Lechia Gdańsk - Resovia 4:0. Nowy wicelider Fortuna 1. Ligi gromił do przerwy

Jacek Główczyński
4 marca 2024, godz. 19:50
Opinie (119)

Lechia Gdańsk - Resovia 4:0. Wspólna radość kibiców i piłkarzy

Lechia Gdańsk jest nowym wiceliderem Fortuna 1. Ligi. Na zakończenie 22. kolejki biało-zieloni rozgromili Resovię 4:0, strzelając wszystkie gole do przerwy. Dla podopiecznych Szymona Grabowskiego był to dziesiąty mecz z rzędu bez porażki na Polsat Plus Arenie Gdańsk, a ósmy wygrany. Ta passa rozpoczęła się jeszcze w sierpniu ubiegłego roku. Przypomnijmy, że po zakończeniu sezonu zasadniczego dwie najlepsze drużyny tabeli zdobędą bezpośredni awans do ekstraklasy.

Bobcek

Rezerwowi: 83 Mikułko, 9 Zjawiński, 16 D'Arrigo, 24 Brylowski, 26 Brzęk, 72 Koperski, 21 Sypek, 79 Sezonienko, 94 Gueho

Muratović

Rezerwowi: 88 Gliwa, 2 Bondarenko, 10 Łyszczarz, 20 Bąk, 21 Lempereur, 25 Jaroch, 90 Zastawny, 92 Ciepiela, 97 Mikrut
  • 65' 89 Bobcek Zmiany 9 Zjawiński
  • 77' 4 Chindris Zmiany 94 Gueho
  • 77' 7 Mena Zmiany 79 Sezonienko
  • 82' 99 Neugebauer Zmiany 16 D’Arrigo
  • 82' 5 Żelizko Zmiany 72 Koperski
  • 46' 24 Eizenchart Zmiany 21 Lempereur
  • 46' 11 Mazek Zmiany 92 Ciepiela
  • 46' 14 Urynowicz Zmiany 10 Łyszczarz
  • 71' 99 Kanach Zmiany 20 Bąk
  • 84' 6 Wasiluk Zmiany 25 Jaroch
  • 5' Chłań
  • 20' Neugebauer
  • 25' Neugebauer
  • 45' Mena
  • 16' Bobcek
  • 54' Żelizko
  • 47' Mikulec
  • 87' Lempereur

Przeczytaj, co o meczu Lechia Gdańsk - Resovia 4:0 powiedzieli trenerzy: Szymon Grabowski i Rafał Ulatowski Przeczytaj, co o meczu Lechia Gdańsk - Resovia 4:0 powiedzieli trenerzy: Szymon Grabowski i Rafał Ulatowski

Lechia Gdańsk rozgromiła Resovię do przerwy, strzelając 4 gole, a zaczęła już w 5. minucie. Lechia Gdańsk rozgromiła Resovię do przerwy, strzelając 4 gole, a zaczęła już w 5. minucie.

Już po zwycięstwie w ostatniej kolejce w Pruszkowie zapowiadaliśmy, że w Lechii może być jeszcze lepiej. Już dziś otwiera się szansa awansu na 2. miejsce w tabeli

Lechia Gdańsk zadowolona ze zwycięstwa, a może być jeszcze lepiej

ostatni dzień okna transferowego niewiele zmienił w kadrze pierwszej drużyny

Co w Lechii Gdańsk mogło się zdarzyć ostatniego dnia okna transferowego zima 2024?

nie zmieniła się również sytuacja Kuciaka, choć bramkarz był skłonny do ustępstw

Dusan Kuciak po takim meczu mógł odejść. Lechia Gdańsk nie zgodziła się

są też dobre wieści odnośnie postępów w rekonwalescencji Fernandeza, choć jeszcze Luisa nie ma dziś w meczowej "20"

Luis Fernandez bliski powrotu do gry w Lechii Gdańsk

przypomnijmy, że Hiszpana w roli kapitana zastąpił Kapić

Lechia Gdańsk w lepszej wersji. Rifet Kapić: Idziemy naprzód

aby zwiększyć możliwości taktyczne, drużyna pracowała nad nowym systemem gry

Lechia Gdańsk gotowa na zmianę systemu gry. Na razie tylko 5 procent szans

bez względu na wszystko celem Lechii jest wzięcie rewanżu na Resovii i objęcie pozycji wicelidera

Lechia Gdańsk - Resovia. Jesienią "dali ciała", ale atakują pozycję wicelidera

w porównaniu z "11" z ostatniego meczu brakuje pauzującego za kartki Kałahura. Zgodnie z przewidywaniami na lewą obronę przesunięty Piła, na prawą stronę defensywy wraca Bugaj, a na ławce miejsce zajął 20-letni Brylowski, który jeszcze nie grał w oficjalnym meczu biało-zielonych

Znicz Pruszków - Lechia Gdańsk 0:2. Czerwona kartka, VAR i Maksym Chłań show

Resovia w ostatniej kolejce wygrała u siebie z Zagłębiem 1:0, a w trzech ligowych meczach tego roku jeszcze nie poniosła porażki. Trener Ulatowski, który niegdyś pracował też Lechii, nie zdecydował się na żadną zmianę w "11"
Lechia nie przegrała u siebie już 9 meczów z rzędu, notując w nich 7 zwycięstw i 2 remisy. Ta passa zaczęła się 13 sierpnia ubiegłego roku

Lechia Gdańsk 2023/24 - wszystkie wyniki i relacje oraz terminarz do końca sezonu

niezbyt wielu kibiców, ci co mają karnety na górną trybunę nad sektorem VIP, musieli zmienić miejsca, gdyż z tej strony stadion jest zamknięty, a zatem nie trzeba ustawiać w tych sektorach ochroniarzy
w sektorze gości może 20-osobowa grupa kibiców. Rozwinęli transparent: "Nowy stadion dla Resovii"
z kolei w sektorze dopingowym Lechii przypomnienie o 1 marca - "Na zawsze w pamięci Żołnierze Wyklęci"
o oficjalnej frekwencji poinformujemy w przerwie, gdyż wówczas tradycyjnie na tym obiekcie otrzymujemy dane w tym względzie
piłkarze na prezentacji, Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Resovia w zielonych koszulkach z czarnymi rękawkami oraz w czarnych spodenkach
1'
od środka mecz rozpoczęła Resovia
1'
zabawa między sektorami. Z jednego zapytanie, kto wygra mecz?, z innego odpowiedź: Lechia
1'
spalony w pierwszej akcji Resovii, przed obrońcami Lechii Mazek (Resovia)
3'
Piła (LECHIA Gdańsk) pada na wysokości pola karnego rywali, sędzia puścił grę
3'
akcja przeniosła się z lewego na prawe skrzydło i stąd dośrodkował Mena (LECHIA Gdańsk). Piłka padła łupem Pindrocha (Resovia)
4'
Kibice Lechii przypominają o zdobyciu trzech punktów
4'
Resovia, gdy się broni, ustawia w linii pięciu obrońców, po przejęciu piłki dwaj skrajni zamieniają się w wahadłowych i "podłączają" do akcji ofensywnej
4'
w tej roli Mikulec (Resovia) i Eizenchart (Resovia)
5'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Chłań. Kolejny atak prawym skrzydłem. Podania Kapicia w pole karne. Bugaj blisko końcowej linii zagrał doskonałą piłkę w pole bramkowe, gdzie Chłań pozostawiony bez żadnej opieki, z 2-3 metrów posłał piłkę do siatki
6'
krótkie sprawdzanie VAR i gramy dalej przy prowadzeniu Lechii
7'
"Tak się bawią ludzie..." - z trybun
10'
pierwszy rzut rożny w tym meczu, wykona go Resovia
11'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) wyręczył obrońców. To on wybił piłkę po dośrodkowaniu Eizencharta (Resovia) z narożnika boiska
11'
na razie w statystykach strzeleckich tylko jedno uderzenie na bramkę, czyli to po którym Lechia objęła prowadzenie
12'
po długim przerzucie Olssona, Mena (LECHIA Gdańsk) dryblował w polu karnym, skończyło się kornerem
13'
powinno być 2:0. Świetnej okazji nie wykorzystał Bobcek, który z 4-5 metrów posłał piłkę głową tuż obok słupka. Kombinacyjnie rozegrany rzut rożny. Kapić (LECHIA Gdańsk) najpierw zagrał na pierwszy słupek do Olssona, a dośrodkowanie nastąpiło, gdy piłka wróciła do Bośniaka
14'
Lechia przycisnęła. Ma rzut rożny tym razem z drugiej strony bramki Resovii
14'
tym razem biało-zieloni przekombinowali, zbyt mocne podanie zwrotne do Kapicia (LECHIA Gdańsk) i piłka opuściła boisko
15'
Kapić (LECHIA Gdańsk) przerzucił piłkę nad "wysoko" ustawioną defensywą Resovii. Bobcek próbował wyjść sam na sam z bramkarzem, ale Pindroch (Resovia) dobrze interweniował 30 metrów od własnej bramki
15'
bramkarz Resovii leży jeszcze na murawie, ale sędzia nie pozwala, aby weszła pomoc medyczna. Odgwizdał za to faul napastnika Lechii na bramkarzu
16'
Żółtą kartką został ukarany Bobcek (LECHIA Gdańsk).
16'
słowacki napastnik dołącza na listę piłkarzy zagrożonych pauzą za kartki. Jest już na niej 5 innych zawodników
17'
gra wznowiona, Pindroch (Resovia) pozbierał się o własnych siłach i wrócił do bramki
20'
Resovia jeszcze bez strzału w kierunku bramki Lechii
20'
[2:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Neugebauer. Trzeci strzał w tym meczu, a drugi celny przynosi podwyższenie wyniku na 2:0. Tomek uderzył prawą po tzw. długim rogu z 15. metra. Wydawało się, że Pindroch nie będzie miał problemów przynajmniej z odbiciem tej piłki, a bramkarz spóźnił się z interwencją i przepuścił futbolówkę pod rękoma. A wszystko zaczęło się od akcji lewą stroną, gdzie piłki wymienili między sobą Piła i Chłań, który ma asystę
