• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Bramkarz Lechii chce odejść, jeśli...

Jacek Główczyński
14 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 

Lechia Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk w lepszej wersji. Rifet Kapić: Idziemy naprzód
Łukasz Budziłek przygotowania z Lechią rozpoczął z nadzieją, że ponownie zostanie pierwszym bramkarzem gdańskiej drużyny. Jeśli to mu się nie uda, nie chce kolejnej rundy spędzić na ławce rezerwowych. Łukasz Budziłek przygotowania z Lechią rozpoczął z nadzieją, że ponownie zostanie pierwszym bramkarzem gdańskiej drużyny. Jeśli to mu się nie uda, nie chce kolejnej rundy spędzić na ławce rezerwowych.

Łukasz Budziłek roku 2016 rozpoczął od tytułu najlepszego bramkarza w X Amber Cup i wygrania z Lechią tego turnieju halowego. Jednak z jesieni 25-latek jest niezadowolony tak bardzo, że nie wyklucza zmiany klubu. - Będę starał się pokazać, że to była pomyłka, bo nie czułem się gorszy od Marko Maricia. Dalsze siedzenie na ławce mnie nie interesuję - mówi podstawowy golkiper biało-zielonych w rundzie finałowej poprzedniego sezonu, który w ostatnim półroczu w pierwszym składzie zagrał tylko raz w Pucharze Polski.PIOTR NOWAK PO NOMINACJI NA TRENERA LECHII: NIE CZUJĘ SIĘ JAK SAPER

Jak powinna postąpić Lechia Gdańsk z Łukaszem Budziłkiem?

Jacek Główczyński: Czy dla golkiperów, skoro szkoleniowiec bramkarzy się nie zmienia, osoba pierwszego trenera jest równie istotna jak dla graczy z pola?

Łukasz Budziłek: Wiadomo, że w treningu specjalistycznym pewnie wiele nie ulegnie zmianie. Jest tylko kwestia tego, kto będzie decydował, o tym, kto będzie bronił.

Miał pan przecieki, czy może było to powiedziane wprost - kto jesienią decydował o obsadzie bramki: trener bramkarzy czy pierwszy szkoleniowiec Lechii?

Nie wiem. Trenerzy tak szybko się zmieniali, że nie dowiedziałem się, jak to rzeczywiście było. Trener Andrzej Woźniak zdążył zaliczyć trzech szkoleniowców. Wydaje mi się, że w ostatnim momencie rundy, to właśnie on miał najwięcej do powiedzenia. Mimo to nie zdecydował się skorzystać z moich usług. Ja dalej będę starał się pokazać, że to była pomyłka, bo przez całą ostatnią rundę nie czułem się gorszy od Marko.

W AMBER CUP GRAŁ BUDZIŁEK, MARIĆ SIEDZIAŁ NA ŁAWCE

Lechia Gdańsk wygrała X Amber Cup. Łukasz Budziłek najlepszym bramkarzem.Była szczera rozmowa, w trakcie której powiedziano panu, że to Marko będzie numerem jeden?

Nigdy takie słowa nie padły. Były jednak rozmowy, bo ja jako ambitny sportowiec nie byłem zadowolony ze swojej sytuacji w drużynie. Tym bardziej, że były momenty, gdzie nam nie szło i uważałem, że powinienem dostać szansę, a jednak jej nie dostawałem. To już jednak pozostawiam za sobą. Czekam na przyjście nowego trenera i rozmowę z nim. Wtedy też będą decyzje, co dalej ze sobą mam zrobić.

Nie było to deprymujące, że po tym, gdy dobrze bronił pan w rundzie finałowej poprzedniego sezonu, klub jednak sprowadził nowego bramkarza, a pod koniec rundy zatrudnił jeszcze kolejnego?

Tym, że ktoś przychodzi, to się nie przyjmuję, bo to jest normalne. W sporcie musi być rywalizacja. To jest jak najbardziej OK. Na pewno moje plany, gdy układałem swoją karierę, miały w zamyśle więcej meczów niż tylko ten jeden z jesieni, który zagrałem w Pucharze Polski. Na pewno byłem bardzo niezadowolony ze swojej sytuacji. Zobaczymy, co przyniosą najbliższe dni. Klub ma swoje pomysły na mnie i na obsadę bramki.

WYBIERAMY LIGOWCA ROKU 2015. ZAGŁOSUJ. WŚRÓD NOMINOWANYCH ARIEL BORYSIUK

Zawodnik

Łukasz Budziłek

Łukasz Budziłek

ur.
1991
wzrost
186 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Powiedziano panu, jaki jest pomysł Lechii na Łukasza Budziłka?

Różne opcje się pojawiają, także wypożyczenie wchodzi w grę.

Do klubu krajowego czy zagranicznego?

To kwestia tego, czy klub, jeśli zajdzie taka potrzeba, sam będzie potrafił mi jakąś drużynę znaleźć, czy też w tym temacie będzie działać mój menadżer. Mam nadzieję, że do momentu wyjazdu na zgrupowanie to się wyjaśni.

Czyli nie poczeka pan do sparingów, aby zobaczyć, jak wygląda hierarchia wśród bramkarzy Lechii?

Chciałbym, abym zdecydowanie wcześniej się wszystko wyjaśniło. Jeśli miałbym odejść do innej drużyny, to chciałbym mieć tyle czasu, aby w nowym zespole sprzedać swoje umiejętności i tam wywalczyć sobie miejsce w bramce.

MAREK JÓŹWIAK: O NADZIEJACH KLUBU WZGLĘDEM BRAMKARZY

Na spotkaniu z dziennikarzami podsumowującym sezon Marek Jóźwiak powiedział, że Lechia liczy, iż bramkarze nie tylko dobrze będą bronić w gdańskiej drużynie, ale także w przyszłości pozwolą klubowi zarobić na kolejnym transferze. Czuje pan, że i pan jest dla Lechii taką inwestycją?

Ciężko mi się odnieść do tych słów, skoro mnie i Lechię wiąże 2,5-letni kontrakt, a Marko Marić jest wypożyczony...

GRZEGORZ KUŚWIK: PAIXAO? TO NIE MOJA SPRAWA

Czyli uważa pan, że w takiej sytuacji tym bardziej Lechia powinna stawiać na pana?

Z logicznego punktu widzenia tak.

Ale jeśli tym się kierować, to Vanja Milinković-Savić, po podpisaniu kontraktu na 4,5 roku, może spodziewać się, że to jemu należy się miejsce między słupkami?

Nie chodzi tutaj przecież o to, że broni bramkarz, który ma dłuższy kontrakt, tylko o sytuację, w której moja i Vanji karta zawodnicza jest w posiadaniu Lechii Gdańsk, a w przypadku Marko, jeśli jestem dobrze zorientowany, należy do Hoffenheim.

HOFFENHEIM MA PRAWO SKRÓCIĆ WYPOŻYCZENIE MARICIA

Pan w każdym razie czuje się na siłach wywalczyć miejsce w bramce Lechii i grać w ekstraklasie?

Oczywiście. Od początku przygotowań do poprzedniej rundy moim celem było zostanie pierwszym bramkarzem Lechii Gdańsk. Trenerzy zdecydowali inaczej. Takie jest życie. Ja mogę zrobić swoją robotę dobrze, ale później jest jeszcze ktoś, kto decyduje o składzie.

Rozumiem, że siedzenie przez kolejną rundę na ławce rezerwowych pana nie interesuje?

Jak najbardziej mnie nie interesuję. Jeżeli będę wiedział, że sytuacja w Lechii nie układa się po mojej myśli, to będę chciał zrobić coś w tym kierunku, by bronić w innym klubie.

RUCHY LECHII GDAŃSK W ZIMOWYM OKNIE TRANSFEROWYM
Przybyli: Piotr Nowak (pierwszy trener, dyrektor techniczny dyrektor techniczny reprezentacji Antigua i Barbuda), Michał Adamczewski (trener przygotowania motorycznego), Flavio Paixao (pozycja napastnik/skrzydłowy, paszport Portugalia, ostatni klub Śląsk Wrocław, wolny transfer 1 lipca, kontrakt w Lechii do 30.06.2018), Marko Paixao (napastnik, Portugalia, Sparta Praga/Czechy, wolny transfer, kontrakt w Lechii do 30.06.2018), Vanja Milinković-Savić (bramkarz, Serbia, Manchester United/Anglia, wolny transfer, kontrakt 30.06.2020)

Może przyjść: Maciej Sadlok (obrońca, Wisła Kraków)

Odeszli: Matthias Grahe (trener przygotowania motorycznego), Juergen Radschuweit (asystent pierwszego trenera), Ariel Borysiuk (pomocnik, Legia Warszawa, transfer definitywny), Bruno Nazario (pomocnik, Brazylia, skrócone wypożyczenie z Hoffenheim/Niemcy, wypożyczenie do Cruzeiro/Brazylia do 31.12.2016), Rudinilson (obrońca, Gwinea Bissau), Mateusz Bąk (bramkarz) - obaj przesunięci do rezerw

Mogą odejść: Łukasz Budziłek (bramkarz) Grzegorz Kuświk (napastnik) - obaj na wypożyczenie, Neven Marković (obrońca, Serbia) - rozwiązanie kontraktu lub wypożyczenie

AKTUALNA KADRA PIERWSZEJ DRUŻYNY LECHII

Kluby sportowe

Opinie (44) 3 zablokowane

 • i słusznie mówi (6)

  logika nakazuje inwestować w bramkarza z którym ma się kontrakt
  a nie ogrywać zawodnika dla innego klubu

  • 119 20

  • (2)

   Logika nakazuje też wystawiać lepszego bramkarza, a że na boisku jest tylko jeden bramkarz to na tej pozycji nie ma dużej rotacji. Mimo, że Marić popełnia błędy, to Budziłek o skład rywalizować mógł z Mateuszem Bąkiem i też nie zawsze wygrywał tą rywalizację. Pamiętaj, że Łukasz nie dał rady się przebić ani w Legii ani GKS Bełchatów, jedynie w I ligowym GKS Katowice bronił regularnie. Ściągnięcie Maricia było raczej odpowiedzią na potrzebę posiadania dobrego i w miarę pewnie broniącego bramkarza, a że tacy mają przeważnie stabilne miejsce w swoich drużynach i trudno ich ściągnąć to wypożyczenie utalentowanego młodziaka z lepszej drużyny dało więcej czasu na szukanie podstawowego bramkarza.Być może będzie nim Vanja (jeśli nie jest jakimś ogórem), a wtedy Budziłek będzie musiał zmienić klub. Trudno jest utrzymać w drużynie dwóch dobrych bramkarzy, bo regularnie grać może tylko jeden, a jeszcze trudniej jeśli jeden z nich jest najwyżej średnim bramkarzem, któremu się wydaje że jest lepszy niż w rzeczywistości.

   • 5 5

   • w kilku meczach Maric puszczał trójkami - wtedy nie było do niego uwag??? (1)

    Teraz Polska!!!

    • 1 5

    • Dobre bo Polskie nawet gdy jest gorsze ot cała logika

     • 2 0

  • logika tak kasa menedżerów nie (2)

   • 8 3

   • (1)

    chcielibyście żeby w Lechii byli dobrzy zawodnicy, nie chcielibyście żeby Lechia płaciła prowizje menedżerów... hmm jak to zrobić?

    • 3 1

    • moze jedna prowizja za jednego zawodnika zmienilaby sprawe?
     moze zamiast wielu dla wielu prowizji kilku, ale dobrych?

     • 0 0

 • a kiedy on mial dobra runde? (1)

  bo na pewno nie wiosna 2015...

  • 50 9

  • Chyba Cię nieźle pogieło

   • 1 2

 • Mowilem to juz dawno (2)

  Vanje sciagneli bo Budzilka wypozycza, a nie jak inni twierdzili ze Maric odejdzie juz zima. Vanja bedzie szlifował forme i pewnie zostanie pierwszym bramkarzem, chyba ze Budzilkowi nagle wzrosnie forma.

  • 40 4

  • Vanja to młodzik (1)

   Żaden kandydat do bramki - prędzej będzie bronił Trela

   • 1 7

   • a Dragowski w Jagielonii kim jest?

    • 3 0

 • (2)

  Marić wciąga nosem tego Budziłka i tyle w temacie, no ale roczne wypozyczenie Marko bez opcji pierwokupu to dziwne rozwiązanie.

  • 60 27

  • (1)

   Marić zawalił mnóstwo meczów, uratował tylko bodajże z Pogonią. Nie liczę meczu z Jagiellonią, gdzie Wassiljew po prostu spartolił karnego, a nie Marić wybronił. Budziłek nie dostał napwet szansy, choć przed sezonem grał w większości sparingów i grał naprawdę dobrze.

   • 20 24

   • Widzisz tylko to co chcesz widzieć. Marić obronił setkę chociażby w meczu ze Śląskiem w końcówce meczu, do innych nawet nie chce mi się wracać pamięcią. Karny Vassiljewa nie był w środek bramki tak apropo. A jakie mecze zawalił? Dwa razy z legią i jeden chyba z Łęczną. Ale zawalali mecze to i Casillas czy Buffon. Należy też dodać że nikt z obrony przez całą rundę nawet przez moment nie był w wysokiej formie.

    • 24 2

 • wow, ekstra, kolejny tytuł rodem z Faktu (1)

  dalej używajcie taniej socjotechniki, a na pewno wyłączę adblocka....

  • 13 14

  • a jakie tytuły są nie rodem z Faktu

   podrzuć kilka przykładów :)

   • 0 3

 • Jednak Vanja będzie chyba na pierwszym miejscu w składzie. No chyba, że się nie sprawdzi.

  • 4 4

 • znając życie...

  Odejdzie do Piasta i będzie wspólnie z Pietrowskim świętował mistrzostwo Polski. A Lechia będzie biła się o utrzymanie

  • 41 10

 • Kompletna bzdura...

  ... sciagac kolejnego bramkarza tylko po to, zeby dla kogos sie ogrywal ! Budzilek faktycznie koncowke sezonu 14/15 mial przyzwoita i myslalem, ze poprostu zamieni sie tylko miejscami z Baczkiem, a tu sciagaja tego Maricia ciul wie po co ?
  I tu tez ma Budzil racje, ze jak przytrafilo sie i to kilka meczow cienkich Mariciowi, to jemu szansy nie dali ?! Od jakies juz czasu nie rozumiem w ogole dzialan w kierunku bramkarzy. Przeciez nie ma na tej pozycji u nas kompletnie stabilizacji ! Z bramkarzy zwiazanych z Lechia mozna by chyba zlozyc cala 11 stke !! Sciagaja, wypozyczaja potem oddaja, o co tu chodzi ?? Moim zdaniem, to Budzil nie ma szans grac, bo teraz trzeba bedzie ogrywac tego Vanje, zeby za chwile na nim zarobic, a znajac zycie, Budzilek gdzies odejdzie i bedzie blyszczal, tak jak wiekszosc zawodnikow opuszczajacych Lechie ! A wydaje mi sie, ze Lukasz ma potencjal.

  • 19 19

 • Nie dziwię się jego irytacji

  Wypożyczanie bramkarza miałoby sens, gdyby nasz podstawowy bramkarz był kontuzjowany. Przepraszam, ale na tej pozycji powinna być stabilizacja.

  • 16 2

 • Jóźwiak powiedział... (2)

  Marek Jóźwiak powiedział, że Lechia liczy, iż bramkarze nie tylko dobrze będą bronić w gdańskiej drużynie, ale także w przyszłości pozwolą klubowi zarobić na kolejnym transferze

  Nie kumam jak bramkarz dobrze broni, to poco go sprzedawać ?

  • 19 2

  • Żeby wzmocnić Legię ? (1)

   Żeby wzmocnić Legię ? Trochę logiki

   • 16 2

   • Po to go sprzedawać by była kasa w kieszeni, a dobro klubu jest nie ważne, dopóki tacy ludzie będą w piłce to nie będzie wyników, kasa, kasa, kasa to się dla nich liczy

    • 4 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

97% LECHIA Gdańsk
2% REMIS
1% Resovia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Piotr Matusiak 22 44 63.6%
2 Miś Beżuś 22 42 63.6%
3 Mirosław P. 22 40 59.1%
4 Roman Perz 21 40 57.1%
5 Rafał Kowalczyk 22 39 59.1%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 21 12 4 5 36:21 40
2 GKS Tychy 21 13 1 7 28:22 40
3 Motor Lublin 21 12 2 7 29:25 38
4 Lechia Gdańsk 21 11 5 5 31:18 38
5 Wisła Kraków 21 9 7 5 40:24 34
6 Odra Opole 21 10 4 7 24:20 34
7 Górnik Łęczna 21 8 10 3 21:18 34
8 Wisła Płock 21 9 6 6 30:28 33
9 Miedź Legnica 21 8 8 5 30:22 32
10 GKS Katowice 21 8 6 7 31:24 30
11 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 21 7 7 7 34:28 28
12 Znicz Pruszków 21 8 2 11 16:24 26
13 Stal Rzeszów 21 6 5 10 28:36 23
14 Resovia 21 6 4 11 22:36 22
15 Chrobry Głogów 21 6 4 11 20:34 22
16 Polonia Warszawa 21 5 4 12 25:33 19
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 21 3 8 10 17:31 17
18 Zagłębie Sosnowiec 21 2 5 14 14:32 11
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 22 kolejki

 • GKS Tychy - ARKA Gdynia (piątek, godz, 20:30)
 • LECHIA GDAŃSK - Resovia (poniedziałek, godz. 18)
 • Stal Rzeszów - Miedź Legnica
 • sobota
 • GKS Katowice - Znicz Pruszków
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock
 • Odra Opole - Wisła Kraków
 • niedziela
 • Górnik Łęczna - Motor Lublin
 • Polonia Warszawa - Chrobry Głogów
 • Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Ostatnie wyniki Lechii

25 lutego 2024, godz. 15:00
6% Znicz Pruszków
10% REMIS
84% LECHIA Gdańsk
81% LECHIA Gdańsk
11% REMIS
8% Wisła Płock

Relacje LIVE

Najczęściej czytane