Lechia Gdańsk - Motor Lublin 0:1. Rozstrzygnął gol w doliczonym czasie gry

Jacek Główczyński
28 lipca 2023, godz. 22:30
Opinie (212)

Lechia Gdańsk - Motor Lubin 0:1. Race na kilka minut przerwały mecz w 1. połowie

Lechia Gdańsk przegrała z Motorem Lublin 0:1 (0:0) w pierwszym domowym meczu w sezonie 2023/24 w Fortunie 1. Lidze. Rozstrzygnął gol Bartosza Wolskiego w 92. minucie, przy którym asystę zaliczył inny rezerwowy gości - Mariusz Rybicki. Długość ławki i komplet wykorzystanych zmian, przy tyko dwóch miejscowych, pozwoliły przyjezdnym zachować więcej sił na końcową fazę gry. Na trybunach Polsat Plus Areny - według oficjalnego komunikatu - zasiadło 7998 kibiców, czyli zaledwie o dwóch mniej niż wynosiła maksymalna frekwencja zgłoszona przez klub przy rejestracji imprezy masowej na to spotkanie i reszta miejsc na 40-tysięczniku, nawet jak byli na nie chętni, musiała pozostać pusta.

Zjawiński

Rezerwowi: 22 Kałduński, 8 Kapić, 17 Poznański, 20 Conrado, 21 Sypek, 42 Kardaś, 45 Bajko, 77 Borkowski, 80 Lemka

Wełniak

Rezerwowi: 1 Rosa, 7 Rybicki, 11 Kamiński, 15 Staszak, 25 Zbiciak, 47 Palacz, 68 Wolski, 73 Lis, 99 Śpiewak
  • 72' 30 Szczepański Zmiany 8 Kapić
  • 72' 79 Sezonienko Zmiany 20 Conrado
Zmiany Zmiany
  • 46' 22 Wojtkowski Zmiany 68 Wolski
  • 46' 21 Rudol Zmiany 25 Zbiciak
  • 57' 19 Wełniak Zmiany 99 Śpiewak
  • 72' 77 Ceglarz Zmiany 7 Rybicki
  • 76' 37 Scalet Zmiany 73 Lis
Bramki Bramki
  • 90+2 Wolski
  • 45' 10 Fernandez
  • 83' Piła
Kartki Kartki
  • 38' Rudol
  • 48' R.Król
  • 90+6 Śpiewak

Lechia Gdańsk - Motor Lublin 0:1. Zobacz reakcję kibiców obu klubów na ten wynik

Lechia Gdańsk - Motor Lublin 0:1. Prezentacja i trybuny

Lechia zaplanowała pierwszy mecz w roli gospodarza po degradacji z ekstraklasy na 8 tys. kibiców

Lechia Gdańsk - Motor Lublin. Impreza masowa dla 8 tysięcy kibiców. Będzie powtórka?

Motor nie grał w Gdańsku od ponad 15 lat. Mecz z kwietnia 2008 roku dobrze zapisał się w pamięci kibiców Lechii. Po wygranej 2:0 biało-zieloni zostali liderem, a sezon zakończyli awansem do ekstraklasy

12.04.2008 Trojmiasto.pl: Pierwsze miejsce na Motorze! Pamiętasz ten mecz?

Po udanej inauguracji ostrzegaliśmy, aby Lechia nie popełniła błędu sprzed roku, gdy też po pomyślnym początku zaniechano zmian kadrowych w drużynie

Lechia Gdańsk nie może powtórzyć błędu sprzed roku z... Wiednia

do grona liderów drużyny ma dołączyć ukraiński bramkarz

Lechia Gdańsk drużyną wielu liderów. Bogdan Sarnawski nowym bramkarzem

trener liczy jeszcze na kolejne wzmocnienia, ale już przyznał, że transfer Fernandeza trudno będzie przebić

Lechia Gdańsk już nie przebije tego transferu. Luis Fernandez zaczyna się spłacać

nowi zawodnicy oczywiście mogą sprawić, że mniej w "11" Lechii będzie młodzieży

Lechia Gdańsk liderem klasyfikacji Pro Junior System w Fortuna 1. Lidze

trener Grabowski uznał, że zwycięskiego składu się nie zmienia, ta sama "11" co w Głogowie

Chrobry Głogów - Lechia Gdańsk 2:4. Przeczytaj relację i wystaw oceny piłkarzom oraz trenerowi

na debiut czeka m.in. Kapić, a trener Grabowski nie wyklucza, że może to być kolejny pomocnik, który zostanie sprawdzony w obronie

Rifet Kapić wypożyczony z mistrza Łotwy. Poznaj bliżej nowego piłkarza Lechii Gdańsk

Fernandez (LECHIA Gdańsk) w miejsce Szczepańskiego (LECHIA Gdańsk) jest kapitanem Lechii
również "11" z wygranego meczu z Zagłębiem 3:2 nie zmienił trener Feio
w Motorze dwóch byłych bramkarzy Lechii - w "11" Budziłek (Motor Lublin), na ławce - Rosa (Motor Lublin)
w pierwszym meczu 2. kolejki Fortuna 1. Ligi Górnik Łęczna - Arka Gdynia 0:0. Oznacza to, że jeśli Lechia nie przegra z Motorem zakończy dzień jako lider tabeli

Przeczytaj relację z pierwszego meczu 2. kolejki Fortuna 1. Ligi

na trybunie dopingowej przygotowania do oprawy. N razie można przeczytać "Sto rac to za mało"
klub poinformował, że sprzedał ponad tysiąc karnetów, a nasze pytanie odnośnie liczebności maksymalnej dla tego meczu odpowiedział, że jest to 8 tysięcy
o frekwencji tradycyjnie na tym obiekcie informować będziemy w przerwie meczu, gdyż wówczas są oficjalne dane w tym względzie. Zapewne nie wszyscy kibice nie weszli jeszcze na trybuny, gdyż pod kasami był spory tłok
są też kibice Motoru, ale gdy próbowali dopingi, odezwały się gwizdy z miejscowych sektorów
piłkarze na prezentacji
Lechia zielone stroje, Motor żółte koszulki, niebieskie spodenki
w wyniku losowania kapitanów (LECHIA Gdańsk) i R.Króla drużyny zamieniają się stronami boiska
1'
od środka boiska mecz rozpoczął Motor
3'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) pada w polu karnym gości, ale sędzia nie reaguje
3'
spiker apeluje o kulturalny doping
5'
wychodzi na to, że Lechia dziś w ustawieniu 1-4-1-4-1, między linią pomocy a obrony "zawieszony" Biegański (LECHIA Gdańsk)
6'
Diabate (LECHIA Gdańsk) przedzierał się w polu karnym, próbował też strzelać. Rywale blokowali te uderzenia. Diabate (LECHIA Gdańsk) sygnalizuje, że było zagranie ręką
6'
sędzia czeka ze wznowieniem gry na VAR
7'
gra wznowiona, karnego dla Lechii nie ma
8'
"Lechia Gdańsk" - głośno z trybun
8'
pierwsza wizyta Motoru w "16" Lechii. K.Król stracił piłkę
10'
"Lechijko wygraj mecz, 3 punkty musisz mieć" - z trybun
11'
Luberecki (Motor Lublin) domagał się faulu przed polem karnym Lechii. Sędzia puścił grę
11'
i szybka odpowiedź Lechii przynosi korner
12'
Budziłek (Motor Lublin) z dużymi kłopotami wybił po poprzeczce piłkę po strzale Fernandeza (LECHIA Gdańsk) sprzed "16", wszystko rozpoczęło się od dośrodkowania Neugebauera z narożnika boiska
13'
po kolejnym rzucie rożnym Lechia starała się zamknąć rywali w hokejowym zamku, ale piłka poza boisko uciekła Diabate (LECHIA Gdańsk)
14'
niecelny strzał R.Króla, choć wydawało się, że M.Król (Motor Lublin) nieco wcześniej wygarnął już piłkę spoza linii końcowej
15'
z trybun wulgarnie, ale spiker komunikatami zagłusza te okrzyki
17'
na sektorze dopingowym sektorówka "12 zawodnik"
17'
"My chcemy gola" - to skandowanie z sektora gości
18'
Ceglarz (Motor Lublin) nie zdołał zakończyć akcji strzałem. Piłka w rękach Mikułko (LECHIA Gdańsk)
19'
po początkowych atakach Lechii, od kilku minut do ataku pozycyjnego stara się przechodzić też Motor
20'
obaj trenerzy od początku meczu na stojąco, przy liniach bocznych boiska
20'
biało-zielone flagi na sektorze Lechii
21'
Mikułko (LECHIA Gdańsk) piąstkuje po rzucie wolnym rywali i jeszcze przy tej interwencji był faulowany
22'
na spalonym Zjawiński
23'
ładna akcja Piły i dobre jego podanie w "16", ale tam Szczepańskiemu (LECHIA Gdańsk) piłka uciekła poza boisko
24'
groźna kontra Motoru. Po dośrodkowaniu Ceglarza (Motor Lublin) niecelnie główkował M.Król
25'
upiekło się Lubereckiemu (Motor Lublin). Po faulu na Diabate (LECHIA Gdańsk) mógł otrzymać żółtą kartkę
27'
Biegański (LECHIA Gdańsk) zbyt mocno zagrał w pole karne. Od bramki zacznie Budziłek (Motor Lublin)
28'
znów faulowany Diabate (LECHIA Gdańsk) i znów bez kartki dla rywala
29'
Fernandez (LECHIA Gdańsk) uderzył z niespełna 30 metrów z rzutu wolnego. Piłka poszybowała na poprzeczką
30'
na spalonym Fernandez (LECHIA Gdańsk)
30'
teraz na spalonym Zjawiński
31'
race na trybunach
31'
mecz przerwany
31'
spiker apeluje do kibiców by nie rzucali "żadnych środków pirotechnicznych na murawę boiska"
34'
gra została wznowiona
36'
rykoszet po strzale Szczepańskiego (LECHIA Gdańsk), będzie rzut rożny dla Lechii
37'
jeszcze wątpliwości z której strony bramki wykonać korner
38'
Diabate (LECHIA Gdańsk) lekko uderzył głową po dośrodkowaniu z kornera Biegańskiego (LECHIA Gdańsk). Budziłek złapał piłkę
38'
Żółtą kartką został ukarany Rudol (Motor Lublin) po faulu na Zjawińskim
39'
z rzutu wolnego Biegański (LECHIA Gdańsk) do Diabate (LECHIA Gdańsk) i jest kolejny korner
39'
w rzutach rożnych 4:0 dla Lechii, ale bez zagrożenia dla bramki rywali
41'
celny, ale sygnalizowany i zbyt lekki strzał Szczepańskiego (LECHIA Gdańsk). Budziłek (Motor Lublin) złapał piłkę
42'
na spalonym Wełniak
43'
Diabate (LECHIA Gdańsk) faulowany na wysokości pola karnego Motoru
44'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Biegańskiego (LECHIA Gdańsk)
44'
Diabate (LECHIA Gdańsk) zdobył kolejny rzut rożny
45'
zbyt mocne dośrodkowanie Neugebauera (LECHIA Gdańsk) z rzutu rożnego
45'
Żółtą kartką został ukarany Fernandez (LECHIA Gdańsk) który sfaulował M.Króla, zaczynającego kontrę
45'
4 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
prosta strata Piły pod "16" rywali. Dobry powrót Szczepańskiego (LECHIA Gdańsk) przerwał kontrę gości
45+3
niecelny strzał z dystansu Wełniaka
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - MOTOR LUBLIN 0:0
Mecz z optyczną przewagą Lechii, która miała 62 procent posiadania piłki. Jednak czym bliżej bramki rywali tym gospodarzom brakowało spokoju, ostatniego podania bądź skutecznego uderzenia. Mimo 7 strzałów, w tym 3 celnych Budziłek (Motor Lublin) tylko raz miał kłopoty, gdy uderzał Fernandez (LECHIA Gdańsk). Mikułko (LECHIA Gdańsk) nie musiał się wykazywać, gdyż Motor nie stworzył groźniejszej sytuacji. Oddał na razie tylko jeden celny strzał.
Po pół godzinie gry mecz został na kilka minut przerwany, gdyż na trybunach odpalona została pirotechnika
Spiker ogłosił frekwencję - 7998 kibiców
przypomnijmy, że impreza masowa zgłoszona została na... 8 tysięcy kibiców
w przerwie dwie zmiany w Motorze
"Tylko BKS" - z trybun
46'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wojtkowski, w jego miejsce wchodzi Wolski.
46'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rudol, w jego miejsce wchodzi Zbiciak.
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Lechia
48'
Żółtą kartką został ukarany R.Król (Motor Lublin) po faulu na Diabate
50'
"Lechijko wygraj mecz, 3 punkty musisz mieć" - głośno z trybun
51'
zbyt mocne podanie, Piła (LECHIA Gdańsk) nie utrzymał piłki w boisku
53'
Budziłek (Motor Lublin) łapie piłkę po dośrodkowaniu Szczepańskiego (LECHIA Gdańsk)
55'
zablokowany strzał Kałahura (LECHIA Gdańsk)
56'
dużo niedokładności z obu stron w grze po przerwie
57'
po 4 piłkarzy w obu drużynach na rozgrzewce
kontuzja
57'
Pił potrzebuje pomocy medycznej
57'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wełniak, w jego miejsce wchodzi Śpiewak.
58'
Motor wymienił napastnika, a Piła (LECHIA Gdańsk) zostaje na boisku
59'
ładna akcja gra z pierwszej piłki pomiędzy Szczepańskim (LECHIA Gdańsk), Fernandezem (LECHIA Gdańsk) i Diabate (LECHIA Gdańsk), ale kończy się tylko rzutem rożnym
60'
6:0 w kornerach na korzyść Lechii, ale nadal bez zagrożenia ze stałych fragmentów
61'
dopiero teraz pierwszy rzut rożny dla gości
62'
niecelny strzał Wójcika (Motor Lublin) po rozegraniu rzutu rożnego przez Motor
65'
nieudane dośrodkowanie Sezonieko, od bramki zacznie Budziłek (Motor Lublin)
66'
Wojcik pada w polu karnym Lechii. Sędzia nie reguje
66'
gdy piłka wyszła poza boisko, sędzia czeka na werdykt VAR
68'
ponad 2-minutowa analiza, ale karnego dla Motoru nie ma
69'
dwaj zawodnicy Lechii przywoływani z rozgrzewki, do debiutu szykuje się Kapić (LECHIA Gdańsk), wejdzie także Conrado
69'
Mikułko łapie piłkę po strzale M.Króla sprzed "16" w środek bramki
72'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szczepański, w jego miejsce wchodzi Kapić.
72'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sezonienko, w jego miejsce wchodzi Conrado.
72'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ceglarz, w jego miejsce wchodzi Rybicki.
74'
Zjawiński w polu karnym Motoru faulował
75'
pierwsza akcja Corado dała Lechii rzut rożny
75'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska przed pole karne, uderzył Biegański (LECHIA Gdańsk), ale wysoko nad bramką
76'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Scalet, w jego miejsce wchodzi Lis.
76'
trener Motoru wykorzystał limit zmian, Lechia może wymienić jeszcze trzech graczy
77'
uderzenie nad bramką Kapicia (LECHIA Gdańsk), który szukał technicznego strzału sprzed pola karnego
79'
potężne kopnięcie z dystansu Biegańskiego (LECHIA Gdańsk). Piłka przeszła tuż nad poprzeczką
79'
"Lechia gol" - głośno z trybun
80'
na razie po przerwie nie ma jeszcze celnego strzału Lechii
81'
Śpiewak (Motor Lublin) nie opanował piłki w "16" Lechii
82'
rykoszet po strzale Fernandeza (LECHIA Gdańsk), będzie rzut rożny, a Hiszpan rękoma daje jeszcze znać w kierunku trybun, aby doping został "podkręcony"
82'
i jeszcze kolejny korner
83'
Żółtą kartką został ukarany Piła (LECHIA Gdańsk).
83'
w rzutach rożnych 9:1 dla Lechii
85'
w strzałach 10:7, w celnych 3:2 na korzyść Lechii
86'
4 piłkarzy Lechii jeszcze na rozgrzewce
87'
rzut rożny dla gości
87'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Rybickiego
88'
nieudane zagranie R.Króla (Motor Lublin). Od bramki zacznie Mikułko (LECHIA Gdańsk)
89'
naciera Motor
89'
niecelnie główkował M.Król (Motor Lublin)
90'
zrywa się Lechia. Rzut wolny w pobliżu pola karnego rywali
90'
6 minut doliczonych do meczu
90+1
zablokowany strzał Fernandeza (LECHIA Gdańsk), a poprawka Neugebauera (LECHIA Gdańsk) wysoko nad bramką
90+2
[0:1] Motor Lublin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wolski. Akcja rezerwowych. Rybicki zabrał piłkę Biegańskiemu i mimo że miał naprzeciw siebie dwóch obrońców Lechii z lewego skrzydła zagrał na 14-15 metr od bramki, a niepilnowany Wolski uderzył z pierwszej piłki, po ziemi w lewy róg bramki Mikułko
90+2
"Tak się bawią ludzie, kiedy Lechia gra" - z trybun
90+4
z trybun wulgarnie o dwóch panach, o których najczęściej śpiewano też przed wakacjami
90+5
na spalonym Śpiewak (Motor Lublin)
90+6
Żółtą kartką został ukarany Śpiewak (Motor Lublin).
radość pod sektorem Motoru
Lechia przegrała mecz, który z przebiegu gry był na remis. Obie drużyny miały duże problemy ze sfinalizowanie akcji celnym strzałem. Po przerwie Lechii nie udało się trafić w światło bramki, a w całym meczu obie drużyny miały po 3 celne uderzenia. Jednak w końcówce więcej zimnej krwi i sił zachował Motor. Jedna z kilku groźniejszych akcji przyniosła zwycięskiego gola. Był on autorstwa rezerwowych, co też pokazuje obecny potencjał kadrowy obu drużyn. Trener Feio mógł dokonać kompletu pięciu zmian i rozpoczął je już w przerwie, gdy trener Grabowski odpowiedział jedynie wymianą dwóch zawodników