Małkowski w bramce Lechii na dłużej

16 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Najnowszy artykuł o klubie Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk w lepszej wersji. Rifet Kapić: Idziemy naprzód
Czyżby los oddawał Sebastianowi Małkowskiemu to co wcześniej zabierały bramkarzowi liczne kontuzje? Czyżby los oddawał Sebastianowi Małkowskiemu to co wcześniej zabierały bramkarzowi liczne kontuzje?

Już sześć razy w ciągu niespełna dwóch lat Lechia musiała zmieniać bramkarza w trakcie oficjalnego meczu. Dotychczas największym pechowcem był pod tym względem Sebastian Małkowski. Tym razem to on może skorzystać na pechu Mateusza Bąka, który po pierwszej połowie opuścił boisko w spotkaniu z Cracovią oraz nie znalazł się w składzie na sobotni mecz w Pucharze Polski z II-ligową Siarką w Tarnobrzegu.

-Dawid Nowak po strzale zderzył się ze mną. Ucierpiał mięsień dwugłowy w lewej nodze. Dlatego doszło do zmiany - wyjaśniał Mateusz Bąk po meczu z Cracovią, który w okresie przygotowawczym wywalczył sobie miano pierwszego bramkarza Lechii.

LECHIA - CRACOVIA 3:1

Urazy mięśniowe wymagają czasu. Nie można przedwcześnie wrócić na boisko, gdyż kontuzja może się tylko pognębić. Dlatego Bąk, choć trenował z drużyną w czwartek, to Tarnobrzega nie pojedzie.

Tym samym kolejną szansę otrzyma Sebastian Małkowski. Dotychczas to on najczęściej tracił na kontuzjach i aż czterokrotnie opuszczał boisko w trakcie gry na noszach w ciągu niespełna dwóch ostatnich lat! Co więcej z powodu urazu nie dokończył też debiutu w ekstraklasie!

Sebastian w pierwszym meczu ligowym w najwyższej klasie rozgrywek wystąpił 11 maja 2010 roku. W Bełchatowie musiał zejść z boiska w 86. minucie. Zmienił go Paweł Kapsa. Lechia przegrała 1:2, bo w ostatniej minucie straciła gola po karnym.

Jednak na dobre zawirowania z obsadą gdańskiej bramki zaczęły się od listopada 2011 roku. Wówczas Małkowski został zniesiony z boiska w meczu z Legią w Warszawie w 84. minucie po zderzeniu z Miroslavem Radoviciem. Bramkarz Lechii trafił na obserwację do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.

Jako że limit zmian był wykorzystany, między słupki wszedł obrońca Vytautas Andruskievicius. Zachował czyste konto, ale Lechia i tak przegrała 0:3.

W ubiegłym roku Małkowski dwukrotnie opuszczał boisko w trakcie gry. W kwietniu w spotkaniu ligowym z Zagłębiem Lubin doznał kontuzji mięśnia zaraz na początku spotkania. Natomiast w sierpniu w końcówce pojedynku w Pucharze Polski z Bogdanką Łęczna zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

W obu meczach zastępował go Michał Buchalik. W ekstraklasie już kilka minut po wejściu do gry puścił bramkę i Lechia przegrała 0:1. W pucharze nie dał się pokonać ani razu, a biało-zieloni wywalczyli awans do dogrywce 2:1.

W październiku ubiegłego roku do bramkarzy-pechowców Lechii dołączył Bartosz Kaniecki. W spotkaniu z Podbeskidziem bramkarz doznał złamania ręki. Znów skorzystał na tym Buchalik, który wszedł między słupki. Gdańszczanie po dramatycznym meczu wygrali 3:2.

W rundzie wiosennej Małkowski wrócił do bramki po żmudnej rehabilitacji na kwietniowy mecz z Jagiellonią. Efekt - kontuzja już po kilku minutach. Tym razem ucierpiał znów jeden z mięśni. Do bramki wszedł Kaniecki.

Na kolejną szansę Sebastian musiał czekać aż do ostatniej soboty. Tym razem to on skorzystał na pechu kolegi z zespołu.

-Fajnie, że znów wróciłem do gry. Cieszę się z występu, z tego, że znów udało mi się zachować czyste konto - mówił 26-latek po zwycięstwie nad Cracovią. Teraz przyjdzie mu powstrzymać zapędy II-ligowca z Tarnobrzega.

Poza Bąkiem z podstawowych ostatnio piłkarzy w spotkaniu z Siarką nie wystąpią: Paweł DawidowiczPrzemysław Frankowski. Obaj grali w ostatnich dniach towarzyski dwumecz w reprezentacji Polski do lat 19 z Gruzją. W zwolnione miejsce w drugiej linii może wejść Mateusz Machaj, który wraca do gry po kontuzji.

TRÓJMIEJSKA MŁODZIEŻ W KADRACH NARODOWYCH

Wolne dostał również Paweł Buzała, który w sezon wszedł z opóźnieniem, gdyż leczył kontuzje, ale w obu ostatnich spotkaniach ligowych zdobywał gole.

OSIEMNASTKA LECHII NA MECZ PUCHARU POLSKI Z SIARKĄ
Bramkarze: numer 40. Kacepr Rosa, 87. Sebastian Małkowski

Obrońcy: 2. Rafał Janicki, 5. Krzysztof Bąk, 6. Jarosław Bieniuk, 7. Sebastian Madera, 26. Deleu, 28. Chris Oualembo, 32. Adam Pazio

Pomocnicy: 9. Piotr Grzelczak, 11. Łukasz Kacprzycki, 13. Wojciech Zyska, 14. Piotr Wiśniewski, 17. Marcin Pietrowski, 21. Mateusz Machaj, 22. Daisuke Matsui

• (1)

uważam że to czy ma czas dla syna to nie jest wasza sprawa was powinno interesować to jak się prezentuje na boisku a nie jego życie prywatne....

• 10 12

• to co Małkowski wypisuje na portalu społecznościowym przestaje być prywatną sprawą

więc nie pisz bzdur

• 16 2

• (5)

Kiedy pisałem, że Marcin Pietrowski będzie liderem tej drużyny, wielu mi nie dowierzało, tymczasem ten zawodnik stał się filarem Lechii, co udowodnił w ostatnim meczu, wpisując się na listę strzelców.

• 10 1

• ten twój Pietrowski był najsłabszym zawodnikiem meczu z Jagiellonią (1)

Zapomniałeś?

• 3 10

• prawda

paralityk powinien przynajmiej 3 strzelic

• 2 8

• Jak widze tego Pietrowskiego na boisku to zaczynam sie modlic i jesc tabletki na uspokojenie.

• 0 3

• Małkowski jest sto razy lepszy od słabego Bąka. (1)

• 30 41

• Małkowski nie jest "sto razy lepszy" nawet od mojej babci.

Coś Lechia nie ma szczęścia do bramkarzy ostatnio.

fun

• 6 10

• Trzeba kupić porządnego bramkarza. (3)