Na PGE Arenie też można strzelić gola

jag., Marta
28 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Radość lechistów po zwycięskim golu. Na pierwszym planie Abdou Razack Traore. W tle Deleu i Piotr Wiśniewski Radość lechistów po zwycięskim golu. Na pierwszym planie Abdou Razack Traore. W tle Deleu i Piotr Wiśniewski

Od 12 września trwało odczarowywanie bramki na PGE Arenie. Wreszcie udało się to zrobić Piotrowi Stawarczykowi i choć jest on graczem Ruchu - to jednak trafił do własnej siatki i dzięki temu Lechia pokonała chorzowian 1:0 (1:0). Gdański bramkarz, Wojciech Pawłowski na stadionie w Letnicy nadal jest niepokonany. Nie wyciągał piłki z siatki już w czwartym spotkaniu w roli gospodarza. Sukces jednak został okupiony kontuzjami. Z tego powodu boisko opuścili Tomasza Dawidowski i Brazylijczyk Deleu.

Pawłowski - Janicki, Kożans, Vućko, Andriuskievicius - Pietrowski, Surma - Deleu, Traore, Wiśniewski - Dawidowski
Sędziowie: Marciniak (Płock) oraz Sokolnicki i Listkiewicz
Widzów: 12 349
Pesković - Burliga, Grodzicki, Stawarczyk, Lewczuk - Zieńczuk, Malinowski, Lisowski, Janoszka - Abbott, Piech
  • 55' Dawidowski Zmiany Tadić
  • 81' Wiśniewski Zmiany Hajrapetjan
  • 87' Deleu Zmiany Nowak
  • 59' Janoszka Zmiany Grzyb
  • 63' Abbott Zmiany Jankowski
  • 12' Stawarczyk samobójcza
  • 45+1 Wiśniewski
  • 66' Traore
  • 38' Lewczuk
  • 52' Burliga
  • 73' Grodzicki

