Małkowski w bramce Lechii na dłużej

16 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Czyżby los oddawał Sebastianowi Małkowskiemu to co wcześniej zabierały bramkarzowi liczne kontuzje? Czyżby los oddawał Sebastianowi Małkowskiemu to co wcześniej zabierały bramkarzowi liczne kontuzje?

Już sześć razy w ciągu niespełna dwóch lat Lechia musiała zmieniać bramkarza w trakcie oficjalnego meczu. Dotychczas największym pechowcem był pod tym względem Sebastian Małkowski. Tym razem to on może skorzystać na pechu Mateusza Bąka, który po pierwszej połowie opuścił boisko w spotkaniu z Cracovią oraz nie znalazł się w składzie na sobotni mecz w Pucharze Polski z II-ligową Siarką w Tarnobrzegu.

-Dawid Nowak po strzale zderzył się ze mną. Ucierpiał mięsień dwugłowy w lewej nodze. Dlatego doszło do zmiany - wyjaśniał Mateusz Bąk po meczu z Cracovią, który w okresie przygotowawczym wywalczył sobie miano pierwszego bramkarza Lechii.

LECHIA - CRACOVIA 3:1

Urazy mięśniowe wymagają czasu. Nie można przedwcześnie wrócić na boisko, gdyż kontuzja może się tylko pognębić. Dlatego Bąk, choć trenował z drużyną w czwartek, to Tarnobrzega nie pojedzie.

Tym samym kolejną szansę otrzyma Sebastian Małkowski. Dotychczas to on najczęściej tracił na kontuzjach i aż czterokrotnie opuszczał boisko w trakcie gry na noszach w ciągu niespełna dwóch ostatnich lat! Co więcej z powodu urazu nie dokończył też debiutu w ekstraklasie!

Sebastian w pierwszym meczu ligowym w najwyższej klasie rozgrywek wystąpił 11 maja 2010 roku. W Bełchatowie musiał zejść z boiska w 86. minucie. Zmienił go Paweł Kapsa. Lechia przegrała 1:2, bo w ostatniej minucie straciła gola po karnym.

Jednak na dobre zawirowania z obsadą gdańskiej bramki zaczęły się od listopada 2011 roku. Wówczas Małkowski został zniesiony z boiska w meczu z Legią w Warszawie w 84. minucie po zderzeniu z Miroslavem Radoviciem. Bramkarz Lechii trafił na obserwację do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.

Jako że limit zmian był wykorzystany, między słupki wszedł obrońca Vytautas Andruskievicius. Zachował czyste konto, ale Lechia i tak przegrała 0:3.

W ubiegłym roku Małkowski dwukrotnie opuszczał boisko w trakcie gry. W kwietniu w spotkaniu ligowym z Zagłębiem Lubin doznał kontuzji mięśnia zaraz na początku spotkania. Natomiast w sierpniu w końcówce pojedynku w Pucharze Polski z Bogdanką Łęczna zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

W obu meczach zastępował go Michał Buchalik. W ekstraklasie już kilka minut po wejściu do gry puścił bramkę i Lechia przegrała 0:1. W pucharze nie dał się pokonać ani razu, a biało-zieloni wywalczyli awans do dogrywce 2:1.

W październiku ubiegłego roku do bramkarzy-pechowców Lechii dołączył Bartosz Kaniecki. W spotkaniu z Podbeskidziem bramkarz doznał złamania ręki. Znów skorzystał na tym Buchalik, który wszedł między słupki. Gdańszczanie po dramatycznym meczu wygrali 3:2.

W rundzie wiosennej Małkowski wrócił do bramki po żmudnej rehabilitacji na kwietniowy mecz z Jagiellonią. Efekt - kontuzja już po kilku minutach. Tym razem ucierpiał znów jeden z mięśni. Do bramki wszedł Kaniecki.

Na kolejną szansę Sebastian musiał czekać aż do ostatniej soboty. Tym razem to on skorzystał na pechu kolegi z zespołu.

-Fajnie, że znów wróciłem do gry. Cieszę się z występu, z tego, że znów udało mi się zachować czyste konto - mówił 26-latek po zwycięstwie nad Cracovią. Teraz przyjdzie mu powstrzymać zapędy II-ligowca z Tarnobrzega.

Poza Bąkiem z podstawowych ostatnio piłkarzy w spotkaniu z Siarką nie wystąpią: Paweł DawidowiczPrzemysław Frankowski. Obaj grali w ostatnich dniach towarzyski dwumecz w reprezentacji Polski do lat 19 z Gruzją. W zwolnione miejsce w drugiej linii może wejść Mateusz Machaj, który wraca do gry po kontuzji.

TRÓJMIEJSKA MŁODZIEŻ W KADRACH NARODOWYCH

Wolne dostał również Paweł Buzała, który w sezon wszedł z opóźnieniem, gdyż leczył kontuzje, ale w obu ostatnich spotkaniach ligowych zdobywał gole.

OSIEMNASTKA LECHII NA MECZ PUCHARU POLSKI Z SIARKĄ
Bramkarze: numer 40. Kacepr Rosa, 87. Sebastian Małkowski

Obrońcy: 2. Rafał Janicki, 5. Krzysztof Bąk, 6. Jarosław Bieniuk, 7. Sebastian Madera, 26. Deleu, 28. Chris Oualembo, 32. Adam Pazio

Pomocnicy: 9. Piotr Grzelczak, 11. Łukasz Kacprzycki, 13. Wojciech Zyska, 14. Piotr Wiśniewski, 17. Marcin Pietrowski, 21. Mateusz Machaj, 22. Daisuke Matsui

• (1)

uważam że to czy ma czas dla syna to nie jest wasza sprawa was powinno interesować to jak się prezentuje na boisku a nie jego życie prywatne....

• 10 12

• to co Małkowski wypisuje na portalu społecznościowym przestaje być prywatną sprawą

więc nie pisz bzdur

• 16 2

• (5)

Kiedy pisałem, że Marcin Pietrowski będzie liderem tej drużyny, wielu mi nie dowierzało, tymczasem ten zawodnik stał się filarem Lechii, co udowodnił w ostatnim meczu, wpisując się na listę strzelców.

• 10 1

• ten twój Pietrowski był najsłabszym zawodnikiem meczu z Jagiellonią (1)

Zapomniałeś?

• 3 10

• prawda

paralityk powinien przynajmiej 3 strzelic

• 2 8

• Jak widze tego Pietrowskiego na boisku to zaczynam sie modlic i jesc tabletki na uspokojenie.

• 0 3

• Małkowski jest sto razy lepszy od słabego Bąka. (1)

• 30 41

• Małkowski nie jest "sto razy lepszy" nawet od mojej babci.

Coś Lechia nie ma szczęścia do bramkarzy ostatnio.

fun

• 6 10

• Trzeba kupić porządnego bramkarza. (3)