Lechia Gdańsk - Miedź Legnica 2:0 w meczu o 3. miejsce na półmetku Fortuna 1. Ligi

Jacek Główczyński
3 grudnia 2023, godz. 14:35
Opinie (148)

Posłuchaj, co krzyczeli piłkarze od kibiców i odwrotnie po meczu Lechia Gdańsk - Miedź Legnica 2:0

Lechia Gdańsk pokonała Miedź Legnica 2:0 (1:0). Gole zdobyli: Tomasz Neugebauer i Dominik Piła. To już siódmy mecz z rzędu bez porażki przed własną publicznością, która tego dnia jednak nie była zbyt liczna i nie przekroczyła 5 tysięcy. A szkoda, gdyż w przeciwieństwie do innych boisk w 17. kolejce, na których zalegał śnieg, to w Letnicy było zielone, a biało-zieloni zameldowali się na półmetku Fortuna 1. Ligi na 3. miejscu. Nim rozpocznie się piłkarska zima, mogą się jeszcze poprawić, gdyż już 9 grudnia o godzinie 17:30 rozpoczną rundę rewanżową od spotkania u siebie z Chrobrym Głogów.

Bobcek

Rezerwa: 83 Mikułko, 6 Biegański, 9 Zjawiński, 11 Piła, 16 D'Arrigo, 21 Sypek, 26 Brzęk, 42 Kardaś, 79 Sezonienko

95 Mansfeld

Rezerwowi: 31 Abramowicz, 7 Pierzak, 9 Stanclik, 10 Drzazga, 11 Momoh, 19 Guzdek, 21 Lewandowski, 23 Carolina, 24 Zalewski
  • 73' 89 Bobcek Zmiany 9 Zjawiński
  • 78' 30 Chłań Zmiany 21 Sypek
  • 78' 99 Neugebauer Zmiany 16 D’Arrigo
  • 90+3 7 Mena Zmiany 11 Piła
  • 63' 18 Agbor Zmiany 19 Guzdek
  • 67' 20 Tront Zmiany 10 Drzazga
  • 79' 69 Michalik Zmiany 24 Zalewski
  • 79' 26 Hartherz Zmiany 23 Carolina
  • 79' 95 Mansfeld Zmiany 9 Stanclik
  • 42' Neugebauer
  • 90+6 Piła
  • 67' Kapić
  • 89' Mena

Tomasz Neugebauer zdobył pierwszego gola w meczu Lechia Gdańsk - Miedź Legnica 2:0. Tomasz Neugebauer zdobył pierwszego gola w meczu Lechia Gdańsk - Miedź Legnica 2:0.

ostatnie dni w sztabie Lechii upłynęły na analizie przyczyn porażki derbowej i wyciągnięciu odpowiednich wniosków na przyszłość

Dlaczego Lechia Gdańsk przegrała? Szymon Grabowski: Mieliśmy pod górkę

nie ma niespodzianek w "11". Do składu wracają pauzujący w derbach za kartki: Żelizko i Neugebauer, którzy zagrają w roli defensywnych pomocników. Na ławkę wracają: Biegański i Sezonienko

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:0. Rzut karny, czerwone kartki w derbach na śniegu

w Gdyni grano na śniegu, a i w ostatnich w dniach w Gdańsku zima utrudniała życie piłkarzom. Sprawdziliśmy, ile kosztuje podgrzewanie i naświetlanie murawy w Letnicy. Spore kwoty wchodzą grę

Lechia Gdańsk nie może trenować na trawie. Duże koszty podgrzewania i doświetlania

jednak mówiło się nie tylko o sprawach sportowych w Lechii

Lechia Gdańsk przeprosiła, a teraz tłumaczy. Gdzie jest granica zasad marketingu?

działo się w sprawach sponsorskich. Nastąpiło pożegnanie Energi z Grupy Orlen

Lechia Gdańsk definitywnie straciła sponsora premium. Energa odeszła po 16 latach

natomiast w piątkowy wieczór niespodziewanie ogłoszono nowego sponsora, którym została firma... prezesa Lechii

Lechia Gdańsk - Miedź Legnica. Mecz o przywrócenie nadziei. Sponsor z Emiratów

mecz dla obu drużyn ma duże znaczenie. Kto wygra będzie na 3. miejscu na półmetku rozgrywek

Przeczytaj o możliwych wariantach dla nie tylko dla Lechii Gdańsk

boisko dobrze przygotowane, przynajmniej tak wygląda z wysokości trybun, trawa zielona, nie zalega w żadnym miejscu ani odrobina śniegu
piłkarze wychodzą na murawę, Miedź niebieskie stroje, piłkarze Lechii białe spodenki, a jakie koszulki okaże się niebawem, bo na prezentację wyszli w dresowych bluzach
kibiców znacznie mniej niż na meczu z Wisłą. Frekwencję podamy tradycyjnie w przerwie meczu, gdyż wówczas na tym obiekcie ogłaszane są dane w tym względzie
1'
od środka mecz rozpoczęła Miedź
1'
i od razu szybko wprowadzona piłka w pole karne Lechii. Przejął ją Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
1'
bramkarz Lechii w pomarańczowym trykocie, jego koledzy z pola w białych koszulkach w z zielonymi pasami
2'
Michalik uderzył na bramkę Lechii. Saranwski odbił piłkę przed siebie, ale blokowany przez obrońców Agbor nie zdołał jej dobić do siatki. Dzięki temu Sarnawski (LECHIA Gdańsk) znów wyciągnął się jak długi i złapał piłkę
4'
na razie gra toczy się na połowie Lechii
5'
"Lechijko wygraj mecz, 3 punkty musisz mieć" - przypominają miejsocowi kibice
6'
na trybunach może 20-osobowa grupa kibiców gości, ale na razie bez barw i dopingu
8'
Kapić (LECHIA Gdańsk) zbyt mocno w kierunku Neugebauera (LECHIA Gdańsk). Od bramki rozpocznie Mądrzyk (Miedź Legnica)
9'
zablokowany strzał Hoogenhout (Miedź Legnica), a poprawka Michalika (Miedź Legnica) niecelna
9'
jednak na razie Miedź zbyt łatwo dochodzi do sytuacji strzeleckich, gdy akcje Lechii kończą się na ogół przez niecelne podania
10'
słońce zaświeciło nad Polsat Plus Areną Gdańsk
11'
pierwszy korner dla Lechii
11'
Kapić (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska podał krótko do Chłania (LECHIA Gdańsk), który ostro dośrodkował. Zamykający akcję Olsson (LECHIA Gdańsk) nie doszedł do piłki
12'
Mądrzyk (Miedź Legnica) wypuścił piłkę po strzale z dystansu Żelizko (LECHIA Gdańsk). Chłań (LECHIA Gdańsk) dobijał z piątego metra, ale nie trafił w bramkę
13'
agresywniejsza gra Lechii, wychodzą do rywali już na ich połowę
14'
Mena (LECHIA Gdańsk) po raz drugi w krótkim czasie zwolnił dobrze zapowiadającą się akcję
16'
Mądrzyk (Miedź Legnica) z kłopotami, ale wybił piłkę poza bramkę po strzale Neugebauera (LECHIA Gdańsk) z pola karnego
17'
i kolejny rzut rożny
17'
pierwsze dośrodkowanie Kapicia (LECHIA Gdańsk) poza bramkę wybił piłkarz na tzw. pierwszym słupku, a drugie już w kierunku boiska drugi zawodnik ustawiony do obrony dośrodkowania
18'
Bobcek zdobył już 4. tego dnia rzut rożny dla Lechii. Goście nie mieli jeszcze kornera
19'
tym razem z narożnika boiska dośrodkował Neugebauer (LECHIA Gdańsk), ale i on nie zaskoczył Miedzi
22'
kibice Lechii pozdrawiają Raków Częstochowa
23'
a teraz również Chojniczankę
23'
na boisku zaś po kilkunastu minutach naporu Lechii dłużej przy piłce stara się utrzymać Miedź, ale na razie dość wolno w tym fragmencie rozgrywa piłkę
24'
Michalik (Miedź Legnica) dość łatwo minął jednym zwodem od razu dwóch piłkarzy Lechii, ale z 25. metra uderzył obok bramki
26'
w indywidualnej akcji Chłań (LECHIA Gdańsk), ale musiał zwolnić, by poczekać na kolegów. Gdy nabiegli, próbowali dośrodkowywać Kałahur (LECHIA Gdańsk) i strzelać Bobcek, ale piłka odbijała się od nóg rywali
29'
Chłań (LECHIA Gdańsk) z 3-4 metrów strzelił w poprzeczkę po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk)
30'
Chłań (LECHIA Gdańsk) jeszcze leży w polu karnym i jest potrzebna pomoc medyczna
31'
niektórzy piłkarze zbiegają do ławki, aby uzupełnić płyny, a zarazem trenerzy wykorzystują ten moment do przekazania wskazówek
31'
Chłań (LECHIA Gdańsk) na razie poza boiskiem, ale będzie kontynuował grę
32'
i już Lechia w "11"
34'
"W Wolnym Mieście..." - z trybun
36'
posiadanie piłki 58:42 na korzyść Lechii, ale przede wszystkim Chłań (LECHIA Gdańsk) miał dwie wyborne okazje, by dać gospodarzom prowadzenie
37'
goście na razie najgroźniejsi byli w pierwszej akcji, kiedy dwukrotnie zatrudnili Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)
38'
nieudane dośrodkowanie Meny (LECHIA Gdańsk). Piłka nad bramką Miedzi opuściła boisko
39'
błąd Tronta (Miedź Legnica), który podał piłkę 30 metrów od bramki pod nogi Bobcka, ale Lechia nie skorzystała z tego prezentu
39'
i szybka odpowiedź Miedzi, ale Sarnawski (LECHIA Gdańsk) nie miał problemu z piłką wstrzeloną w jego pole bramkowe
40'
Hartherz (Miedź Legnica) tuż obok lewego słupka własnej bramki wybił piłkę po dośrodkowaniu Kałahura (LECHIA Gdańsk)
41'
i kolejny korner, gdyż wybita piłka poza bramkę po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk)
42'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Neugebauer. 6. rzut rożny dla gospodarzy przyniósł gola. Miedź nie potrafiła wybić piłki z pola bramkowego do dośrodkowaniu Kapicia. Dopadł do niej pomocnik biało-zielonych i mocnym strzałem umieścił ją w siatce
43'
Miedź zdobyła pierwszy tego dnia rzut rożny
44'
Olsson (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Tronta (Miedź Legnica) z narożnika boiska
44'
szybka kontra Lechii, a Bobcek powstrzymany dopiero w polu karnym Miedzi
45'
co najmniej 60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - MIEDŹ LEGNICA 1:0
Miedź zaatakowała jako pierwsza i już w 2. minucie sprawdziła Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk). Czym dłużej trwał mecz, tym ataki Lechii nabierały coraz większego tempa. Wynik spotkania powinien otworzyć Chłań (LECHIA Gdańsk), który miał dwie wyborne sytuacje, a po jednej z nich piłka odbiła się od poprzeczki. Lechia cierpliwie też kolekcjonowała rzuty rożne. Próbowała różnych rozwiązań stałych fragmentów gry. Wreszcie została za to nagrodzona. Pod bramką rywali największym refleksem i precyzyjnym, mocnym strzałem wykazał się Neugebauer (LECHIA Gdańsk). To już 3. gol młodzieżowca w Gdańsku, ale pierwszy zdobyty tak... szybko. Poprzednio strzelał w końcówkach meczów ze Stalą Rzeszów i Górnikiem Łęczna zapewniając drużynie - odpowiednio - zwycięstwo i remis.
w przerwie konkurs dla dzieci. Połączenie piłki nożnej z golfem. Trzeba piłkę posłać jak najbliżej chorągiewki, którą trzyma na linii pola bramkowego klubowa maskotka. 10-latkowie kopią piłkę sprzed pola karnego
Spiker ogłosił oficjalną frekwencję - 4769 kibiców
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
wreszcie okrzykiem "Jesteśmy tam..." - dali o sobie znać kibice gości
46'
po chwili już było słychać "Tylko BKS" miejscowych
46'
w przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany
47'
ofiarna interwencja Kałahura (LECHIA Gdańsk). Nie bał się "włożyć" głowy do piłki, którą Drygas (Miedź Legnica) próbował kopnąć do bramki. Skończyło się faulem tego drugiego
49'
trochę bilarda, bo piłka zagrywana przez Agbora (Miedź Legnica) odbiła się od nóg Drygasa (Miedź Legnica), ale Chindris (LECHIA Gdańsk) nie dał się zaskoczyć
51'
na razie po przerwie atakuje Miedź, dobra interwencja Żelizko (LECHIA Gdańsk) przez własnym polem karnym przerywa kolejną akcję gości
52'
wślizg Żelizko (LECHIA Gdańsk) już we własnym polu karnym. Dobrze trafił w piłkę pod nogami Michalika (Miedź Legnica) i kończy się na kornerze
52'
fizjoterapeuci Lechii na murawie, bo ucierpiał Neugebauer (LECHIA Gdańsk)
53'
Lechia bronić się będzie przed kornerem w "10"
53'
po dośrodkowaniu Tronta (Miedź Legnica) było groźnie. Drygas (Miedź Legnica) z kilku metrów uderzył nad poprzeczką. Sędzia po chwili uznał, że jeszcze faulował
54'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) wraca na boisko
54'
sędzia jeszcze słuchał podpowiedzi z VAR, nie pozwalając Sarnawskiemu (LECHIA Gdańsk) wznowić gry
55'
gramy, nie ma zmiany decyzji sędziego, Sarnawski (LECHIA Gdańsk) wznowił grę
56'
Chindris (LECHIA Gdańsk) przed własnym polem karnym wygrał pojedynek z Drygasem (Miedź Legnica) i jeszcze został popchnięty. Sędzia odgwizdał faul
57'
na razie po przerwie cały czas przewaga Miedzi
58'
"Gdańska Lechia" - z trybun
58'
pomocy medycznej potrzebuje Kałahur (LECHIA Gdańsk)
59'
Kapić (LECHIA Gdańsk) przy linii bocznej patrzy na rysunki taktyczne, które prezentuje jeden z asystentów trenera Lechii
59'
Miedź przygotowuje pierwszą zmianę
59'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) może grać dalej
60'
rzut rożny dla Miedzi
60'
Lechia nie została zaskoczona przez dośrodkowanie Tronta (Miedź Legnica) z narożnika boiska
61'
i gramy w drugą stronę. Rzut rożny wywalczył Mena (LECHIA Gdańsk)
61'
i mamy kolejny korner, gdyż był rykoszet po dośrodkowaniu Bugaja (LECHIA Gdańsk) i bramkarz złapał już piłkę poza linią końcową
62'
tym razem dośrodkowanie z narożnika boiska Neugebauera (LECHIA Gdańsk), a strzał sprzed "16' Chłania (LECHIA Gdańsk) został zablokowany
63'
Miedź Legnica przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Agbor, w jego miejsce wchodzi Guzdek.
63'
w rzutach rożnych 8:3 dla Lechii, przewaga w posiadaniu piłki spadła do 52:48
65'
4 piłkarzy na rozgrzewce, ale trener Grabowski na razie nie decyduje się na zmiany
66'
wydawało się, że Tront (Miedź Legnica) zagrywał już zza linii końcowej, ale sędzia przyznał korner dla Miedzi
66'
po dośrodkowaniu Hartherz (Miedź Legnica) z narożnika boiska niecelnie główkował Mijusković (Miedź Legnica)
67'
Żółtą kartką został ukarany Kapić (LECHIA Gdańsk).
67'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tront, w jego miejsce wchodzi Drzazga.
68'
"Ty my kibice z Gdańska..." - z trybun
69'
Guzdek (Miedź Legnica) szukał tzw. długiego rogu, ale "nie dokręcił" piłki i sprzed pola karnego oddał niecelny strzał
69'
zaczął padać śnieg
70'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) z kłopotami po strzale Mansfeda. Piłka przełamała ręce bramkarza, ale zdążył on ją złapać nim wturlała się do bramki
70'
jednak gola i tak by nie było, gdyż sędzia odgwizdał teraz spalonego
72'
na spalonym Bobcek, ale to już pod drugim polem karnym
73'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
74'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po strzale Guzdka sprzed pola karnego
75'
Olsson (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Kostki (Miedź Legnica)
75'
po kontrze Lechii Chłań (LECHIA Gdańsk) pada w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej
75'
Guzdek (Miedź Legnica) dośrodkował prosto w ręce Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)
76'
Zjawiński (LECHIA Gdańsk), stojąc tyłem do bramki, uderzył piętą i nieznacznie się pomylił. Z lewego skrzydła dośrodkował Chłań (LECHIA Gdańsk)
77'
sędzia nasłuchiwał VAR, ale ostatecznie pozwolił wznowić grę Mądrzykowi (Miedź Legnica)
78'
na spalonym Zjawiński (LECHIA Gdańsk)
78'
szykuje się podwójna zmiana w Lechii oraz potrójna w Miedzi
78'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chłań, w jego miejsce wchodzi Sypek.
78'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Neugebauer, w jego miejsce wchodzi D’Arrigo .
79'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michalik, w jego miejsce wchodzi Zalewski.
79'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hartherz, w jego miejsce wchodzi Carolina.
79'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mansfeld, w jego miejsce wchodzi Stanclik.
80'
dwaj piłkarze Miedzi wyskoczyli do piłki w polu karnym Lechii i zderzyli się
81'
dośrodkowanie Bugaja (LECHIA Gdańsk) wzdłuż pola karnego Miedzi. Zjawiński (LECHIA Gdańsk) jeszcze pokazuje, że była "obcierka" i Lechii należy się rzut rożny, ale sędzia każe grać Miedzi od bramki
82'
pierwszy atak Caroliny (Miedź Legnica). Chindris (LECHIA Gdańsk) spokojnie wybił piłkę po jego płaskim zagraniu w "16" Lechii
83'
tym razem Chindris (LECHIA Gdańsk) głową wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu Guzdka
83'
kapitalnie broni Sarnawski (LECHIA Gdańsk). Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Kostka (Miedź Legnica)
85'
odpowiedź Lechii. Celny strzał Zjawińskiego (LECHIA Gdańsk), ale Mądrzyk (Miedź Legnica) nie miał żadnych kłopotów ze złapaniem piłki
85'
dośrodkowanie Kostki (Miedź Legnica) prosto w ręce Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)
86'
Miedź wykorzystała limit zmian, trener Grabowski może w jednej zmianie wymienić jednego bądź dwóch zawodników
87'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) rozpoczął atak, a gdy włączył się do akcji Kapić (LECHIA Gdańsk) zrobiło się 3 na 3. Niestety, dośrodkowanie Bośniaka niecelne
87'
pomocy medycznej wymaga Kałahur (LECHIA Gdańsk), który walczył o piłkę po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk)
88'
piłka ustawiona w narożniku boiska pod bramką Lechii, bo Miedź szybko wyszła z piłką i zdobyła korner
88'
Lechia na razie w "10"
88'
wybita piłka po dośrodkowaniu z narożnika boiska Caroliny (Miedź Legnica)
89'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) wrócił na boisko
89'
Żółtą kartką został ukarany Mena (LECHIA Gdańsk).
90'
co najmniej 7 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
rzut rożny dla Lechii po strzale D'Arrigo (LECHIA Gdańsk) i dobrej interwencji Mądrzyka
90'
do wejścia przygotowuje się Piła
90+2
Lechia z kornera krótko, bardziej na zyskanie czasu niż z myślą o zagrożeniu bramce rywali
90+3
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mena, w jego miejsce wchodzi Piła.
90+6
Miedź gra na tzw. aferę. Jak najwięcej dośrodkowań w pole karne Lechii
90+6
[2:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Piła. Kontra rezerwowych Syper-D'Arrigo-Piła. Kapitalny strzał Dominika. Piłka nim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od słupka
90+8
"Tak się bawią ludzie..." - z trybun
90+8
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - MIEDŹ LEGNICA 2:0
W drugiej połowie atakowała głównie Miedź, ale Sarnawski (LECHIA Gdańsk) bronił dobrze, a niekiedy też szczęśliwie. Lechia czekała na kontry i się doczekała, gdy na boisku pojawili się rezerwowi. Niewiele zabrakło do szczęścia Zjawińskiemu (LECHIA Gdańsk), który sprytnie uderzał piętą. Mądrzyka (Miedź Legnica) zatrudnił mocnym strzałem D'Arrigo (LECHIA Gdańsk). Natomiast wynik ustalił kapitalnym uderzeniem Piła (LECHIA Gdańsk).