PGE Atom pewnie pokonał Polski Cukier

Atom Trefl Sopot S.A.

Siatkarki PGE Atomu Trefla już cieszą kibiców dobrą grą.
Siatkarki PGE Atomu Trefla już cieszą kibiców dobrą grą. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

PGE Atom Trefl pokazał się po raz pierwszy w sezonie 2015/2016 przed własną publicznością. Siatkarskie wicemistrzynie Polski nie miały litości w Ergo Arenie dla Polskiego Cukru Muszynianki. Pokonały pewnie rywalki 3:0 (25:13, 25:17, 25:20). Bardzo dobrze zaprezentowała się zwłaszcza środkowa gospodyń. Maja Tokarska z dorobkiem 15 punktów została najskuteczniejszą siatkarką meczu.

PGE ATOM TREFL Radenković 2 punkty, Balkestein-Grothues 14, Tokarska 15, Zaroślińska 12, Kaczorowska 5, Cooper 6, Durajczyk (libero) oraz Kaczmar, Miros 1, Efimienko 1

Polski Cukier: Helić 2, Milovits 3, Kurnikowska 4, Grejman 11, Savić 6, Pelc 5, Krzos (libero) oraz Skrzypkowska 1, Szczygieł, Hatala, Śliwa (libero)

PGE Atom Trefl trafił w sobotę na rywala, który w tym sezonie ma znajdować się w grupie za "wielką trójką", jaką stanowią w Orlen Lidze: Chemik Police, Impel Wrocław i zespół z Sopotu. W poprzednich rozgrywkach Muszynianka prowadzona przez Bogdana Serwińskiego zawsze była trudnym rywalem dla drużyny z Trójmiasta.

W czwartek Atomówki pokazały, że już wchodzą na niezły poziom gry. Po złym występie w Superpucharze Polski i słabszych setach na starcie rozgrywek ligowych bez większych problemów rozprawiły się w Lidze Mistrzyń w Lublanie miejscowym Calcitem 3:0. Nie pozwoliły rywalkom w żadnym z setów wyjść powyżej 19 pkt.

Dodatkową motywacją w sobotę był pierwszy w tym sezonie mecz przed własną publicznością. Dla siatkarek jak: Maret Balkestein-Grothues czy Olga Sawenczuk był to debiutancki kontakt z Ergo Areną w oficjalnym meczu.

Holenderka, która była jedyną zagraniczną siatkarką w wyjściowym składzie w meczu Ligi Mistrzyń także tym razem zaczęła spotkanie na boisku. Do pierwszego ustawienia wróciły natomiast Brittnee Cooper oraz Danica Radenković.

Atak Katarzyny Zaroślińskiej oraz dwukrotnie dobre zachowanie w bloku Balkestein-Grothues i Atomówki prowadziły 4:2. Kiedy Holenderka wykonywała ten punktowy element gry po raz trzeci jej drużyna wygrywała 6:3. Głównie dzięki dobrej obronie wicemistrzynie Polski przechyliły na swoją korzyść kolejne dwie wymiany i na pierwszej przerwie technicznej miały już 5 pkt przewagi (8:3).

Akcenty w grze Atomówek rozkładały się na różne siatkarki. Do punktowania włączyła się również Klaudia Kaczorowska, a z pola zagrywki zaczęła nękać rywalki Maja Tokarska. Po jej asie zrobiło się 18:11 dla sopocianek.

Pierwszego seta dograły z dużą przewagą. Drugiego z rozpędu rozpoczęły od prowadzenia 4:0, pomimo iż w międzyczasie Serwiński prosił o przerwę na żądanie. Jego drużyna była bezradna, a kiedy Tokarska "ustrzeliła" zagrywką jedną z rywalek było 8:2 dla PGE Atomu Trefla.

Przy prowadzeniu 10:4 zespół Lorenzo Micelliego za bardzo rozluźnił się i stracił 5 pkt z rzędu (10:9). Po błędzie czterech odbić Atomówek mieliśmy remis 12:12. Włoski szkoleniowiec poprosił o czas, następnie jego zawodniczki ustawiły skuteczny blok, punktowo zaatakowała Zaroślińska i zobaczyliśmy kolejny, szczelny blok (15:12). Decydujący atak Atomówki przypuściły jednak od stanu 15:14. Zdobyły 5 pkt z rzędu, także dzięki błędom rywalek i spokojnie wygrały kolejną partię.

Trzecia zaczęła się od prowadzenia 3:0 dla Muszynianki. Zespół Micelliego odebrał je rywalkom dopiero na pierwszej przerwie technicznej (8:7). Dwa ataki Zaroślińskiej, as Balkestein-Grothues, błąd dotknięcia siatki u rywalek oraz atak Cooper i na tablicy wyników zrobiło się 13:7 dla PGE Atomu Trefla. Set mógłby być wyrównany, ale przyjezdne nie potrafiły grać skutecznie. Przy stanie 23:20 dla sopocianek popełniły dwa błędy z rzędu i tym samym zakończyły spotkanie.

Wyniki 4 kolejki:

• PGE Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka 3:0 (25:13, 25:17, 25:20)
  • Pałac Bydgoszcz - Aluprof Bielsko-Biała 0:3 (20:25, 22:25, 18:25)
  • KSZO Ostrowiec - Budowlani Łódź 0:3 (19:25, 23:25, 20:25)
  • PTPS Piła - SK bank Legionovia Legionowo 3:1 (25:18, 30:28, 22:25, 25:13)
  • Developres SkyRes Rzeszów - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (22:25, 23:25, 25:19, 25:27)
  • Chemik Police - Impel Wrocław 3:0 (25:18, 25:16, 26:24)