Lechia nie postawiła tamy na Wiśle

15 lipca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

W tej sytuacji Marco Paixao (w środku) zdobył pierwszą bramkę sezonu 2016/17 w piłkarskiej ekstraklasie. W tej sytuacji Marco Paixao (w środku) zdobył pierwszą bramkę sezonu 2016/17 w piłkarskiej ekstraklasie.

Marco Paixao strzelił pierwszego gola w sezonie 2016/17. To był jednym miły akcent dla Lechii Gdańsk podczas inauguracyjnego meczu ekstraklasy. Podopieczni Piotra Nowaka prowadzenie w pojedynku z beniaminkiem zdołali utrzymać tylko przez 8 minut. Potem mieli optyczną przewagę, częściej byli przy piłce i atakowali, ale zabrakło im pomysłu oraz dokładności i szybkości, aby rozerwać dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy. Dlatego Wisła Płock wygrała 2:1 (1:1), strzelając gole po błędach defensywy biało-zielonych. Najpierw zaspała ona przy wolnym, a na kwadrans przed końcem Jakub Wawrzyniak zagrodził drogę piłce ręką. Był karny, którego na bramkę efektowną "podcinką" zamienił Dominik Furman.

87 Kiełpin - 20 Stefańczyk, 25 Szymiński, 24 Bożić, 95 Stępiński - 21 Rogalski, 8 Furman - 27 Gemega, 41 Iliew, 9 Reca - 11 Lebedyński
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz) oraz Sapela, Golis
Widzów: 8321
32. Vanja Milinković-Savić - 23 Wojtkowiak, 2 Janicki, 22 Maloca, 3 Wawrzyniak - 20 Chrapek - 28 F.Paixao, 27 Wolski, 7 Krasić, 21 Peszko - 19 M.Paixao
  • 58' 27 Gemega Zmiany 22 Kun
  • 73' 9 Reca Zmiany 18 Wlazło
  • 88' 41 Iliew Zmiany 29 Kante
  • 59' 28 F.Paixao Zmiany 11 Kuświk
  • 61' 21 Peszko Zmiany 13 Pawłowski
  • 78' 3 Wawrzyniak Zmiany 9 Mak
  • 23' Szymiński
  • 77' Furman karny
  • 15' M.Paixao
  • 36' Reca
  • 45+2 Rogalski
  • 80' Kun
  • 9' Chrapek
  • 21' Maloca
  • 34' Krasić
  • 75' Wawrzyniak
  • 76' Kuświk
  • 90+4 Mak

TUTAJ WYJAŚNIAMY, JAK KLUBY PODZIELĄ MIĘDZY SIEBIE W EKSTRAKLASIE OKOŁO 150 MLN ZŁ

trener Nowak stawia na kontynuację dotychczasowej pracy z drużyną. Dlatego latem zdecydowano się tylko na dwa transfery

PRZECZYTAJ CO TRENER NOWAK MÓWIŁ PRZED WYJAZDEM DO PŁOCKA

nie ma niespodzianek w składzie Lechii. Szkoleniowiec wpisał do "11" m.in. uczestników Euro 2016: Peszkę (LECHIA) i Wawrzyniaka (LECHIA)

JAKUB WAWRZYNIAK WRÓCIŁ DO TRENINGÓW W PONIEDZIAŁEK, ALE OD RAZU ZAPEWNIAŁ, ŻE BĘDZIE GOTOWY DO GRY NA INAUGURACJĘ
dla Peszki (LECHIA) jest to z kolei pierwszy mecz przeciwko Wiśle, której jest wychowankiem

PESZKO: W PŁOCKU SIĘ WYCHOWAŁEM. JADĘ TAM STRZELIĆ GOLA I WYGRAĆ
gra w ekstraklasie to nie tylko prestiż, ale i duże pieniądze. Na dzień dobry wszystkie drużyny otrzymają około 5 mln zł. Tutaj podajemy jak podzielą około 150 mln zł przez cały sezon

NA CZYM MOŻNA ZAROBIĆ W EKSTRAKLASIE? TUTAJ SZCZEGÓŁY

rezerwowi Lechii: 77 Podleśny, 4 Kovacević, 9 Mak, 11 Kuświk, 13 Pawłowski, 38 Gamakow, 41 Stolarski
jak widać z nowych graczy w "11" jest tylko Wolski (LECHIA), a Bułgar Gamakow oraz Podleśny i Pawłowski, którzy wrócili z wypożyczeń, są na ławce

PRZECZYTAJ WYWIAD Z RAFAŁEM WOLSKIM

nie ma niespodzianki również, jeśli chodzi o "11" Wisły. Trener Kaczmarek, w przeszłości piłkarz i szkoleniowiec m.in. Lechii, postawił na tych samych piłkarzy, którzy rozpoczynali sparing w Gdyni. 8 lipca w pojedynku dwóch beniaminków Wisła pokonała Arkę aż 3:0

TAK RELACJONOWALIŚMY TEN SPARING

rezerwowi Wisły: 26 Kaniecki, 5 Sielewski, 17 Byrtek, 18 Wlazło, 22 Kun, 29 Kante, 96 Łukowski. Ten pierwszy był w przeszłości bramkarzem m.in. Lechii
przypomnijmy jeszcze, że czekamy na pytania do Sławomira Peszki (LECHIA)

TUTAJ MOŻESZ ZADAĆ PYTANIE
komu wyjazdowa inauguracja w wykonaniu Lechii nie wystarczy, w sobotę o 12 będzie mógł się wybrać na ul. Traugutta. Tam ci gdańscy piłkarze, którzy nie wystąpią w Płocku rozegrają sparing z I-ligowym Stomilem Olsztyn
do oficjalnego protokołu Lechia zgłosiła ustawienie 1-4-1-4-1
zobaczymy, czy trener Nowak rzeczywiście tak zagra, gdyż zawsze powtarza, że jego ulubionym ustawieniem jest 1-3-5-2, ale piłkarze muszą być gotowi by przechodzić o tego wariantu ustawienia do innych, których w danej chwili wymagać będzie mecz
piłkarze wychodzą na prezentację, Lechia w zielonych strojach, to model już nowego sponsora technicznego gdańskiego klubu - New Balance

TUTAJ WIĘCEJ O NOWYM SPONSORZE

kapitanem jest Krasić (LECHIA), gdyż Mila nie gra z powodu kontuzji
Wisła zagra na biało
mecz poprzedzi minuta ciszy ku czci ofiar zamachu terrorystycznego w Nicei
1'
od środka rozpoczęła Wisła
3'
Lechia od początku stara się podyktować tempo tego meczu
4'
Wojtkowiak (LECHIA) wywalczył róg
4'
po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA) krótko wybita piłka przez gospodarzy. Od razu strzelał Chrapek (LECHIA), ale wysoko posłał piłkę nad poprzeczką
6'
Krasić (LECHIA) faulowany 25 metrów od bramki
7'
dośrodkowanie z wolnego Wolskiego (LECHIA), ale nie zaskoczyło Wisły
9'
Żółtą kartką został ukarany Chrapek (LECHIA) po faulu na Gemedze
10'
po dośrodkowaniu Krasicia (LECHIA) na spalonym M.Paixao (LECHIA)
10'
głośny doping kibiców Lechii
13'
na razie brakuje składnych akcji z obu stron
15'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M.Paixao. Duży udział w tym golu Peszki. To Sławek zabrał piłkę Stefańczykowi, pociągnął lewym skrzydłem i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie Marco przeskoczył Bożicia i skierował piłkę do siatki głową
15'
dedykacja M.Paixao (LECHIA) w kierunku niebios, to zapewne pokłosie wyjazdu portugalskich braci bliźniaków do ojczyzny tydzień przed ligą z powodów rodzinnych
17'
prowadzenie Lechii zasłużone. Wedle statystyk Ekstraklasy posiadanie piłki 67:33 na korzyść gdańszczan
20'
gospodarze starają się zagrać nieco odważniej, ale nadal bez choćby próby strzału w kierunku bramki Lechii
21'
Żółtą kartką został ukarany Maloca (LECHIA) po faulu na Iliewie
23'
[1:1] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szymiński. Po dośrodkowaniu z wolnego Furmana środkowy obrońca gospodarzy pozostawiony bez opieki uderzył głową. Wydawało się, że Milinković-Savić kontroluje lot piłki, ale wpuścił ją do siatki przy słupku.
23'
pierwszy strzał przyniósł od razu gola Wiśle
25'
po wyrównaniu obraz gry tak jak na początku meczu. Wisła cofnięta, Lechia stara się rozgrywać atak pozycyjny
26'
Rogalski (WISŁA) odepchnął M.Paixao (LECHIA) na wysokości własnego pola karnego, będzie wolny
27'
piłka z wolnego od Wolskiego (LECHIA) prosto w ręce Kiełpina (WISŁA)
27'
kontra Wisły, Milinković-Savić odbija przed siebie piłkę po strzale Recy (WISŁA), dobra asekuracja bramkarza przez obrońców, którzy nie pozwolili na dobitkę
29'
oprawa przygotowana przez miejscowych kibiców, duża koszulka w barwach biało-niebieskich na trybunie oraz flagi w takich samych barwach
31'
Milinković-Savić wybił na róg piłkę po strzale Lebedyńskiego (WISŁA)
31'
Reca (WISŁA) ucierpiał przy próbie dojść do strzału głową po dośrodkowaniu z rogu, ale to on faulował Wojtkowiaka (LECHIA)
32'
słabe dośrodkowanie Wawrzyniaka (LECHIA), ale Szymiński (WISŁA) nerwowo wykopnął piłkę w aut
33'
Lechia wymieniła blisko trzy razy więcej celnych podań niż rywale, ale wynik jest remisowy
34'
Żółtą kartką został ukarany Krasić (LECHIA) po faulu na Rogalskim
34'
5 faul Lechii i już 3 kartka!
36'
Żółtą kartką został ukarany Reca (WISŁA), który faulował Wolskiego
37'
Niecelne podanie Wawrzyniaka (LECHIA) przed pole karne w kierunku Krasicia (LECHIA)
39'
Kiełpin (WISŁA) uratował Wisłę od straty gola. Po dośrodkowaniu z wolnego głową strzelał M.Paixao (LECHIA). Bramkarz wybił piłkę na róg
40'
dwa rogi z rzędu dla Lechii, ale bez konsekwencji dla Wisły
41'
głośne "Lechia Gdańsk" z trybun
42'
"Lechijko, gramy u siebie" - jeszcze głośniejsze, bo odzywają się gwizdy z miejscowych sektorów
43'
szczęście przy Lechii, po dośrodkowaniu Stefańczyka (WISŁA) z prawego skrzydła nie obstawiony został Reca (WISŁA). Skrzydłowy Wisły zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, ale skiksował
43'
przypomnijmy, że na razie gole padają tylko po strzałach głową
44'
dobrze do ataku włączył się Wojtkowiak (LECHIA), zagrał z prawego skrzydła wzdłuż bramki, Kiełpin (WISŁA) odbił piłkę, była jeszcze szansa na dobitkę, ale F.Paixao (LECHIA) nie trafił w piłkę
45'
upłynął czas gry, ale sędzia pozwala grać dalej
45+1
Wawrzyniak (LECHIA) zablokował dośrodkowanie Gemegi (WISŁA)
45+2
Żółtą kartką został ukarany Rogalski (WISŁA).
45+2
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Furmana (WISŁA)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA REMISUJE W PŁOCKU 1:1
Widać, że piłkarze byli na wakacjach. Meczowi brakuje tempa, a tylko nieliczne akcje były prowadzone składnie i na większej szybkości. Szczególnie groźne były te skrzydłami. Lechia nie wykorzystała tego, że szybko zdobyła bramkę. Zamiast pójść za ciosem potrafiła wyraźniej na początku stremowanej Wiśle wyrównać. Potem, mimo optycznej przewagi, nie udało się poprawić wyniku, choć okazje mieli obaj bracia Paixao. Biało-zieloni jednak nie mogą się za bardzo odkryć, gdyż Reca (WISŁA) czy Lebedyński (WISŁA) potrafią dochodzić do strzałów po kontrach.
statystyki pierwszej połowy:
posiadanie piłki 62:38 dla Lechii, celne strzały po 2 z obu stron, rogi 3:2 dla Lechii, faule 9:7, częściej przepisy przekraczała Wisła, ale więcej żółtych kartek otrzymali... gdańszczanie
46'
Drugą połowę rozpoczęła Lechia. Bez zmian w składach z obu stron
47'
kontra Wisły, w dobrej sytuacji był Reca (WISŁA), przy strzale przeszkadzał mu Wojtkowiak (LECHIA), a Milinković-Savić wybił piłkę na róg
48'
50'
w drugiej połowie znów Lechia stara się prowadzić grę, ale zbyt dużo niecelnych podań
51'
Gemega (WISŁA) przedarł się prawym skrzydłem, zamieszanie w polu karnym Lechii i wysoko nad bramką uderzył Rogalski (WISŁA)
52'
po indywidualnej akcji Krasicia (LECHIA) sprzed pola karnego strzelał Wolski (LECHIA). Piłka po rękawicy Kiełpina wyszła na róg
52'
bez zagrożenia dla Wisły po rogu Lechii
53'
zablokowany strzał Chrapka przed polem karnym gospodarzy
55'
Lechia wyraźnie przycisnęła
56'
akcje oskrzydlające z obu stron, ale brakuje celnego podania w pole karne tak Stefańczykowi (WISŁA) jak i kilkanaście sekund później z drugiej strony boiska Peszce
58'
piłka w siatce Wisły, ale gol nie zostaje uznany, Słuszna decyzja sędziego. Kiełpin nie utrzymał piłki po strzale Peszki, ale dobijający F.Paixao był na spalonym
58'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gemega, w jego miejsce wchodzi Kun.
59'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza F.Paixao, w jego miejsce wchodzi Kuświk.
60'
Wojtkowiak (LECHIA) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu z wolnego Furmana (WISŁA)
61'
Wojtkowiak (LECHIA) wybija piłkę w aut tym razem po wrzutce z rogu Furmana (WISŁA)
61'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Peszko, w jego miejsce wchodzi Pawłowski.
61'
oklaski żegnają Peszkę (LECHIA)
63'
nic się nie zmienia, jeśli chodzi o obraz gry, Lechia zmuszona do gry w ataku pozycyjnym, posiadanie piłki na jej korzyść 61:39
65'
wracający Wojtkowiak (LECHIA) ratował się wybiciem piłki w aut
66'
celny, ale słaby strzał z dystansu Rogalskiego (WISŁA)
66'
Pawłowski (LECHIA) wymienił piłkę z M.Paixao (LECHIA), ale nie zdołał utrzymać futbolówki w boisku
68'
kontra 3 na 4 Wisły, przerwał ją Maloca (LECHIA), który zabrał piłkę Recy
69'
Reca (WISŁA) bardzo się dziś stara zapewne nie tylko dlatego, że już od roku obserwowała go Lechia. Są też inne oferty dla skrzydłowego Wisły, który na razie zdecydował się by wypełniać jeszcze 2-letni kontrakt, wiążący go z Płockiem
70'
ciężko Lechii przebić się w polu karnym skoro ten co ma strzelać Kuświk (LECHIA) walczy na skrzydle
71'
Pawłowski (LECHIA) po indywidualnej akcji strzelił w boczną siatkę
73'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Reca, w jego miejsce wchodzi Wlazło.
74'
race odpalone przez kibiców Lechii
75'
róg dla Wisły
75'
sędzia odgwizdał zagranie ręką Wawrzyniaka (LECHIA) po strzale Kuna, rzut karny dla Wisły
75'
Żółtą kartką został ukarany Wawrzyniak (LECHIA), gdyż sędzia uznał, że obrońca "powiększył" obrys ciała wystawiając rękę i zagradzając nią drodze piłki w kierunku bramki
76'
Żółtą kartką został ukarany Kuświk (LECHIA), który protestuje najmocniej przeciwko tej decyzji
77'
opóźnia się to wszystko, gdyż lecą serpentyny na boisko z sektora gości
77'
[2:1] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Furman po karnym. Ryzykownie uderzył pomocnik gospodarzy. Zdecydował się na tzw. "podcinkę". Milinković-Savić najpierw kucnął, a potem rzucił się w kierunku piłki, ale zabrakło mu centymetrów, by ją wybić
78'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wawrzyniak, w jego miejsce wchodzi Mak.
80'
Żółtą kartką został ukarany Kun (WISŁA) po faulu na Janickim
81'
kontra Wisły 4 na 2
82'
gospodarze wyrzucili się z centrum pola, a Maloca (LECHIA) nie pozwolił dograć Wlaźle. Skończyło się na rogu dla gości
83'
83'
Wisła tego dnia oddała 5 strzałów celnych, a dwa znalazły drogę do siatki, Lechia uderzała celnie trzykrotnie
84'
ta statystyka pokazuje, że Wisła jest bardziej konkretna w tym meczu, bo Lechia ma przewagę tylko w posiadaniu piłki (62:38)
86'
Lechia cały czas stara się atakować
87'
Furman (WISŁA) przeprasza Wolskie (LECHIA), bo go brzydko sfaulował. Ci piłkarze znają się ze wspólnej gry w Legii
88'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Iliew, w jego miejsce wchodzi Kante.
90'
Kuświk (LECHIA) znów stara się atakować prawym skrzydłem
90'
4 minuty doliczone
90'
Pawłowski (LECHIA) faulowany, dobra okazja na dośrodkowanie z wolnego
90+1
zaskakujące zagranie Krasicia (LECHIA) z wolnego. Wydawało się, ze piłka źle uderzona, ale o mały włos nie wpadła "za kołnierz" bramkarzowi. Kiełpin (WISŁA) przerzucił ją nad poprzeczką
90+2
bez zagrożenia dla gospodarzy po rogu Lechii
90+2
kontra Wisły, ale Rogalski (WISŁA) zwalnia akcje. Widać, że bardziej zależy im na utrzymaniu wyniku niż strzelaniu kolejnych goli
90+3
Maloca (LECHIA) "kasuje" kolejną kontrę Wisły
90+4
ostre stracie Maka z Kante (WISŁA)
90+4
Żółtą kartką został ukarany Mak (LECHIA).
KONIEC MECZU. LECHIA PRZEGRAŁA W PŁOCKU 1:2
Lechia miała optyczną przewagę, ale grała zbyt wolno, monotonnie i schematycznie. Gdańszczanie nie wykorzystali nawet fakt, że mecz ułożył się bardzo dobrze i zdobyli prowadzenie. Beniaminek ekstraklasy zainkasował na inaugurację zwycięstwo, gdyż strzelił dwa gole po stałych fragmentach gry, a w obu miał udział Furman (WISŁA). Wisła tego dnia była konkretniejsza i nie zapomniała, że w futbolu liczą się gole, a nie tylko posiadanie piłki.

