Na nowej murawie zwycięstwo nad Widzewem

jag., Marta
16 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Abdou Razack Traore z karnego strzelił ósmego gola w tym sezonie w ekstraklasie i już tylko jednym trafieniem ustępuje liderowi tej klasyfikacji Danijelowi Ljuboji z Legii. Abdou Razack Traore z karnego strzelił ósmego gola w tym sezonie w ekstraklasie i już tylko jednym trafieniem ustępuje liderowi tej klasyfikacji Danijelowi Ljuboji z Legii.

Piłkarze Lechii zwycięstwem nad Widzewem Łódź 2:0 (1:0) uświetnili występ na nowej murawie PGE Areny. Gdańszczanie wykazali się niesamowitą skutecznością, gdyż z trzech celnych strzałów aż po dwóch piłka znalazła drogę do siatki. Goście, którzy kończyli mecz w "10", odpowiedzieli tylko jednym trafieniem w światło bramki. Abdou Razack Traore, który był bezbłędny przy karnym, a następnie zaliczył asystę przy golu Ricardinho, zbliżył się do lidera najskuteczniejszych w ekstraklasie na odległość jednego gola, a biało-zieloni są już na piątym miejscu w tabeli.

Buchalik - Deleu, Bąk, Bieniuk, Brożek - Surma, Pietrowski - Ricardinho, Machaj, Wiśniewski - Traore
Sędziowie: Małek (Zabrze) oraz Myrmus, Lis
Widzów: 10 264
Dragojević - Broź, Phibel, Abbes, Bartkowski - Bartoszewicz, Okachi - Kowalski, Alex Bruno, Banasiak - Dhifallah
  • 63' Bąk Zmiany Janicki
  • 72' Wiśniewski Zmiany Łazaj
  • 81' Machaj Zmiany Oualembo
Zmiany Zmiany
  • 60' Alex Bruno Zmiany Stępiński
  • 73' Dhifallah Zmiany Lebiediew
  • 81' Kowalski Zmiany Nowak
  • 45+3 Traore
  • 73' Ricardinho
Bramki Bramki
  • 54' Ricardinho
Kartki Kartki
  • 48' Alex Bruno
  • 52' Abbes
  • 67' Banasiak

Bogusław Kaczmarek Bogusław Kaczmarek
POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW
BOGUSŁAW KACZMAREK: (Lechia)
To nie był łatwy mecz. Do zdobycia przez nas gola obie drużyny miały swoje szanse strzeleckie. Nam brakowało na ogół ostatniego dogrania pod bramką przeciwnika. Spotkanie "ustawiły" bramka z karnego oraz czerwona kartka dla Widzewa.

Mamy nową murawę i nowe wyniki, mam nadzieję, że odium tego stadionu zostało zdjęte na dobre. Nie tylko wygraliśmy, ale i stworzyliśmy widowisko. Ci co nie przyszli na meczu, nie żałują. Były słupki, poprzeczki, strzały nożycami...

Uważam, że moja drużyna cały czas robi postępy. Najważniejsze, że drugi raz z rzędu zagraliśmy na zero z tyłu. Mamy już 21 punktów, przed nami trzy mecze w tym roku i liczę, że jeszcze dołożymy trochę punktów.

Radosław Mroczkowski Radosław Mroczkowski

RADOSŁAW MROCZKOWSKI (Widzew): Znaleźliśmy się w trudnym momencie. Przegraliśmy drugi mecz z rzędu i to taki, w którym wydawało się, że minuty na minutę nasza gra nabiera coraz większej płynności. Niestety, bramka do szatni zrobiła nam dużo bałaganu.

Potem trudno było gonić, bo straciliśmy zawodnika. Nie będę oceniać pracę sędziego, choć kontrowersyjnych sytuacji nie brakowało, a tego typu decyzje są kluczowe dla przebiegu meczu. Nie wiem, czy arbiter postąpił słusznie, bo i tak już nie zmienimy tego co się stało. Na pewno widać było różnicę w naszej grze, gdy zostaliśmy w "10" i gdy mieliśmy pełny skład.

7% 35 typowań Widzew Łódź

nie ma niespodzianek w składzie Lechii, do składu wrócił Traore (LECHIA), jego wejście do "11" w miejsce Grzelczaka to jedyna zmiana w porównaniu z meczem z ostatniej kolejki
w Widzewie aż pięć zmian w porównaniu z ostatnią kolejką
nie ma dużo ludzi na trybunach, przyczyna to z jednej strony zamknięcia sektora dla gości, z drugiej - awaria linii kolejowej na trasie Gdańsk Główny - Expo Stadion
przed meczem redakcja Canal Plus wręczyła nagrodę Traore (LECHIA), Razack został uznany za najlepszego piłkarza października w polskiej ekstraklasie
1'
od środka rozpoczął Widzew, goście dzisiaj w czerwonych strojach, Lechia w białych
1'
"Lechia gol" - z trybun od pierwszych sekund
2'
Rocardinho wywalczył róg dla Lechii
2'
Traore (LECHIA) z rogu płasko po ziemi, piłkę przejął Deleu (LECHIA), ale odegrał ją niedokładnie
2'
dość wulgarnie z trybun, hasło "jazda z..."
4'
drugi róg dla Lechii, po dośrodkowaniu z wolnego wybita piłka spod nóg Wiśniewskiego (LECHIA)
5'
dośrodkowanie Machaja (LECHIA) z narożnika boiska nie dotarło do napastników
7'
pierwsze minuty należą do Lechii, Widzew cofnięty
11'
na razie nic godnego na boisku się nie dzieje, nie mieliśmy na przykład żadnego strzału
12'
dośrodkowanie Brożka przeciął Dragojević (WIDZEW)
12'
mamy pierwszy strzał, uderzenie Machaja (LECHIA) z około 25 metrów nieznacznie obok słupka
13'
szybka odpowiedź Widzewa, Alex Bruno uderzył w boczną siatkę
15'
po akcjach zakończonych strzałami z obu stron znów wróciliśmy z grą w okolice środka boiska
15'
zza bramki, którą obecnie zajmuje Buchalik (LECHIA) cały czas doping dla Lechii
17'
próba prostopadłego podania Machaja (LECHIA) do Traore (LECHIA), ale piłka nie doszła do adresata
18'
"Do boju marsz, zwycięstwo czeka nas" - z trybun
19'
kibice za bramką Buchalika (LECHIA) śpiewają i wymachują biało-zielonymi szalikami, dołącza do nich publiczność z trybuny naprzeciwległej honorowej
21'
Pietrowski (LECHIA) uderzył z dystansu, piłka kilka metrów obok słupka bramki Widzewa
23'
ładna, kombinacyjna akcja Widzewa, dwoma szybkimi podaniami do strzału został wyprowadzony Dhifallah (WIDZEW), Tunezyjczyk uderzył obok bramki
25'
obraz gry bez zmian, nadal częściej przy piłce są lechiści, ale nic z tego posiadania nie wynika, Widzew zadowala się rozbijaniem ataków gospodarzy daleko od swojej bramki, sam nie kwapi się, aby zdecydowanie zaatakować
26'
Broź (WIDZEW) próbował dośrodkowania, zbyt mocno zagrał jednak w pobliże bramki i Buchalik (LECHIA), przez nikogo nie został zaatakowany, piłka w rękach bramkarza Lechii
27'
po wrzutce Deleu (LECHIA) trzeci róg dla Lechii
27'
Traore (LECHIA) z rogu wrzucił piłkę w pole bramkowe, ale wprost w ręce bramkarza
30'
wolny dla Widzewa tuż przy linii pola karnego
31'
trzykrotnie piłkarze Widzewa próbowali strzelać, ale te uderzenia były dobrze blokowane, skończyło się rogiem dla gości
32'
przerwana akcja Widzewa, gdyż Dhifallah (WIDZEW) faulował Buchalika (LECHIA)
33'
co za pech, po główce Brożka piłka odbiła się od poprzeczki, potem od słupka i wyszła w pole! Podawał Pietrowski, a jeszcze niecelnie próbował dobijać Wiśniewski
33'
na boisku leży Traore (LECHIA), Razack składał się do strzału przewrotką, ale nie trafił czysto w piłkę, spadł tak nieszczęśliwie, że uderzył głową w murawę
35'
Traore (LECHIA) wrócił na boisko
38'
wydawało się, że Dhifallah (WIDZEW) był na spalonym, gdyż napastnik Widzewa niespodziewanie znalazł się w doskonałej sytuacji strzeleckiej, gwizdek się nie rozległ, gdyż sędzia najwyraźniej uznał, że piłkę zagrywał... Bieniuk, który próbował blokować strzał Bartoszewicza, Tunezyjczyk z prezentu nie skorzystał, uderzył w słupek
40'
dobra interwencja Dragojevicia (WIDZEW) po dośrodkowaniu Deleu (LECHIA)
41'
"Hej, Lechia gol" z trybun
44'
już dawno w Gdańsku nie było meczu, w który byłoby tak mało spięć podbramkowym jak dzisiaj
45'
strzał z dystansu Ricardinho (LECHIA), piłka wysoko nad bramką
45'
sędzia doliczył 60 sekund
45+1
Machaj (LECHIA) próbował nakłonić sędziego do pokazania kartki Aleksowi Bruno, który utrudniał szybkie wykonanie wolnego, ale kartki nie ma
45+2
Karny dla Lechii! Alex zagrał ręką w łódzkim polu karnym w zupełnie niegroźnej sytuacji, gdy piłka miała za chwilę opuścił "16" Widzewa
45+3
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Traore z karnego. Dragorević wyczuł intencję strzelca, ale mocno uderzona piłka wpadła tuż przy prawym słupku bramki Widzewa
45+3
Sędzia już nie wznowił gry
45'
LECHIA PROWADZI DO PRZERWY 1:0
znamy frekwencję, jest najniższa w historii występów Lechii na PGE Arenie, na meczu obecnych jest 10 264 kibiców
gwizdy dla wracających z szatni piłkarzy Widzewa
"Lechijko, tylko zwycięstwo" to pod adresem gospodarzy
46'
Druga połowa rozpoczyna się bez zmian w zespołach
47'
Lechia zaatakowała lewą stroną ale zabrakło kogoś zamykającego akcję
48'
Żółtą kartką został ukarany Alex Bruno (WIDZEW).
48'
Alex Bruno (WIDZEW) boleśnie nadepnął na Bąka
49'
Gdańszczanin z trudem opuszcza murawę
50'
Wolny dla Lechii ale fatalnie rozegrany
52'
Żółtą kartką został ukarany Abbes (WIDZEW).
53'
Po rzucie wolnym piłka opuszcza pole karne Widzewa
54'
Żółtą kartką został ukarany Ricardinho (LECHIA). Za faul taktyczny
54'
Wolny dla Widzewa tym razem
54'
Po dośrodkowaniu w pole karne gdańszczanie wybijają piłkę
54'
Phibel (WIDZEW) "gasi" akcję gdańszczan
55'
Potrajany Traore (LECHIA) musiał zatrzymać kontrę
57'
Gdańszczanie tracą piłkę na środku pola
58'
Brożek (LECHIA) do Traore (LECHIA), miało być w tempo ale napastnik się przewrocił
58'
Deleu (LECHIA) w polu karnym zagrywa do Brożka (LECHIA), ten miał trudności z opanowaniem piłki, przewrócił się ale faulu nie było
60'
"Jeszcze jeden" - skandują kibice Lechii
60'
WIDZEW przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Alex Bruno, w jego miejsce wchodzi Stępiński.
61'
Wiśniewski (LECHIA) z dystansu, ale bardzo niecelnie
62'
Bąk (LECHIA) uderzony łokciem w nos
63'
Dhifallah (WIDZEW) najwyraźniej celowo uderzył Bąka, który obficie krwawi poza boiskiem, dla napastnika Widzewa nie ma nawet żółtej kartki!
63'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bąk, w jego miejsce wchodzi Janicki.
64'
Dragojević (WIDZEW) uprzedził nadbiegającego Brożka
66'
Buchalik (LECHIA) bez trudu łapie dośrodkowanie łodzian
66'
Wiśniewski (LECHIA) wyciął Brozia (WIDZEW)
czerwona kartka
67'
Banasiak (WIDZEW) otrzymał czerwoną kartkę.
67'
Deleu (LECHIA) zatrzymał Banasiaka (WIDZEW) a ten odepchnął go opierając rękę o twarz lechisty
68'
Dośrodkowanie Brozia (WIDZEW) przecina Bieniuk (LECHIA)
69'
Akcja Lechii ale w polu karnym gości Wiśniewski (LECHIA) odpychał Brozia (WIDZEW)
71'
Gdańszczanie nie wykończyli skutecznie akcji prawą stroną
72'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Łazaj.
73'
WIDZEW przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dhifallah, w jego miejsce wchodzi Lebiediew.
73'
[2:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ricardinho. Strata w środku pola gości Traore odegrał do Ricardinho ten pociągnął z akcją kilkadziesiąt metrów, zagrał na lewo do Traore, czołowy snajper ligi ściągnął na siebie obrońców i wyłożył piłkę na 5 metr koledze z zespołu
75'
Strzał Machaja (LECHIA) zablokowany
75'
Strzał Traore (LECHIA) odbity przez obrońców gości
77'
Widzew próbuje atakować ale akcje te są szybko neutralizowane
78'
Stępiński (WIDZEW) strzela na bramkę ale zbyt słabo by zaskoczyć Buchalika (LECHIA)
80'
Gdańszczanie na spalonym
80'
Przytomna interwencja Bieniuka (LECHIA) w defensywie
81'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Machaj, w jego miejsce wchodzi Oualembo.
81'
WIDZEW przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce wchodzi Nowak.
82'
Buchalik (LECHIA) pewnie łapie piłkę
82'
Gospodarze atakują z coraz większą fantazją. Ricardinho (LECHIA) uderza z przewrotki, szkoda, że w poprzeczkę, inaczej byłby gol typu: "stadiony świata". Piłkę dogrywał Łazaj, który wniósł sporo ożywienia w akcje Lechii
83'
Osaczony w polu karnym Traore (LECHIA) został zablokowany
85'
Strzał Surmy (LECHIA), który minął już bramkarza, w ostatniej chwili piłkę wybija na róg Broź (WIDZEW)
86'
Kolejny róg dla Lechii
86'
Deleu (LECHIA) obok słupka
87'
Gra przeniosła się na chwilę na środek pola
87'
Strzał Brozia (WIDZEW) zablokowany
88'
Deleu (LECHIA) leży na murawie ale gra toczy się dalej
90'
trzy minuty doliczone
90'
90'