Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:1. Spóźniony finisz, pierwsza połowa przespana

2 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Maciej Gajos poderwał Lechię Gdańsk do walki w Warszawie i o mały włos nie doprowadził do remisu, ale w doliczonym czasie gry z rzutu wolnego posłał piłkę w poprzeczkę. Maciej Gajos poderwał Lechię Gdańsk do walki w Warszawie i o mały włos nie doprowadził do remisu, ale w doliczonym czasie gry z rzutu wolnego posłał piłkę w poprzeczkę.

Lechia Gdańsk przegrała z Legią w Warszawie 1:2 (0:1) w 27. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dla biało-zielonych to już szósta porażka z rzędu na wyjeździe. Podopieczni Tomasza Kaczmarka przespali w pierwszej połowie, w której utrata jednego gola była najniższym wymiarem kary za słabą grę. Ich poczynania ożywiła potrójna zmiana w 70. minucie, a przede wszystkim wejście Macieja Gajosa. Finisz okazał się jednak spóźniony, a wspomniany pomocnik w doliczonym czasie spotkania posłał piłkę w poprzeczkę z rzutu wolnego.

Pekhart

Rezerwowi: Kikolski, 7 Kastrati, 16 Celhaka, 21 Lopes, 22 Skibicki, 23 Abu Hanna, 25 Mladenović, 28 Włodarczyk, 77 Verbić

Zwoliński

Rezerwowi: 1 Buchalik, 2 Pietrzak, 4 Tobers, 7 Gajos, 10 Diabate, 28 Paixao, 29 Stec, 69 Biegański, 79 Sezonienko
  • 69' 13 Wszołek Zmiany 7 Kastrati
  • 90' 27 Josue Zmiany 21 Lopes
  • 70' 88 Kałuziński Zmiany 79 Sezonienko
  • 70' 33 Terrazzino Zmiany 28 Paixao
  • 70' 76 Clemens Zmiany 7 Gajos
  • 79' 20 Conrado Zmiany 2 Pietrzak
  • 86' 23 Maloca Zmiany 10 Diabate
  • 29' Wszołek
  • 65' Pekhart
  • 83' Zwoliński
  • 45+1 Jędrzejczyk
  • 51' Johansson
  • 52' Josue
  • 52' Kuciak
  • 66' Terrazzino

Przed wyprawą do stolicy trener Kaczmarek zapewniał, że ma pomysł, jak Lechia powinna zagrać z Legią

Przeczytaj, co zapowiadał Tomasz Kaczmarek przed meczem Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

do lepszej gry piłkarzy ligowych ma zachęcić także awans reprezentacji Polski na mundial w Katarze

Łukasz Zwoliński: Marzenia nie są zamknięte na kłódkę. Przeczytaj, co mówił napastnik przed meczem Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

Lechia musi szukać nowych rozwiązań na wyjazdach, by skończyć z fatalną serią

Czy ten piłkarz pomoże przełamać się Lechii Gdańsk na wyjeździe?

i te rozwiązania trzeba znaleźć wśród dobrze nam znanym zawodników

Kiedy Lechia Gdańsk skorzysta ze Szweda?

sukces na Łazienkowskiej będzie można świętować przy nowym, klubowym trunku

Lechia Gdańsk zaprezentowała nowe piwo. Czy miała je w przeszłości?

w porównaniu z ostatnią kolejką sprzed reprezentacyjnej przerwy trener Kaczmarek w "11" dokonał dwóch zmian, obu w obronie. Po kontuzji wraca Maloca, a na prawej stronie defensywy będzie mógł się zaprezentować nominalny skrzydłowy - Ceesay

Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna 2:0 - przeczytaj relację, zobacz foto i video

gdy Ceesay po raz pierwszy zagrał w Lechii w obronie, przyznał nam, że nie był... zdziwiony

Przeczytaj, w jakim klubie Joseph Ceesay był już obrońcą

Legia w porównaniu do zremisowanego meczu z Rakowem dokonała trzech zmian w "11". W bramce debiutuje Austriak Streibinger, do obrony wraca Jędrzejczyk (Legia Warszawa), a do drugiej linii Sokołowski (Legia Warszawa)
w Lechii w "11" były legionista - Kuciak (LECHIA Gdańsk), a w Legii były lechista - Mladenović (Legia Warszawa) na ławce
Lechia szare stroje z biało-zielonymi dodatkami, Legia białe stroje
losowanie kapitanów Nalepy (LECHIA Gdańsk) i Jędrzejczyka (Legia Warszawa)
w wyniku losowania kapitanów drużyny zmieniają się stronami boiska
1'
od środka mecz rozpoczęła Legia
2'
na razie gra na połowie Lechii
2'
długo możemy nie pograć, bo już dym z rac zaczyna zasłaniać murawę
3'
sędzia przerwał grę
3'
kibice Lechii przypominają, że są tam, gdzie grają biało-zieloni
6'
nadal przerwa w grze
7'
gra wznowiona
7'
znów przebijają się z dopingiem kibice Lechii
8'
atak Legii przerwany pod faulu Johanssona (Legia Warszawa) na Malocy (LECHIA Gdańsk)
10'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie broni strzał Pekharta
10'
sędzia jeszcze odgwizdał spalonego
11'
Legia wychodzi do pressingu na połowę Lechii
12'
posiadanie piłki 60:40 na korzyść Legii
13'
Jędrzejczyk (Legia Warszawa), niczym na Euro 2016, włączył się do ataku jako lewy obrońca, ale dograł w "16" niecelnie
14'
Conrado (LECHIA Gdańsk) powstrzymał atak Wszołka
14'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Jędrzejczyka (Legia Warszawa) sprzed pola karnego
15'
Johansson (Legia Warszawa) w dobrej okazji nie trafił w piłkę
15'
próba kontry Clemensa (LECHIA Gdańsk), ale stracił piłkę
16'
Legia cały czas w ataku
18'
niecelnie główkował Wszołek (Legia Warszawa) po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Rosołka (Legia Warszawa)
19'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje po dośrodkowaniu Jędrzejczyka (Legia Warszawa)
19'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza własną bramkę po akcji Wszołka
19'
Lechia ma duże kłopoty w bocznych sektorach boiska
20'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje po dośrodkowaniu z narożnika boiska Josue (Legia Warszawa)
21'
posiadanie piłki to już 72:28 na korzyść Legii
22'
Lechia miała rzut wolny na połowie Legii, ale dośrodkowanie Durmusa (LECHIA Gdańsk) w pole karne zostało wybite przez rywali
23'
Zwoliński przebił się w pole karne, ale podał niecelnie
24'
atak Perkharta zakończony niecelnym podaniem w "16" Lechii
26'
od kilku minuty Lechia "wyżej" rozbija ataki rywali
27'
wulgarnie z miejscowych sektorów
28'
Durmus (LECHIA Gdańsk) dryblował w polu karnym, a następnie uderzył niecelnie, choć Clemens (LECHIA Gdańsk) miał nieco pretensji, że nie dostał piłki, gdyż był na zamknięciu akcji
29'
[1:0] Legia Warszawa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wszołek. Skrzydłowy Legii dostał piłkę od zagrywającego z własnej połowy Wieteski, ograł Maloca, a w pojedynku sam na sam z Kuciakiem posłał piłkę pomiędzy nogami bramkarza
29'
na telebimie zaprezentowana Iga Świątek, która wygrała turniej w Miami i od jutra będzie numerem 1 światowego rankingu tenisistek
29'
Wszołek (Legia Warszawa) to wychowanek Wisły Tczew, który jeszcze jako junior na jeden sezon trafił na wypożyczenie do Lechii
32'
słupek ratuje Lechię po strzale Josue (Legia Warszawa)
34'
zablokowany strzał Johansson (Legia Warszawa) z pola karnego
35'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po dośrodkowaniu Wszołka
35'
po stracie gola Lechia znów zepchnięta pod własną bramkę
36'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) poza bramkę wybił piłkę po strzale Rosołka (Legia Warszawa)
36'
dośrodkował Josue (Legia Warszawa), głową strzelał Pekhart. Jednak słabe uderzenie i w środek bramki. Pewnie piłkę łapie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
37'
kapitalna parada Kuciaka (LECHIA Gdańsk), który odbił piłkę po strzale Pekharta
38'
kłopoty Kuciaka (LECHIA Gdańsk) z barkiem, ale zostaje w bramce
38'
Wieteska (Legia Warszawa) niecelnie strzelał po dośrodkowaniu Josue (Legia Warszawa)
39'
Rose (Legia Warszawa) leży w polu karny, gdyż ucierpiał w starciu z Nalepą (LECHIA Gdańsk)
40'
gra wznowiona. Obrońca Legii został na boisku
41'
Strebinger (Legia Warszawa) odbił piłkę po strzale Zwolińskiego, który dostał dobre podanie od Clemensa (LECHIA Gdańsk)
42'
Clemens (LECHIA Gdańsk) ustawia piłkę w narożniku boiska, a w jego kierunku rzucane są śnieżki
42'
43'
kolejne podejście Clemensa (LECHIA Gdańsk) do rzutu rożnego, ale znów lecą śnieżki w jego kierunku
43'
tym razem sędzia nakazał wznowić grę
43'
zamieszanie w "16" Legii. Piąstkuje Strebinger (Legia Warszawa), a Kubicki (LECHIA Gdańsk) nie trafił w piłkę
45'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
45'
niecelny strzał z dystansu Durmusa (LECHIA Gdańsk)
45+1
Żółtą kartką został ukarany Jędrzejczyk (Legia Warszawa) po faulu na Kałuzińskim
45+3
Kuciak (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę po strzale Sokołowskiego (Legia Warszawa) z około 20. metra
45+5
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LEGIA WARSZAWA - LECHIA GDAŃSK 1:0
Lechia dała się bardzo zdominować w pierwszej połowy. Gdańszczanie mogą się cieszyć, że przegrywają tylko 0:1. Legia oddała aż 12 strzałów, w tym 7 celnych. Raz Kuciaka (LECHIA Gdańsk) uratował słupek, w kilku innych sytuacja, jak na przykład przy strzale Pekharta, Dusan spisał się doskonale.
W ofensywie Lechia zapisała tylko jeden celny strzał, gdy debiutującego w ekstraklasie Austriaka Strebingera (Legia Warszawa) sprawdził Zwoliński.
- Wszystko trzeba poprawić. W żadnym elemencie nie wyglądaliśmy dobrze - przyznał Michał Nalepa (LECHIA Gdańsk) przed kamerami Canal Plus Sport.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Rosołka (Legia Warszawa)
47'
teraz śnieżki rzucane w kierunku Kuciaka (LECHIA Gdańsk), który ustawiał się do obrony przez dośrodkowaniem z rzutu rożnego
47'
Jędrzejczyk (Legia Warszawa) prosi kibiców, by przestali rzucać. A sędzia przekazuje uwagi do kierownika drużyny Legii
48'
sędzia porozmawiał z oboma kapitanami i zezwolił, by grać
48'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Josue (Legia Warszawa)
50'
głośny doping kibiców Lechii
51'
Żółtą kartką został ukarany Johansson (Legia Warszawa). Sędzia uznał, że chciał wymusić rzut karny w pojedynku z Malocą
52'
Żółtą kartką został ukarany Josue (Legia Warszawa), który protestował tak mocno, że odciągali go koledzy
52'
Żółtą kartką został ukarany Kuciak (LECHIA Gdańsk).
55'
Wieteska (Legia Warszawa) nie pozwolił, by Kałuziński (LECHIA Gdańsk) zdobył choćby korner
55'
teraz Lechia wyżej wychodzi do pressingu
56'
niecelny strzał z dystansu Josue (Legia Warszawa)
58'
leży na boisku Josue (Legia Warszawa)
58'
Portugalczyk może kontynuować grę
59'
indywidualna akcja Durmusa (LECHIA Gdańsk) przerwana faulem Rosołka (Legia Warszawa)
60'
bramkarza Legii wyręczyli obrońcy po strzale Clemensa (LECHIA Gdańsk), który doszedł do piłki odbitej przez Wszołka po dośrodkowaniu Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego
61'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
62'
Strebinger (Legia Warszawa) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
64'
odważniejsza gra Lechii po przerwie
65'
[2:0] Legia Warszawa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pekhart. Wszołek dośrodkował z lewego skrzydła, a reprezentant Czech głową wpakował piłkę do bramki z pola bramkowego. Kuciak próbował interweniować, ale z piłką "spotkał" się już za linią bramkową
66'
Żółtą kartką został ukarany Terrazzino (LECHIA Gdańsk).
66'
Wszołek (Legia Warszawa) opuszcza boisko, sygnalizując kontuzję, Legia na razie w "10"
68'
rzut rożny dla Lechii
68'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
69'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wszołek, w jego miejsce wchodzi Kastrati.
70'
niecelny strzał z dystansu Conrado (LECHIA Gdańsk)
70'
Lechia przygotowuje potrójną zmianę
70'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kałuziński, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
70'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Terrazzino, w jego miejsce wchodzi Paixao.
70'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Clemens, w jego miejsce wchodzi Gajos.
72'
na spalonym Josue (Legia Warszawa)
73'
Strebinger (Legia Warszawa) wybił piłkę poza bramkę po strzale głową Zwolińskiego
74'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) główkował po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska. Strebinger (Legia Warszawa) ponownie wybił piłkę poza bramkę
74'
Wieteska (Legia Warszawa) wybił piłkę po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
75'
niecelny strzał z pola karnego Sezonienki (LECHIA Gdańsk)
75'
18 652 kibiców ogląda ten mecz na stadionie
76'
kolejne zmiany przygotowywane w Lechii
77'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Kastratiego (Legia Warszawa), a dobitka Pekharta zablokowana. I jeszcze Czech na spalonym
79'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Pietrzak.
79'
nieznacznie pomylił się Durmus (LECHIA Gdańsk). Uderzył sprzed pola karnym tuż nad poprzeczką
80'
dobre podanie Kubickiego (LECHIA Gdańsk), a Gajos (LECHIA Gdańsk) nieznacznie się pomylił przy strzale z ostrego kąta
83'
[2:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zwoliński. Po dośrodkowaniu Durmusa o piłkę walczyli Sezonienko i Johansson, ale odbiła się ona tak, że spadła pod nogi Łukasz, który z metra wepchnął ją do pustej już bramki
84'
sędzia jeszcze skonsultował się z VAR, ale gola uznał
86'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) przerwał kontrę Lechii, wybijając piłkę po podaniu Kastratiego (Legia Warszawa)
86'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Maloca, w jego miejsce wchodzi Diabate.
87'
odważna zmiana, ale też nie ma na co czekać, ofensywny gracz wszedł za obrońcę
88'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
89'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłka odbita przed pole karne, a stamtąd Ceesay (LECHIA Gdańsk) uderzył obok bramki
89'
Josue (Legia Warszawa) leży na boisku
89'
piłkarze Lechii sygnalizują sędziemu, że jest to gra na czas
90'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Josue, w jego miejsce wchodzi Lopes.
90'
6 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
90+2
Lopez (Legia Warszawa) wybił piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
90+3
w doliczonym czasie gra głównie na połowie Legii
90+3
Paixao (LECHIA Gdańsk) faulowany na wysokości pola karnego Legii, tuż przy linii bocznej pola karnego