Wiadomości

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa. Wziąć rewanż za poprzedni sezon

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk w poprzednim sezonie dwukrotnie przegrała z Rakowem Częstochowa. Czas na rewanż.
Lechia Gdańsk w poprzednim sezonie dwukrotnie przegrała z Rakowem Częstochowa. Czas na rewanż. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Lechia Gdańsk w pierwszym meczu sezon 2020/21 na Stadionie Energa zmierzy się z Rakowem Częstochowa. To jedna z dwóch drużyn, z którą w poprzednich rozgrywkach biało-zieloni wyłącznie przegrywali. Gospodarze zamierzają wziąć rewanż za poprzednie upokorzenia. Na obiekcie obowiązują obostrzenia sanitarne. Maksymalnie na trybuny może wejść około 11 tysięcy widzów. Polecanym środkiem transportu są bezpłatne pociągi SKM. Bilety nie będą sprzedawane w kasach, a można je nabywać tylko przez internet. Początek gry 29 sierpnia, w sobotę o godzinie 15.Kenny Saief już do dyspozycji trenera Lechii Gdańsk. Może zagrać nie tylko na skrzydleRelacja LIVE
1:3
LECHIA
Gdańsk
Raków
Częstochowa

29 sierpnia 2020, godz. 15:00  zobacz relację LIVE!


Typowanie wyników

mecz ligowy
29.08.2020 godz.15:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

80%

252 typowania

x

12%

39 typowań

2

8%

24 typowaniaRaków Częstochowa jak CracoviaW poprzednim sezonie Lechia Gdańsk tylko z dwiema drużynami w ekstraklasie nie potrafiła nawet zremisować. Komplet punktów oddała Cracovii, z którą następnie po dogrywce przegrała w finale Pucharu Polski oraz z Rakowem Częstochowa. Ta ostatnia drużyna jako pierwsza w nowych rozgrywkach stawi się na Stadionie Energa Gdańsk.

- Raków jest stabilną drużyną, budowaną od dłuższego czasu przez ten sam sztab ludzi, poczynając od właściciela i prezesa, a na trenerze kończąc. Latem wzmocnił rywalizację o zawodników, którzy znają ekstraklasę. Jednak za wcześnie, aby na tym etapie rozgrywek już kogoś oceniać. Ponadto mecz meczowi nie jest równy. Dlatego nie patrzyłbym na to co było w poprzednim sezonie. Rozpoczynamy nowy rozdział. Spodziewam się innego spotkania niż poprzednie - mówił Piotr Stokowiec na przedmeczowej konferencji prasowej.

Karol Fila koncentruje się na grze dla Lechii Gdańsk, a menedżer prowadzi negocjacje transferowePrzed rokiem Lechia na wyjeździe przegrała z Rakowem 1:2, a szczególnie upokarzająca była porażka 21 grudnia przed własną publicznością 0:3. Jak później tłumaczono to właśnie ten mecz był jednym z głównych argumentów za tym, aby zimą w znacznym stopniu przebudować drużynę, pozbywając się z niej m.in. piłkarzy, którzy znajdowali się w górnych rejonach listy płac.

21.12.2019 Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 0:3 - relacja, foto, videoSkandowanie kibiców Lechii Gdańsk po meczu oraz taniec piłkarzy Rakowa CzęstochowaLechia Gdańsk apeluje o cierpliwośćOsiem miesięcy od tamtego meczu przebudowa Lechii nadal trwa. Spowolniła ją bardzo krótka przerwa między sezonami oraz brak letnich sparingów.

- Chcemy budować drużynę, sprawdzać różne warianty, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał piłkarzy, których mam do dyspozycji. Temu służyły przedsezonowe gry kontrolne, ale teraz musimy grać jakby sparingi, ale od razu są to mecze o ligowe punkty czy awans w Pucharze Polski. Dlatego na początku takiego okresu ma prawo coś nie funkcjonować. Trzeba być cierpliwym. Trochę zmieniamy ustawienie, bo chcemy korzystać z różnych wariantów. Drużyna to żywy organizm. Potrzebuje liderów, osobowości. Takim na pewno jest Flavio Paixao. To nie tylko człowiek na konkretną pozycję, gdyż jego rola ogranicza się nie tylko do tej na boisku. To formalny i nieformalny lider - dodaje szkoleniowiec Lechii Gdańsk.

Lechia Gdańsk w nowym ustawieniu. Próby na żywym organizmieWracają bezpłatne kolejki SKMW dniu meczu na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion Expo kursować będą bezpłatne kolejki SKM. Przewidziano dwa takie kursy. Na obiekt o godzinie 14 i 14:24 oraz powrotne o 17:18 i 17:40.

W komunikacji miejskiej bilet na mecz nie uprawnia do bezpłatnego przejazdu. Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 będą jeździć według sobotnich rozkładów jazdy.

Piłkarze Lechii powołani do reprezentacji narodowychPo zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 16:15 i 16:35 z przystanku "Brętowo PKM" do Nowego Portu oraz o godz. 16:39 i 16:59 z przystanku "Władysława IV" w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Ze względów bezpieczeństwa, przed i po meczu służby mundurowe mogą wprowadzić doraźnie inne zmiany na liniach ZTM w Gdańsku. Bieżące informacje dostępne są na stronie internetowej ztm.gda.pl. lub pod numerem telefonu 58 520 57 75 (Centrala Ruchu).

Biletu nie kupisz w kasie stadionowejJak informowaliśmy wcześniej, na mecze w rundzie jesiennej rozgrywane w Gdańsku pojemność stadionu ograniczona została do 11 tysięcy 100 miejsc. Bilety nie będą sprzedawane w stadionowych kasach. Można nabyć je jedynie przez internet. Tam też prowadzona jest sprzedaż karnetów, a także wjazdówek na parking.

Ceny i zasady sprzedaży karnetów i biletów na mecze Lechii Gdańsk Jesień 2020W sobotę stadion udostępniony zostanie dla kibiców od godziny 13. Obowiązuje szereg obostrzeń natury sanitarnej. Kibice muszą zastosować się do następujących postanowień:
 • obowiązek zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca oraz podczas poruszania się na terenie obiektu. Wyjątek stanowi sprawdzenie tożsamości w punkcie kontroli dostępu do Stadionu lub na żądanie stewardów, konsumpcja żywności i napojów.
 • należy siedzieć pojedynczo, tworząc bufor - jedno miejsce nad, pod oraz jedno miejsce z lewej i prawej strony zajmowanego krzesełka. Obowiązek ten nie dotyczy: widza z dzieckiem poniżej 13. roku życia, z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, z osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie oraz widzów wspólnie zamieszkujących.
 • zakaz wnoszenia na obiekt bagażu podręcznego w postaci plecaków i toreb. W celu uniknięcia gromadzenia się osób oraz konieczności dezynfekowania kolejnych stref stadionowych punkt depozytowy w dniu meczowym nie będzie czynny.
 • obowiązek zachowania bezpiecznej odległości w celu zapobiegania grupowania się osób, w tym na udostępnionych parkingach stadionowych, obszarach wejść na stadion, ciągach komunikacyjnych oraz punktach gastronomicznych.
 • ograniczenia dotyczące korzystania z toalet publicznych, gdzie maksymalna liczba osób przebywających jednorazowo odpowiadać musi liczbie kabin w danym zespole toalet
 • obowiązek dezynfekcji rąk widzów w punkcie kontroli dostępu do Stadionu oraz weryfikacji ich wiedzy pod kątem ww. obostrzeń.


bilet Lechia Gdańsk
Bilety można kupić przez internet na stronie bilety.lechia.pl

W sezonie 2020/21 ulgi przysługują:
- dzieciom do lat 13,

- młodzieży uczącej się i studentom do 26 roku życia (warunkiem jest weryfikacja aktualnej legitymacji szkolnej/studenckiej – kupujesz przez Internet, prześlij skan legitymacji na adres bilety@lechia.pl aby aktywować ważność ulgi do końca jej ważności),

- seniorom w wieku powyżej 60 lat.
Dodatkowo obowiązuje 20% zniżki od cen zakupu biletów na trybunach kategorii IV dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, a dzieci do lat 6 mają możliwość wejścia na mecz bezpłatnie, bez zajmowania osobnego krzesełka (mecz mogą oglądać na kolanach u rodziców).

Opinie (65) 1 zablokowana

 • Polecam (3)

  i znowu medaliki złoją nam skórę? oby nie było jak z korona 0:5

  • 23 23

  • a może kierunkowy 792 ?

   rybia głowo

   • 9 5

  • bendzie 1:3

   • 2 4

  • wtedy mecz odpuścili bo prezes nie płacił kasy

   • 0 0

 • Medalikarze już raz dostali Lechii ,w drodzę po PP

  ale jak będą grać tak jak z Wartą to marnie to widzę

  • 30 4

 • nie ma środka i skrzydła GAJOS i MIchalik to sa żarty -klasa okręgowa (3)

  • 32 6

  • Makowski to jest dramat, biega jak poparzony. Do tego pupilek Kubicki nic nie wnosi w ataku. (2)

   Mało tego, Stokowiec na siłe wstawia Flavio razem z Zwolakiem co powoduje tylko zamieszanie

   • 7 4

   • Do tego macha tymi łapami jakby chciał latać (1)

    • 4 0

    • Może to jest krycie atakującego jak w koszykówce

     • 4 0

 • Lechia co tydzień buduje nową drużynę (9)

  to są kpiny z kibiców. Niech właściciel w końcu się określi, czy chce walczyć o najwyższe cele, czy też zadawala go ciągle 4, 5, czy 7-8 miejsce, które tak naprawdę chluby nie przynosi? Podobno prowadzi wielką firmę w Niemczech, a okazuje się, że nawet nie ma startu do Mioduskiego, oddając Mladenowica, na którego nie było go stać. Skoro nie stać nas na Mladenowica, to może niech sprzeda klub bogatszemu?

  • 41 9

  • Niech sprzeda bogatszemu. Najlepiej szejkowi. Jestem za!!!. Znajdź go!!!.

   • 7 6

  • oj tam

   Mladenovic to nasz człowiek w stolicy - pięknie stracił piłkę tuż przed karnym dla drużyny, której nazwy nawet nie pamiętam. Otworzył wynik, zapewniając tym samym awans stolicznych do Ligii Europy.

   • 13 4

  • (6)

   On się określił kilka lat temu , zainwestował w zawodników i zaraz po tym mieliśmy szansę na MP , potem się okazało że nie ma kibiców w Gdańsku i trzeba ciąć koszty i tak zostało do dzisiaj. Prywatny klub to nie Polska i tutaj nikt wam za darmo nic nie da "bo wam się należy". Nie ma kibiców to nie ma zawodników lepszych. Koniec kropka i tak się powinniśmy cieszyć że utrzymuje to na poziomie który pozwala walczyć miejsca 3-4. Nikt nigdy nie zainwestuje w klub w milionowym trójmieście na którego mecze przychodzi 4 tyś kibiców. Powiem tak , lepiej już było. Oczywiście można mówić że poziom polskie piłki taki jest i dalej siedzieć w domu, ale wtedy zostanie tylko telewizja. Wasz wybór.

   • 18 2

   • jakie 4 tys kibiców? (4)

    jak Lechia grała fajną piłkę, przychodziło regularnie ponad 15 tys.

    • 7 3

    • Z czołowymi drużynami było koło 30 tysięcy za czasów ofensywnej gry u Nowaka (1)

     • 4 3

     • A jakie sukcesy zdobyliśmy za Nowaka?

      • 0 0

    • (1)

     Jaki Gdańsk, tacy kibice. Prawdziwi kibice się w grobach przewracają, co dzieje się z kibicami Lechii. A to wszystko przez rządy (20lat)budynia.

     • 0 6

     • Bardziej twojego TWBalbiny bo teraz kibice to zbrojne ramię trzymających władzę a mieszkańcom Gdańska trochę daleko do tej :elyty".

      • 2 0

   • Idziesz na taki mecz. Gra słaba, a na banerach u kanthakach i zdzisiow obserwujesz przekaz z TVPinfo. To po co mam sic? Tvp info mogę sobie w domu włączyć.

    • 1 0

 • bez jaj, przeciez 2:8 nie bedzie

  • 15 3

 • Wielka Lechia (4)

  Jak co roku zapowiadamy rewanż.
  Jak co roku idziemy na majstra.

  • 23 7

  • (1)

   Jak co roku udajemy że mamy kibiców !!

   • 10 2

   • Wielkie Lwy Północy

    Jak co roku kiicujemy zgodom czyli przeciwnikom

    • 4 6

  • Na majstra to możesz iść na budowę dzieciaku.

   • 1 1

  • jesteś wgl kibicem Lechii?

   trzeba wspierać drużynę, a nie nastawiać się tak jak Ty. bez sensu tak kibicować.

   • 0 0

 • Raków znów wygra (1)

  • 24 23

  • Chyba znowu

   • 1 1

 • Jak zagra Kenny

  To jest szansa na sukces ...... Jeśli go zabraknie , to marnie to widzę.

  • 18 5

 • Z tym właścicielem oraz prezesem nie będzie silnej Lechii. (6)

  • 33 9

  • (1)

   Najsilniejsza była za turnowieckiego, jenka, kuchara, krawczyka.

   • 1 3

   • prawicowy tłuku

    Pewnie!!

    • 0 0

  • Najsilniejsza była za w 1 roku pracy Nowaka (2)

   Gdzie w ostatniej kolejce byliśmy frajerami w Warszawie i zamiast mieć mistrza mieliśmy 4 miejsce

   • 6 1

   • W tamtym roku gdyby trenerem był Fornalik lub Runajic też bylby mistrz Polski w Gdańsku. Pamiętacie jaka była przewaga punktowa nad Piastem na półmetku?

    • 4 1

   • Najładniej Lechia grała

    Za Kafarskiego

    • 5 1

  • Silna Lechia jest

   Będzie silna Lechia, jest coraz silniejsza - porównaj wyniki z ostatnich lat

   • 0 0

 • druzyna rakow (2)

  to zespol bez gwiazd czyli autentycznie druzyna:/ porazke z legia 1-2 beda chcieli powetowac w jutrzejszym meczu, tym bardziej ze maja patent na pomysly trenera, co udowodnili w ub. sezonie!
  Lechia od kilku lat taka nie za mocna...

  • 21 2

  • Wszyscy maja już na jedyna zawsze ta sama taktykę Stokowca (1)

   • 2 1

   • Wszyscy znają już liczbę kibiców LG 4 tyś!!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 30.01.2021 godz. 17:30

mecz ligowy

Jak typują inni

1

78%

135 typowań

x

12%

20 typowań

2

10%

17 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Radosław Dymkowski 16 32 68.8%
2. Marcin Dymkowski 16 30 62.5%
3. Krzysztof Ogonowski 16 29 68.8%
4. Stefan Sandach 16 29 62.5%
5. Doktor Kuki 16 29 62.5%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 14 9 2 3 23:15 29
2 Raków Częstochowa 14 8 4 2 27:15 28
3 Pogoń Szczecin 14 8 4 2 20:8 28
4 Śląsk Wrocław 14 7 2 5 21:15 23
5 Górnik Zabrze 14 7 2 5 18:14 23
6 Zagłębie Lubin 14 6 4 4 18:15 22
7 Jagiellonia Białystok 14 6 2 6 22:24 20
8 LECHIA GDAŃSK 14 6 1 7 20:19 19
9 Lech Poznań 14 4 5 5 23:22 17
10 Cracovia 14 5 6 3 18:17 16
11 Wisła Płock 14 4 4 6 17:20 16
12 Wisła Kraków 14 3 5 6 19:19 14
13 Piast Gliwice 14 3 5 6 17:18 14
14 Warta Poznań 14 4 1 9 13:19 13
15 Stal Mielec 14 3 4 7 17:28 13
16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 14 2 3 9 13:38 9

Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Wyniki 14 kolejki:

 • Cracovia - LECHIA GDAŃSK 0:3 (0:1)
 • Śląsk Wrocław - Warta Poznań 2:1 (1:0)
 • Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1 (3:0)
 • Legia Warszawa - Stal Mielec 2:3 (2:2)
 • Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
 • Lech Poznań - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
 • Piast Gliwice - Raków Częstochowa 0:0
 • Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Terminarz

30.01 (sob) godz.17:30 LECHIA Gdańsk typuj bez publiczności Jagiellonia Białystok
05.02 (pt) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj Warta Poznań
09.02 (wt) Puszcza Niepołomice LECHIA Gdańsk
19.12.2020 (sob) godz.17:30 Cracovia 0:3 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!
14.12.2020 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 0:1 bez publiczności Wisła Płock LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »