Miłe złego początki w Młodej Ekstraklasie

11 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Piłkarze Lechii po raz piąty z rzędu przegrali na wyjeździe w meczu Młodej Ekstraklasy. Tym razem gdańszczanie ulegli Polonii Warszawa 1:2 (1:0). W tym meczu niczym w soczewce skupiły się występy biało-zielonych w tym sezonie, czyli grali oni w myśl przysłowia "miłe złego początki". Może lepiej będzie w najbliższą sobotę, gdy przy ul. Traugutta stawi się Zagłębie Lubin?

Michał Grunt 60, Dawid Weis 79 - Bernard Powszuk 10

LECHIA: Barczak - Pujdak, Rzepnikowski, Powszuk, Karwat - Rybakowski (66 Kucharski), Frankowski (68 Dawidowicz) - Korzępa (72 Kujtkowski), Dałek, Kamiński - Kugiel

Podopieczni Radosława Gaca w tym sezonie wygrali tylko pierwszy mecz wyjazdowy, z Cracovią 1:0. W Sulejówki, bo tam gospodarskie obowiązki w Młodej Ekstraklasie pełniły "Czarne Koszule", gdański szkoleniowiec musiał radzić sobie w młodzieżowym zestawieniu, gdyż nie otrzymał żadnego piłkarza, który na co dzień trenuje z pierwszą drużyną.

Biało-zielonym sił starczyło tylko na godzinę gry. Przez 50 minut nawet prowadzili, bo najlepszy ich snajper Jakub Kamiński tym razem zaliczył asystę, a drugiego gola w Młodej Ekstraklasie strzelił 17-letni obrońca. Bernard Powszczuk pokonał bramkarza Michała Gliwę strzałem głową.

Odwrót Lechii nastąpił od gola wyrównującego, którego strzelił Michał Grunt. Do utalentowanego napastnika Zagłębia Sosnowiec przed rokiem przymierzała się Arka Gdynia, ale nie zdecydowała się na jego wykupienie, co zrobiła niedawno Polonia.

Pozostałe wyniki jedenastej serii gier:
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 4:0 (4:0), Cracovia - Korona Kielce 0:1 (0:1), Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 2:1 (1:0), Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:0 (0:0), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1), ŁKS Łódź - Lech Poznań 0:2 (0:1), Widzew Łódź - Wisła Kraków 0:0.

W przerwach dla reprezentacji Młoda Ekstraklasa gra awansem. Mecz z Polonią był na przykład pierwszy z rundy... wiosennej. Natomiast, gdy gra ekstraklasa, to młodzież porusza się zgodnie z jej terminarzem, a jedynie gospodarz jest inny niż w meczach seniorów. Dlatego w sobotę odbędzie się 10. kolejka. Lechia 15 października o godzinie 11.00 na bocznym boisku stadionu przy ul. Trauguuta zmierzy się z Zagłębiem Lubin. To mistrz Młodej Ekstraklasy z dwóch ostatnich sezonów! Dla kibiców wstęp wolny.

• Jest na to rada (6)

Trzeba przesunąć do tej drużyny Kafarskiego - on ma pomysły, jego "myśl szkoleniowa" i taktyka przynoszą efekty, co widać po I drużynie.

• 24 3

• (1)

Boże, co za burak - przez 3 sezony Kafar był dobrym trenerem, nagle nim nie jest?

• 6 6

• wypalił się. Nie znasz czegoś takiego? Co ma być jeszcze sto lat???To chyba źle życzysz Lechii:(

• 5 1

• (3)

jak rok temu pojechali Legię w stylu brazyliania, też tak sapałeś?

• 7 6

• Napewno podpisując się z małej litery ( Lechia zawsze zaczynamy z wielkiej litery ) pokazujesz kim jesteś

• 2 4

• (1)

A po drugie jaka brazyliana? 15 minut dobrej gry i 3 gole. Byłem widziałem:) Legła wówczas miała kryzys ale i tak kontrolowała 1 połowę

• 5 0

• No właśnie. Sam napisałeś, że miała kryzys. I kto był wówczas trenerem Legii? A kto jest dalej trenerem Legii kiedy ta wyszła z kryzysu? Może Lechia też ma kryzys jak większość drużyn? Może wyjdzie z niego z Kafarem wzmocniona? Ja tam życzę Kafarowi wszystkiego najlepszego chociaż wiem, że nie ma ludzi niezastąpionych