Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:0. Filip Koperski strzelił zwycięskiego gola

Jacek Główczyński
20 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Wspólna radość kibiców i piłkarzy Lechii Gdańsk po wygranej nad Lechem Poznań 1:0

Lechia Gdańsk wygrała u siebie z Lechem Poznań 1:0 (0:0) w meczu 22. kolejce PKO BP Ekstraklasa. Zwycięskiego gola strzelił Filip Koperski, który za 4 dni osiągnie dopiero pełnoletność. Było to zaledwie jedno z dwóch celnych uderzeń biało-zielonych na bramkę rywali. Niedawny przodownik ekstraklasy strzelał znacznie więcej, ale doskonale bronił Dusan Kuciak, a kiedy trzeba to z pomocą przyszła mu poprzeczką bądź ofiarnie interweniująca defensywa. Była też decyzja VAR, która anulowała gola gości.

Zwoliński

Rezerwowi: 83 Mikułko, 2 Pietrzak, 4 Tobers, 8 Kryeziu, 28 Paixao, 33 Terrazzino, 69 Biegański, 76 Clemens, 79 Sezonienko

Kownacki

Rezerwowi: 1 Van Der Hart, 2 Pereira, 3 Douglas, 11 Marchwiński, 21 Skóraś, 22 Murawski, 24 Amaral, 25 Tiba, 50 Ba Loua
  • 58' 9 Zwoliński Zmiany 28 Paixao
  • 58' 88 Kałuziński Zmiany 33 Terrazzino
  • 58' 22 Ceesay Zmiany 79 Sezonienko
  • 88' 99 Durmus Zmiany 2 Pietrzak
  • 90+2 7 Gajos Zmiany 4 Tobers
Zmiany Zmiany
  • 64' 23 Velde Zmiany 24 Amaral
  • 64' 10 Ramirez Zmiany 50 Ba Loua
  • 77' 30 Kwekweskiri Zmiany 22 Murawski
  • 89' 7 Kamiński Zmiany 21 Skóraś
  • 89' 6 Karlstroem Zmiany 25 Tiba
  • 86' Koperski
Bramki Bramki
  • 40' 7 Gajos
  • 46' 6 Kubicki
Kartki Kartki

Filip Koperski po zdobyciu zwycięskiego gola. Filip Koperski po zdobyciu zwycięskiego gola.

Oprawa na meczu Lechia Gdańsk - Lech Poznań

Lechia Gdańsk: w przerwie pokaz pt. "Światło i dźwięk"

Równolegle z meczem piłkarzy relacjonować będziemy spotkanie PlusLigi siatkarzy pomiędzy Treflem Gdańsk a Projektem Warszawa

Live: Trefl Gdańsk - Projekt Warszawa

Lech do 21 kolejki był liderem. Teraz musi walczyć o odzyskanie przodownictwa, gdyż Pogoń Szczecin wygrała na wyjeździe ze Stalą Mielec i ma punkt więcej od poznańskiej drużyny
Lechia w przypadku wygranej, remisu, a nawet 1-bramkowej porażki będzie na 4. miejscu w tabeli, gdyż Radomiak przegrał z Wartą 1:3
Lechia w porównaniu z przegranym meczem z Cracovią 0:2 dokonała dwóch zmian w składzie. Do "11" wchodzą: Kałuziński i Zwoliński. Ten ostatni w mediach społecznościowych pochwalił się nowymi "korkami", które przygotował na Lecha

Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

w "11" Lechii dziś dwaj młodzieżowcy: Kałuziński i Koperski

Do jakiego błędu przyznał się trener Lechii Gdańsk po porażce z Cracovią?

trener Kaczmarek deklarował, że bez względu na to, z kim gra jego drużyna, a także kto jest w składzie, Lechia ma grać swoją piłkę

Przeczytaj, co mówił Tomasz Kaczmarek przed meczem Lechia Gdańsk - Lech Poznań

jest dziś okazja to potwierdzić, a ponadto podreperować słaby bilans wyników z drużynami z górnej połówki tabeli

Jaki mankament musi wyeliminować Lechia Gdańsk?

mimo pozyskania nowego stopera obrona Lechii bez zmian, na ławce brakuje Steca, który w tym tygodniu nie trenował

Lechia Gdańsk przez meczem z Lechem Poznań. Jaki transfer, kto ma problemy zdrowotne?