dziś bardzo szybko można było dojechać na stadion, na okolicznych ulicach nie było tłoku, bo i z frekwencją będzie dzisiaj kiepsko, klub liczył na 15 tysięcy, ale może być tylko około 10 tysięcy kibiców. Podczas prezentacji debiutujący na PGE Arenie trener Ulatowski nie został przywitany ani oklaskami, ani gwizdami, gdy spiker wyczytał jego nazwisko, kibice nie zareagowali
w sektorze gości niebiesko. To sympatycy Ruchu, którzy mieli być wspierani przez Widzew, zgodnie z zapowiedziami może być ich około 1,5 tysiąca
w porównaniu z meczem z Legią trener Ulatowski dokonał trzy zmiany: do bramki wrócił Pawłowski (Lechia), a w ofensywie zagrają Traore (Lechia) i Dawidowski (Lechia)
w Ruchu z dwójki piłkarzy, których występ stał pod znakiem zapytania z powodu kłopotów zdrowotnych w "11" jest napastnik Abbott (Ruch). Natomiast znajdującego się ostatnio w bardzo dobrej formie Szyndrowskiego nie ma nawet na ławce
Lechia w tradycyjnych biało-zielonych strojach, Ruch również w swoim podstawowym komplecie niebieskich trykotów
1'
mecz rozpoczęła Lechia
1'
w 15 sekundzie faul na Wiśniewskim (Lechia), który dzisiaj będzie operować z lewej strony boiska
2'
najbardziej wysuniętym piłkarzem Lechii jest dzisiaj Dawidowski (Lechia), a za jego plecami operować będzie Traore (Lechia), ustawiony w tym meczu jako ofensywny pomocnik
3'
Piech (Ruch) wbiegł w pole karne Lechii, ale strzelił wysoko nad poprzeczką
4'
bardzo głośny doping na trybunach, z obu strony, na razie donośniejsi są gdańszczanie, niesie "Lechia gol"
5'
Kożans (Lechia) w "16" Lechii przerwał atak gości
5'
Pawłowski (Lechia) odważnie rzucił się pod nogi Abbottowi (Ruch) i przejął piłkę
7'
próbował strzelać były lechista, jednak uderzenie Zieńczuka (Ruch) zbyt lekkie, aby zaskoczyć Pawłowskiego (Lechia)
9'
Zieńczuk (Ruch) próbował przedrzeć się prawym skrzydłem, gdańscy obrońcy nie pozwolili mu na skuteczny drybling
11'
na razie Lechia nie potrafi przedrzeć się pod bramkę Ruchu, goście umiejętnie rozbijają akcję gospodarzy w strefie środkowej i starają się kilkoma podaniami skonstruować szybki kontratak
12'
[1:0] GOL DLA LECHII! Zdobywcą bramki Stawarczyk i jest to trafienie samobójcze. Andriuskievicius dośrodkował w pole karne, do główki skakał Dawidowski, ale nie przejął piłki, trafiła ona pod nogi Traore, Razack zrobił zwód i uderzył w środek bramki, nogę wyciągnął Stawarczyk i zaskoczył swojego bramkarza
12'
Gdy spiker podał strzelca bramki z sektora gospodarzy głośnie "Dziękujemy"
13'
przerwa w grze, bo trzeba naprawić narożną chorągiewkę, na której swoją radość wyładował Traore (Lechia), piłkarz Lechii złamał drzewiec chorągiewki ciosem rodem z... karate
15'
chorągiewka naprawiona, można kontynuować grę
16'
niewiele brakowało, a Ruch odpowiedziałby takim samym golem jak stracił, w pole karne równolegle do bramki zagrywał Abbott (Ruch), a jego dośrodkowanie przeciął Kożans (Lechia), na szczęście piłka minęła bramkę Lechii
17'
dośrodkowanie w pole karne Janickiego (Lechia), Lewczuk (Ruch) główkuje na róg dla gdańszczan
18'
niepewnie grają obrońcy Ruchu, dośrodkowania przechodzą przez "16" chorzowian, ale tym razem żaden z lechistów nie przejął piłki, wreszcie złapał ją Pesković (Ruch)
19'
ładna akcja Lechii, Traore (Lechia) - Wiśniewski (Lechia) - Surma (Lechia), ale kapitanowi gdańszczan już w polu karnym piłka odskoczyła od nogi
20'
Pesković (Ruch) obronił strzał Wiśniewskiego (Lechia)
20'
po zdobyciu prowadzenia Lechia gra z większą swobodą, z łatwością przebija się pod "16" gości, Ruch jakby zaskoczony takim obrotem strawy, od kilku minut ma problemy z rozegraniem dobrej akcji
21'
z dystansu uderzył Lisowski (Ruch), ale znacznie niecelnie
25'
na boisku kilka minut nudnej gry, kibice Lechii umilają sobie czas przyśpiewką "Trójmiasto do nas należy...". Jednak kibice Ruchu też nie składają jeszcze broni, z ich sektora również głośny doping rozlega się dość często
26'
przerwa w grze, bo piłką został trafiony Wiśniewski (Lechia), będzie róg dla Ruchu, bo w byłego kolegę trafił Zieńczuk (Ruch), a piłka wyszła poza boisko
27'
po rogu dla gości Lechia wyszła z szybką kontrą, Wiśniewski (Lechia) już w pełni sił popędził za piłką, ale nie zdążył jej przejąć nim opuściła boisko
28'
pomocy lekarskiej potrzebuje kapitan chorzowian Grodzicki (Ruch)
29'
strzał z wolnego Zieńczuka (Ruch), piłka wysoko nad poprzeczką
30'
Pawłowski (Lechia) uratował Lechię od straty bramki, Kożans (Lechia) nie trafił w piłkę, a bramkarz gospodarzy obronił strzał Piecha (Ruch), który chyba pospieszył się ze strzałem
30'
szybka odpowiedź Lechii, strzał Deleu (Lechia), ale Pesković (Ruch) nie miał problemów z przejęciem piłki
31'
zablokowany strzał Abbotta (Ruch), teraz dobrze Kożans (Lechia)
32'
ryzykownie Lechia broni się przy dośrodkowaniu Ruchu z rogu, Pawłowski (Lechia) zbyt krótko piąstkował, a Dawidowski (Lechia) odegrał od razu piłkę do bramkarza głową
33'
Dawidowski (Lechia) już w ataku na bramkę rywali, ale ten atak przerwany, odgwizdany spalony
34'
dobry powrót Deleu (Lechia), Brazylijczyk zablokował strzał Janoszki (Ruch)
34'
szybka odpowiedź Lechii, Traore (Lechia) do Dawidowskiego (Lechia), ale ten naciskany przez obrońcę potknął się i piłkę przejął bramkarz Ruchu
36'
Surma (Lechia) spróbował zagrać prostopadłą piłkę do Wiśniewskiego (Lechia), ten jednak poślizgnął się i upadł na murawę, a futbolówkę przejęli obrońcy Ruchu
37'
teraz na PGE Arena słychać tylko doping gospodarzy
37'
kolejny zablokowany strzał Ruchu, tym razem Pietrowski (Lechia) nie pozwolił dobrze uderzyć Zieńczukowi (Ruch)
38'
Żółtą kartką został ukarany Lewczuk (RUCH), który faulował Dawidowskiego , przedzierającego się lewą stroną boiska
38'
dośrodkowanie z wolnego Traore (Lechia) w pole karne Ruchu przejęli chorzowianie
39'
ładnie to wyglądało, Janicki (Lechia) od razu po przechwycie piłki podał do Deleu (Lechia), a Brazylijczyk mocno kopnął piłkę na połowę Ruchu, gdzie próbował do niej dojść Dawidowski (Lechia), ale tym razem ta sztuka mu się nie udała
41'
po akcji Traore (Lechia) w polu karnym był Wiśniewski (Lechia), nawet strzelał, ale za słabo
42'
od kilku minut obie drużyny jak najprostszymi środkami starają się przedostać pod bramkę rywali, nie ma rozgrywania piłki w środku pola, a gra długimi piłkami z pominięciem tej formacji
42'
pomocy lekarskiej potrzebuje Traore (Lechia)
43'
znów słychać tylko kibiców Lechii
43'
faulowany Janoszka (Ruch) 10 metrów od narożnika pola karnego Lechii
43'
na szczęście dla Lechii na razie nie wychodzą zagrania z rogów i wolnych Zieńczukowi (Ruch)
45'
sędzia doliczył 4 minuty do pierwszej połowy, najdłuższa była przerwa na wymianę chorągiewki narożnej
45+1
Żółtą kartką został ukarany Wiśniewski (LECHIA), który faulował Lewczuka
45+2
po dośrodkowaniu z wolnego minął się z piłą Pawłowski (Lechia), ale skończyło się tylko na rogu dla Ruchu
45+3
po rogu z pierwszej piłki próbował uderzać Piech (Ruch), ale zbyt słabo, aby zaskoczyć Pawłowskiego (Lechia)
45+4
na koniec pierwszej połowy mieliśmy najdłuższą akcje meczu, Ruch wymienił kilkanaście podań, ale przed polem karnym Lechii ten atak przerwał Surma (Lechia)
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
spiker ogłosił, że na trybunach jest 12 349 kibiców, tę frekwencję niektórzy z kibiców na stadionie skwitowali gwizdami.
To najsłabsza frekwencja w ligowych spotkaniach od otwarcia PGE Areny Gdańsk, przypomnijmy, że rozpoczynaliśmy w sierpniu od ponad 34 tysięcy na meczu z Cracovią
46'
Rozpoczyna się druga połowa, obie drużyny bez zmian w składach
46'
W pierwszej akcji po przerwie faulowany Dawidowski (Lechia)
46'
kibice wraz z początkiem gry rozpoczęli doping w rytm "Lechia, biało-zieloni"
46'
Traore (Lechia) z wolnego prosto w gąszcz zawodników Ruchu
47'
Kolejna akcja gdańszczan tym razem Deleu (Lechia) w boczną siatkę
47'
ładnie też wygląda sektor kibiców Ruchu, na razie jest cichy, ale powiewają na nim biało-niebieskie flagi
48'
Akcja ruchu kończy się na pewnie interweniującym Pawłowskim (Lechia)
50'
Chorzowianie próbują ataku pozycyjnego
50'
Gdańszczanie atakują rywali bardzo wysoko
51'
Pawłowski (Lechia) wyciągnął się jak struna i sięgnął piłki choć niebezpieczeństwa utraty gola nie było
52'
Żółtą kartką został ukarany Burliga (RUCH).
53'
Róg dla Lechii ale nic z niego nie wyszło i od bramki wznawiają goście
54'
Była szansa na groźną kontrę Lechii Deleu (Lechia) jednak zbyt późno oddał piłkę i przejęli ją goście
55'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dawidowski , w jego miejsce wchodzi Tadić.
55'
Dawidowskiego (Lechia) kibice pożegnali gwizdami, wejście Tadicia (Lechia) bez żadnej reakcji z ich strony
56'
Piech (Ruch) spoza pola karnego ale niecelnie i piłka przeleciała nad poprzeczką
56'
Traore (Lechia) do Tadicia (Lechia) jednak piłkę przejął już w polu karnym Ruchu Grodzicki (Ruch)
57'
chóralny śpiew "Hej Lechia gol!"
57'
Na spalonym Tadić (Lechia)
59'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janoszka , w jego miejsce wchodzi Grzyb.
59'
Za głębokie dośrodkowanie gości i piłkę łapie Pawłowski (Lechia) ubiegając atakującego chorzowianina
60'
Traore (Lechia) z wolnego w pole karne ale tam przejęli piłkę goście
60'
Zieńczuk (Ruch) oddał strzał na bramkę Lechii ale Pawłowski (Lechia) nie dał się zaskoczyć
61'
Róg dla Lechii, Traore (Lechia) głęboko w pole karne, tam Janicki (Lechia) był nieobstawiony ale uderzył nad bramką
63'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Abbott , w jego miejsce wchodzi Jankowski.
64'
Tadić (Lechia) nie opanował piłki w polu karnym a mógł być w sytuacji sam na sam
65'
Piech (Ruch) ni to strzelał ni to dośrodkowywał w pole karne. Pawłowski (Lechia) na wszelki wypadek złapał piłkę
66'
Żółtą kartką został ukarany Traore (LECHIA).
67'
Vućko (Lechia) ubiegł Jankowskiego (Ruch) w polu karnym Lechii ale piłka i tak trafiła do chorzowian
68'
kibice jednego i drugiego zespołu umilają sobie pobyt na stadionach chóralnymi śpiewami, na murawie niewiele się dzieje, Lechia sprawia wrażenie zadowolonej z prowadzenia, a Ruch nie ma pomysłu, aby zmienić rezultat
69'
Zieńczuk (Ruch) wywalczył rzut rożny dla Ruchu
69'
Po kornerze piłkę wybił Andriuskievicius (Lechia)
69'
Lisowski (Ruch) faulem przerywa akcję gospodarzy
71'
Przed wyśmienitą okazją stanęli gdańszczanie jednak nie wykorzystali jej. Wiśniewski (Lechia) miał przed sobą tylko bramkarza, jednak nie trafił w światło bramki, próbował jeszcze dobijać Tadić (Lechia) ale Stawarczyk (Ruch) wybił mu piłkę spod nóg
73'
Malinowski (Ruch) z dystansu ponad bramką
73'
Żółtą kartką został ukarany Grodzicki (RUCH).
74'
Traore (Lechia) z wolnego prosto w graczy Ruchu
76'
Od bramki rozpocznie Pawłowski (Lechia)
75'
wielka sektorówka na sektorze tzw, młyna ozdobiona napisem "Heja Danuta, To my... bandyci z Traugutta"
77'
Traore (Lechia) w indywidualnej akcji jednak osaczony w polu karnym stracił piłkę
76'
po sektorówką eksplodują race świetlne, nie pomagają apele spikera, aby nie odpalać środków pirotechnicznych
77'
większe siły ochrony skierowane zostały za bramkę Ruchu, gdzie siedzi tzw. młyn, mają nie dopuścić, aby race zostały rzucone na murawę
77'
Tadić (Lechia) w polu karnym odegrał do Wiśniewskiego (Lechia) ale gdańskiemu napastnikowi rywale odebrali piłkę
79'
Jankowski (Ruch) wyszedł sam na sam z Pawłowskim (Lechia) jednak gdański bramkarz wygrał ten pojedynek
79'
nadal spory dym za bramką Ruchu, odpalane są one race przy wtórze śpiewu kibiców
80'
Wiśniewski (Lechia) próbował akcji lewym skrzydłem ale stracił piłkę
81'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski , w jego miejsce wchodzi Hajrapetjan.
81'
race zgasły, nadal chóralne śpiewy i rozłożona sektorówka na całym sektorze za bramką Ruchu
83'
Okres dość chaotycznej gry z jednej i drugiej strony
84'
Deleu (Lechia) pada na murawę, łapią go skurcze.
86'
Zieńczuk (Ruch) szarpie na lewym skrzydle ale nikt nie przychodzi mu w sukurs
87'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deleu , w jego miejsce wchodzi Nowak.
88'
Tadić (Lechia) faulowany przez Lewczuka (Ruch) pada na murawę
89'
Malinowski (Ruch) z dystansu z wolnego ale Piech (Ruch) nie zorientował się, że piłka zagrywana jest w jego kierunku
90'
Sędzia doliczył 3 minuty do czasu gry
90+1
Akcja Jankowskiego (Ruch) przecięta przez gdańszczan przed polem karnym
90+2
Hajrapetjan (Lechia) wychodził z kontrą ale fatalnie zagrał na środek boiska
90+3
Nowak (Lechia) zainicjował akcję Lechii, piłkę przejął Traore (Lechia) ale przestrzelił fatalnie
90+3
Koniec meczu: Lechia - Ruch 1:0.
To pierwsza wygrana Lechii w ekstraklasie od 16 października, a na PGE Arenie pierwszy sukces od 12 września

Tabela wprowadzona: 2011-11-30
Pozostałe wyniki 15. kolejki: Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:1 (0:1), Polonia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:1), Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 4:1 (2:1), Korona Kielce - Legia Warszawa 1:0 (1:0), ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0), Cracovia - PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:0), Lech Poznań - Widzew Łódź 0:1 (0:1).
jag., Marta

• W ogóle kibole Lechii to idioci jacyś... (7)

ta grafika, że są bandytami, czy coś... o co miało chodzić? To na serio tak? To tak się buduje wizerunek klubu?

• 13 14

• nie wiesz co "ta grafika" przedstawiała (2)

to nie wypowiadaj się albo odrób lekcje

• 4 3

• ta grafika przedstawiała bandytów Lechii? (1)

• 7 3

• Nie - kibiców

których w czasach komuny nazywano bandytami za to że walczyki z komuną.

• 0 0

• dzięki takim akcjom i oprawom zyskujemy szacunek w Polsce i w Europie (2)

• "ta grafika, ..."

Gizmo jeszcze wielu rzeczy w życiu nie zrozumiesz.

• 6 5

• Ale to wszystko jest ustawione... (1)

• 5 6

• Ustawione !?

• 0 0

• Tylko na lechii kibice gwiżdżą na samych siebie :) (6)

• 51 44

• skąd te kciuki w dół , wpis z przerwy meczu : "spiker ogłosił, że na trybunach jest 12 349 kibiców, tę frekwencję niektórzy z (5)

kibiców na stadionie skwitowali gwizdami." :D

• 5 6

• JA I TAK SIĘ (4)

LUDZIOM DZIWIE JAK MOGĄ TAKIE GUANO JAK POLSKA PIŁKA OGLĄDAĆ. TOŻ TO JEST PIŁKARSKIE PRZEDSZKOLE PRAWDZIWA PIŁKA JEST W HISZPANII WŁOSZECH CZY ANGLII A W POLSCE TO SĄ BIEGACZO-KOPACZE A NIE PIŁKARZE

• 5 10

• idąc twoim sposobem myślenia: (2)

wyprowadź się z Polski, bo taki słaby kraj na tle USA czy Niemiec, zostaw żonę bo inne kobiety są ładniejsze i lepiej gotują ...

• 12 1

• Moja żona

Jest najładniejsza, a że inne gotują lepiej co z tego?? Bo sam gotuję najlepiej. Ale stary widzę że Ty masz problem z żoną. Szukasz bułek bo Ci się pasztet przytrafił??

• 0 0

• ŚCIEŻKI TWEGO MYŚLENIA SĄ BŁĘDNE

• 2 6

• Dla mnie

wszyscy używający tu na forum określenia "guano" i "guaniarze" to jakaś niepoważna guanażeria.

• 2 1

• to nie wygrana... (5)

z czego się cieszyć?
    niestety to nie nasi wbili gola. Samobój to tylko przypadek...

Lechia wygrała przez przypadek a nie przez umiejętności swoich piłkarzy - ot tyle w tym temacie.

żenua

• 7 9

• ex-kibic-cale szczęście! (4)

W nagłówku piszesz"to nie wygrana",a w tekście już temu zaprzeczasz:Lechia wygrała przez przypadek !Jak nie wiesz co piać,to nie pisz na siłę, bo się ośmieszasz ikrzaku !

• 3 1

• marudzisz.. (3)

co innego temat a co innego wypowiedź.
        Taka "wygrana" przez przypadek to nie jest wygrana..
        Czytaj między wierszami StogiLG lub naucz się czytać ze zrozumieniem.

Ogólne osiągnięcia Lechii z ostatniego okresu są lipne - niestety.
        Przypadkowo zdobyte punkty nic nie zmieniają.... spadacie w dół.

• 0 2

• ex-k-kompleks. (2)

Co ty wypisujesz za bzdury? Takie coś mógł napisać tylko jakiś debilek,albo uczeń najwyżej czwartej klasy sz koły podstawowej."Masło maślane".

• 1 1

• kompleksy chłopcze to masz ty...

oś jakiś ty mocny w gębie przez internet a twarz na meczach chowasz za szmatką żeby cię przypadkiem nie sfotografowali.

Debilkiem najwyraźniej jesteś sam skoro nie rozumiesz o czym się pisze.

Nikt ci nie ubliżył i nie obraził w swojej wypowiedzi w tym poście więc co się wypruwasz.