Wiadomości

Ludzie Kuchara mają przewagę w zarządzie

Lechia Gdańsk

Maciej Turnowiecki pozostał na stanowisku prezesa Lechii.
Maciej Turnowiecki pozostał na stanowisku prezesa Lechii. fot. Wojtek Jakubowski / KFP

Lechia ma nowe władze. Prezesem pozostał Maciej Turnowiecki, Radą Nadzorczą zarządzać będzie Piotr Kuriata, miejsce w zarządzie zachował Paweł Bartosiewicz, a na wiceprezesa wybrano Bogdana Magnowskiego. Błażej Jenek będzie dyrektorem generalnym gdańskiego klubu. W zarządzie po raz pierwszy liczebną przewagę uzyskały osoby związane z Andrzejem Kucharem, większościowym akcjonariuszem Lechii SA.

.

Jak informowaliśmy u schyłku poprzedniego tygodnia obradowało Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które wybrało władze Lechia SA na nową kadencję. Następnie wybrani rozdzielili najważniejsze stanowiska w Radzie Nadzorczej i zarządzie klubu.

Przewodniczącym Rady Nadzorczej został Piotr Kuriata. To 44-letni prawnik, wieloletni współpracownik Andrzeja Kuchara, który m.in. przygotowywał od strony prawnej i prowadził posiedzenia rady nadzorczej WKS Śląsk Wrocław. Do władz Lechii wszedł w czerwcu ubiegłego roku.

Zastępcą przewodniczącego został Henryk Brodnicki, a ponadto w radzie zasiadają: Jarosław Czarniecki, Andrzej Kowalczys, Robert Machała, Tomasz Słodkowski i Piotr Urbańczyk.

W nowej kadencji zarząd będzie nadal pracować w trzyosobowym składzie, a ponownie pokieruje nim Maciej Turnowiecki. Do władz prezes klubu wszedł tym razem z rekomendacji tzw. akcjonariuszy mniejszościowych, czyli tych osób, które były uprawnione do nabycia akcji w pierwszej emisji jako członkowie OSP Lechia. Przypomnijmy, że Turnowiecki etatowym prezesem Lechii jest od 1 kwietnia 2007 roku.

Rangę członka zarządu utrzymał Paweł Bartosiewicz, również wieloletni współpracownik Kuchara. W styczniu 2009 roku wszedł on do Rady Nadzorczej Lechii z rekomendacji większościowego akcjonariusza, a od czerwca 2009 roku zasiada w zarządzie.

W nowej kadencji Lechia mieć będzie wiceprezesa i dyrektora generalnego, bo w nowej strukturze znalazły się stanowiska, których poprzednio nie było. W zarządzie po raz pierwszy liczebną przewagę uzyskały osoby rekomendowane przez Andrzeja Kuchara.

Przypomnijmy, że w zarządzie, który kierował Lechią od 4 marca do 9 czerwca 2009 roku znajdowali się wyłącznie gdańszczanie: Turnowiecki, Jenek i Andrzej Duffek, a następnie miejsce tego ostatniego zajął Bartosiewicz. W składzie władze pracowały do 10 grudnia.

W nowej kadencji wiceprezesem Lechii będzie Bogdan Magnowski. To 51-letni ekonomista, który w Radzie Nadzorczej Lechii zasiadał od czerwca ubiegłego roku. Gdy wówczas wchodził do gdańskiego klubu był rekomendowany jako "wieloletni współpracownik Andrzeja Kuchara. Prezes zarządu w kilku spółkach należących do głównego udziałowca Lechii. Zajmuje się przede wszystkim promocją i rozwojem wspomnianych przedsiębiorstw".

Dotychczasowy członek zarządu, Błażej Jenek stracił miejsce we władzach klubu, ale pracy mu nie zabraknie. W Lechii SA, czyli spółce prowadzącej m.in. drużynę ekstraklasy, Jenek będzie sprawował funkcję dyrektora generalnego. Ponadto jest on prezesem zarządu Lechii Operatora, czyli spółki, która w konsorcjum z dwiema innymi firmami zdobyła prawa na 10-letnie zarządzanie PGE Areną. Klub na przejąć stadion najpóźniej 1 lipca przyszłego roku.

Opinie (64) 9 zablokowanych

 • (23)

  Nikogo nie razi fakt, że człowiek, który poświęcił kilka ładnych lat swojego życia o kasie nie wspomnę, został wykolegowany z Rady Nadzorczej ?

  Stwierdzenie "strażnicy pieczęci" w tym ujęciu jest conajmniej śmieszne i żal mi Was bo takiego skurwienia już dawno nie widziałem i to niby po tej właściwej stronie.

  Jak dla mnie jesteście z kosmosu i nie macie nic wspólnego z kibicami. Za co Was kupiono, za miejsca VIP'owskie czy też darmowe wejściówki dla wnuczki i cioci?

  Wysadzenie takiego człowieka jak Krawiec z tematu to dla mnie skrajne s************* i ciekaw jestem jacy będziecie mądrzy za 4 lata.

  Kuchar też pokazał co sądzi o kibicach - poprzez swoje bełkotliwe spotkanie gdzie nie odpowiedział wprost praktycznie na żadne konkretne pytanie i fakt, że przed walnym ustalił skład.

  A teraz myślcie jak zapełnić PGE Arenę oraz jak wyjść na zero przy takim długu.  Hańba !

  • 40 30

  • (1)

   Oj tam , oj tam...Donek załatwi :)

   • 8 15

   • Yaro PiSdnąłby jakiś pomniczek "Kingsajz", byle był bardziej widoczny z kosmosu,niż chiński mur....

    • 5 6

  • Straznicy pieczęci

   W intencjach chodzilo o to zeby bez zgody przedstawicieli kibiców nie bylo mozliwe Zmiana Nazwy barw i siedziby. Nic z tych zeczy nie zostalo naruszone wiec przestań jojczyc. Raczej wspierajmy swoich w zarzadzie zamiast wywolywac konflikty

   • 15 3

  • tylko ze Kuchar na spotkaniu wlasnie dobrze odpowiedzial na pytanie o ktore plakali wszyscy jacy pokrzywdzenii, on powiedzial

   jak jest/bylo naprawde

   • 6 2

  • Na szczęście o długi nie Ty musisz się martwić:) Piszesz o Krawcu...jak Go spotkasz to popytaj o kulisy Jego "sponsorowania" Lechii i układy z Wiśnią...pytasz za co kupiono akcjonariuszy...a za co kupiono takich kibiców jak "Lwiątka"?...za kaskę na kiełbaski i piwo! (oficjalnie : za pieniądze na organizację opraw:))...akcjonariusze musieliby być szaleni żeby podchodzić do sprawy tak jak Ty - pamiętaj , że każdą akcję trzeba było KUPIĆ za gotówkę...i tę gotówkę można łatwo stracić...a gdzie Ty byłeś jak można było kupić akcje? czemu nie kupiłeś i nie rządzisz teraz w klubie? Pogadaj z Kucharem - jak będziesz chętny to sprzeda Ci swój pakiet...i wtedy pokażesz co potrafisz...

   • 22 7

  • Wydaje sie ze twoje ambicje nieco Cie przerastają

   lepiej zejsć na ziemię

   • 7 3

  • Aleś sie nadął

   uwżaj bo pękniesz Krawiec przegrłl głosowanie i tyle. Widocznie nie umie budować koalicji

   • 14 1

  • wykolegowany?:D

   masz ladnie n****ne w deklu...

   wogole to radze kultury troche bo pan Kuchar (tak pan bo ani ja go nie znam ani tez nie osiagnalem tyle co on zeby mowic mu na Ty) jakby przykryl ciebie maly czlowieczku swoja czapka to bys zniknal i nie mogl sie z niej wygrzebac...   wogole co to jest za tytul 'Ludzie Kuchara...'? zes panie jag na glowe chyba upadl, piszac tak samo o ludziach z otoczenia wlasciciela klubu ktory daje od groma kasy jak sie pisze o jakis pieprzonych gangach

   • 12 4

  • Populistyczny bełkot

   Spółka powstała bo takie są przepisy/ w ekstraklasie klub MUSI być spółka
   Kuchar został większościowym udziałowcem bo nikt inny nie był chętny/ miasto coj kombinowało ale prawo na to nie zezwala a nikogo swojego nie mieli/
   Po wynikach należy uznać że klub funkcjonuje dobrze.
   Do zarządu i rady nadzorczej weszli ludzie którzy przeszli w głosowaniu.
   Gdzie tu jest przekręt. jesteś chorobliwie nieufny

   • 10 5

  • hanba (11)

   True weź ty sie chlopcze ogarrnij.akcjonariusze mniejszościowi pokazali Krawcowi, Kazikowi, Czarnemu i innym puczystom gdzie ich miejsce. w niebycie.Kazik poki sprzątal na Lechii siedział cicho i Jenkowi w pupe właził byle sie interes krecil.najsmieszniejsze jest to ze obecnych pracownikow i władze klubu oceniaja ludzie bez jakichkolwiek kwalifikacji - cinkciarze, barmani, biznesmeni bez szkoly. że ten Krawczyk daje sie im wodzic za nos to tylko swiadczy o jego poziomie - styropianowym. jak ktos kto ledwo szkole podstawowa skonczyl i przez cale zycie normalnie nie pracował moze oceniac ludzi ktorzy pokonczyli studia, maja doswiadczenie i wyniki. a najlepsze ze nad tym wszystkim stoi szara eminencja z pierwszego pietra MOSir. Popielarz ktory swoje piec minut spierdolil tak, ze przez długie lata Lechia niemogła się pozbierac..

   • 12 2

   • Do samozwańca (2)

    po pierwsze to nie podawaj się sie za Krisa,jak jesteś taki mądry i odważny daj gg,pogadamy...

    • 1 5

    • uuu powialo chlodem...

     strach sie bac !

     • 2 1

    • A Ty jak taki jesteś odważny to sam mogłeś zostać prezesem

     a nie Jenkiem się wysługiwać i rządzić z za pleców

     • 4 1

   • Ty nie jesteś Kris,Krisa to my świetnie znamy (6)

    ty jesteś ,pamiętam jak dzisiaj w Srebrnym Młynie namaszczaliśmy Jenka,był strasznie spięty,stał przed nami na baczność w przykrótkim garniturku,był tam też Kazik,Czarny,cinkciarze,barmani jak piszesz też byli,drobni biznesmani i więksi też,ludzie,którzy Lechię w sercu mieli zawsze, inni puczyści jak nas nazywasz też a tak naprawdę to gdyby nie my,nie byłoby dzisiaj Lechii,nie byłoby w radzie nadzorczej kolegi Tuska Kowalczysa ani kolegi Nowaka Słodkowskiego,bo wszyscy wtedy mieli Lechię w głębokim poważaniu,poza nami i kilkuset innym osobam,Tusk wtedy powiedział,że Lechia to bandyci z którymi nie chce mieć nic wspólnego...Minęło kilka lat i prosze ,sami Lechiści wokoło,w radach nadzorczych,zarządach i innych stołkach też...

    • 7 9

    • No tak było (3)

     Ale sie zmieniło i czas ustąpić miejsca tym którzy może dadzą radę bo ta ekipa juz więcej osiągnąć nie mogła. Taka jest prawda jedni ida dalej inni zostaja . Przykre ale prawdziwe. Uważam że tym którzy podjęli akcję ratowania Lechii jak Kazik czy Czarny zawsze szacunek ale ich czas po prostu miną. Nie sa wstanie funkcjonowac na tym poziomie . Nie ma powodu ich za to obrazać ale i oni nie powinni sie obrażać

     • 6 5

     • samozwańczy kris nie odpowiedzial (2)

      ale zawsze będzie mial szansę,ten nie młody też,otóz zapewniam Was,że będziemy mieli swoje loże jak i miejsca biznesowe na Arenie,więc taki jak Jenek z golasa z Morpaku do prezesa zarządu Areny na pewno nie raz i dwa,5,10,15 i więcej razy jak będzie potrzeba zostanie zlisciowany nawet tam...

      • 5 8

      • grozby sa karane

       • 3 4

      • O ile nie okaże sie ze siedząc w loży nikogo nie będziesz liściował

       bo będzie ci wstyd a i niebezpiecznie trochę.Ci z lotosu PGE i innych patrzą i głupio tak jakoś, a może lepiej pogadać a może jakiś biznes się kroi , i tak powoli z .... zostaniesz biznesmenem popierającym zarząd. Życie , chyba że będziesz wolał być wiecznym kozakiem

       • 4 3

    • o to własnie chodziło żeby ich Lechią zainteresować i udało się

     wielkie dzięki. I bądźcie z siebie dumni i nie psujcie tego

     • 1 0

    • Przyszedł w przykrótkim garniturku i myśleliście, że macie figuranta, będziecie nim manipulować, a ON okazał się mądrzejszy od was wielkich kozaków, nie dał wam zrobić z Lechii sposobu na życie, jeden sprzątanie, drugi kierownik grup młodzieżowych, trzeci pranie pieniędzy w Klubie. Zaczął budować profesjonalny Klub, bez was niedojdów życiowych, którzy na Lechii chcieli siano kręcić, bo nic innego w życiu nie umieją robić!
     Bravo Błażej! Tak trzymaj!
     Lechia Gdańsk!

     • 11 4

   • Kazik

    Kazik był najśmieszniejszy jak po ul. Białej z cukierni uciekał, był szybszy niż Alberto Juantorena, bo go cukiernik gonił! To dopiero gość!

    • 7 3

  • Kuchar liczy na "OBIEKT" (1)

   Kuchar liczy na "OBIEKT" i sale z nim związane nie na drożynę.
   kręgielnia Pub kibica fitness ipt; na to Liczy Kuchar.... co mu obiecano w zamian za kasę w Lechię !!!
   Minimalny wkład w Lechię by zarabiać na Bursztynku celując w środek tabeli.

   • 2 5

   • Zeby zarobić trzeba sprzedac produkt

    a głównym produktem będa mecze Lechii. Budowanie dobrej druzyny po prostu opłaca się Kucharowi. I na tym polega ten gips

    • 5 2

 • KRAWIEC,TO NASZ KOLEGA I MUSIMY GO BRONIC! (2)

  • 10 27

  • Przed kim? (1)

   • 12 0

   • Przed samym sobą

    By nie zbłądził z kopertami.

    • 5 0

 • Władcy Północy

  Wiosna Nasza

  • 28 16

 • gdzie pieniądze tam moc przyjaciół

  • 9 2

 • Dajcie spokój

  Niech pracują. Po owocach ...

  • 15 3

 • Lwy Północy zaakceptują ? (3)

  Co na to bohaterskie Lwy Północy ?

  • 11 6

  • gdyby nie lwy,to na wyjazdy dalej by jezdzila garstka osob (1)

   • 13 8

   • Dla tego powinny zajmowac się wyjazdami

    A nie zarządzaniem spółką. I jeszcze jedno Gdyby Lechia nie grała n.p tak jak w Wa-wie to tez jeździła by garstka

    • 4 0

  • BEDZIE PROTEST !!! robcie sztandary;d

   • 4 6

 • Walczyliśmy o Lechię

  A teraz czas dla niej pracować . Ale niektórzy umieją tylko walczyć

  • 22 4

 • Teraz wyjcie do księżyca! (6)

  Jak w temacie, próbowaliście zniszczyć Błażeja, prawdziwego kibica Lechii, gwaranta sukcesu Klubu, który jaki był taki był, ale był z Gdańska i szło z nim wszystko załatwić, to teraz macie Wrocław w Zarządzie! To wasza wina i Krawca przede wszystkim, który z tylnego siedzenia kierował tym wszystkim, który jako członek Rady Nadzorczej był prowodyrem skoku na kasę z początku sezonu, który podżegał do niszczenia oddanych Lechii ludzi, którzy byli z Lechią od 6 ligi! To dzięki niemu Turnosia napadnięto, Błażeja pobito, a Ola straszono! Na szczęście wszystko odbyło się z zasadami demokracji, Strażnicy Pieczęci odpowiednio ocenili dotychczasową pracę tego pana, bo w Klubie trzeba budować, a nie jątrzyć! Jeżeli to hańba to czemu nie kupiliście akcji i sami nie jesteście Strażnikami Pieczęci, szkoda było pieniążków, czy jesteście gołodupcy? Bez urazy! Lechia Gdańsk!
  P.S. Pełnia blisko!

  • 26 15

  • weś...

   • 2 5

  • (2)

   Błażej nie był i nie jest prawdziwym kibicem Lechii. . jest zwykłym karierowiczem. Gdyby nie poparcie prawdziwych kibiców dzis sprzątał by kartoniady po meczach. Dwa lata po wybraniu go na dyrektora klubu powiedział że on nie jest kibicem tylko karierowiczem. nie masz pojęcia co piszesz tylko jesteś ślepo zapatrzony na tych (mieniących się kibicami). Jedyny prawy człowiek w tym kluybie to własnie Krawiec który wprowadził lechię do ekstraklasy dając swój wkład i pieniądze. A ty tak dziękujesz ludziom dzięki,którym możesz ogłądac dziś Lechie w Ekstraklasie. Głupota ludzka,oraz podłośc nie zna granic. Krawiec jesteśmy z Tobą. Prawdziwi kibice LGS

   • 7 8

   • Krawiec powinien być doceniony ale nie może być dwóch właścicieli

    Przyszedł Kuchar zgarną wszystko i tyle. Ja także żałuję że w Gdańsku nie znaleźli się tacy którzy mogli stworzyć zawodowy klub ale taki są fakty i robić z Jenka kozła ofiarnego to grube nadużycie

    • 1 0

   • Krawiec z Lechii więcej wziął niż dał...nie umniejszam Jego zasług kibicowsko-organizacyjnych ale z tym "sponsorowaniem" to gruba pomyłka...

    • 1 2

  • Teraz wyjcie do księżyca! (1)

   weź się pier....nij

   • 1 5

   • Prawda w oczy kole co! Wyj do księżyca!

    • 4 0

 • "Lechia ma nowe władze. Prezesem pozostał Maciej Turnowiecki" (1)

  :D

  • 11 7

  • przeczytaj dalej....

   czy to przekracza Twoje możliwości...

   • 0 0

 • (2)

  Jenek wciaz na stanowisku????Bierze pieniadze i jako prezes Lechii Operatora i jako dyrektor sportowy.i jak w naszej Lechii ma byc dobrze,nie dziwi spadajaca frekwencja na meczach u siebie,a wykluczenie Krawca to skandal.Mialem nadzieje ze wywala tez Turnosia z PO...,tfu z funkcji prezesa...

  • 15 15

  • Maciej i Błażej trzymajcie się jak najdłużej!

   Tylko Lechia!

   • 8 8

  • A w czy Oni zawinili?

   powinnismy Im podziekować bo to najlepszy zarząd od kiedy pamietam. A pamiętam wiele i od dawna

   • 10 2

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 30.01.2021 godz. 17:30

mecz ligowy

Jak typują inni

1

79%

140 typowań

x

11%

20 typowań

2

10%

18 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Radosław Dymkowski 16 32 68.8%
2. Marcin Dymkowski 16 30 62.5%
3. Krzysztof Ogonowski 16 29 68.8%
4. Stefan Sandach 16 29 62.5%
5. Doktor Kuki 16 29 62.5%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 14 9 2 3 23:15 29
2 Raków Częstochowa 14 8 4 2 27:15 28
3 Pogoń Szczecin 14 8 4 2 20:8 28
4 Śląsk Wrocław 14 7 2 5 21:15 23
5 Górnik Zabrze 14 7 2 5 18:14 23
6 Zagłębie Lubin 14 6 4 4 18:15 22
7 Jagiellonia Białystok 14 6 2 6 22:24 20
8 LECHIA GDAŃSK 14 6 1 7 20:19 19
9 Lech Poznań 14 4 5 5 23:22 17
10 Cracovia 14 5 6 3 18:17 16
11 Wisła Płock 14 4 4 6 17:20 16
12 Wisła Kraków 14 3 5 6 19:19 14
13 Piast Gliwice 14 3 5 6 17:18 14
14 Warta Poznań 14 4 1 9 13:19 13
15 Stal Mielec 14 3 4 7 17:28 13
16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 14 2 3 9 13:38 9

Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Wyniki 14 kolejki:

 • Cracovia - LECHIA GDAŃSK 0:3 (0:1)
 • Śląsk Wrocław - Warta Poznań 2:1 (1:0)
 • Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1 (3:0)
 • Legia Warszawa - Stal Mielec 2:3 (2:2)
 • Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
 • Lech Poznań - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
 • Piast Gliwice - Raków Częstochowa 0:0
 • Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Terminarz

30.01 (sob) godz.17:30 LECHIA Gdańsk typuj bez publiczności Jagiellonia Białystok
05.02 (pt) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj Warta Poznań
09.02 (wt) godz.14:30 Puszcza Niepołomice typuj bez publiczności LECHIA Gdańsk
19.12.2020 (sob) godz.17:30 Cracovia 0:3 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!
14.12.2020 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 0:1 bez publiczności Wisła Płock LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »