• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Tysięczny mecz na zapleczu ekstraklasy

Jacek Główczyński
25 sierpnia 2023, godz. 07:30 
Opinie (94)
aktualizacja: godz. 14:05 (25 sierpnia 2023)

Lechia Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk. Luis Fernandez bliski powrotu. Zdąży na Resovię?
Lechia Gdańsk zagra w nowych koszulkach domowych, które będą obowiązywały w sezonie 2023/24. Od lewej: Jan Biegański, Tomasz Neugebauer, trener Szymon Grabowski, Conrado. Luis Fernandez. Lechia Gdańsk zagra w nowych koszulkach domowych, które będą obowiązywały w sezonie 2023/24. Od lewej: Jan Biegański, Tomasz Neugebauer, trener Szymon Grabowski, Conrado. Luis Fernandez.

Nowe oświadczenie wydał Mada Global, w którym dowodzi m.in. o legalności działania oraz pochodzenia pieniędzy. Lechia Gdańsk w nowych koszulkach rozegra tysięczny mecz na zapleczu ekstraklasy. Jubileusz świętować będzie w piątek, 25 sierpnia o godzinie 20:30 na Polsat Plus Arenie Gdańsk w starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, czyli z rywalem, z którym na tym szczeblu rozgrywek jeszcze nigdy nie przegrała. - Tę informację na pewno uwzględnimy w odprawie przedmeczowej. Myślę, że to ważne wydarzenie i super byłoby zwieńczyć je zwycięstwem. Dla nas to nie jest zwykły mecz - podkreślił Szymon Grabowski, szkoleniowiec biało-zielonych.

Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk
Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jak typowano

77% 213 typowań LECHIA Gdańsk
17% 48 typowań REMIS
6% 17 typowań Podbeskidzie Bielsko-Biała

Twoje dane


Relacja LIVEAktualizacja, godz. 14:05

Oświadczenie Mada Global Fund for Income OpportunitiesW odpowiedzi na zawierający nieprawdziwe informacje artykuł, opublikowany przez portal Wirtualna Polska, stanowczo stwierdzamy, że Mada Global Fund for Income Opportunities ("MADA GLOBAL") jest podmiotem działającym w pełni legalnie, zgodnie z regulacjami prawnymi obowiązującymi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W związku z tym wszelkie twierdzenia sugerujące, że jest inaczej, powinny być traktowane jako nieprawdziwe i wprowadzające w błąd.

Co więcej, wszelkie sugestie łączące MADA GLOBAL z jakimikolwiek zasobami finansowymi pochodzącymi z państw objętych sankcjami lub niewiadomego pochodzenia, również powinny być traktowane jako absolutnie fałszywe. Jako fundusz Private Equity, MADA GLOBAL objęty jest nadzorem działającej w ZEA instytucji Security and Commodities Authority ("SCA"), która przestrzega najwyższego poziomu zgodności z prawem i zasad "due diligence" w tym zakresie.Ponadto Mada Global jest zarządzany przez Mada Capital Investment Management P.S.C ("MADA CAPITAL", co pokazuje wyraźnie powiązanie pomiędzy oboma podmiotami), zgodnie z przepisami prawa Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wszystko to oznacza, że działania MADA GLOBAL objęte są najwyższym poziomem kontroli, a wszystkie transakcje Funduszu muszą być raportowane w celu weryfikacji do MADA CAPITAL, a następnie SCA.

Publikujemy to oświadczenie, by jednoznacznie wyjaśnić, że wszelkie próby wiązania MADA GLOBAL z jakimkolwiek kapitałem pochodzącym z krajów objętych sankcjami lub niewiadomego pochodzenia powinny być traktowane jako zniesławienie, w związku z czym podjęte zostaną kroki prawne, których celem będzie ochrona naszej reputacji.

Zaczęło się w 1950 rokuLechia Gdańsk piłkarską historię na zapleczu ekstraklasy zaczęła pisać 19 marca 1950 roku. Wówczas u siebie zremisowała 2:2 z Gwardią Szczecin, później bardziej znaną pod nazwą Arkonia, a oba gole strzelił Robert Gronowski. Trenerem zespołu był wtedy Czesław Bartolik.

Lechia Gdańsk po 32 sezonach w ekstraklasie. Kiedy wróci? Co mówi historia? Lechia Gdańsk po 32 sezonach w ekstraklasie. Kiedy wróci? Co mówi historia?

Obecnie biało-zieloni na zapleczu ekstraklasy rozgrywają 33. sezon. Przed nimi tysięczny mecz. Szymon Grabowski o tym jubileuszu dowiedział się po naszym pytaniu na przedmeczowej konferencji prasowej i tę wiedzę zamierza wykorzystać.

Lechia Gdańsk na zapleczu ekstraklasy

 • 33. sezon
 • 4. miejsce w tabeli wszech czasów
 • 999 meczów
 • 1159 punkty
 • 392 zwycięstw
 • 282 remisów
 • 325 przegrane
 • 1170 strzelonych goli
 • 1055 straconych goli


Szymon Grabowski: To nie jest zwykły mecz, to nie jest zwykły klub- Znając już tę informację, na pewno uwzględnimy ją w odprawie przedmeczowej. Myślę, że to ważne wydarzenie i super byłoby zwieńczyć je zwycięstwem. Dla nas to nie jest zwykły mecz. Mogę mówić za cały zespół, bo wychodząc na ten stadion, dla nas to duży zaszczyt, że możemy tutaj być i możemy grać przed takimi kibicami. Każde zwycięstwo tutaj daje nam dużego pozytywnego kopa do dalszej pracy i wiemy, że daje go również kibicom i wam, dziennikarzom. Myślę, że informacja o tysięcznym meczu będzie motywująca, bo niektórym pokaże jeszcze bardziej, że nie są w zwykłym klubie - podkreślił szkoleniowiec biało-zielonych.
Tylko Lechia Gdańsk nie jest konkurencją dla Lechii Gdańsk, ale nie da jej niszczyć Tylko Lechia Gdańsk nie jest konkurencją dla Lechii Gdańsk, ale nie da jej niszczyć

Jednak znów nie będzie on mógł skorzystać z wszystkich piłkarzy.

- Andrei Chindris miał dłuższą przerwę od treningów. Teraz jego przygotowanie motoryczne jest na znacznie wyższym poziomie. Bartek Brylowski czeka na operację, nie będzie go z nami kilka miesięcy. Miłosz Kałahur wsiadł do autokaru do Rzeszowa tylko i wyłącznie przez kontuzję Bartka Brzęka. Potrzebowaliśmy człowieka na pozycję. Miłosz Szczepański wrócił do treningu, ale nie jest brany pod uwagę do kadry meczowej. Mieliśmy krótki mikrocykl treningowy, krótszy od Podbeskidzia, ale chcemy odnieść zwycięstwo, bo czuję złość po ostatnim meczu. Mam wrażenie, że to my przegraliśmy, a nie Resovia wygrała - dodał trener.


Lechia Gdańsk z Podbeskidziem Bielsko-Biała nie przegrała na zapleczu ekstraklasyPodbeskidzie Bielsko-Biała wydaje się być bardzo dobrym rywalem na jubileusz Lechii Gdańsk. Przynajmniej tak można sądzić, patrząc na historyczny bilans meczów. Te drużyny mierzyły się na zapleczu ekstraklasy w latach 2005-08. Biało-zieloni nigdy nie przegrali.

30.04.2008 Trojmiasto.pl o zwycięstwie Lechii Gdańsk nad Podbeskidziem Bielsko-Biała 4:2: Ładnie i skutecznie 30.04.2008 Trojmiasto.pl o zwycięstwie Lechii Gdańsk nad Podbeskidziem Bielsko-Biała 4:2: Ładnie i skutecznie

Lechia wygrała cztery spotkania, a dwukrotnie remisowała. Relację z ostatniego sukcesu, który miał miejsce 30 kwietnia 2008 roku, jeszcze na stadionie przy ul. Traugutta, zatytułowaliśmy: "Ładnie i skutecznie". Ówcześni podopieczni Dariusza Kubickiego wygrali 4:2. Dwa gole zdobył Paweł Buzała, a po jednym dołożyli: Andrzej RybskiPiotr Cetnarowicz.

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała na zapleczu ekstraklasy

 • 2005/06 1:0 1:1
 • 2006/07 3:1 2:0
 • 2007/08 4:2 1:1


Lechia Gdańsk może być wiceliderem tabeli wszech czasów zaplecza ekstraklasyPocząwszy od 1949 roku na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy w Polsce wystąpiło 193 drużyny. Do sezonu 1994/95 wygrana nagradzana była 2 punktami. W latach 1986-90 za zwycięstwo różnicą minimum 3 goli przyznawano dodatkowo 1 punkt, a za porażkę różnicą minimum 3 bramek odejmowano jeden punkt. Od sezonu 1995/1996 za zwycięstwo przyznaje się 3 punkty, a za remis 1 punkt.

Lechia Gdańsk. Luis Fernandez: To nie jest jeszcze najlepsza wersja mnie Lechia Gdańsk. Luis Fernandez: To nie jest jeszcze najlepsza wersja mnie

Gdy według tych zasad podsumujemy zdobycze wszystkich drużyn i na tej podstawie stworzymy tabelę wszech czasów zaplecza ekstraklasy to Lechia Gdańsk plasować się będzie w niej na 4. miejscu. Jednak jeszcze w tym sezonie biało-zieloni mogą wysunąć się na pozycję wicelidera. Do Zawiszy Bydgoszcz (obecnie III liga) tracą 20, a do Piasta Gliwice (ekstraklasa) - 10 punktów. Natomiast sami muszą uważać na atak GKS Katowice, który po dobrym starcie w bieżących rozgrywkach zbliżył się na odległość 4 punktów.

Czołówka tabeli wszech czasów zaplecza ekstraklasy

 1. Arka Gdynia 35 1049 1271 1255:1192
 2. Zawisza Bydgoszcz 34 976 1179 1275: 990
 3. Piast Gliwice 35 1032 1169 1263:1133
 4. Lechia Gdańsk 33 999 1159 1170:1055
 5. GKS Katowice 28 857 1155 1103: 874

* kolejno liczba sezonów meczów punktów bilans bramek


Motto Gdańska pojawi się na koszulkach Lechii tylko w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a następnie te stroje przekazane zostaną na cele charytatywne. Motto Gdańska pojawi się na koszulkach Lechii tylko w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a następnie te stroje przekazane zostaną na cele charytatywne.

Nowe koszulki na mecze domowe Lechii Gdańsk w sezonie 2023/24Na mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała gospodarze wyjdą wreszcie we właściwych koszulkach, które zostały przygotowane na spotkania domowe w sezonie 2023/24. Zielone trykoty zwane przejściowymi zastąpi biało-zielony pasiak. Ten model przygotował Adidas R-GOL, który jest sponsorem technicznym klubu.

Skąd właściciel Lechii ma pieniądze? Oświadczenia miasta, klubu i funduszu Skąd właściciel Lechii ma pieniądze? Oświadczenia miasta, klubu i funduszu

Koszulki będą do nabycia w Lechia Fanstore, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 od południa, w piątek, 26 sierpnia. Natomiast już można zamawiać ją w sprzedaży internetowej. Cena to 319,99 zł.Nec temere, nec timide, czyli ani tchórzliwie, ani zuchwaleJak zapowiedziała Lechia Gdańsk koszulki, które przygotowano na piątek, będą wyjątkowe z jeszcze jednego powodu.

"Ten jeden raz w sezonie opatrzone będą specjalnym i unikalnym logotypem pokazującym nasze przywiązanie do Miasta Gdańsk. Po meczu wszystkie trykoty przekazane zostaną na cele charytatywne.(...)na przodzie koszulki pojawi się autorska grafika symbolizująca Gdańsk, wraz z miejskim motto "Nec temere, nec timide", czyli "ani tchórzliwie, ani zuchwale" - czytamy w klubowym komunikacie.

Koszulki na jubileusz 75-lecia zadebiutowały w meczu Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0. Koszulki na jubileusz 75-lecia zadebiutowały w meczu Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0.

To także może być dobry znak na Lechii. Przypomnijmy, że gdy te zespoły mierzyły się na Polsat Plus Arenie Gdańsk jeszcze w ekstraklasie, w 2020 roku to wówczas gospodarze zagrali po raz pierwszy w koszulkach przygotowanych na 75-lecie klubu.Komunikacja na mecz Lechii Gdańsk. Parkingi niedostępneNic się nie zmienia w organizacji komunikacji przed i po meczu Lechii Gdańsk. Nadal parkingi na terenie stadionu będą niedostępne. Dla zmotoryzowanych pozostają jedynie darmowe miejsca postojowe zlokalizowane na ul. Marynarki Polskiej od ronda w stronę Nowego Portu i od Nowego Portu do ronda.

Klub i miasto zapraszają kibiców do przyjazdu na stadion pociągami SKM, które są bezpłatne. W piątek, 25 sierpnia planowane są po trzy kursy z: Gdańska Głównego o godz.: 18:58, 19:26 i 19:54 oraz powrotne z przystanku Gdańsk Stadion Expo o: 22:51, 23:19 i 23:47.

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 będą funkcjonować według według niedzielnych rozkładów jazdy. Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM w Gdańsku.

Lechia Gdańsk wciąż potrzebuje wzmocnień. To rozwiąże problem strzelania goli? Lechia Gdańsk wciąż potrzebuje wzmocnień. To rozwiąże problem strzelania goli?

Kursy linii 10 o godz. 22:07 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 22:31 z przystanku Władysława IV w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera i ul. Kliniczną.

Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna.

Na polecenie służb mundurowych mogą zostać wprowadzone dodatkowe operacyjne zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Bieżące informacje na ten temat będą publikowane na stronie ZTM i na tablicach SIP.Kasy biletowe otwarte zostaną na 2 godziny przed meczem. Lechia poinformowała, że:

"zastrzega sobie prawo do wstrzymania sprzedaży, w przypadku wcześniejszego wyczerpania puli"
Maksymalna pojemność zgłoszona na ten mecz przez klub wynosi 14 tysięcy.

Wszędzie po meczu tramwaje jeżdżą, tylko nie u nas Wszędzie po meczu tramwaje jeżdżą, tylko nie u nas

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (94)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

97% LECHIA Gdańsk
2% REMIS
1% Resovia

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 21 12 4 5 36:21 40
2 GKS Tychy 21 13 1 7 28:22 40
3 Motor Lublin 21 12 2 7 29:25 38
4 Lechia Gdańsk 21 11 5 5 31:18 38
5 Wisła Kraków 21 9 7 5 40:24 34
6 Odra Opole 21 10 4 7 24:20 34
7 Górnik Łęczna 21 8 10 3 21:18 34
8 Wisła Płock 21 9 6 6 30:28 33
9 Miedź Legnica 21 8 8 5 30:22 32
10 GKS Katowice 21 8 6 7 31:24 30
11 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 21 7 7 7 34:28 28
12 Znicz Pruszków 21 8 2 11 16:24 26
13 Stal Rzeszów 21 6 5 10 28:36 23
14 Resovia 21 6 4 11 22:36 22
15 Chrobry Głogów 21 6 4 11 20:34 22
16 Polonia Warszawa 21 5 4 12 25:33 19
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 21 3 8 10 17:31 17
18 Zagłębie Sosnowiec 21 2 5 14 14:32 11
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 21 kolejki

 • Znicz Pruszków - LECHIA GDAŃSK 0:2 (0:1)
 • ARKA GDYNIA - Stal Rzeszów 5:1 (2:1)
 • Miedź Legnica - Polonia Warszawa 2:1 (0:1)
 • Wisła Kraków - GKS Tychy 0:1 (0:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 1:2 (0:1)
 • Wisła Płock - GKS Katowice 2:1 (1:1)
 • Motor Lublin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)
 • Resovia - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)
 • Chrobry Głogów - Górnik Łęczna 0:1 (0:1)
 • Mecz zaległy z 17. kolejki
 • Podbeskidzie - Motor 1:2 (1:2)
 • Mecz zaległy z 18. kolejki
 • Katowice - Miedź 2:0 (2:0)

Ostatnie wyniki

25 lutego 2024, godz. 15:00
6% Znicz Pruszków
10% REMIS
84% LECHIA Gdańsk
81% LECHIA Gdańsk
11% REMIS
8% Wisła Płock

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Piotr Matusiak 22 44 63.6%
2 Miś Beżuś 22 42 63.6%
3 Mirosław P. 22 40 59.1%
4 Roman Perz 21 40 57.1%
5 Rafał Kowalczyk 22 39 59.1%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane