Lechia Gdańsk - Wisła Płock 3:1. Kapitalne rozpoczęcie wiosny 2024

Damian Konwent
17 lutego 2024, godz. 21:55
Opinie (114)

Wspólna radość piłkarzy i kibiców po zwycięstwie

Lechia Gdańsk wygrała u siebie z Wisłą Płock 3:1 (2:0) w 20. kolejce Fortuna 1. Ligi. Kapitalne wejście w 2024 rok otworzył Tomas Bobcek, który następnie asystował przy trafieniach Maksyma Chłania oraz Camilo Meny i to po okazałych akcjach. Zachować czystego konta nie pozwolił Fabian Hiszpański, który honorowego gola strzelił z rzutu karnego. Sędzia podyktował go po interwencji z wozu VAR. Nie po jedynej w tym spotkaniu, bo wcześniej po takiej anulowano bramkę piłkarza gości. Na trybunach Polsat Plus Areny zasiadło 1805 kibiców.

Bobcek

Rezerwowi: 83 Mikułko, 26 Brzęk, 72 Koperski, 27 Bugaj, 21 Sypek, 9 Zjawiński, 42 Kardaś, 79 Sezonienko, 94 Gueho

20 Sekulski

Rezerwowi: 98 Zieliński, 6 Lorenc, 10 Janus, 15 Vallo, 19 Thiakane, 52 Jonasson, 70 Laskowski, 77 Szymański, 37 Tomczak
  • 74' 7 Mena Zmiany 21 Sypek
  • 74' 30 Chłań Zmiany 79 Sezonienko
  • 76' 89 Bobcek Zmiany 9 Zjawiński
  • 84' 16 D’Arrigo Zmiany 72 Koperski
  • 40' 24 Niepsuj Zmiany 77 Szymański
  • 40' 8 Gric Zmiany 19 Thiakane
  • 75' 14 Szwoch Zmiany 70 Laskowski
  • 75' 9 Kocyła Zmiany 6 Lorenc
  • 79' 20 Sekulski Zmiany 52 Jonasson
  • 15' Bobcek
  • 30' Chłań
  • 60' Mena
  • 87' 16 Hiszpański karny
  • 8' Sekulski
  • 42' Sangre

Niemal puste trybuny na meczu Lechia - Wisła

Camilo Mena trafił dla Lechii Gdańsk na 3:0. Kolumbijczyk czekał na trafienie od 25 sierpnia. Camilo Mena trafił dla Lechii Gdańsk na 3:0. Kolumbijczyk czekał na trafienie od 25 sierpnia.

Lechia Gdańsk zimowała na 4. miejscu w Fortuna 1. Lidze i z tej pozycji przystępuje do meczu z Wisłą Płock. Po rozegraniu pierwszych spotkań w tym roku swoich rywali strata do lidera jest jednak większa. Wynosi 5 punktów, gdyż Arka Gdynia rozprawiła się na wyjeździe z Polonią Warszawa.

Polonia Warszawa - Arka Gdynia 0:3. Przeczytaj relację

Trener Szymon Grabowski przed meczem zapewniał, że jego drużyna jest dobrze przygotowana do rundy i ma wiele asów w rękawie.

Szymon Grabowski: Mamy dużo asów w rękawie

Z kolei Miłosz Kałahur, który dziś jest kapitanem pod nieobecność pauzującego za kartki Rifeta Kapicia i kontuzjowanego Luisa Fernandeza, zapewnia, że Lechia po ostatnich tygodniach przygotowań będzie jeszcze lepsza niż jesienią.

Miłosz Kałahur: Jeszcze lepszy zespół

Dzisiejsze spotkania z trybun obejrzy maksymalnie 1300 kibiców. To efekt nałożenia kary po spotkaniu Chrobrym Głogów na Polsat Plus Arenie Gdańsk z 9 grudnia ubiegłego roku. Trener apelował przed spotkaniem, aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych scen, bo liczy na wsparcie i doping fanów.

Apel trenera do kibiców w sprawie "odbębnienia kary"

Przed meczem Lechia poinformowała o rozpoczęciu współpracy z nowym partnerem premium. To międzynarodowa agencja marketingowa Nakatomi. Początek współpracy z klubem Lechia Gdańsk to zupełnie nowy rozdział w działalności firmy. Celem jest nie tylko współpraca z klubem w działaniach marketingowych, ale również wspieranie Akademii i młodych talentów Lechii, w zgodzie z hasłem przewodnim marki “We create Your Future”.
Loup Diwan Gueho, czyli jedyny transfer Lechii tej zimy rozpocznie na ławce rezerwowych

Roman Józefowicz: A może mała liczba transferów wyjdzie Lechii Gdańsk na dobre?

