• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Wojewoda nie zamknął PGE Areny

mad, ras.
7 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 9 lat) 
Opinie (150)

Lechia Gdańsk

Sobotni mecz Lechia - Cracovia kibice będą mogli obejrzeć z trybun PGE Areny, z wyłączeniem tzw. "trybuny zielonej" na dolnym i górnym tarasie (U,V,W,X oraz 21,22,23,24) Sobotni mecz Lechia - Cracovia kibice będą mogli obejrzeć z trybun PGE Areny, z wyłączeniem tzw. "trybuny zielonej" na dolnym i górnym tarasie (U,V,W,X oraz 21,22,23,24)

Wojewoda pomorski zdecydował nie zamykać PGE Areny na sobotni mecz Lechii Gdańsk z Cracovią, ale ponownie na stadionie puste muszą pozostać niektóre sektory. Przeciwko zamykaniu obiektu była również Ekstraklasa SA. Natomiast taką sankcję postulowała wymierzyć Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, której nie podobało się zachowanie części kibiców oraz praca służb porządkowych podczas poniedziałkowego spotkania biało-zielonych z Jagiellonią Białystok.ZOBACZ CO DZIAŁO SIĘ NA MECZU LECHIA - JAGIELLONIA

Czy ponowne zamknięcie wybranych sektorów na PGE Arenie to odpowiednia kara za odpalanie rac?

Część trybun była zamknięta na PGE Arenie już podczas ostatniego spotkania z Jagiellonią. Wcześniejsze sankcje związane z uszczupleniem miejsca na gdańskim obiekcie nie skłoniły niektórych fanów do powstrzymania się przed używaniem rac świetlnych i dymnych.

MECZ LECHIA - CRACOVIA BEZ KIBICÓW? - ZAGŁOSUJ!

- Tego typu zachowania kibiców miały miejsce również na wcześniejszych meczach, również w poprzednim sezonie ekstraklasy. Dlatego można stwierdzić, że zachowanie kibiców jest świadomym, celowym i demonstracyjnym lekceważeniem podstawowych norm prawnych oraz ignorowaniem wprowadzonych zakazów - mówił dla nas sierż. sztab. Michał Sienkiewicz z zespołu prasowego KWP w Gdańsku.

Dlatego też policja wnioskowała o zamknięcie całego obiektu. Po porannej rozmowie wicewojewody Michała Owczarczaka z przedstawicielami komendy w urzędzie uznano, że proponowana kara jest zbyt wysoka. Postanowiono jednak zamknąć dolną część (nie funkcjonowała już podczas meczu z Jagiellonią) oraz górą trybuny znajdującej się za jedną z bramek, tzw. zielonej.

Warto nadmienić, że przeciwko zamykaniu stadionu opowiedziała się Ekstraklasa SA, która w piśmie przesłanym do wojewody zwróciłs się o nie wymierzanie kary zbiorowej. Wyraziła nawet gotowość przełożenia zawodów, tak aby mogły się odbyć z udziałem publiczności. Jednocześnie spółka zapewniła, iż będzie uważnie monitorować organizację meczów w Gdańsku.

ZOBACZ PISMO PRZESŁANE PRZEZ WŁADZE EKSTRAKLASY DO WOJEWODY POMORSKIEGO (.PDF)

Stanowisko wojewody pomorskiego ws. meczu Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków

Kibice Lechii i Cracovii będą mieli możliwość obejrzenia sobotniego meczu na stadionie PGE Arena w Gdańsku. Mimo, że procedury administracyjne pod nadzorem wicewojewody pomorskiego jeszcze trwają, a formalna decyzja zostanie podpisana jutro, Wojewoda postanowił, że zamknięte zostaną jedynie sektory tzw. "trybuny zielonej" na dolnym i górnym tarasie (U,V,W,X oraz 21,22,23,24). Są to sektory, na których dochodziło w ostatnim czasie do odpalania rac i świec dymnych przez kibiców.

Komenda Wojewódzka Policji wnioskowała o zamknięcie dla publiczności całego obiektu, jednak w opinii Wojewody kara taka byłaby zbyt dotkliwa dla klubu i sympatyków futbolu. Jeżeli podobne zdarzenia z wykorzystaniem materiałów pirotechnicznych będą się powtarzały, sankcje będą bardziej dotkliwe, z możliwością zamknięcia całego stadionu dla widzów. Jednocześnie Wojewoda oczekuje od władz Lechii Gdańsk i służb porządkowych zabezpieczających obiekt, aby zdecydowanie skuteczniej walczyły z wnoszeniem i używaniem - zakazanych ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych - materiałów pirotechnicznych.

Warto jeszcze raz przypomnieć, że przedstawicielom pomorskich klubów doskonale znane jest stanowisko Wojewody Pomorskiego odnośnie wykorzystywania pirotechniki na stadionach. Byli o tym informowani niejednokrotnie m.in. podczas posiedzeń Zespołu interdyscyplinarnego ds. bezpieczeństwa imprez masowych, który działa przy Wojewodzie Pomorskim, a w skład którego wchodzą.


Gdański klub poinformował, że dystrybucja biletów i karnetów na sektory U, V, W, X, 21, 22, 23, 24 na mecz z Cracovią zostaje wstrzymana. W czwartek, po otrzymaniu dokumentu z decyzją Wojewody Pomorskiego, Lechia poda informacje szczegółowe dla osób, które mają już wykupione bilety i karnety na wymienione sektory oraz co do dystrybucji pozostałych wejściówek.

Sektory U,V,W,X, 21, 22, 23, 24 trybuny zielonej będą zamknięte podczas meczu z Cracovią. Sektory U,V,W,X, 21, 22, 23, 24 trybuny zielonej będą zamknięte podczas meczu z Cracovią.
mad, ras.

Opinie (150) ponad 20 zablokowanych

 • brawo!!! (13)

  • 20 41

  • 12 zawodnik !!!!!!!!! (3)

   • 28 10

   • Race to dziecinada (2)

    Czy w młynie nie ma nikogo z jajami, kto wziąłby za mordę tych kilku gówniarzy z racami?
    Gdybym był w pobliżu race szybko zgasłyby, a ci co je odpalili dostaliby po strzale w pysk i kopa za bramą stadionu.

    • 17 26

    • Przyjdz i pokaz jaja...

     PRZYJDZ I POKAZ JANUSZ. Zapraszam nastepnym razem na Zielona i pokaz jajca.

     • 19 15

    • Dawaj probuj szczęścia !!!!!

     • 11 11

  • Wykopać gówniarzy ze stadionu. (5)

   Skoro wiadomo, że za odpalanie rac są dotkliwe kary, to najlepiej po prostu ich nie odpalać. Są niebezpieczne, bo nigdy nie wiadomo w kogo taka raca trafi (vide ostatni mecz Legia Śląsk). Efekt rac jest taki, że dym zasłania widoczność i przeszkadza w transmisji TV, za którą ktoś w końcu płaci. W każdym razie żadna to atrakcja, przynajmniej dla mnie, a dodam, że jestem wiernym fanem Lechii od lat.

   • 26 35

   • (4)

    Jestem przeciwnego zdania. Race są bezpieczne i powinny być legalne. Natomiast sankcje powinny obejmować tylko osoby które nimi rzucają (a trzeba dodać że się to bardzo rzadko jednak zdarza).
    A co do tv to ja jak chce obejrzeć mecz to idę na stadion a i tam zwykle ciekawsze od kopaniny są oprawy, poza tym też warto dodać że nawet jeśli powstanie mgła na boisku z powodu rac to mecz przerwą nie na dłużej jak 5 minut więc nie popadajmy w paranoję

    • 29 12

    • zgadzam się z opinia kolegi race są bezpieczne tylko trzeba je odpowiedni używać
     a po 2 czy wam się podoba czy nie race były są i będą na stadionach ponieważ jest to nieodzowny element oprawy meczowej dlatego tez race powinny być zalegalizowane. PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW !!!

     • 20 4

    • 5 min (1)

     Zazwyczaj to trwa min 5 minut, a głównie 10 co jest sporym problemem dla stacji TV, bo rozwala to program. Po drugie większość rac trzyma gówniarzeria, co jeżeli ma w ogóle 16 lat to dobrze. A ich trudno nazwać osobami odpowiedzialnymi.

     Jest monitoring więc jakby ktoś chciał z tym zrobić dawno by zrobił. Wystarczy wyznaczyć 10.000zł kary za użycie racy plus zakaz wstępu na stadion na najbliższy rok i problem się rozwiąże szybko. A monitoring jest na tyle dokładny, że po przeanalizowaniu łatwo dojść komu się należy kara. Po drugie oprawy ktoś przygotowuje, więc tu też nie ma problemu.

     A jasno widać, że mecz interesuje Ciebie średnio więc moje pytanie po co na niego przychodzisz.

     • 5 18

     • "Po drugie większość rac trzyma gówniarzeria, co jeżeli ma w ogóle 16 lat to dobrze. A ich trudno nazwać osobami odpowiedzialnymi."
      Od razu widać że na żadnym meczu nie byłeś.Pieprzysz głupoty a mecze musisz oglądać z google maps.
      "A jasno widać, że mecz interesuje Ciebie średnio więc moje pytanie po co na niego przychodzisz"
      Mecz to nie tylko kopanie piłki ale co taka osoba która nigdy na meczu nie była może o tym wiedzieć.

      • 12 4

    • Skoro kopanina Cie nie interesuje

     To może zostań opiekunem w przedszkolu i codziennie rób machanie chorągiewkami, a piłkę nożną zostaw pasjonatom tej dyscypliny.

     Piłka nożna bez rac.

     • 5 13

  • Ale rysiu jajcarz wszystkich zaskoczył znowu (1)

   uwielbiam gościa. Zamiast otworzyć zieloną i mieć z głowy rzeczy na których się nie zna, daje nam szansę zasiąść z obu stron chyba drugiej największej kosy. Geniusz...
   Nie chciał mieć rac, sektorówek, konfetti i serpentyn to będzie miał dym heheh.
   Wszyscy na mecz, emocje gwarantowane!!!

   • 22 6

   • zamykając zieloną pozwala usiąść bliżej sektora gości :D

    • 18 1

  • Sprawa wyglada tak, ze policja po prostu sie boi. Na stadionie sa kamery. Ci co odpalaja race nawet nie zaslaniaja twarzy. Kazdy wchodzi na karte kibica. Nie jest wiec to problem zidentyfikowac tych co odpalaja race. Oczywiscie odpalaja je za zgoda calej grupy robiacej oprawe. Policja boi sie ukarac dla przykladu tych kilka osob kwotami kilku tysiecy pln i zakazami stadionowymi. Pytanie dlaczego? Jaki sens jest zamykac trybune jesli oprawa i tak bedzie na innym sektorze. W grupie kazdy czuje sie bezkarnie i dzialania policji polegajace na zamykaniu sektorow to tylko mogl wymyslec ktos kto wie ze zakazy sa bez sensu. Ustala sie wiec kare najmniej skuteczna dla swietego spokoju. Kibice i tak beda robic oprawy, wojewoda bedzie zamykal sektory, kibice zrobia oprawe na innym sektorze i tak w kolo Macieju. Wilk syty i owca cala. Wojewoda bedac na dywaniku powie: no przeciez wyznaczylem kare i zamlknalem sektor. Mam czyste rece. Tylko kary indywidualne. Identyfikacja nie jest trudna. Pytanie:dlaczego tak sie nie dzieje?

   • 3 2

 • (4)

  Jak zwykle Policja wykazała się nadgorliwością!!:

  "W całym "racowym" zamieszaniu zastanawiać musi jednak postawa policji, a dokładnie skala jej żądań. Zamykanie całego stadionu za to, że na trybunach odpalono 6 flar, to absurd i tworzenie odpowiedzialności zbiorowej. Nawet biorąc pod uwagę zapisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, zakazane race, za których legalizacją opowiada się spora część piłkarskiego środowiska z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem (58 l.) na czele, odpaliło zaledwie kilka z 12 659 osób oglądających mecz z trybun. W środę w siedzibie urzędu wojewódzkiego odbędzie się debata nad policyjnym wnioskiem z udziałem zainteresowanych stron. Oby podjęto decyzję zgodną ze zdrowym rozsądkiem."

  • 60 19

  • Terror na prostej!!!!

   • 13 3

  • to Boniek ma aż 58 lat?

   • 1 1

  • Czy trzeba odpalać race? (1)

   Dać gówniarzom zapałki a muszą się pobawić ogniem!
   Powinno się dopuścić odpalanie rac ale tylko wtedy gdy kibol trzyma je w mordzie albo w odbycie!
   To ma być kibicowanie?

   • 1 7

   • żryj hotdogi

    bo we łbie masz już sam popcorn

    • 5 1

 • Wystarczy postawić konkretnych Stewrdów na bramkach przez które wchodzą kibice na młyn + policja (5)

  • 30 59

  • PO-licja na sektorach sadze, ze prewencja modlila by sie zeby nie trafic na sektory kibicow..

   • 14 7

  • zlikwidować tzw. wejscie na rekomendacje, nie wie o tym każdy ,a takie praktyki są stosowane , bo to pewnie tamtedy wchodzi tez pirotechnika

   • 8 5

  • co ty bredzisz (2)

   co ty bredzisz dalnie to jest nasz stadion tak jak bylo na TRAUGUTTA pujdziemy na vip i odpalimy race zobaczymy czy zamknie he he

   • 4 9

   • kibic a nie kibol

    wasz będzie jak sobie zbudujecie a na razie jest nasz czyli miejski i liczę na to że was wyłapią i że wy będziecie ponosić konsekwencje a nie my

    • 7 6

   • chyba nie znasz tematu-czytaj między wierszami- ULTRAS m.in wchodzi na rekomendacje.To tak jak z narkotykami w magazynie z flagami-nikt nic nie wiedział,nikt nic nie wie.

    • 0 0

 • Rysiu nie spinaj się tak bardzo!!!!!! (2)

  • 74 23

  • Matoł trzyma rękę na pulsie (1)

   i szuka nowego poparcia,sprawa monitorowana od początku przez kancelarię.

   • 8 4

   • rychu na urlopie trolu

    • 1 0

 • będziemy na prostej (4)

  Brawo czyli przenoszą nas do góry na prostą jak dla mnie może być. hehe

  • 47 11

  • prawdziwi kibice (3)

   to gdzie teraz będzie największy doping? z piknikami mamy siedzieć ?

   • 10 21

   • sam (2)

    Jesteś piknik guaniarzu !!!
    tam siedzą prawdziwi lechiścii nie pijane małolaty!!!

    • 35 16

    • do LG (1)

     Chyba kibice sukcesu. Zresztą ''pijane małolaty'' z trybuny dopingowej są wypraszane więc nie wiem o czym mowa?

     • 5 8

     • kibic sukcesu

      kibic kibicuje a nie rozrabia a to że jesteśmy ludźmi sukcesu to fakt miernoto życiowy bieduj na najtańszych miejscach

      • 7 7

 • to nie jest normalne (2)

  • 22 10

  • ale co ?

   • 9 0

  • to było do przewidzenia, stadion w takim miejscu prędzej czy później zostanie zamknięty

   • 4 4

 • wiadomo było, ze nie zamknie (2)

  bo by zielone głowy wpadły do magistratu nie tylko z racami

  • 18 26

  • i wlaśnie twoja opinia pokazuje

   na jakim poziomie są "zielone głowy"

   • 14 15

  • Ale ty jestes odwazny. Jak Stefek Burczymucha. Na widok policji pierwszy rzucilbys sie na glebe placzac zeby cie nie bili. Fajny jest internet co nie? Mozna byc kims w virtualu.

   • 7 0

 • No to na mecz!!! (1)

  Pokażmy wszystkim jak się kibicuje.
  PS Abdou Razack Traore na celowniku Lecha!? - donosi poznań .sport.pl.

  • 20 10

  • dziki znowu gra padaczkę

   • 12 0

 • Nie pytajcie teraz Gdańszczanie gdzie jest Policja, i dlaczego ma za mało pieniędzy (3)

  ona musi ochraniać stado matołków, którzy nie zasługują na miano kibiców. Wojewodo- wstydź się.

  • 37 83

  • A Ty Januszu w kapciach zaslugujesz bardziej niz inni na miano kibica?

   Chyba kibica sukcesu.

   • 20 10

  • walnij się w łeb

   Czemu komendant nie zawnioskuje do wojewody o zamknięcie wszystkich dróg bo tam jeździ stado ludzi którzy łamią prawo - włącznie z tymi nierobami z policjii

   • 27 7

  • buraku z Gdyni pilnuj swoich spraw nie wtrącaj się do innych kołku wstydź się

   • 9 12

 • piro jest bezpieczne !! (2)

  Żadne prawa i ustawy nie zabronią nam zabawy !!!!

  • 41 27

  • to sobie kupcie hektar gruntu za swoje $, wybudujcie stadion za swoje $ (1)

   i możecie tam dymić ile chcecie.

   • 25 19

   • Wracaj do swojego szarego, internetowego świata.

    • 5 7

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

8 października 2022, godz. 20:00
66% Cracovia
17% REMIS
17% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Radosław Dymkowski 14 27 64.3%
2. Marcin Bqrczewski 10 26 80%
3. Katarzyna Ziembicka 14 26 57.1%
4. Henryk Kiszka 13 25 61.5%
5. Renata Koczyńska 14 25 57.1%

Tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Raków Częstochowa 11 7 2 2 19:9 23
2 Pogoń Szczecin 11 6 3 2 18:12 21
3 Legia Warszawa 11 6 3 2 14:13 21
4 Wisła Płock 11 6 2 3 22:12 20
5 Cracovia 11 5 2 4 14:9 17
6 Widzew Łódź 11 5 2 4 14:10 17
7 Jagiellonia Białystok 11 4 4 3 19:13 16
8 Zagłębie Lubin 11 4 4 3 11:13 16
9 Stal Mielec 11 5 1 5 14:17 16
10 Lech Poznań 10 4 3 3 11:9 15
11 Warta Poznań 11 4 2 5 10:12 14
12 Radomiak Radom 11 4 2 5 11:15 14
13 Górnik Zabrze 10 3 4 3 16:16 13
14 Śląsk Wrocław 11 3 4 4 9:15 13
15 Piast Gliwice 11 3 2 6 11:13 11
16 Korona Kielce 11 3 2 6 13:17 11
17 Miedź Legnica 10 1 2 7 11:20 5
18 LECHIA GDAŃSK 10 1 2 7 9:21 5
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.

Wyniki 11 kolejki

 • Pogoń Szczecin - LECHIA GDAŃSK 2:1 (2:1)
 • Radomiak Radom - Cracovia 0:2 (0:1)
 • Wisła Płock - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
 • Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 2:3 (1:2)
 • Lech Poznań - Legia Warszawa 0:0
 • Miedź Legnica - Stal Mielec 0:2 (0:2)
 • Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 4:1 (1:1)
 • Widzew Łódź - Raków Częstochowa 0:0
 • Śląsk Wrocław - Warta Poznań 0:2 (0:1)
 • Mecz zaległy z 2. kolejki
 • Piast - Raków 0:1 (0:0)

Ostatnie wyniki Lechii

Pogoń Szczecin
1 października 2022, godz. 20:30
71% Pogoń Szczecin
15% REMIS
14% LECHIA Gdańsk
Jagiellonia Białystok
49% LECHIA Gdańsk
15% REMIS
36% Jagiellonia Białystok

Relacje LIVE

Najczęściej czytane