MŚ U-20 w Gdyni mecz o 3. miejsce. Ekwador - Włochy 1:0

dak.
14 czerwca 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Richard Mina został autorem jedynej bramki w meczu o brąz. Richard Mina został autorem jedynej bramki w meczu o brąz.

Reprezentacja Ekwadoru wygrała w Gdyni z Włochami 1:0 (0:0) i zajęła 3. miejsce mistrzostw świata do lat 20. O zwycięstwie musiała zdecydować dogrywka, ponieważ w regulaminowym czasie gry padł remis 0:0. W niej jedyną bramkę w 104. minucie zdobył Richard Mina. Piątkowe spotkanie było ostatnim w tej imprezie przy ul. Olimpijskiej w Gdyni. Mistrzem świata została Ukraina, która w finale pokonała Koreę Południową 3:1 (1:1).

Włochy U-20 - Ekwador U-20 0:1 (0:0)
Bramki: Richard Mina 104

Włochy U-20: Carnesecchi - Gabbia, Bettella, Ranieri - Candela, Alberico, del Prato, Esposito (62 Colpani), Tripaldelli (82 Pelegrini) - Capone, Gori (62 Olivieri)

Ekwador U-20: Preciado - Espinoza (60 Mina), Vernaza, Vallecilla, Palacios - Charcopa, Macias (112 Loor) - Plata, Anzules (83 Quintero), Alvarado - Campana

Ukraina - Włochy 1:0. Sprawdź realcję z półfinałowego meczu MŚ U-20 w Gdyni

Mecz o 3. miejsce był ostatnim spotkaniem mistrzostw świata do lat 20 w Gdyni. Włosi w półfinale odpadli z Ukrainą po porażce 0:1, również przy ul. Olimpijskiej. Ekwador o brąz zmuszony został grać po identycznym wyniku z Koreą Południową. Co ciekawe, do spotkania Italii z Ekwadorczykami doszło już podczas tej imprezy. Młodzi piłkarze zmierzyli się w fazie grupowej. Lepsi okazała się załoga z Europy, która wygrała 1:0.

Reprezentacja Ekwadoru do pojedynku przystąpiła w najsilniejszym składzie, czego nie można było powiedzieć o Włochach. W wyjściowej jedenastce zabrakło chociażby Andrei Pinamonitego czy Gianluci Scamacci, którzy stanowili o sile tej drużyny w poprzednich meczach. O ile ten pierwszy doznał kontuzji, tak piłkarz Sassuolo usiadł na ławce rezerwowych.

Sprawdź relację z meczu w Gdyni, po którym Polska odpadła z MŚ U-20

Pierwsza część gry była bardzo wyrównana. Z biegiem czasu obie drużyny napierały co raz bardziej, jednak często brakowało zdecydowania lub dokładności. Szczególnie aktywni byli obrońcy, którzy przecinali większość podań i automatycznie uruchamiali kolegów w ofensywie. Wydawać się mogło, że najciekawszą okazję w 40. minucie miał Enrico del Prato. Po jego uderzeniu świetnym refleksem popisał się jednak bramkarz Ekwadoru Ramirez Preciado.

W drugiej odsłonie znacznie lepiej zaczęli piłkarze z Ameryki Południowej. Dużo częściej przesiadywali na połowie rywala, a w 56. minucie byli bliscy strzelenia bramki, jednak górą okazał się bramkarz Italii, który po huknięciu Leonardo Campany sparował piłkę na słupek. Trzy minuty później próbował Diego Palacios, jednak w tym przypadku futbolówka odbiła się jedynie od poprzeczki.

Włochy - Meksyk 2:1. Sprawdź relację z meczu otwarcia MŚ U-20 w Gdyni

Do końca spotkania nie było zbytnio wielu sytuacji. Jedni i drudzy skupiali się na szykach defensywnych, jednak im bliżej 90. minuty, tym zespoły podkręcały tempo. Bramek jednak nie ujrzeliśmy, dlatego o zwycięstwie przesądził miała dogrywka lub konkurs rzutów karnych.

W niej więcej okazji stworzyli sobie piłkarze Ekwadoru. Jedną z nich zamienili na bramkę w 104. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego akcję zamknął Richard Mina, który na boisko wszedł z ławki rezerwowych. Losy tego pojedynku mogły być inne gdyby kilka chwil wcześniej rzut karny wykorzystał Marco Olivieri, ale bramkarz obronił strzał piłkarza Juventusu. Wynik do końca nie uległ zmianie, dlatego to piłkarze z Ameryki Południowej mogli cieszyć się z brązu po ostatnim gwizdku.

Mecze grupy E
25 maja, Francja - Arabia Saudyjska 2:0 (0:0)
28 maja, Arabia Saudyjska - Mali 3:4 (2:1)

• 16 4

• Jesteśmy zawsze tam! Gdzie nasz Ekwador gra aleeeaaaoooo Ekwador gol!

• 9 4

• Gdzie jest ta koka Ekwador gdzie jest ta koka.....

• 1 0

• Teatr Włoski

Wielka szkoda że sztab szkoleniowy Włochów wpaja młodym piłkarzom wciąż ten sam styl gry oparty na pozorowaniu i cwaniactwie. Mają dobrych piłkarzy, którzy już są spaczeni takimi zachowaniami... Na szczęście dzisiejszy mecz pokazał jak trzeba grać mimo że... mógł skończyć się inaczej (niewykorzystany karny)...

• 24 2

• nareszcie koniec pajacowania

• 15 2

• Wow

Czy to ta drużyna, która ledwo wyszła z grupy?

• 5 1

• Makaroniarze

Makaroniarzom nie chciało się grać. To już tacy "sportowcy" których brązowy medal nie zadowala.

• 14 2

• Hehe makaroniarze wygwizdani

Cwaniaczki pilkarskie

• 8 4

• Były emocje i piękna piłka (1)

To co zaprezentowali młodzi piłkarze Ekwadoru przypomniało mi Brazylię z najlepszych czasów. Piękna techniczna gra (ale tutaj ze wspaniałym pressingiem), prawie zero pomyłek, doskonałe podania, bardzo ładne akcje, widać było niesamowitą lekkość i radość z gry i... podobny brak skuteczności jak kiedyś Brazylia ;-). Na szczęście udało się strzelić. Włosi swoim teatrzykiem już po kilku minutach tak zniechęcili do siebie publiczność, że Ekwador potem miał doping jakby grała reprezentacja Polski :-). Super widowisko, podobnie jak dwa lata temu mecz Portugalia-Hiszpania na tym samym stadionie. Do tego jak widać można kibicować i bawić się na stadionie bez obrażania, wyzwisk, bójek i tym podobnej patologii jak to ma miejsce często na meczach ligowych