adresem leżącego piłkarza Legii. Przypomnijmy, że to wychowanek Wisły Tczew
28'
gra wznowiona, Legia na razie w "10"
28'
przygotowywana jest zmiana
29'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. W miejsce kontuzjowanego Wszołka wchodzi Baku.
32'
Legia ma optyczną przewagę, ale jeszcze nie oddała celnego strzału
33'
Maloca (LECHIA Gdańsk) zablokował Baku (Legia Warszawa). Kolejny rzut rożny dla gości
33'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska Josue (Legia Warszawa)
34'
niecelny strzał z dystansu Baku (Legia Warszawa)
35'
Josue (Legia Warszawa) wysoko uderzył nad poprzeczkę sprzed pola karnego
36'
wolne tempo tego meczu, dlatego niewiele też dzieje się pod bramkami. Legii bez przyspieszenia trudno "rozerwać: obronę Lechii, a Lechii wyjść z szybką kontrą
37'
4 niecelne strzały Legii, 1 celny Lechii. To wszystko co widzimy w statystykach strzałów na bramkę
38'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) nieco za mocno wypuścił sobie piłkę, ale zdążył ją opanować nim nadbiegł Rosołek (Legia Warszawa)
38'
Miszta (Legia Warszawa) interweniuje poza własnym polem karnym
39'
Durmus (LECHIA Gdańsk) zagrał przed bramkę, ale Paixao, choć próbował rzucać się w kierunku piłki, był spóźniony
42'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Durmus. Ilkay otrzymał podanie od Kałuzińskiego. Mógł wbiegać w pole karne, ale wówczas byłby skazany na kończenie akcji strzałem prawą nogą. Wybrał zatem wariant gry do lewej nogi. "pociągnął" z piłką wzdłuż pola karnego i z około 18-20 metrów uderzył tuż przy słupku bramki Miszty
44'
Żółtą kartką został ukarany Mladenović (Legia Warszawa).
44'
Lechia próbuje pójść za ciosem. Miszta (Legia Warszawa) z trudem nad poprzeczką wybił piłkę po strzale Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
45'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) źle przyłożył stopę do piłki dośrodkowanej z narożnika boiska przez Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) i nie skierował jej w kierunku bramki
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
zablokowany strzał Josue (Legia Warszawa). Rzut rożny dla gości
45+2
i jeszcze jeden korner
45+3
Kuciak (LECHIA Gdańsk) z bliska broni strzał Rosołka (Legia Warszawa), ale był jeszcze spalony
45+3
i znów rzut rożny dla gości
45+4
dwa strzały Legii zablokowane, a po uderzeniu głową Rosołką (Legia Warszawa) piłkę, która mogła wpaść do siatki wybił Paixao
45+4
po tej interwencji w obronie Paixao wyściskał go Kuciak (LECHIA Gdańsk)
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - LEGIA WARSZAWA 1:0
Czym dłużej trwała pierwsza połowa, Lechia stawała się coraz bardziej odważniejsza. Legia, która w pierwszym kwadransie miała nawet przewagę w posiadaniu piłki 70:30, nie miała pomysłu na rozmontowanie gdańskiej defensywy. Miejscowym piłkarzom trzeba oddać, że grali bardzo ofiarnie. Wiele strzałów blokowali, przyjmowali piłki na ciało.
Lechia cierpliwie czekała też na szansę w kontrze. I się doczekała. Durmus (LECHIA Gdańsk), który wcześniej zwalniał nieco akcje, tym razem ruszył na pełnej szybkości przed polem karnym, a co najważniejsze precyzyjnie strzelił.
Legia jeszcze nacisnęła przed przerwą, zmusiła do interwencji Kuciaka (LECHIA Gdańsk), a nawet i Paixao w bramce, ale wyrównującego gola nie strzeliła.
Lechia w drugiej połowie musi zagrać równie rozważnie, a przede wszystkim powinna się postarać się o uniknięcie scenariusza z Warszawy, gdzie też prowadziła 1:0...
Oficjalna frekwencja 9101 kibiców
46'
drugą połowę rozpoczęła Legia
46'
w przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany, przypomnijmy, że w pierwszej połowie musieli dokonać po jednej roszadzie wymuszonej kontuzjami
47'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) obronił strzał Rosołka (Legia Warszawa), a dobijający Baku (Legia Warszawa) trafił w... Rosołka (Legia Warszawa)
47'
sędziowie czekają jeszcze na konsultację z VAR
49'
sędzia Musiał udał się do monitora, aby obejrzeć jeszcze raz sytuację
49'
zapewne sprawdzane jest, czy Maloca (LECHIA Gdańsk) nie faulował Rosołka (Legia Warszawa)
50'
sędzia wraca na boisko i dyktuje rzut karny dla Legii
52'
[1:1] Legia Warszawa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Josue z rzutu karnego. Kuciak rzucił się w prawy róg, piła została skierowany w lewą stronę jego bramki
53'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale dał się dogonić, a potem stracił piłkę na rzecz Baku (Legia Warszawa)
kontuzja
54'
fizjoterapeuci obu drużyn na boisku. Lechii ucierpiał Kałuziński (LECHIA Gdańsk), w Legii Johansson (Legia Warszawa)
55'
obaj mogą kontynuować grę
57'
Lechia nadal cofnięta, Legia gra atakiem pozycyjnym
58'
Rosołek (Legia Warszawa) nie opanował piłki zagranej za linię obrony Lechii, przejął ją Kuciak (LECHIA Gdańsk)
59'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) zablokował dośrodkowanie Rosołka (Legia Warszawa). Rzut rożny dla Legii
59'
po 11. rzucie rożny dla Legii niecelnie strzelał Kapustka (Legia Warszawa)
60'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) bez kłopotów złapał piłkę po dośrodkowaniu Slisza (Legia Warszawa)
60'
kończy rozgrzewkę Zwoliński (LECHIA Gdańsk)
61'
Muci zablokowany przez Tobersa (LECHIA Gdańsk)
62'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paixao, w jego miejsce wchodzi Zwoliński.
64'
Maloca (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał z dystansu Josue (Legia Warszawa)
65'
spiker apeluje o kulturalny doping
65'
Gajos (LECHIA Gdańsk) na wślizgu wybił piłkę z "16" po dośrodkowaniu Mladenovicia (Legia Warszawa)
66'
dobry powrót Durmusa (LECHIA Gdańsk). Nie pozwolił na strzał Josue (Legia Warszawa), Legia ma znów korner
67'
po dośrodkowaniu Josue (Legia Warszawa) z narożnika boiska piłkarze Legii sygnalizują zagranie ręką w polu karnym Lechii. Piłka zostaje wybita poza boisko
68'
jest rzut rożny dla Legii
69'
po kombinacyjnie rozegranym kornerze przez gości piłkę wybił Gajos (LECHIA Gdańsk)
69'
Lechia, niczym w pierwszej połowie ogranicza się na razie tylko do obrony, ale czy tak jak przed przerwą, zdołał przejść do kontrofensywy czym dłużej trwać będzie mecz?
71'
strzał Johanssona (Legia Warszawa) nad poprzeczką
72'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę, którą Josue (Legia Warszawa) wstrzelił w jego "16"
73'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po strzale Josue (Legia Warszawa) sprzed pola karnego
73'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rosołek, w jego miejsce wchodzi Kramer.
75'
zbyt mocne dośrodkowaniu Baku (Legia Warszawa), piłkę przejął Stec (LECHIA Gdańsk)
76'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) pada w polu karnym po strarciu z Johanssonem (Legia Warszawa)
kontuzja
76'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) leży w polu bramkowym, kibice domagają się karnego
76'
Lechia przygotowuje podwójną zmianę
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stec, w jego miejsce wchodzi Koperski.
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kałuziński, w jego miejsce wchodzi Conrado.
78'
sędzia wznowił grę, VAR analizował sytuację, ale rzutu karnego nie ma
78'
w Pucharze Polski na boisku musi cały czas przebywać młodzieżowiec, stąd, gdy zszedł Kałuziński (LECHIA Gdańsk) tę rolę wypełnia teraz Koperski (LECHIA Gdańsk)
80'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) walczył z dwoma rywalami, ale nie zdołał ich przechytrzyć i wyjść sam na sam z bramkarzem
80'
po dośrodkowaniu Baku (Legia Warszawa) piłka odbiła się od Nalepy (LECHIA Gdańsk) i trafiła w rękawice Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
81'
nieporozumienie w defensywie Lechii przynosi 14. rzut rożny dla Legii
82'
Lechia po raz kolejny dobrze się broni przy stałym fragmencie gości
82'
dośrodkowanie Conrado (LECHIA Gdańsk) w ręce Miszty (Legia Warszawa)
83'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Muciego
83'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) nie doszedł do piłki wykopniętej przez Kuciaka (LECHIA Gdańsk) aż w "16" Legii
84'
rzut rożny nr 15 dla Legii
84'
i tym razem dobrze defensorzy Lechii
85'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) rzucił się pod nogi Baku (Legia Warszawa) i przejął piłkę
86'
16. rzut rożny dla Legii
86'
Kapustka (Legia Warszawa) stracił piłkę w polu karnym Lechii
88'
Durmus (LECHIA Gdańsk) pakuje piłkę do siatki, ale sędzia odgwizduje spalonego. Atak lewą stroną przeprowadził Pietrzak, po jego zagraniu w pole karne piłkę przedłużył Conrado, a zamykający akcje Durmus z pola bramkowego posłał piłkę do bramki. Był jednak przed ostatnim z obrońców Legii
89'
protestują kibice, sugerując, że Miszta (Legia Warszawa) z piłką wypadł poza własną "16"
90'
teraz najwyraźniej to samo sędziemu pokazuje Kuciak (LECHIA Gdańsk)
90'
Żółtą kartką został ukarany Kalkowski, asystent trenera (LECHIA Gdańsk), który też protestował
90'
aż 7 minut doliczonych
90+2
próbowali się przebijać Conrado (LECHIA Gdańsk) i Pietrzak (LECHIA Gdańsk), ale bezskutecznie
90+5
atakuje Legia
90+6
Nalepa (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Slisza (Legia Warszawa). Korner dla Legii
90+7
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wypiąstkował piłkę o dośrodkowaniu Josue (Legia Warszawa) z narożnika boiska
90+7
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - LEGIA WARSZAWA 1:1. BĘDZIE DOGRYWKA
nadal nie wiemy, która z tych drużyn zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski. Lechia w drugiej połowie głównie się broniła, ale gola straciła nie z gry, czy po rzucie rożnym, które seryjnie były bite przez rywali, ale po rzucie karnym. Został on podyktowany dopiero po interwencji VAR.
Dogrywka trwać będzie 2x15 minut. Jeśli ona nie wyłoni zwycięzcy, strzelane będą rzutu karne.
do wejścia przygotowuje się Castegren (LECHIA Gdańsk), na dwie zmiany zanosi się w Legii
91'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tobers, w jego miejsce wchodzi Castegren.
91'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kapustka, w jego miejsce wchodzi Celhaka.
91'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Muci, w jego miejsce wchodzi Pich.
91'
pierwszą część dogrywki rozpoczęła Legia
92'
"Tylko zwycięstwo" - skandują kibice gości
93'
znów Lechia cofnięta na własną połowę, a Legia rozgrywa atak pozycyjny
93'
posiadanie piłki 63:37 na korzyść Legii, w rzutach rożnych 17:1 dla Legii
94'
[2:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zwoliński. Łukasz doszedł do piłki, którą za linię obrony zabrał Kubicki i strzelił nie do obrony sprzed pola karnego, mając tylko przed sobą bramkarza. Chwilę odczekał, czy nie było spalonego i zaczął się cieszyć
94'
cieszą się też kibice, z wyjątkiem jednego sektora
97'
piłka minęła już Kuciaka (LECHIA Gdańsk), ale dobrze interweniował Nalepa (LECHIA Gdańsk) i kończy się oczywiście... rzutem rożnym dla Legii
100'
Legia przygotowuje jeszcze jedną zmianę
102'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po dośrodkowaniu Johanssona (Legia Warszawa)
103'
"Lechia gol" - z trybun
103'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Johansson, w jego miejsce wchodzi Rose.
105'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Mladenovicia (Legia Warszawa)
105'
60 sekund doliczonych do pierwszej części dogrywki
105+1
KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI DOGRYWKI. LECHIA GDAŃSK - LEGIA WARSZAWA 2:1
Lechia jest o 15 minut od awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski. Musi utrzymać prowadzenie lub podwyższyć wynik. Jeśli Legia doprowadzi do wyrównania na koniec drugiej części dogrywki, sędzia zarządzi rzuty karne
106'
drugą część dogrywki rozpoczęła Lechia
106'
na spalonym Rose (Legia Warszawa)
107'
Żółtą kartką został ukarany Josue (Legia Warszawa).
109'
Żółtą kartką został ukarany Zwoliński (LECHIA Gdańsk).
kontuzja
109'
pomoc medyczna na boisku, leży Mladenović (Legia Warszawa)
111'
Legia w komplecie, gra wznowiona
112'
stroną atakującą nadal Legia, ale najważniejsze to co na tablicy wyniku, a tu Lechia prowadzi 2:1
113'
Conrado (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
113'
nie ma dośrodkowania Lechii, krótkie podania po rozegraniu kornera, aby zyskać jak najwięcej czasu
115'
niepewna interwencja Kuciaka (LECHIA Gdańsk) po strzale Slisza (Legia Warszawa). Kończy się na rzucie rożnym
115'
i teraz Kuciak (LECHIA Gdańsk) już bez zarzutu. Z narożnika boiska dośrodkował Josue (Legia Warszawa)
116'
Durmus (LECHIA Gdańsk) z Conrado (LECHIA Gdańsk) próbowali wywalczyć rzut rożny, ale im się to nie udało
117'
[2:2] Legia Warszawa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rose. Obrońca Legii przelobował Kuciak
119'
niecelny strzał z dystansu Augustyniaka (Legia Warszawa)
120'
60 sekund doliczonych do drugiej części dogrywki
120+1
kontra Legii 3 na 3. Dobrze przegrał ją Maloca (LECHIA Gdańsk)
120+1
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY DOGRYWKI. LECHIA GDAŃSK - LEGIA WARSZAWA 2:2 (1:0, 1:1)
Drużynę, która awansuje do ćwierćfinału wyłonią rzutu karne
obaj trenerzy wyznaczą po pięciu zawodników, którzy strzelać będą na zmianę. Najpierw jednak odbędzie się losowanie, które wyznaczy zespół, który zacznie tę próbę
"Dusan Kuciak" - skandują kibice
0-1
Mladenović (Legia Warszawa) pokonał Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
0-1
Miszta (Legia Warszawa) złapał piłkę po strzale Gajosa (LECHIA Gdańsk)
0-2
Pich (Legia Warszawa) w lewy róg bramki, Kuciak (LECHIA Gdańsk) został w środku
1-2
Durmus (LECHIA Gdańsk) posłał piłkę w lewy róg, mimo że tam rzucił się bramkarz jest gol