21'
przypomnijmy, że wygrana wyniesie Lechię na pozycję wicelidera Fortuna 1. Ligi po 22. kolejce
22'
"Tak się bawią ludzie..." - ponownie z sektora dopingowego Lechii. Na trybunie zajmowanej przez kibiców Resovii od początku gry cisza
24'
szczęście przy Resovii. Chłań (LECHIA Gdańsk) i Piła (LECHIA Gdańsk) na lewej flance rozklepali defensywę gości. Piłkę na strzał otrzymał Kapić (LECHIA Gdańsk). Szukał technicznego uderzenia. Piłka po nodze Adamskiego (Resovia) przeszła tuż nad poprzeczką
25'
[3:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Neugebauer, choć i tutaj było sporo wątpliwości. Po rozegraniu trzeciego rzutu rożnego Lechia poprawia wynik. Goście nawet chyba nie wiedzą jak to się stało, gdyż kilku z nich łapie się za głowę. Gola zapisano Tomkowi, a asystę Kapiciowi. Starający się dobijać Piła, którego to spiker ogłosił zdobywcą bramki, ostatecznie piłki nie dotknął najwyraźniej. Niektórzy zaś tego gola przypisują jako... samobójczego Mikulecowi. Neugebauer z narożnika bosika zagrał do Chłania, ten do Kapicia, a Rifet ponownie oddał piłkę do Tomka, który na pewno nie strzelał, a dośrodkowywał, a mimo to piłka znalazła się w siatce
27'
Pindroch (Resovia) broni po strzale Bobcka
30'
trwa napór Lechii. Pindroch (Resovia) z trudem wypchnął piłkę obok słupka po uderzeniu z dystansu Neugebauera (LECHIA Gdańsk)
31'
tym razem bez zagrożenia dla Resovii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Neugebauera (LECHIA Gdańsk)
33'
5 rzut rożny dla Lechii
33'
Pindroch (Resovia) piąstkuje po dośrodkowaniu Bugaja (LECHIA Gdańsk), gdyż Lechia z narożnika boiska po prawej ręce bramkarza przeprowadziła piłkę podaniami na drugą flankę
34'
"Raz, dwa, trzy... mało" - odliczanie na trybunach
35'
I mogło być 4:0, ale Mena (LECHIA Gdańsk) nieco za długo zwlekał ze strzałem po podaniu w pole karne. Został zablokowany i będzie kolejny korner
36'
ależ zamieszanie przed bramką Resovii. Pindroch (Resovia) obronił strzał z bliska Bobcka. Kolejny rzut rożny
36'
po dośrodkowaniu Neugebauera (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska piłkę zgrał Piła (LECHIA Gdańsk), a zamykający akcję Bobcek, w trudnej pozycji, strzelił obok bramki
37'
trwa mecz do jednej bramki. Kolejny atak Lechii. Tym razem zagranie ręką Neugebauera (LECHIA Gdańsk) w "16" gości
39'
6 celnych strzałów Lechii, 2 niecelne. Po stronie Resovii w obu tych statystykach 0
40'
nieco wulgaryzmów z trybun, które spiker "gasi" informacją, że w przerwie będzie prezentacja żeńskiej drużyny piłki nożnej Lechii
41'
chyba tylko po to, aby Sarnawski (LECHIA Gdańsk) do reszty nie zamarzł, jakaś wrzutka w jego pole karne. Bogdan pewnie złapał piłkę
43'
Resovia próbuje dłużej się teraz utrzymać przy piłce
44'
jest pierwszy celny strzał gości. Sarnawski (LECHIA Gdańsk) efektowną paradą przerzucił piłkę nad poprzeczką po strzale Mazka sprzed pola karnego
45'
[4:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mena. Po rzucie rożnym Resovii Lechia wyszła z kontrą. Olsson wybił piłkę z własnego pola karnego, a Mena przebiegł z nią około 60 metrów. Minął rywala na pełnej szybkości przy prawej linii boiska i choć miał wychodzącego na czystą pozycję Chłania sam skończył tę akcję. Mocnym i celnym strzałem skierował piłkę do siatki
45'
co najmniej 60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
piłka ustawiona na środku boiska, ale jeszcze czekamy
45+1
sędzia pozwolił na kopnięcie piłki ze środka boiska, a po chwili odesłał piłkarzy do szatni
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - RESOVIA 4:0
Lechia prowadzi 4:0, ale można nawet za miejscowymi kibicami zakrzyknąć... "mało". Był to mecz do jednej bramki. Przewaga biało-zielonych była czasami wręcz miażdżąca, a szans na jeszcze wyższe prowadzenie było bez liku. W światło rzeszowskiej bramki skierowano aż 8 strzałów.
Resovia jedyny celny strzał na bramkę Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk) oddała dopiero w 45. minucie.
Przypomnijmy, że zwycięstwo Lechii wyprowadzi ją na pozycję wicelidera, czyli na pozycję, która na koniec sezonu jest premiowana bezpośrednim awansem do ekstraklasy.
z okazji Dnia Kobiet, którego przypada na 8 marca, Lechia prezentuje dwie drużyny piłkarek nożnych - Orlen APLG z ekstraklasy i Lechię z III ligi

TikTok na koszulkach AP Orlen Gdańsk. Tego w Polsce nie było

Oficjalna frekwencja. Spiker ogłosił, że obecnych jest 6114 kibiców
aż trzy zmiany w Resovii w przerwie meczu
46'
Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Eizenchart, w jego miejsce wchodzi Lempereur.
46'
Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mazek, w jego miejsce wchodzi Ciepiela.
46'
Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Urynowicz, w jego miejsce wchodzi Łyszczarz.
46'
od środka drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
w gdańskiej drużynie bez zmian w "11"
46'
"To my kibice z Gdańska" - z trybun
47'
Żółtą kartką został ukarany Mikulec (Resovia), który faulował Chłania
47'
rzut wolny dla Lechii niedaleko narożnika pola karnego
48'
bez zagrożenia dla Resovii po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego
50'
Bobcek zdecydowanie ruszył na Adamskiego (Resovia), który ratował się wycofaniem piłki do bramkarza
51'
rzut rożny dla gości
52'
po dośrodkowaniu Ciepieli (Resovia) z narożnika boiska niecelnie główkował Kanach (Resovia)
53'
i już jesteśmy z drugiej strony boiska przy kornerze dla Lechii
53'
dośrodkowanie Kapicia (LECHIA Gdańsk) tym razem nie zaskoczyło Resovii
54'
Żółtą kartką został ukarany Żelizko (LECHIA Gdańsk).
54'
to już 10. żółta kartka Żelizko (LECHIA Gdańsk) w tym sezonie. Z tego powodu pauzował on już w dwóch meczach, kolejna kara będzie po 12. napomnieniu
56'
nie wyszło dośrodkowanie Neugebauerowi (LECHIA Gdańsk), gestem dłoni przeprasza kolegów
58'
Łyszczarz (Resovia) indywidualną akcję zakończył celnym strzałem po ziemi. Sarnawski (LECHIA Gdańsk) rzucił się w lewy róg bramki i złapał piłkę
60'
można było lepiej skończyć tę akcję, ale było trochę kłopotów z przyjęciem. Ostatecznie wyrzucony został ze światła bramki Chłań (LECHIA Gdańsk). Uderzył mocno, ale obok słupka
61'
akcja wahadłowych Resovii. Z lewego skrzydła dośrodkował Lempereur (Resovia), a zamykający akcję z prawej strony Mikulec (Resovia) strzelił bardzo niecelnie
61'
trybuny ten strzał skwitowały głośnym okrzykiem: "taki...."
63'
gra na chwilę przerwana, bo dwie piłki pojawiły się na boisku
64'
trochę politycznych okrzyków z odniesieniem do historii
64'
w Lechii szykuje się zmiana napastnika
65'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
65'
spiker apeluje o kulturalny doping
66'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej
67'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) na razie poza boiskiem, to strzelec ostatecznie dwóch goli w tym meczu, bo ostatecznie to jemu a nie Pile zapisano bramkę z 25. minuty
68'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) wrócił do gry
71'
Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kanach, w jego miejsce wchodzi Bąk.
73'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Neugebauera (LECHIA Gdańsk) Olsson strzelił w boczną siatkę. Była jeszcze interwencja rywala, a zatem jest rzut rożny
73'
Lechia przygotowuje podwójną zmianę
74'
zamieszanie w "16" Resovii po dośrodkowaniu Neugebauera (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska. Ostatecznie Kapić (LECHIA Gdańsk) wrzucił piłkę na głowę Chindrisa (LECHIA Gdańsk), ale Rumun z kilku metrów przestrzelił
75'
Kapić (LECHIA Gdańsk) mógł dośrodkować, bo w pole bramkowe wbiegali Zjawiński (LECHIA Gdańsk) i Chłań (LECHIA Gdańsk), ale zwolnił akcję. Wycofał piłkę do Żelizki (LECHIA Gdańsk), którą ją stracił
76'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę przed siebie po strzale Łyszczarza (Resovia) sprzed "16", ale dobrze asekurował go Olsson, który nie pozwolił na dobitkę
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chindris, w jego miejsce wchodzi Gueho.
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mena, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
77'
dla Gueho (LECHIA Gdańsk), francuskiego obrońcy, to debiut w Lechii. Do końca sezonu jest on wypożyczony z Bastii
80'
nikt nie przeciął piłki po dośrodkowaniu Neugebauera (LECHIA Gdańsk). Złapał ją Pindroch (Resovia)
81'
kolejna podwójna zmiana przygotowana w Lechii
82'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Neugebauer, w jego miejsce wchodzi D’Arrigo .
82'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żelizko, w jego miejsce wchodzi Koperski.
82'
wymiana zatem piłkarzy na środku drugiej linii, na pozycjach 6 i 8
83'
będzie ostatnia zmiana też w Resovii
84'
Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wasiluk, w jego miejsce wchodzi Jaroch.
85'
po przerwie Lechia bez celnego strzału, pozostaje z 8 uderzeniami w światło bramki, liczba niecelnych wzrosła do 5
85'
Resovia po 3 celne i niecelne
85'
posiadanie piłki - niespodzianka - po 50 procent obie drużyny
87'
Żółtą kartką został ukarany Lempereur (Resovia).
88'
niecelnie strzelał Jaroch (Resovia)
89'
90'
1 minuta doliczona do drugiej połowy
90+1
jeszcze rzut rożny dla Lechii
90+1
po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska niecelnie główkował Olsson
90+1
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - RESOVIA 4:0
Lechia została wiceliderem Fortuna 1. Ligi po okazałym zwycięstwie nad Resovią. Wynik 4:0 został ustalony do przerwy. Po zmianie stron gospodarze już nie forsowali tempa, a gdy dochodzili do sytuacji strzeleckich, to uderzali niecelnie.
Resovia podjęła walkę o honorową bramkę. Starał się zwłaszcza wprowadzony do gry w przerwie Łyszczarz (Resovia) i to on najmocniej zatrudniał Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk).
Po 10 mecz z rzędu bez porażki, a 8 zwycięski na własnym stadionie Lechii
kibice cieszą się po wygranej, piłkarze podchodzą pod ich sektor
jest też przemowa do piłkarzy prowadzącego doping, na pewno jest mowa o awansie do ekstraklasy
dopiero teraz wspólna radość piłkarzy i kibiców
kibice Resovii nie mogą opuścić stadionu. Oczekiwanie urozmaicają sobie skandowaniem "Szymon Grabowski"
przypomnijmy, że obecny szkoleniowiec Lechii, w przeszłości przeprowadził Resovię z IV do I ligi
43'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) uderzył sprzed pola karnego. Kolejny błąd Pindrocha (Resovia), który wypuścił piłkę z rąk, ale na jego szczęście nie było nikogo na dobitkę i bramkarz zdążył złapać piłkę za drugą próbą