Wisła zimą dokonała 9 transferów. 3 nowych piłkarze zacznie w wyjściowym składzie. To: Kamiński (Wisła Płock), Jach (Wisła Płock) i Haglind-Sangr (Wisła Płock) é.
Przypomnijmy, że 1300 kibiców obejrzy to spotkanie tylko z trybun w strefie prestige. Kibice czekają jeszcze w kolejce
Kibice już na boisku. Zaczynamy za kilka chwil
1'
od środka zaczyna Lechia
1'
mamy pierwszy strzał. Po przechwycie uderzał Bobcek, ale został zablokowany i Kamiński (Wisła Płock) złapał bez problemów
2'
póki co można powiedzieć sparingowa atmosfera na trybunach. Jest cisza. Doping wzmaga się tylko momentami na kilka sekund
3'
Chłań (LECHIA Gdańsk) faulowany na własnej połowie
5'
piłkarze obu drużyn są bardzo aktywni, ale na początku jeszcze trochę niedokładności, zapewne wynikające z nerwowości
5'
strzał Neugebauera (LECHIA Gdańsk) z dystansu, ale nad poprzeczką
5'
rzut wolny dla Lechii na połowie Wisły
7'
Wisła przeszła do ataku, Olsson wybił na aut
8'
Sekulski próbował złożyć się do przewrotki, ale zamiast piłki - kopnął w głowę Piły (LECHIA Gdańsk)
8'
Żółtą kartką został ukarany Sekulski (Wisła Płock).
10'
Lechia ma teraz problemy z wyjściem z własnej połowy. Rzut rożny dla drużyny z Płocka
10'
Gerbowski (Wisła Płock) głową, ale broni Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
11'
aut dla Lechii przy samym narożniku rzutu rożnego
12'
Chindris (LECHIA Gdańsk) fauluje pod chorągiewką rzutu rożnego bliżej swojej bramki
13'
Sangre (Wisła Płock) głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nad bramką
15'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bobcek. Piękna akcja biało-zielonych, która zaczęła się z lewej strony boiska. Po podaniu Kałahura w pole karne do Chłania, ten odegrał do Tomasa, który bez namysłu uderzył w światło bramki.
18'
szybka odpowiedź Wisły. Kocyła (Wisła Płock) głową po dośrodkowaniu, ale nad poprzeczką
19'
cała Lechia na własnej połowie. Wisła buduje kolejną akcję
20'
Lechia ruszyła z szybką kontrą, ale powstrzymany został Bobcek
20'
chwilę później na własnej połowie faulowany Jimenez (Wisła Płock)
23'
rzut rożny po strąceniu piłki po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk)
24'
kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego, ale bez większego zagrożenia
24'
1/4 meczu za nami. Na tę chwilę 57 proc. czasu posiadania piłki na korzyść Wisły
25'
Lechia bardzo szczelnie gra broniąc się na własnej połowie. Wisła próbuje przedostać się z piłką do ataku, ale strzały oddają jak na razie tylko po dośrodkowaniach w pole karne
27'
Wisła ruszała z kolejną akcją, ale rywala wślizgiem powstrzymał Olsson
28'
Bobcek popędził z kontrą, przebiegł z piłką pół boiska, ale na 16. metrze został zatrzymany przez obrońcę
30'
[2:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Chłań. Bobcek popędził po przechwycie lewą stroną i dograł do Maksyma. Ten uderzył, a piłka odbiła po rykoszecie zdołała przekroczyć linię bramkową.
32'
Lechia (LECHIA Gdańsk) dośrodkowywał w pole karne, ale zdecydowanie brakowało wzrostu
34'
Bobcek bliski drugiej bramki. Tomas uderzał po odbiciu od rywala, ale obok słupka
36'
Chindris (LECHIA Gdańsk) wybija po dośrodkowaniu rywala
37'
Mena (LECHIA Gdańsk) jak błyskawica wpadł w pole karne z piłką, ale za długo zwlekał. Nici z akcji
38'
Mena (LECHIA Gdańsk) fauluje tuż przed polem karnym. Dobra pozycja do strzału dla gości
39'
uderzenie w mur. Przy piłce Lechia
40'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Niepsuj, w jego miejsce wchodzi Szymański.
40'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gric, w jego miejsce wchodzi Thiakane.
42'
Szymański (Wisła Płock) wezwany na pogadankę do sędziego po faulu na Neugebauerze (LECHIA Gdańsk)
42'
Żółtą kartką został ukarany Sangre (Wisła Płock).
44'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego w ręce bramkarza
44'
po chwili akcja przeniosła się na drugą stronę, ale czujnie w obronie piłkarze Lechii przerwali kontrę
45'
2 minuty doliczone przez sędziego do pierwszej połowy
45'+1
mocne uderzenie Neugebauera (LECHIA Gdańsk), ale totalnie nie udane. Wcześniej dobra akcja z prawej strony, w której brakowało zamknięcia
45'+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - WISŁA PŁOCK 2:0.
Udana i co najważniejsza skuteczna pierwsza połowa w wykonaniu Lechii Gdańsk. Co prawda, to Wisła Płock była częściej w posiadaniu piłki (57 do 43 proc.), ale to biało-zieloni częściej przeprowadzali ataki. Oddali więcej strzałów (7 do 4), a dwa z nich znalazły drogę do siatki. I to po ładnych akcjach. Co więcej, gospodarze szczelnie grają w obronie, co zmusza rywali głównie do przeprowadzania akcji bokami boiska. Jednak z tych dośrodkowań na razie niewiele wynika.
46'
od środka zaczyna Wisła
46'
od ataku zaczęli goście, ale bez większego zagrożenia. Łapie Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
47'
Bobcek wywalczył rzut rożny
47'
kotłowało się pod bramką Kamińskiego (Wisła Płock), ale ostatecznie górą bramkarz
48'
głową próbował Jach (Wisła Płock), ale wprost w Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)
49'
akcja szybko przeniosła się na drugą stronę. Po odbiciu od rywala do piłki w polu karnym dopadł Chłań (LECHIA Gdańsk), ale uderzył w bramkarza i jest korner
49'
Kamiński (Wisła Płock) łapie po dośrodkowaniu Kałahura (LECHIA Gdańsk)
50'
kolejna świetna kontra Lechii. Chłań (LECHIA Gdańsk) przerzucił do Meny (LECHIA Gdańsk), ten mocno uderzył ale broni Kamiński (Wisła Płock)
52'
Wisła Płock STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Hiszpański. Obrońca Wisły zamknął akcję po dośrodkowaniu. Zemściły się niewykorzystane sytuacje.
53'
GOL ANULOWANY! Sędzia dostał sygnał z wozu VAR i anulował bramkę, gdyż zawodnik był na pozycji spalonej.
56'
Wisła w natarciu. Znów jest pod polem karnym Lechii
56'
rzut rożny dla Wisły
57'
Lechia oddala zagrożenie po rzucie rożnym
59'
Bobcek faulowany na połowie rywala
59'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) niedokładnie do napastnika. Łapie Kamiński (Wisła Płock)
60'
[3:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mena. Camilo znalazł się odpowiednim czasie i miejscu, gdy w pole karne z piłką wszedł Bobcek, ale ją stracił. Wpadł jednak pod nogi skrzydłowego, który oddał celny strzał.
63'
Wisła gra, choć leży Bobcek. Milczy gwizdek sędziego
64'
aut dla Wisły na wysokości pola karnego
64'
i od bramki wznowi Sarnawski (LECHIA Gdańsk). Nici z akcji Wisły
66'
uderzenie Jacha (Wisła Płock) strącone przez obrońcę i bez problemu łapie Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
68'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) zablokowany przy strzale. Będzie rożny
69'
nic nie wyniknęło z tego rożnego. Obrońcy oddali zagrożenie, ale od bramki akcję znów zaczął Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
71'
atak Wisły zatrzymamy. Pozycja spalona
72'
Thiakane (Wisła Płock) utrzymywał piłkę w narożniku, ale po wywalczeniu jej przez gdańszczan od razu słychać z trybun brawa
73'
rzut rożny dla Wisły, dośrodkowanie, ale i oddalenie zagrożenia przez gospodarzy
74'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) zacznie od bramki po dośrodkowaniu
74'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mena, w jego miejsce wchodzi Sypek.
74'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chłań, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
75'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Laskowski.
75'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kocyła, w jego miejsce wchodzi Lorenc.
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
78'
Sypek (LECHIA Gdańsk) mocno ucierpiał w starciu z rywalem o górną piłkę. Potrzebna pomoc lekarzy
79'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sekulski, w jego miejsce wchodzi Jonasson.
79'
dobrze zapowiadała się ta akcja Lechii, ale wyszło nieporozumienie i wznowi bramkarz
81'
kolejna dobrze zapowiadająca się kontra Lechii, ale Sypek (LECHIA Gdańsk) zbyt mocno do Zjawińskiego (LECHIA Gdańsk)
83'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) zauważył, że Kamiński (Wisła Płock) wyszedł i oddał strzał niemal z połowy, ale zbyt lekko
84'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza D’Arrigo, w jego miejsce wchodzi Koperski.
85'
sędzia dostał sygnał z wozu VAR. Biegnie do monitora
87'
rzut karny dla Wisły! Sędzia po obejrzeniu powtórki wskazał na 11. metr
87'
[3:1] Wisła Płock STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Hiszpański.
89'
Piła (LECHIA Gdańsk) przerywa akcję Wisły. Goście spieszą się po zdobyciu bramki
90'
Gerbowski (Wisła Płock) strzela z dystansu, ale obok bramki
90'
5 doliczonych minut do drugiej połowy
90'+2
akcja Wisły, niedokładne podanie w pole karne i zacznie Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
90'+3
głośny doping kibiców Lechii. Wstali z miejsc i końcówkę będą oglądać na stojąco
90'+5
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - WISŁA PŁOCK 3:1.
Lechia Gdańsk pewnie i zasłużenie wygrała z Wisłą Płock. Bohaterem meczu został Bobcek, który najpierw otworzył wynik, a następnie asystował przy trafieniach Chłania i Meny. Wisła odpowiedziała tylko trafieniem z rzutu karnego. Został podyktowany po interwencji z wozu VAR, choć nie jedynej tego wieczoru. Wcześniej po takiej anulowana została bramka Hiszpańskiego. Biało-zieloni uroczyście weszli w 2024 rok. Piłkarze zapowiadali, że Lechia będzie silniejsza i ten mecz pozwala optymistycznie zerkać na kolejne tygodnie.