Wyniki 1 kolejki

• Termalica Nieciecza - ARKA Gdynia 2:0 (1:0)
  • Wisła Płock - LECHIA GDAŃSK 2:1 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:0
  • Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)
  • Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:1 (1:1)
  • Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)
  • Zagłębie Lubin - Korona Kielce 4:0 (4:0)
  • Cracovia - Piast Gliwice 5:1 (2:0)

Opinie (390) ponad 20 zablokowanych

• (17)

Tak,że tego...

• 219 4

• no jak nic, Lechia mistrz Polski w pompowaniu prezerwatywy (6)

a prezerwatywa jak zwykle bum!
      reprezentanci z Lechii to śmiech na sali, Chrapek cienki, Mak świr, Kuświk dwójka z przodu - tak, wróżę dwa gole w sezonie

• 75 4

• wawrzyniak dotyka trzy razy piłkę hahaha w tym raz ręką hahaha (5)

peszko ładna asysta i do nocnego hahah

• 55 0

• In Wawrzyniak We Trust! (4)

• 23 0

• Przypomnijcie budżet... 40 mln? (3)

Czas pisać nowele: jak co roku marnować kilkadziesiąt milionow.

Takie marnotrawstwo tylko w Gdansku.

• 42 1

• Pralnia (2)

Przecież to jest pralnia.

• 23 0

• I Energa chce w to być zamieszania? (1)

Dziwię się nowym prezesom

• 14 0

• Energa nie sponsoruje Lechii tylko stadion, ktory do Lechii nie nalezy.

• 3 2

• balonik pękł już po pierwszym meczu

• 66 2

• ten teges

• 42 3

• srednia krajowa

Powrot z oblokow na ziemie dobrze wam zrobi.
      Tylko za co bierzecie takie wielkie pieniadze.
      Srednia krajowa to ok. 1500 zl brutto

• 43 1

• Dlaczego jest tak, że jak czujesz się gwiazdą, masz kasę (4)

to się nie angażujesz w grę? W tej drużynie nikt nie walczy za drugiego. Wolski beznadziejny - myśli, że jak będzie się kładł, to sędzia zawsze mu gwizdnie. Po g...wno do obrony wraza tylu pomocników, widać, że obroñcy nie potrafią wprowadzić piłki- zwłaszcza Janicki

• 29 1

• (2)

Słuchaj. Młode chłopaki,duże pensje,żyją w najlepszym miejscu w kraju,wakacje są jeszcze,bliskość Sopotu...Tym większy szacun dla takiego Messiego czy Ronaldo,że grają na mega poziomie z zaangażowaniem a są podejrzewam jednymi z najbogatszych mieszkańców Europy w kategorii plus/minus trzydziestolatków.

• 31 3

• Chyba o bolkowie jako najlepszym miejscu w kraju (1)

nie piszesz?Bo prawie kawą się udławiłam...za darmo w tym pseudo najlepszym miejscu mieszkać bym nie chciała...

• 10 11

• Pewnie mieszkasz w turystycznym raju Gdyni i z nadmiaru atrakcji siedzisz na Trójmiasto.pl o 6 rano.

• 8 3

• No tak

To że nie są przygotowani do sezonu dało się odczuć podczas sparingów. Grali tak samo beznadziejnie jak dzisiaj.

• 17 0

• Tam, że ten...

• 9 2

• HAHAHA

Żal komentatorów tego meczu....ciągle powtarzali podczas meczu że ta lechia gra o mistrza , a conajmniej o europejskie puchary !!! Nie znają się na piłce to niech nie komentują meczów w TV