Maloca jest przekonany co do własnych umiejętności, jak i wartości zespołu

Mario Maloca: Nie jestem ogórkiem. Przeczytaj wywiad z obrońcą Lechii Gdańsk

Lech, mimo że w ostatniej kolejce rozbił Termalikę 5:0, dokonał 2 zmiany w "11". Do gry od początku wchodzą: Satka i Kownacki. Nie ma w "20" najlepszego snajpera gości - Ishaka, który doznał urazu łydki
według szacunków po raz trzeci w tym sezonie ma być na meczu Lechii ponad 10 tysięcy kibiców. Dokładne dany w tym względzie podamy w przerwie spotkania, gdyż wówczas na tym obiekcie otrzymujemy oficjalne dane

Lechia Gdańsk potrzebuje 12. zawodnika. Jak pod względem frekwencji wygląda na tle innych klubów ekstraklasy?

sektor gości będzie pusty
piłkarze wychodzą na murawę. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Lech niebieskie stroje
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
1'
doskonała interwencja Kuciaka (LECHIA Gdańsk), ale Kowanacki i tak był na spalonym
2'
"Gdańska Lechia" - z trybun
3'
zablokowane dośrodkowanie Durmusa (LECHIA Gdańsk). Będzie rzut rożny
4'
zamieszanie w polu karnym Lecha po rzucie rożnym Durmusa (LECHIA Gdańsk). Nalepa (LECHIA Gdańsk) próbował złożyć się do przewrotki, ale nie trafił w piłkę
6'
strzał Kamińskiego (Lech Poznań) nad poprzeczką
8'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje piłkę po strzale Velde (Lech Poznań)
8'
początek meczu dla gości, którzy atakują przede wszystkim skrzydłami
9'
rzut rożny dla gości po akcji Ramireza
9'
poprzeczka uratowała Lechię. Główkował Satka, a dobitka Milicia obok słupka. Zagrożenie powstało po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
11'
i znów interweniuje Kuciak (LECHIA Gdańsk). Tym razem po strzale z dystansu Ramireza (Lech Poznań)
12'
cały czas doping z trybun, może to pobudzi gospodarzy do lepszej gry
13'
na razie 5 strzałów Lecha, żadnego Lechii
14'
Milić (Lech Poznań) wybił piłkę z własnej "16" po dośrodkowaniu Ceesaya (LECHIA Gdańsk)
15'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) wszedł pomiędzy środkowych obrońców, aby rozegrać piłkę. Lechici od razu wyszli wyżej do pressingu. Przy wyprowadzeniu piłki musiał pomóc Gajos
17'
faulowany Zwoliński około 35 metrów od bramki Lecha
17'
spiker apeluje o kulturalny doping
18'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) piłka wybita na rzut rożny
18'
bez zagrożenia dla Lecha po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk)
19'
Velde (Lech Poznań) obok bramki, gdy próbował dostawić nogę na zamknięcie akcji Karlstroema (Lech Poznań)
22'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę po strzale Rebocho (Lech Poznań)
22'
po rozegraniu rzutu rożnego przez Lecha piłka trafiła przed pole karne do Karlstroema (Lech Poznań). Po strzale pomocnika był jeszcze rykoszet, a piłka wylądowała na górnej siatce bramki Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
24'
rozpoczyna się oprawa na trybunie, sektorówka z herbem Gdańska i biało-zielone flagi
27'
niecelnie z dystansu Durmus (LECHIA Gdańsk)
27'
"Lechia, Biało-Zieloni" - z trybun
28'
Conrado (LECHIA Gdańsk) zabrał piłkę Satce i wyjaśnił zamieszanie, które powstało w "16" Lechii
29'
tym razem powstrzymane dośrodkowanie Durmusa (LECHIA Gdańsk)
32'
Ramirez mógł strzelać z 17-18 metra, ale spróbował dograć do Kamińskiego (Lech Poznań), który nie zrozumiał jego intencji. Od bramki zacznie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
33'
odpalone race
33'
spiker apeluje, by nie rzucać środków pirotechnicznych na boisko
34'
sędzia przerwał mecz, gdyż bramka, w której stał bramkarz Lecha, zasłonięta została dymem
35'
"Piłka nożna dla kibiców" - z trybun skandowanie
38'
piłkarze przygotowują się do wznowienia gry
39'
gra wznowiona
40'
Żółtą kartką został ukarany Gajos (LECHIA Gdańsk). Faul na Karlstroemie
42'
niecelny strzał z dystansu Milicia (Lech Poznań)
43'
na trybunę wróciły biało-zielone flagi oraz sektorówka-herb Gdańska
43'
strzał nad bramką Conrado (LECHIA Gdańsk)
kontuzja
44'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) wymaga pomocy medycznej
45'
co najmniej 7 minut doliczonych do pierwszej połowy
45+1
Kubicki (LECHIA Gdańsk) na razie za boiskiem, Lechia w "10"
45+1
Kubicki (LECHIA Gdańsk) wraca do gry
45+2
strzał Kamińskiego (Lech Poznań) nad bramką Lechii
45+3
niecelny strzał sprzed pola karnego Ramireza (Lech Poznań)
45+4
Kuciak (LECHIA Gdańsk) ręką wypchnął piłkę, aby nie sięgnął jej Velde (Lech Poznań). Będzie korner dla gości
45+5
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje po dośrodkowaniu Ramireza (Lech Poznań) z narożnika boiska
45+6
w doliczonym czasie gra głównie na połowie Lechii
45+6
uciekła piłka za linię końcową Kamińskiemu (Lech Poznań). Od bramki Kuciak (LECHIA Gdańsk)
45+7
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - LECH POZNAŃ 0:0
spiker zapowiada w przerwie pokaz światła i dźwięku
Pierwsza połowa z przewagą Lecha, który oddał 9 strzałów na bramkę Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Trzykrotnie bronił bramkarz Lechii, a raz wyręczyła go poprzeczka po główce Satki (Lech Poznań). Biało-zieloni nie odpowiedzieli żadnym celnym uderzenie, a w ogóle zanotowali tylko dwa kopnięcia w kierunku bramki gości. Po zmianie stron muszą zagrać bardziej odważnie, jeśli nie chcą jedynie czekać na to, co zaproponują goście.
pokaz zapowiedziany przez spikera jako światło i dźwięk
Oficjalna frekwencja - 11 002 kibiców

46'
drugą połowę rozpoczął Lech
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
Żółtą kartką został ukarany Kubicki (LECHIA Gdańsk).
49'
"Lechia gol" - z trybun, ale rzut rożny dla gości
50'
znów zamieszanie w polu bramkowym Lechii, ale skończyło się na strachu. Piłkę po strzale Kownackiego z pola bramkowego wybił Kałuziński
52'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybija poza bramkę piłkę po strzale z dystansu Kownackiego
53'
i kolejny rzut rożny dla Lecha
53'
tym razem bez większego zagrożenia pod bramką Lechii po kornerze gości
54'
miał być strzał, a Velde (Lech Poznań) bardziej wyszło podanie do Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
55'
i znów dobrze Kuciak (LECHIA Gdańsk). Złapał piłkę po strzale Karlstroema
(Lech Poznań), choć nieco na raty
56'
kontra Lechii zakończona dośrodkowaniem Durmusa (LECHIA Gdańsk) w ręce Bednarka
57'
kolejny atak Lechii przynosi rzut rożny
57'
Bednarek (Lech Poznań) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska, próbowali strzelać Conrado (LECHIA Gdańsk) i Gajos (LECHIA Gdańsk), ale nieskutecznie
57'
będzie potrójna zmiana w Lechii
58'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zwoliński, w jego miejsce wchodzi Paixao.
58'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kałuziński, w jego miejsce wchodzi Terrazzino.
58'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ceesay, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
59'
ataki Lechii
60'
Bednarek (Lech Poznań) złapał piłkę po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk)
62'
zmiany ożywiły Lechię. Od tego momentu to gdańszczanie częściej przy piłce
62'
nie ma jeszcze celnego strzału, ale jest kolejny korner
63'
bez zagrożenia dla Lecha po dośrodkowaniu z narożnika boiska Durmusa (LECHIA Gdańsk)
64'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Velde, w jego miejsce wchodzi Amaral.
64'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ramirez, w jego miejsce wchodzi Ba Loua.
65'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) próbował strzelać przewrotką sprzed pola karnego, ale nie trafił w piłkę
65'
"Gdańska Lechia" - głośny doping z trybun
65'
niecelny strzał Durmusa (LECHIA Gdańsk)
67'
wydawało się, że Ba Loua (Lech Poznań) faulował, gdyż miał naprzeciw dwóch piłkarzy Lechii, a jeden z nich padł na murawę, ale sędzia pozwolił grać dalej. Kownacki na 7. metrze miał doskonałą okazję na gola, ale przestrzelił
68'
"Lechijko wygraj mecz" - śpiewy z trybun
70'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) nogami odbił piłkę, którą Kamiński (Lech Poznań) próbował umieścić w tzw. krótkim rogu jego bramki. To było następstwo szybkiej kontry gości, a piłkę z własnej połowy wyprowadził Amaral
71'
kontra 2 na 2, ale Terrazzino (LECHIA Gdańsk) w polu karnym niecelnie podawał do Paixao (LECHIA Gdańsk)
71'
piłka w siatce Lechii, sędzia wskazuje na środek boiska, piłkarze gości cieszą się ze zdobycia gola, a Maloca podnosi rękę, pokazując że był spalony. Amaral zagrał do Kowanackiego, ten przerzucił piłkę nad Kuciakiem, a głową do pustej już bramki skierował ją Kamiński, który wyprzedził Sezonienkę
71'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) jeszcze dyskutuje z sędzią, jest też VAR
71'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) ustawił piłkę jak do wybicia piłki po spalonym, piłkarze Lecha wycofali się na własną połowę jak po golu. Na tablicy 0:1
73'
Nadal 0:0. Gol nie został uznany. VAR wykazał, że na spalonym był Kownacki
76'
po podaniu Paixao (LECHIA Gdańsk) Durmus (LECHIA Gdańsk) strzelił w słupek. Podniesiona chorągiewka bocznego sędziego. Był spalony
77'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kwekweskiri, w jego miejsce wchodzi Murawski.
78'
Bednarek (Lech Poznań) łapie piłkę po strzale Sezonienki (LECHIA Gdańsk)/ Lekkie uderzenie z woleja z 15. metra po dośrodkowaniu Conrado. To pierwszy celny strzał Lechii tego dnia
79'
strzał nad bramką Murawskiego (Lech Poznań) sprzed pola karnego
79'
w drugiej połowie o wiele odważniejsza gra Lechii i jej ataki
80'
nieudane dośrodkowanie Terrazzino (LECHIA Gdańsk). Piłka nad bramką
82'
niecelny strzał Amarala (Lech Poznań)
82'
17 strzałów Lecha, w tym 8 celnych. Lechia 5 strzałów, 1 celny, ten niedawno Sezonienki (LECHIA Gdańsk)
84'
sprzed pola karnego niecelnie uderzył Terrazzino (LECHIA Gdańsk)
85'
rzut rożny dla Lechii po akcji Paixao (LECHIA Gdańsk)
86'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Koperski. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Durmusa piłka została głową zgrana przez Paixao, a zamykający akcję Koperski, z pola bramkowego wpakował ją do siatki
88'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Durmus, w jego miejsce wchodzi Pietrzak.
89'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kamiński, w jego miejsce wchodzi Skóraś.
89'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Karlstroem, w jego miejsce wchodzi Tiba.
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
zamieszanie w "16" Lechii kończy się niecelnym uderzeniem Amarala (Lech Poznań)
90+2
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Tobers.
90+2
zmiany dwie ostatnie Lechii na wzmocnienie defensywy, obrońcy za pomocników
90+4
"Lechio" - ogłuszające śpiewy z trybun
90+4
gra na połowie gospodarzy
90'
następnie piłkarze cieszą się razem z kibicami
Lechia wygrała, bo w drugiej połowie zagrała odważniej, a ponadto była skuteczniejsza. Dokładnie o jeden strzał nastolatka Koperskiego (LECHIA Gdańsk). Było to jedno z dwóch celnych uderzeń gospodarzy tego dnia, w tym oba należały do młodzieżowców. Podobnie jak na inaugurację ze Śląskiem, na wagę wygranej okazał się stały fragment gry.
Lech miał o wiele więcej sytuacji podbramkowych, przeważał w posiadaniu piłki, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale nie znalazł recepty na doskonale usposobionego Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Raz cieszył się przedwcześnie, bo gola Kamińskiego (Lech Poznań) anulował VAR. Tym samym mamy zmianę lidera ekstraklasy. Lech stracił pozycję, którą zajmował od 4. kolejki.
Natomiast Lechia jest na 4. miejscu, a do podium zbliżyła się na 3 punkty, bo Raków tylko zremisował w Zabrzu 1:1.

18 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 21 3 7 11 22:38 16
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2022-02-21