Łomża Vive Kielce - Torus Wybrzeże Gdańsk 39:25. Wyrównana połowa z mistrzem Polski

3 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Gdańszczanie tylko do przerwy stawiali się w Kielcach. Na zdjęciu od lewej: Dylan Nahi, Jacek Sulej i  Arkadiusz Moryto. Gdańszczanie tylko do przerwy stawiali się w Kielcach. Na zdjęciu od lewej: Dylan Nahi, Jacek Sulej i  Arkadiusz Moryto.

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk postawili się na wyjeździe Łomży Vive Kielce, ale tylko do przerwy. Ostatecznie przegrali wysoko z mistrzami Polski aż 25:39 (15:18). Debiut zaliczył Ihor Turchenko, reprezentant Ukrainy, który do końca sezonu został wypożyczony z Motoru Zaporoże.

ŁOMŻA VIVE: Wolff, Kornecki - A.Dujshebaev 6, Kulesh 6, Tournat 6, Moryto 5, Nahi 4, Sićko 4, Karalek 2, Paczkowski 2, Surgiel 1, D.Dujshebaev 1, Olejniczak 1, Faruk 1, Karacić

TORUS WYBRZEŻE: Wałach, Chmieliński - Papaj 5, Powarzyński 4, Pieczonka 4, Turchenko 2, Jachlewski 2, Tomczak 2, Strojek 2, Woźniak 1, Doroszczuk 1, Sulej 1, Kosmala 1

Przeczytaj o zmiana kadrowych, które dokonały się w Gdańsku w ostatnich dniach

Piłkarzy ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk bez kompleksów rozpoczęli mecz wyjazdowy z mistrzami Polski, których wspierało 2800 kibiców. Co prawda pierwsze wpisy w meczowy protokole to była bramka dla Łomży Vive Kielce i kadra Mateusza Jachlewskiego, ale kolejne fragmenty gry były udane dla gości.

Gdańszczanie grali jak równy z równym z utytułowanym rywalem, a w 11. minucie wyszli nawet na prowadzenie 7:6. Największym w tym była zasługa Jakuba Powarzyńskiego, który już wówczas na koncie miał 4 bramki. Jak się później okazało, do końca spotkania już nie poprawił tego dorobku.

Było to także pierwsze i ostatnie prowadzenie Torus Wybrzeża tego dnia, choć wyrównana walka trwała przez całą pierwszą połowę.

Co prawda od 6:7 kielczanie odpowiedzieli trzema bramkami z rzędu, ale Tałant Dujszebajew nadal nie był zadowolony z gry podopiecznych. W 17. minucie przy prowadzeniu swojej drużyny 10:9 poprosił o czas.

Jednak Torus Wybrzeże nie dawał za wygraną. Wyrównał na 10:10 po rzucie karnym Piotra Papaja i 11:11 po udanej akcji Damiana Woźniaka.

Niestety, między 19. a 23. minutą ponownie przyjezdni zainkasowali trzy bramki z rzędu i z tą też stratą zeszli na przerwę (15:18).

Drugą połowę gdańszczanie rozpoczęli od celnego rzutu Patryka Pieczonki, ale potem było już znacznie gorzej. Zespół Łomży Vive otworzył tę część gry wynikiem 10:2! W kwadransie po zmianie stron poza wspomnianym Pieczonką żaden z przyjezdnych szczypiornistów nie trafił z gry. Jeszcze tylko z karnych rzucał Papaj.

Oczywiście to zgasiło wszelkie nadzieje na to, by w Kielcach i po przerwie przyjezdni napsuli nieco krwi faworytowi. Jedyną niewiadomą po przerwie były końcowe rozmiary zwycięstwa miejscowych.

Dla Łomży Vive Kielce było to 21. zwycięstwo w tym sezonie ligowym i nadal jest jedyną drużyną w PGNiG bez straty punktu. Natomiast Torus Wybrzeże zaliczył 13. porażkę.

14 Stal Mielec 21 4 0 1 16 551:650 13
Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż. Nie będzie fazy play-off. Najlepsza drużyna sezonu zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do I ligi. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-04-03

Wyniki 21 kolejki

• Łomża Vive Kielce - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 39:25 (18:15)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Orlen Wisła Płock 27:38 (13:20)
  • Energa Kalisz - Grupa Azoty Unia Tarnów 35:23 (14:14)
  • Gwardia Opole - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:30 (15:10) kar. 3:0
  • Chrobry Głogów - Stal Mielec 36:27 (17:15)
  • MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 26:26 (13:16) karne 5:6
  • Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 29:27 (19:12)