Lechia Gdańsk - FC Botosani (Rumunia) 3:2. Zmiany w harmonogramie sparingów

13 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)
aktualizacja: godz. 17:28 (14 stycznia 2022)

Bassekou Diabate i Kacper Sezonienko niedawno zgodnie przedłużyli kontrakty z Lechią Gdańsk do 30 czerwca 2025 roku, a w pierwszym tegorocznym sparingu wpisali się na listę strzelców, przesądzając o zwycięstwie nad FC Botosani. Bassekou Diabate i Kacper Sezonienko niedawno zgodnie przedłużyli kontrakty z Lechią Gdańsk do 30 czerwca 2025 roku, a w pierwszym tegorocznym sparingu wpisali się na listę strzelców, przesądzając o zwycięstwie nad FC Botosani.

Lechia Gdańsk wygrała z rumuńskim FC Botosani 3:2 (1:1) na inaugurację sparingów w Turcji. Trener Tomasz Kaczmarek wypróbował 23 piłkarzy. W harmonogramie dalszych gier zaszła zmiana. Drugi z czterech sprawdzianów rozegrany zostanie z innym rywalem i dzień później niż wcześniej planowano. Biało-zieloni zmierzą się z ukraińską drużyną Czernomorec Odessa zamiast z węgierskim Mezokovesd Zsory FC (Węgry).

Ruszyło głosowanie w 10. Plebiscycie na Najlepszego Ligowca 2021 Roku. Wśród nominowanych m.in. Dusan Kuciak

Aktualizacja, 14.01.2022, godz. 17:28

Nastąpiła zmiana terminu i rywala w drugim sparingu. Lechia Gdańsk zagra o dzień później niż pierwotnie planowano, ale jej rywalem będzie Czernomorec Odessa. To obecnie 13. drużyna Premier Liha, czyli najwyższej klasie rozgrywek na Ukrainie. Mecz odbędzie się we wtorek, 18 stycznia w kompleksie Limak Arcadia Atlantis Football Center w Belek o godzinie 15 czasu polskiego.

Mezokovesd Zsory FC (Węgry), który miał być rywalem Lechii 17 stycznia, odwołał przylot do Turcji z powodu chorób w drużynie.

Lechia Gdańsk - sparingi w Turcji:

• 13 stycznia, Belek: FC Botosani (Rumunia) 3:2
  • Bramki dla Lechii: Ilkay Durmus, Bassekou Diabate, Kacper Sezonienko
  • 18 stycznia, Belek, godz. 15: Czernomorec Odessa (Ukraina)
  • 22 stycznia, godz. 15: Ahmat Grozny (Rosja)
  • 23 stycznia, Muratpasa/Antalya, 15:30: Dynamo Batumi (Gruzja)

Durmus 34, Diabate 49, Kacper Sezonienko 83 - Kage 15, Papa 53

LECHIA (pierwsza połowa): Kuciak - Stec, Nalepa, Maloca, Zagraba - Kubicki, Kałuziński - Koperski, Terrazzino, Durmus - Zwoliński

LECHIA (druga połowa): Buchalik - Makowski, Brylowski (74 Neugebauer), Tobers, Pietrzak - Gajos, Kryeziu - Ceesay, Diabate, Sezonienko - Paixao

Czy Tomasz Makowski zostanie w Turcji na stałe?

Na inaugurację tegorocznych sparingów Lechia Gdańsk zmierzyła się na boisku hotelu Sueno w Belek z FC Botosani. To obecnie 4. drużyna rumuńskiej elity. Jak to zwykle bywa na rozpoczęcie sprawdzianów, trener biało-zielonych zagrał na dwa składy. Łącznie Tomasz Kaczmarek wypróbował 23 z 27 piłkarzy, których zabrał na zgrupowanie.

Z nowych piłkarzy mecz w "11" na prawej obronie rozpoczął Austriak David Stec. Natomiast po przerwie do bramki wszedł Michał Buchalik, a w połowie tej odsłony na boisku pojawił się Tomasz Neugebauer.

Sprawdź, kogo Lechia Gdańsk skreśliła, a kto poleciał na zgrupowanie do Turcji?

Szansę dostali też dwaj piłkarze z drużyny rezerw. Maciej Zagraba zagrał w pierwszej połowie na lewej obronie, a Bartosz Brylowski drugą część gry zaczął jako środkowy obrońca.

Szkoleniowiec zastosował ten sam schemat gry co jesienią w ekstraklasie (1-4-2-3-1). Pod nieobecność ConradoMateusza Żukowskiego szukał nowych, bocznych obrońców. Jak informowaliśmy tych ostatnim interesują się Legia Warszawa i Śląsk Wrocław. 1 lipca młodzieżowiec może zmienić klub jedynie za ekwiwalent za wyszkolenie.

Po przerwie sparingu w Lechii z prawej strony obrony zagrał nominalny środkowy pomocnik - Tomasz Makowski. Nie była to dla niego pierwszyzna, gdyż w tej roli sprawdzał go już Piotr Stokowiec.

Blisko 18 mln euro są warci piłkarze Lechii Gdańsk. Pewnie się zdziwisz, kto jest wart najwięcej

Wynik meczu otworzyli rywale. Po kwadransie gry piłkę do siatki Dusana Kuciaka skierował Herve Kage. To 32-letni Kongijczyk, który ma również paszport Belgii. W 2014 roku KRC Genk zapłacił za skrzydłowego 800 tysięcy euro KAA Gent.

Lechia wyrównała jeszcze przed przerwą za sprawą Ilkaya Durmusa. Natomiast po zmianie stron Bassekou DiabateKacper Sezonienko zapewnili biało-zielonym zwycięstwo.

Trafienia gdańskich piłkarzy, którzy - co ciekawe obaj zimą otrzymali - nowe kontrakty, ważne aż do 30 czerwca 2025 roku, przedzieliła bramka kapitana FC Botosani. Enriko Papa to 28-letni, albański, środkowy pomocnik.

18 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 19 3 6 10 22:33 15
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2022-02-07