Vistal wyrównał stan rywalizacji o brąz

10 maja 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Vistal prowadził niemal przez cały mecz, ale gdyby nie obrona karnego przez Małgorzatę Gapską, gdynianki mogły nie otrzymać szansy na wygranie z Pogonią w dogrywce. Vistal prowadził niemal przez cały mecz, ale gdyby nie obrona karnego przez Małgorzatę Gapską, gdynianki mogły nie otrzymać szansy na wygranie z Pogonią w dogrywce.

Niech żałują ci, którzy stracili wiarę w Vistal i nie przyszli na drugi mecz o brązowy medal. Gdynianki po dogrywce pokonały Pogoń Baltikę Szczecin 29:27 (14:11, 23:23). O konieczność gry przez dodatkowe 10 minut przesądziła Małgorzata Gapska, która obroniła rzut karny Agaty Cebuli. Tym samym w rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1-1. 17 i 18 maja te drużyny ponownie staną naprzeciw siebie, a podopieczne Jensa Steffensena zagrają na wyjeździe.

VISTAL
POGOŃ BALTICA
Gapska - Janiszewska 7, Niedźwiedź 4, Galińska 7, Pawłowska 4, Zych 4, Kozłowska, Kulwińska 2, Andrzejewska 1, Matyka, Balsam
Sędziowie: Dębski, Rodacki (Kielce)
Widzów: 500
Szywierska, Płaczek - Huczko, Sabała 1, Stachowska 2, Cebula 6, Głowińska, Piontke, Agova 7, Stasiak 5, Jaszczuk 5, Królikowska 1

Zobacz co wydarzyło się w 60. minucie spotkania. Obrona rzutu karnego przez Małgorzatę Gapską pozwoliła Vistalowi zagrać w dogrywce.

POMECZOWY KOMENTARZ MAŁGORZATY GAPSKIEJ
Obroniłam tylko jednego karnego, a było ich trochę więcej, więc skuteczność nie była zbyt wysoka. Fajne, że w takim momencie udało się odbić rzut z siedmiu metrów.

Nie wiem, czy dużo inaczej zagrałyśmy w sobotę niż w piątek? Ja trochę obudziłem się w bramce. Co prawda nie było tak jakbym chciałam, ale poprawiło się w porównaniu z pierwszym meczu z Pogonią.

Gardło zdarłam na dzisiejszym meczu. Było dużo emocji, ale chciałyśmy się zrehabilitować za ten piątek. Dlatego tego głosu już nie mam.

Chyba szczęście zadecydowało, że w końcówce szala wygranej przechyliła się na naszą korzyść, bo długo gra toczyła się wokół remisu. Cieszymy się bardzo z wygranej, bo byłoby ciężko jechać do Szczecina z dwiema porażkami.

Wydaje mi się, że za tydzień będziemy musieli zagrać w tym samym zestawieniu. Jednak to jest... fajny skład. Wszystkie zawodniczki, także te najmłodsze zasługują na pochwałę. Świetnie trenują, dobrze grają, "gryzą" parkiet. Czapki z głów przed nimi. Tym składem też możemy wygrać brąz, tylko każda z nas musi zagrać na przyzwoitym poziomie.

VISTAL TRADYCYJNIE PORAŻKĄ ROZPOCZĄŁ GRĘ O BRĄZ

Zobacz końcówkę spotkania i radość gdynianek ze zwycięstwa.

można już mówić o tradycji, Vistal po raz piąty gra o brązowy medal i po raz pierwszy w tej rywalizacji przegrał pierwszy mecz! Jeśli historia z trzech ostatnich małych finałów z udziałem gdynianek ma się powtórzyć to dzisiaj powinni odnieść zwycięstwo. Dotychczas tylko raz, w pierwszym podejściu do brązu, w 2009 roku ówczesny Łączpol przegrał dwa pierwsze mecze
z Pogonią do Gdyni przyjechała Katarzyna Duran. Rozgrywająca, która w trakcie sezonu przeniosła się do Szczecina, przystała na klauzulę, że w tym sezonie nie zagra przeciwko Vistalowi. Z dzisiejszej perspektywy, przy tych olbrzymich kłopotach kadrowych ekipy trenera Steffensena, pozwolenie na odejście tej zawodniczki było błędem
mimo nieobecności Duran aż siedem szczypiornistek Pogoni, które wczoraj byli wpisane do protokołu, grało w przeszłości w gdyńskich zespołach. Są to: Piontke (Pogoń Baltica Szczecin), Wilamowska (Pogoń Baltica Szczecin), Stachowska (Pogoń Baltica Szczecin), Szywierska (Pogoń Baltica Szczecin), Sabała (Pogoń Baltica Szczecin), Królikowska (Pogoń Baltica Szczecin) i Głowińska (Pogoń Baltica Szczecin). Dwie ostatnie w 2012 roku z Vistalem Łączpolem sięgnęły po tytuł mistrzowski.
dzisiaj o wiele bardziej liczniejsza grupa kibiców Pogoni na trybunach, doszły też flagi w barwach klubowych granatowo-bordowych, którymi wymachuje trzech kibiców
bez zmian pozostają kolory strojów, podobnie jak wczoraj Vistal w błękitno-granatowych kostiumach, a Pogoń na czarno
1'
od środka rozpoczął Vistal
1'
[1:0] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
1'
z trybun na zmianę skandowanie "Pogoń Szczecin" oraz "gdyński Vistal"
2'
[2:0] Bramkę zdobywa Pawłowska (VISTAL Gdynia) po kontrze
2'
[2:1] Bramkę zdobywa Agova (Pogoń Baltica Szczecin).
3'
[3:1] Bramkę zdobywa Pawłowska (VISTAL Gdynia).
4'
[3:2] Bramkę zdobywa Stasiak (Pogoń Baltica Szczecin).
4'
Szywierska (Pogoń Baltica Szczecin) obroniła rzut Kozłowskiej (VISTAL Gdynia)
5'
udane interwencje Gapskiej (VISTAL Gdynia) i jeszcze raz Szywierskiej (Pogoń Baltica Szczecin)
6'
[4:2] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL Gdynia) po kontrze i własnym przechwycie
7'
niecelny rzut Sabały (Pogoń Baltica Szczecin)
7'
podobnie jak wczoraj Niedźwiedź (VISTAL Gdynia) w ataku pozycyjnym indywidualnie pilnowana przez Agovą (Pogoń Baltica Szczecin)
8'
karny po faulu Kulwińskiej (VISTAL Gdynia) na Cebuli (Pogoń Baltica Szczecin)
8'
Gapska (VISTAL Gdynia) nogą odbiła piłkę po rzucie z karnego Agovej (Pogoń Baltica Szczecin)!
9'
niestety znów faul i kolejny karny dla Pogoni
9'
[4:3] Bramkę zdobywa Cebula (Pogoń Baltica Szczecin) z karnego
9'
[5:3] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
10'
[6:3] Bramkę zdobywa Pawłowska (VISTAL Gdynia) po wbiegnięcie na drugie koło
11'
[6:4] Bramkę zdobywa Stasiak (Pogoń Baltica Szczecin).
11'
[7:4] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia) po kontrze
12'
Szywierska (Pogoń Baltica Szczecin) obroniła rzut Pawłowskiej (VISTAL Gdynia)
12'
niecelny rzut Cebuli (Pogoń Baltica Szczecin)
12'
[8:4] Bramkę zdobywa Pawłowska (VISTAL Gdynia).
czas
12'
Przerwa na żądanie (Pogoń Baltica Szczecin). Trener Struzik reaguje, aby zapewne pokazać drużynie receptę na grę przeciwko Pawłowskiej (VISTAL Gdynia), lewoskrzydłowa gdynianek wczoraj zeszła z boiska po ośmiu minutach i Vistal przeszedł do gry z czterema nominalnymi rozgrywającymi w ataku pozycyjnym, dzisiaj bramki Pawłowskiej (VISTAL Gdynia), a także to że Vistal gra na tę zawodniczkę, muszą być zaskoczeniem dla szczecianek
13'
[8:5] Bramkę zdobywa Agova (Pogoń Baltica Szczecin) po wbiegnięciu na koło
13'
zablokowany rzut Galińskiej (VISTAL Gdynia), ale piłka zostaje przy Vistalu
14'
[9:5] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL Gdynia).
14'
[10:5] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia) po kontrze
14'
[10:6] Bramkę zdobywa Agova (Pogoń Baltica Szczecin).
15'
błędy w ataku z obu stron i piłka przy Vistalu
15'
[11:6] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL Gdynia).
16'
karny dla Pogoni za obronę w kole gdynianek
16'
[11:7] Bramkę zdobywa Cebula (Pogoń Baltica Szczecin) z karnego
16'
"Walczyć Pogoń" - z trybun
16'
Balsam (VISTAL Gdynia) zastępuje Janiszewską (VISTAL Gdynia) na prawym skrzydle
17'
Szywierska (Pogoń Baltica Szczecin) broni rzut Zych (VISTAL Gdynia), ale niedokładnie zagrana piłka w kontrze przez Pogoń, znów może atakować Vistal
17'
[12:7] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
18'
[12:8] Bramkę zdobywa Agova (Pogoń Baltica Szczecin), to już jej 4 trafienie, wczoraj przypomnijmy miała ich aż 11, w tym 8 do przerwy
18'
Szywierska (Pogoń Baltica Szczecin) obroniła rzut Galińskiej (VISTAL Gdynia), niepotrzebnie gdynianki tak szybko decydują się kończyć akcje w ataku pozycyjnym, gdyż mają korzystny wynik i czas pracuje dla nich
19'
przechwyt Balsam (VISTAL Gdynia) w obronie
czas
19'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia). Trener Steffensen zapewne próbować będzie uspokoić grę, gdyż w ostatnich minutach gdyniankom niepotrzebnie zaczęło się spieszyć, a przecież denerwować, przy niekorzystnym wyniku, powinny się zawodniczki Pogoni
19'
Szywierska (Pogoń Baltica Szczecin) odbiła piłkę po rzucie Zych, trafiła ona w ręce Kulwińskiej (VISTAL Gdynia)
20'
starta w ataku i zmiana w gdyńskiej defensywie, dotychczas tylko Kozłowska (VISTAL Gdynia) wchodziła do obrony za Galińską (VISTAL Gdynia), teraz mamy i Matykę (VISTAL Gdynia)
21'
na prawe skrzydło wróciła również Janiszewska (VISTAL Gdynia)
22'
Kulwińska (VISTAL Gdynia) wywalczyła karnego
22'
[13:8] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia) z karnego
23'
zablokowany rzut Agovej (Pogoń Baltica Szczecin)
23'
rzut Niedźwiedź (VISTAL Gdynia) nad poprzeczką
24'
rzut Stasiak (Pogoń Baltica Szczecin) w poprzeczkę
24'
"Hej Vistal, my chcemy gola" - skandują kibice
25'
Szywierska (Pogoń Baltica Szczecin) odbiła nogą rzut Zych (VISTAL Gdynia), a po chwili złe podanie Niedźwiedź (VISTAL Gdynia) do Kulwińskiej (VISTAL Gdynia)
25'
Pogoń tym razem w ataku bez swojej najskuteczniejszej szczypiornistki, Agova (Pogoń Baltica Szczecin) dostaje kilka minut odpoczynku na ławce
26'
Pogoń zepsuła dwie kontry, zablokowany także rzut Galińskiej (VISTAL Gdynia)
26'
[13:9] Bramkę zdobywa Sabała (Pogoń Baltica Szczecin).
27'
Matyka (VISTAL Gdynia) po raz pierwszy od kontuzji, którą odniosła w Koszalinie, wyszła także do gry w ataku
28'
[14:9] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
29'
Cebula (Pogoń Baltica Szczecin) wywalczyła karnego
29'
[14:10] Bramkę zdobywa Cebula (Pogoń Baltica Szczecin) z karnego
29'
w szczecińskiej defensywie gra Piontke (Pogoń Baltica Szczecin), to wychowanka AKS Gdynia, czyli klubu, którego w pewnym sensie tradycje kontynuuje obecnie Vistal
30'
[14:11] Bramkę zdobywa Stachowska (Pogoń Baltica Szczecin).
30'
rzut Matyki (VISTAL Gdynia) nad bramką
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PROWADZI 14:11
Trener Steffensen po raz kolejny zaskoczył Pogoń rozwiązaniem ataku pozycyjnego. W piątek tym niespodziewanym elementem była gra z nominalna rozgrywającą jako lewoskrzydłową. Dzięki temu wariantowi gdynianki zdołały wygrać pierwszą połowę. W przerwie trener Struzik znalazł na to receptę i druga odsłona zdecydowanie należała do Pogoni.
W dzisiejszym spotkaniu elementem zaskakującym była gra poprzez lewe skrzydło, na którym ponownie szansę dostała Pawłowska (VISTAL Gdynia). Jednak po inauguracyjnym kwadransie szczecinianki poprawiły grę w obronie w tej strefie boiska. Przez to przewaga Vistalu już nie rośnie, gdyż ciężar zdobywania bramek musiał znów spocząć na zawodniczkach drugiej linii.
Co przygotowali trenerzy na drugą połowę? Czy Vistal wytrzyma mecz kondycyjnie, bo w piątek wyraźnie zabrakło gospodyniom sił na końcówkę gry?
najskuteczniejsze zawodniczki pierwszej połowy to: Pawłowska (VISTAL Gdynia) (4 bramki), Niedźwiedź (VISTAL Gdynia) i Galińska (VISTAL Gdynia) (po 3) w Vistalu oraz Agova (Pogoń Baltica Szczecin) (4) i Cebula (Pogoń Baltica Szczecin) (3) w Pogoni
31'
drugą połowę rozpoczęła Pogoń
31'
Gapska (VISTAL Gdynia) wygrała pojedynek sam na sam ze Stachowską (Pogoń Baltica Szczecin)
wykluczenie
31'
Piontke (Pogoń Baltica Szczecin) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Galińskiej
32'
rzut Stachowskiej (Pogoń Baltica Szczecin) w poprzeczkę
32'
[15:11] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia) po kontrze
33'
[15:12] Bramkę zdobywa Stasiak (Pogoń Baltica Szczecin) w osłabieniu
33'
faul w ataku Niedźwiedź (VISTAL Gdynia)
33'
"Pogoń Baltica" - skandowanie z trybun
34'
[15:13] Bramkę zdobywa Cebula (Pogoń Baltica Szczecin) w osłabieniu
34'
Pogoń w pełnym składzie, w osłabieniu okres szczecinianki wygrały 2:1
wykluczenie
34'
Cebula (Pogoń Baltica Szczecin) otrzymuje dwuminutową karę.
35'
pierwszy raz w tym dwumeczu na parkiet wyszła Królikowska (Pogoń Baltica Szczecin), skrzydłowa, która z Vistalem była mistrzynią Polski w 2012 roku
wykluczenie
35'
Zych (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
36'
[15:14] Bramkę zdobywa Jaszczuk (Pogoń Baltica Szczecin).
czas
36'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia). Trener Steffensen musi przypomnieć podopiecznym co grać w ataku pozycyjnym, gdyż w drugiej połowie jedyna bramka padła po kontrze i to w grze w przewadze
36'
Pogoń w komplecie
wykluczenie
37'
Stasiak (Pogoń Baltica Szczecin) otrzymuje dwuminutową karę.
37'
szczecinianki zmieniają się na ławce kar, trzecie wykluczenie z rzędu
37'
Vistal w komplecie
38'
Gapska (VISTAL Gdynia) odbiła piłkę po rzucie Cebuli (Pogoń Baltica Szczecin), a przechwyciła ją Kulwińska (VISTAL Gdynia)
39'
39'
[16:14] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL Gdynia), która po raz pierwszy do ataku wyszła, gdy na ławce kar była Zych
39'
Gapska (VISTAL Gdynia) broni rzut Królikowskiej (Pogoń Baltica Szczecin)
39'
Szywierska (Pogoń Baltica Szczecin) obroniła rzut Janiszewskiej (VISTAL Gdynia)
39'
po faulu Kozłowskiej (VISTAL Gdynia) na Cebuli (Pogoń Baltica Szczecin) karny dla Pogoni
40'
[16:15] Bramkę zdobywa Cebula (Pogoń Baltica Szczecin) z karnego
40'
Królikowska (Pogoń Baltica Szczecin) fauluje Pawłowską (VISTAL Gdynia), karny dla Vistalu
41'
[17:15] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia) z karnego
42'
pasywna gra Pogoni w ataku, odebrana piłka szczeciniankom przez sędziom
42'
spiker zachęca kibiców do dopingu dla Vistalu
43'
zablokowany rzut Niedźwiedź (VISTAL Gdynia), a poprawka Zych (VISTAL Gdynia) trafia w słupek
43'
"Hej Vistal, twardo w obronie" - napominają kibice
44'
rzut Agovej (Pogoń Baltica Szczecin) w poprzeczkę
44'
pomocy medycznej potrzebuje Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin), w którą wpadła rozpędzona Janiszewska (VISTAL Gdynia)
44'
bramkarka Pogoni zostaje między słupkami, a kibice wspierają ją skandując imię i nazwisko golkiperki
45'
[18:15] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
45'
wykluczenie
46'
Stachowska (Pogoń Baltica Szczecin) otrzymuje dwuminutową karę, będzie jeszcze karny dla Vistalu
46'
[19:15] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia) z karnego
47'
niecelny rzut Agovej (Pogoń Baltica Szczecin)
48'
Pogoń w komplecie, zablokowany rzut Zych (VISTAL Gdynia)
48'
[19:16] Bramkę zdobywa Jaszczuk (Pogoń Baltica Szczecin) po kontrze
48'
"Pogoń Szczecin" - skandowanie z trybun
49'
[19:17] Bramkę zdobywa Stasiak (Pogoń Baltica Szczecin).
49'
[20:17] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
50'
[20:18] Bramkę zdobywa Agova (Pogoń Baltica Szczecin).
50'
[21:18] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
51'
[21:19] Bramkę zdobywa Stasiak (Pogoń Baltica Szczecin).
52'
[22:19] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
52'
[22:20] Bramkę zdobywa Jaszczuk (Pogoń Baltica Szczecin).
wykluczenie
52'
Cebula (Pogoń Baltica Szczecin) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Zych
52'
[23:20] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
53'
Gapska (VISTAL Gdynia) obroniła rzut Jaszczuk (Pogoń Baltica Szczecin), ale strata Vistalu w ataku
53'
[23:21] Bramkę zdobywa Jaszczuk (Pogoń Baltica Szczecin) po kontrze, mimo osłabienia
54'
Pogoń w komplecie, kolejna strata Vistalu w ataku
czas
54'
Przerwa na żądanie (Pogoń Baltica Szczecin). Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami trener, który wykorzystał jeden czas przed przerwą, w drugiej połowie może dwa razy przerwać grę, ale pod warunkiem, że jeden z tych czasów wykorzysta między 31. a 55. minutą.
54'
6 minut i 13 sekund do zakończenia meczu, a może będzie dogrywka?
55'
[23:22] Bramkę zdobywa Agova (Pogoń Baltica Szczecin).
55'
Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin) obroniła rzut Zych (VISTAL Gdynia), szansa Pogoni na remis
56'
trener Struzik wymienił dwie zawodniczki przed tym atakiem
56'
zablokowany rzut Stasiak (Pogoń Baltica Szczecin)
56'
Vistal w tej połowie gra głównie siódemką zawodniczek w polu, jedyna zmiana od kilku minut tylko między Kozłowską (VISTAL Gdynia) a Galińską (VISTAL Gdynia)
56'
strata Vistalu
57'
seria strat z obu stron, nerwy dają znać o sobie
58'
Zych (VISTAL Gdynia) wywalczyła karnego
wykluczenie
58'
Stasiak (Pogoń Baltica Szczecin) otrzymuje dwuminutową karę, gdyż to ona faulowała Zych
58'
Szywierska (Pogoń Baltica Szczecin) obroniła rzut z karnego Galińskiej (VISTAL Gdynia)!
czas
59'
Przerwa na żądanie (Pogoń Baltica Szczecin). Trener Struzik będzie rozmawiać z drużyną na 107 sekund przed końcem gry, trener Steffensen ma jeszcze jeden czas w zanadrzu
59'
przypomnijmy, w tym meczu musi być wyłoniony zwycięzca, w przypadku remisu zarządzona zostanie dogrywka
59'
[23:23] Bramkę zdobywa Cebula (Pogoń Baltica Szczecin).
59'
faul w ataku Galińskiej (VISTAL Gdynia)
60'
karny dla Pogoni po faulu Kulwińskiej na Sabale (Pogoń Baltica Szczecin)
60'
Gapska (VISTAL Gdynia) broni rzut z karnego Cebuli (Pogoń Baltica Szczecin)!
czas
60'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia). Trener Steffensen ustawia akcję na ostatnie 7 sekund
60'
koniec czasu, będzie jeszcze rzut bezpośredni dla Vistalu
60'
Galińska (VISTAL Gdynia) rzuca w mur
60'
KONIEC. REMIS 23:23. TO OZNACZA DOGRYWKĘ!
dogrywka w play-off to 2x5 minut
osobom, które są uczestnikami Typera Trojmiasto.pl, przypominamy, że do punktacji liczy się wynik po 60 minutach, czyli remis
61'
pierwszą dogrywkę rozpoczął Vistal
61'
[23:24] Bramkę zdobywa Jaszczuk (Pogoń Baltica Szczecin) po kontrze
61'
[24:24] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
62'
Gapska (VISTAL Gdynia) broni rzut Cebuli (Pogoń Baltica Szczecin)
62'
Klub kibica gdyńskiej drużyny na dogrywkę przeniósł się na balkon za bramkę Pogoni
62'
Janiszewska (VISTAL Gdynia) wywalczyła karnego
62'
"Walczyć Pogoń" - skandują szczecinianie
63'
[25:24] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia) z karnego
wykluczenie
63'
63'
karny po faulu na Stasiak (Pogoń Baltica Szczecin)
63'
[25:25] Bramkę zdobywa Agova (Pogoń Baltica Szczecin) z karnego
64'
[26:25] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
64'
przechwyt Niedźwiedź (VISTAL Gdynia)
65'
65'
[27:25] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
wykluczenie
65'
Cebula (Pogoń Baltica Szczecin) otrzymuje dwuminutową karę, gdyż faulowała przy rzucie Janiszewską
czerwona kartka
65'
Cebula (Pogoń Baltica Szczecin) dostaje czerwoną kartkę, gdyż jest to jej trzecie wykluczenie, po 2 minutach na parkiet będzie musiała wejść inna zawodniczka, a rozgrywająca Pogoni nie może usiąść już nawet na ławce rezerwowych, jej miejsce teraz na trybunach
65'
KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI DOGRYWKI. VISTAL PROWADZI 27:25
66'
Pogoń rozpoczęła drugą część dogrywki
66'
Gapska (VISTAL Gdynia) broni w pojedynku sam na sam ze Stachowską (Pogoń Baltica Szczecin)
66'
[28:25] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL Gdynia).
67'
nieskuteczny atak Pogoni, do gry po raz pierwszy dzisiaj wchodzi Głowińska (Pogoń Baltica Szczecin), kapitan mistrzowskiej drużyny... Vistalu sprzed dwóch lat
67'
67'
Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin) obroniła rzut Pawłowskiej (VISTAL Gdynia)
68'
[28:26] Bramkę zdobywa Królikowska (Pogoń Baltica Szczecin).
68'
[29:26] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
68'
"Baltica gramy do końca" - skandują szczecinianie
wykluczenie
69'
Niedźwiedź (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę. Gospodynie już do końca dogrywki grać będą w osłabieniu, 1:55 do końca
69'
[29:27] Bramkę zdobywa Stachowska (Pogoń Baltica Szczecin).
69'
rzut Janiszewskiej (VISTAL Gdynia) obok bramki
69'
dziwna sytuacja w dogrywce, Vistal prowadzi, a głośniejszy doping jest dla Pogoni
69'
Jaszczuk (Pogoń Baltica Szczecin) rzuciła w słupek
70'
błąd kroków Vistalu
70'
niecelne rzuty Matyki (VISTAL Gdynia) i Sabały (Pogoń Baltica Szczecin) w ostatniej minucie
70'
KONIEC GRY. VISTAL WYGRAŁ 29:27 I WYRÓWNAŁ STAN PLAY-OFF NA 1-1
mecze numer 3 i 4 odbędą się 17 i 18 maja w Szczecinie
rywalizacja trwać będzie do trzy zwycięstw, gdy zajdzie potrzeba rozegrania spotkania numer pięć odbędzie się ono 24 lub 25 maja w Gdyni
"Dziękujemy" oraz "Jesteśmy tam, gdzie nasza Pogoń gra" - takim skandowaniem żegnają kibice gości schodzące do szatni szczecińskie szczypiornistki

Pozostałe wyniki:
FINAŁ (do trzy zwycięstw):
Selgros Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:21 (10:13) i 25:21 (14:16)

o 5. miejsce (mecz i rewanż)
Energa AZS Koszalin - Start Elbląg 30:27 (14:13)

o 7. miejsce (mecz i rewanż)
Piotrcovia - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 25:25 (12:15)