Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 4:0. Efektowne zwycięstwo, a mogło być wyższe

Jacek Główczyński
15 marca 2024, godz. 19:55
Opinie (151)

Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 4:0. Co usłyszeli piłkarze od kibiców po meczu?

Lechia Gdańsk wygrała piąty mecz z rzędu w Fortuna 1. Lidze. W 24. kolejce pokonała u siebie Zagłębie Sosnowiec 4:0 (1:0). Worek z bramkami został rozpruty po przerwie, a i tak efektowne zwycięstwo mogło być znacznie wyższe, bo okazji na poprawienie rezultatu nie brakowało. Biało-zieloni pozostają liderem przed dwutygodniową przerwą w rozgrywkach. Mogliby stracić 1. lokatę tylko wówczas, gdyby Arka Gdynia wygrała w niedzielę, 17 marca różnicą co najmniej 6 goli.

Bobcek

Rezerwowi: 83 Mikułko, 9 Zjawiński, 16 D'Arrigo, 21 Sypek, 26 Brzęk, 27 Bugaj, 72 Koperski, 79 Sezonienko, 94 Gueho

20 Kirejczyk

Rezerwowi: 33 Kos, 5 Lipka, 9 Biliński, 11 Fabry, 14 Bonecki, 17 Valencia, 25 Szostek, 88 Troć, 95 Zielonko
  • 70' 89 Bobcek Zmiany 9 Zjawiński
  • 70' 5 Żelizko Zmiany 16 D’Arrigo
  • 81' 30 Chłań Zmiany 79 Sezonienko
  • 81' 4 Chindris Zmiany 94 Gueho
  • 86' 11 Piła Zmiany 27 Bugaj
  • 46' 7 Poliarus Zmiany 17 Valencia
  • 61' 77 Wrzesiński Zmiany 88 Troć
  • 61' 44 Remy Zmiany 25 Szostek
  • 70' 20 Kirejczyk Zmiany 95 Zielonka
  • 81' 97 Sokół Zmiany 5 Lipka
  • 27' Neugebauer karny
  • 51' Mena
  • 59' Remy samobójcza
  • 90+4 Zjawiński
  • 87' Zjawiński
  • 55' Sokół

Tomasz Neugebauer i Camilo Mena rozpoczęli strzelanie goli dla Lechii Gdańsk w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Tomasz Neugebauer i Camilo Mena rozpoczęli strzelanie goli dla Lechii Gdańsk w meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

dziś do Gdańska przyjechał ostatni zespół tabeli, co zdaniem trener Lechii oznacza mecz-pułapkę

Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec. Pierwszy z ostatnim to nie mecz-pułapka

Lechia ma szansę na piąte zwycięstwo z rzędu, a już zaliczyła najlepsze otwarcie roku od 17 lat

Lechia Gdańsk zapisała się w historii. Tak dobrze nie rozpoczęła roku od 17 lat

przed hurraoptymizmem ostrzega jednak trener Jastrzębowski

Jerzy Jastrzębowski: Lechia Gdańsk cieszy, ale będzie coraz trudniej

w porównaniu z ostatnią kolejką w "11" Lechii tylko jedna zmiana. Do podstawowego składu na lewą obronę wrócił Kałahur. Na ławce pozostaje zdobywca zwycięskiego gola w Bielsku-Białej - Sezonienko

Lechia Gdańsk. Kacper Sezonienko: Fotel lidera to dodatkowa motywacja, nie presja

w "11" oczywiście Chłań. Maksym otrzymał tytuł Ligowca Lutego 2024 i dzięki temu możesz wziąć udział w specjalnym wywiadzie. Wystarczy, że do 20 marca wyślesz pytanie do piłkarza Lechii

Maksym Chłań Ligowcem Lutego 2024. Piłkarz Lechii Gdańsk najlepszy wśród 106

Zagłębie w tym roku jeszcze nie wygrało. W porównaniu z ostatnim meczem, w którym u siebie zremisowało z Odrą 1:1, jedna zmiana w "11". W obronie Douwgji za Jończego
na ponad 3 godziny przed rozpoczęciem spotkania Lechia poinformowała o zakończeniu sprzedaży online i w punktach stacjonarnych, a ci co chcieli kupić bilety, musieli od godz 16 stawić się przy stadionowych kasach. Wcześniej zaś była awaria systemu online. Klub na ten mecz przewidział 8-tysięczną widownię
na stadionie kibicom nie jest udostępniona, podobnie jak na ostatnim meczu, trybuna znajdująca się nad strefą prestige. Osoby, które mają na te sektory wykupione karnety, zostały skierowane ma inne trybuny
w sektorze gości dość liczna grupa kibiców Zagłębia
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Zagłębie czerwone stroje
losowanie kapitanów Kapicia (LECHIA Gdańsk) i Janoty (Zagłębie Sosnowiec) nie zmienia połów boiska, które zajęły drużyny na prezentacji
Lechia będzie atakować na bramkę, za którą znajduje się sektor dopingowy biało-zielonych
1'
od środka boiska mecz rozpoczęło Zagłębie
1'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, ale mimo że nabiegało trzech jego kolegów, żaden nie doszedł do strzału
2'
jest pierwszy korner dla Lechii
2'
Kapić (LECHIA Gdańsk) dośrodkował z narożnika boiska, a piłka wróciła pod jego nogi. Zatem Bośniak ponowił dośrodkowanie. Tym razem akcję niecelnym strzałem sfinalizował Olsson
3'
Bobcek potrzebuje pomocy medycznej
3'
natychmiast na rozgrzewkę udał się Zjawiński (LECHIA Gdańsk)
4'
gesty od sztabu medycznego Lechii w kierunku trenera świadczą, że jest wszystko w porządku
4'
Bobcek kontynuuje grę
5'
Zjawiński (LECHIA Gdańsk), po kilku mocnych sprintach, wraca na ławkę
6'
"...Trzy punkty musisz mieć" - kibice do piłkarzy
7'
po rzucie wolnym jeszcze rzut rożny dla Zagłębia, próbował główkować Remy (Zagłębie Sosnowiec)
8'
Janota (Zagłębie Sosnowiec) krótko rozegrał piłkę z kornera, ale nie zaskoczył tym Lechii
11'
na razie odważna gra Zagłębia, to sosnowiczanie częściej przy piłce, posiadanie piłki na ich korzyść 54:46
12'
"Tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
13'
błyskawiczna kontra Lechii. Szewczenko (Zagłębie Sosnowiec) odbił piłkę po strzale Meny (LECHIA Gdańsk), a Bobcek nie zdążył z dobitką, gdyż bramkarza dobrze asekurował obrońca
14'
i kolejna piłka bezpośrednio z własnej połowy Lechii za plecy obrońców Zagłębia, ale tym razem Bobcka uprzedził Remy (Zagłębie Sosnowiec)
15'
"Wolny Mieście Gdańsku..." - z trybun
15'
Poliarus (Zagłębie Sosnowiec) przedryblował Menę (LECHIA Gdańsk) i uderzył na bramkę Lechii. Sarnawski (LECHIA Gdańsk) nie łapał z pozoru łatwej piłki, a ją wypiąstkował
16'
i błyskawiczna odpowiedź Lechii. Mena (LECHIA Gdańsk) już pod bramką Zagłębia. Piłkę po jego uderzeniu odbił Szewczenko (Zagłębie Sosnowiec)
17'
Matynia (Zagłębie Sosnowiec) leżał na boisku, ale obyło się bez interwencji medycznej
19'
Piła (LECHIA Gdańsk) dośrodkował idealnie z prawego skrzydła, a Bobcek uderzył głową nieznacznie obok bramki. To powinien być gol
20'
w posiadaniu piłki 56:44 dla Zagłębia, w strzałach 4:1 dla Lechii
21'
Piła (LECHIA Gdańsk) niespodziewanie wbiegł na pozycję napastnika i o mały włos nie zaskoczył środkowych obrońców Zagłębia, którzy się rozbiegli. Dopiero wyjście Szewczenki (Zagłębie Sosnowiec) na 15. metr od bramki zażegnało niebezpieczeństwo dla gości
22'
pozdrawianie zaprzyjaźnionych klubów, z gdańskich sektorów skandowanie "Chojniczanka", z trybuny gości "Legia Warszawa"
23'
ryzykowny, ale czysty wślizg Dowgija (Zagłębie Sosnowiec). Wybił piłkę spod nóg Meny (LECHIA Gdańsk)
24'
Lechia rozegrała rzut rożny wycofując piłkę aż do własnego bramkarza i ponownie atakując. Kończy się kolejnym kornerem
26'
rzut karny dla Lechii!. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Neugebauera (LECHIA Gdańsk) Dowgji zagrał ręką , blokując zagranie Żelizko
26'
piłkarze Zagłębia protestują jeszcze u sędziego. Lechia nie miała rzutu karnego w lidze od... 1. kolejki w Fortuna 1. Ligi, kiedy Fernandez wykorzystał dwie jedenastki w meczu z Chrobrym w Głogowie 4:2. Potem były już tylko karne w Pucharze Polski przeciwko Wiśle w Krakowie
27'
z trybun wulgarnie pod adresem PZPN, ale decyzja o rzucie karnym dla Lechii utrzymana
27'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Neugebauer z rzutu karnego. Bramkarz wyczuł intencję młodzieżowca Lechii i rzucił się w lewy róg bramki, ale mocno uderzona piłka i tak znalazła się w siatce
28'
dla Neugebauera (LECHIA Gdańsk) to już 6. gol w tym sezonie. Tyle samo ma zaliczyli dotychczas najskuteczniejsi: Bobcek i Fernandez
32'
sprawdzanie VAR na połowie Lechii. Kończy się rzutem wolnym dla gdańszczan
34'
bardzo dobra kontra Lechii. Żelizko (LECHIA Gdańsk) do Chłania (LECHIA Gdańsk), a Maksym w pole karne do Bobcka. Napastnik zbyt długo składał się do strzału i został zablokowany. Będzie kolejny rzut rożny
35'
Kapić (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska zagrał przed pole, ale nieco za mocno, by Neugebauer (LECHIA Gdańsk) próbował od razu strzelać
39'
znów kilka minut, w których Zagłębie "nabija" posiadanie piłki, ale z rozgrywania piłki przez gości nic nie wynika
39'
nawet jak Remy (Zagłębie Sosnowiec) znalazł się z piłką w "16" Lechii to fatalnie wyrzucił ją daleko od bramki. Nawet trudno ocenić, czy to miało być dośrodkowanie, czy strzał
41'
kolejna składna akcja Lechii. Piłka krążyła między Żelizko (LECHIA Gdańsk), Piłą, a Neugebauerem (LECHIA Gdańsk) aż trafiła w pole karne do Bobcka. Piłkę po jego zagraniu przejął Szewczenko (Zagłębie Sosnowiec), choć już biegł Chłań (LECHIA Gdańsk) by wykończyć tę akcję
43'
Szewczenko (Zagłębie Sosnowiec) złapał piłkę po dośrodkowaniu Neugebauera (LECHIA Gdańsk)
44'
szybka kontra Zagłębia. Zabrakło w polu karnym Lechii zrozumienia między Janotą (Zagłębie Sosnowiec) a Poliarusem (Zagłębie Sosnowiec) i ten drugi w trudnej pozycji uderzył głową niecelnie
45'
ostre dośrodkowanie w pole karne Piły. Szewczenko (Zagłębie Sosnowiec) odbił półgórną piłkę, do której już zmierzało trzech biało-zielonych piłkarzy
45'
Matynia (Zagłębie Sosnowiec) wrzucił piłkę w "16" Lechii. Nikt jej nie trącił i od bramki rozpocznie Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
45'
co najmniej 60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 1:0
Lechia bardzo dobrze rozegrała pierwszą połowę pod względem taktycznym. Zresztą Zagłębie pasuje do stylu gry biało-zielonych, którzy błyskawicznie potrafią przeprowadzić piłkę z własnej połowy pod bramką przeciwnika. Dlatego goście, którzy chcieli grać w piłkę i nawet mieli 53 procent posiadania piłki, byli dobry rywalem dla miejscowych do skontrowania.
Takich akcji widzieliśmy kilka. Sześć z nich zostało zakończonych strzałami, a gdyby Bobcek i Mena (LECHIA Gdańsk) mieli lepiej nastawione celowniki prowadzenie mogło być bardziej okazałe niż 1:0.
Jedyny gol padł po jednym z czterech rzutów rożnych dla gdańszczan. Zagranie ręką w polu karny, Dowgija (Zagłębie Sosnowiec) na bramkę z rzutu karnego zamienił Neugebauer (LECHIA Gdańsk).
Warto, aby po przerwie Lechii poprawiła wynik, bo pod względem piłkarskim Zagłębie potwierdza w Gdańsku, że ma potencjał znacznie większy niżby na to wskazywała obecna pozycja w tabeli. W pierwszej połowie sosnowiczanie jednak gubili się pod bramką gdańską i Sarnawski (LECHIA Gdańsk) musiał tylko raz interweniować po ich celnym strzale.
Spiker ogłosił oficjalną frekwencję. Poinformował, że na stadionie obecne są 8432 osoby
46'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Poliarus, w jego miejsce wchodzi Valencia.
46'
Valencia (Zagłębie Sosnowiec) to najlepszy piłkarz ekstraklasy sezonu 2018/19, kiedy z Piastem zdobył tytuł mistrza Polski
46'
drugą połowę od środka boiska rozpoczęła Lechia
46'
gdańszczanie bez zmian w składzie
47'
Mena (LECHIA Gdańsk) zagrał w pole bramkowe. Piłkę złapał Szewczenko (Zagłębie Sosnowiec)
48'
"Obiecałaś mi na pewno...Nasza wiara nie zachwiana.." - z trybun
50'
zablokowany strzał Dowgija (Zagłębie Sosnowiec)
51'
[2:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mena. Efektowny gol Kolumbijczyka. Mimo że miał przed sobą obrońcę i dość ostry kąt to nic nie robił sobie z Suchockija, zdołał przełożyć piłkę z prawej na lewą nogę i umieścić ją w tzw. długim rogu bramki Zagłębia
54'
indywidualna akcja Kapicia (LECHIA Gdańsk). Przebił się w pole karne i tam szukał technicznego strzału. Nieco "nie dokręcił" piłki i zdołał ja złapać bramkarz gości
55'
Żółtą kartką został ukarany Sokół (Zagłębie Sosnowiec) po faulu na Żelizko
56'
Chłań (LECHIA Gdańsk) pada w polu karnym, ale sędzia nie zagwizdał
57'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) bardzo dobrze dostarczył piłkę w pole karne, Bobcek celnie uderzył, ale nie zdołał pokonać Szewczenki (Zagłębie Sosnowiec)
59'
[3:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Remy - gol samobójczy. Bobcek dośrodkował niemal z końcowej linii przed bramkę, a tam obrońca Zagłębia, choć nikt go nie atakował, głową skierował piłkę w "okienko" własnej bramki. Żaden napastnik nie powstydziłby się takiego strzału
60'
"Raz, dwa, trzy... mało" - skandują kibice
61'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wrzesiński, w jego miejsce wchodzi Troć.
61'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Remy, w jego miejsce wchodzi Szostek.
62'
Szewczenko (Zagłębie Sosnowiec) złapał piłkę, którą wzdłuż jego bramki zagrał Mena (LECHIA Gdańsk)
62'
Szewczenko (Zagłębie Sosnowiec) w pojedynku sam na sam z Chłaniem (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę nogą obok słupka. Trwa napór Lechii
63'
"Hej BKS" - z trybun
63'
zamieszanie w "16" Zagłębia po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska. Ostatecznie Neugebauer (LECHIA Gdańsk) uderzył niecelnie, ale i tak sędzia po chwili odgwizdał spalonego
65'
Bobcek w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok słupka. Dopiero wówczas sędzia odgwizdał spalonego
65'
szykuje się podwójna zmiana w Lechii, przynajmniej z rozgrzewki przywoływani D'Arrigo (LECHIA Gdańsk) i Zjawiński (LECHIA Gdańsk)
67'
Chłań (LECHIA Gdańsk) idealnie wypuścił do pojedynku sam na sam z bramkarzem Bobcka. Niestety, i tym razem słowacki napastnik nie pokonał Szewczenki (Zagłębie Sosnowiec)
68'
Bobcek miał z powodzeniem dziś okazje, aby już mieć hat-tricka, a pozostaje bez gola
69'
Valencia (Zagłębie Sosnowiec) zdobył rzut rożny
70'
Matynia (Zagłębie Sosnowiec) faulował w polu karnym Lechii po dośrodkowaniu Janoty (Zagłębie Sosnowiec) z narożnika pola karnego
70'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kirejczyk, w jego miejsce wchodzi Zielonka.
70'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
70'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żelizko, w jego miejsce wchodzi D’Arrigo .
75'
3 rzut rożny dla Zagłębia
76'
Lechia radzi sobie z dośrodkowaniem z narożnika boiska Janoty (Zagłębie Sosnowiec)
78'
Lechia przygotowuje kolejną podwójną zmianę, Sezonienko (LECHIA Gdańsk) i Gueho (LECHIA Gdańsk) kończą rozgrzewkę
80'
sędzia jeszcze nie pozwala na zmianę, choć Mena (LECHIA Gdańsk) już był do niej gotowy
81'
"Lechia gol" - z trybun
81'
Zjawiński (LECHIA Gdańsk) zagrał piłkę głową i zderzył się z interweniującym poza własnym polem karnym bramkarzem. Sędzia nie dopatrzył się niczego nieprzepisowego
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chłań, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chindris, w jego miejsce wchodzi Gueho.
81'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sokół, w jego miejsce wchodzi Lipka.
83'
Zjawiński (LECHIA Gdańsk), a po chwili Sezonienko (LECHIA Gdańsk) mogli skierować piłkę do siatki, ale zabrakło im zdecydowania i strzały były blokowane
84'
Lechia przygotowuje ostatnią zmianę, Bugaj za chwilę będzie gotowy do wejścia na boisko
85'
10 celnych strzałów Lechii, tylko 1 Zagłębia. W posiadaniu piłki 53:47 dla... gości
86'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piła, w jego miejsce wchodzi Bugaj.
87'
Żółtą kartką został ukarany Zjawiński (LECHIA Gdańsk).
88'
90'
akcja rezerwowych. Zjawiński (LECHIA Gdańsk) nieco za mocno z lewego skrzydła zagrał piłkę do wbiegającego w pole bramkowe Sezonienki (LECHIA Gdańsk) i Kacper nie sięgnął piłki
90'