• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mężczyźni z przeszłością

jag.
13 listopada 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 

Energa Wybrzeże Gdańsk

To mogłyby być derby. Dzisiaj o godzinie 18.00 DGT Wybrzeże Gdańsk zagra z Warszawianką, w której występuje aż sześciu piłkarzy ręcznych mających za sobą grę w Spójni Gdańsk. Trzech z nich, zanim trafiło do stolicy, zdążyło przywdziać barwy... Wybrzeża. Dla Sebastiana Suchowicza i Marcina Pilcha będzie to pierwsza gra w Gdańsku w charakterze gości. Stawką spotkania są punkty w ekstraklasie.

Obie drużyny nie mają powodów do zadowolenia. Gdańszczanie z ośmioma punktami zajmują siódme miejsce, a warszawianie z dorobkiem o cztery "oczka" pokaźniejszym są dwie pozycje wyżej. Jak na zespół broniący tytułu wicemistrzowskiego to stanowczo zbyt mało. Nic zatem dziwnego, że w trakcie sezonu nastąpiła zmiana. Ireneusz Cieślikowski został przesunięty na stanowisko drugiego szkoleniowca, a trenerem numer 1 Warszawianki ponownie został Jacek Zglinicki, którego pamiętamy także z pracy z reprezentacją Polski.

- Uważam, że zmiana była potrzebna i podziałała na zespół mobilizująco. Do Gdańska jedziemy wygrać, choć zdajemy sobie sprawę, że to ciężkie zadanie. Czujemy zmęczenie nie tyle grą na Ukrainie, co długimi podróżami. Ponadto w poniedziałek mieliśmy dwa treningi, we wtorek kolejny - zdradza Sebastian Suchowicz, były bramkarz Spójni i Wybrzeża.

Podobną przeszłość jak "Suchy" mają Marcin Pilch i Rafał Kuptel. Z tą tylko różnicą, że "Kufel" ewakuował się z Wybrzeża rok wcześniej niż jego koledzy. Cała trójka grała też w Spójni. Z tego okresu w tym klubie pamiętają: Michała Matysika, Bartłomieja Peplińskiego i Adriana Anuszewskiego. Z powodzeniem zatem można byłoby przebrać Warszawiankę w trykoty z klubu ze Słowackiego i grać derby!

- Cóż, rzeczywiście tak mogło być. Nie ma nas już kilka miesięcy w Gdańsku, a w sporcie szybko wszystko się zmienia. Nie wiem czy nadal znam mocne i słabe strony Wybrzeża, a byli koledzy moje. Zresztą na razie nie myślę o tym, jak będzie mi się broniło, gdyż najpierw w ogóle muszę... wyjść na ten mecz. O miejsce rywalizuję z Marcinem Wicharym. Reakcji publiczności raczej się nie obawiam. Gdańszczanie są wyrozumiali i doskonale wiedzą, co skłoniło do opuszczenia Wybrzeża - mówi Suchowicz.

Jedną nogą w Warszawie był też Damian Moszczyński. Ostatecznie popularny "Synek" opuścił zgrupowanie Warszawianki i ponownie stawił się w Gdańsku.

- Nie wiem, co powiedzieć. Raczej nikt nikomu nie musi niczego udowadniać. Myślę, że działacze Warszawianki nie mają już do mnie pretensji. Jak w każdym meczu ligowym, zrobię wszystko, aby Wybrzeże wygrało - zapewnia Moszczyński.
Głos Wybrzeżajag.

Kluby sportowe

Opinie

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Wojteks 23 35 75 82.9%
2 Renata Koczyńska 35 73 82.9%
3 Wojciech Koczyński 35 72 80%
4 PIOTR MATYSIAK 33 71 84.8%
5 Ada Bert 35 71 80%

Tabela końcowa

Piłka ręczna - Orlen Superliga mężczyzn
M Z Rz Rp P Bramki Pkt
1 Orlen Wisła Płock
2 Industria Kielce
3 Górnik Zabrze
4 KGHM Chrobry Głogów
5 Azoty Puławy
6 Energa Kalisz
7 Arged Rebud Ostrovia
8 MMTS Kwidzyn
9 Gwardia Opole
10 Grupa Azoty Unia Tarnów
11 Energa Wybrzeże Gdańsk
12 Piotrkowianin
13 Zagłębie Lubin
14 Zepter
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
  • spadek do Ligi Centralnej: Zepter Legionowo
  • awans z Ligi Centralnej: Śląsk Wrocław

Playoff

Ćwierćfinały

Industria Kielce 2
MMTS Kwidzyn 0
KGHM Chrobry Głogów 2
Azoty Puławy 0
Orlen Wisła Płock 2
Arged Rebud Ostrovia 0
Górnik Zabrze 2
Energa Kalisz 0

Półfinały

Industria Kielce 2
KGHM Chrobry Głogów 0
Orlen Wisła Płock 2
Górnik Zabrze 0

Finał

Industria Kielce 0
Orlen Wisła Płock 2

Ostatnie wyniki Wybrzeża

100% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
0% Zepter Legionowo
4 maja 2024, godz. 18:30
Kalisz
mecz pucharowy
97% Industria Kielce
0% REMIS
3% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane