Nie ma trójmiejskiego duetu na czele

14 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Niestety, tylko przez jedną kolejkę trójmiejskie piłkarki ręczne zajmowały dwa pierwsze miejsce w ekstraklasie. Po kolejnej serii gier na prowadzeniu utrzymał się Dablex AZS AWFiS Gdańsk, który wygrał po raz drugi, ale porażkę, a w konsekwencji spadek na szóstą pozycję zaliczył Łączpol Gdynia.

Łączpol Gdynia - Interferie Zagłębie Lubin 23:26 (11:10)

ŁĄCZPOL: Szywierska, Jurkowska - Sulżycka 1, Andrzejewska 4, Szejerka 3, Stachowska 6, Musiał 2, Wasak 2, Szott, Aleksandrowicz 5.

ZAGŁĘBIE: Czarna - Niedośpiał, Ciepłowska, Pielesz 6, Semeniuk 1, Obrusiewicz 3, Gunia 8, Jakubowska 2, Jacek 4, Jochymek 2.

Sędziowali: Figarski, Żak (obaj Radom).

Lubinianki przystąpiły do gry z wielką ochotą zmazania "plamy", jaką była dla nich wysoka przegrana u siebie na inaugurację z SPR. Po 6. minutach przyjezdne prowadziły w Rumi 3:1. Jednak potem gospodyniom udało się uporządkować szeregi. Nie tylko odrobiły straty, ale na przerwę zeszły z jednobramkową przewagą.

Po przerwie nieszczęście zaczęło się w 37. minucie. Wówczas trzecią karę, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymała najskuteczniejsza na początku sezonu w Łączpolu, Monika Aleksandrowicz. Siłę uderzeniowa miejscowych diametralnie spadła. Między 39. a 48. minutą gospodynie powiększyły zdobycze tylko o dwie bramki, a same zainkasowały aż siedem trafień. Tym samym wynik został zmieniony z 14:14 na 16:21!

- Dziewczynom trzeba oddać, że jeszcze zerwały się do walki, ale zabrakło czasu na odrobienie strat. Rywalkom trzeba oddać, że miały bardziej wyrównany skład - ocenił Jacek Karwacki, dyrektor gdyńskiego klubu.

Ruch Chorzów - Dablex AZS AWFiS Gdańsk 18:24 (6:10)

DABLEX: Sadowska - Knoroz 3, Kowalewska, Serwa 7, Kordunowska, Koniuszaniec, Kulwińska 2, Szwed 4, Wojtas 6, Mielczewska 1, Taczyńska 1.

To nie była tak łatwa przeprawa jak sugeruje końcowy wynik. Przez pierwsze dziewięć minut drugiej połowy gospodynie niemal odrobiły straty sprzed przerwy, zbliżając się na 12:13. Przewaga jednego trafienia akademiczek utrzymywała się jeszcze na kwadrans przed końcem (15:16). Dopiero wzmocnienie obrony, w której prym wiodły Patrycja Kulwińska, Karolina Szwed i Alina Wojtas oraz szybkie kontry, kończone głównie przez Wioletę Serwę dały Dableksowi wysokie zwycięstwo na wagę utrzymania pozycji lidera.

Pozostałe wyniki 2. kolejki: SPR Asseco BS Lublin - Carlos-Astol Jelenia Góra 38:29 (18:14), Zgoda Ruda Śląska - AZS AWF Warszawa 40:30 (22:15), Piotrcovia - AZS Politechnika Koszalińska 28:21 (10:12), Start Elbląg - Słupia 43:28 (20:13).

• DZIĘKUJEMY DZIEWCZYNY!!! (1)

AZS: SADOWSKA (karne 1/3) - Serwa 7 (karne 1/2), WOJTAS 6 (Ż, 2 minuty), Szwed 4 (karne 0/2), KNOROZ 3 (karne 1/1, Ż, 2 minuty), KULWIŃSKA 2, MIELCZEWSKA 1, Taczyńska 1, KONIUSZANIEC 0 (karne 0/1), KORDUNOWSKA 0, Kowalewska 0, Brzezińska, Białek, Malich - nie zagrały, Jędrzejczyk nie wpisana do protokołu

• 0 0

• szkoda tylko, że pewnie jak co sezon okaże się że brak kasy na utrzymanie składu i na grę w europejskich pucharach... smutne to wszystko :-( No, ale Dziewczyny z Gdańska trzymajcie się i powodzenia!!!

• 0 0

• (1)

A Kamila dalej kontuzjowana,czy ktoś wie?

• 0 0

• Tak Kamila boryka sie z kontuzja jak wyzdrowieje to ja zobaczysz na parkiecie.

• 0 0

• Lider nadal w Gdańsku :)

Bardzo dobry mecz w obronie, nieco gorszy w ataku. Ruch ani razu nie prowadził - przy remisie karnego obroniła Ryba, a gdy po przerwie chorzowianki zbliżyły się na 1 bramkę, to na wysokości zadania stanęły Wiola, Karolina i Ala.

• 0 0

• Po dwóch kolejkach

Po 10 bramek mają Ala i Karolina, 9 Wiola, 7 Pati, po 6 Żenia i Ola, po 5 Dorota, Kasia i Marta, Aga i Ania po 2 i Anita 1

• 0 0

• POPRAWKA (2)

Raven chyba bład wystapil w twoich obliczeniach!!!! Po dwóch kolejkach Pati ma 4 bramki , Kasia 5 i Marta ma 4

• 0 0

• Nie ma żadnej pomyłki - Pati 7, Kasia i Marta po 5.

• 0 0

• dokładnie - tak jka Grieg napisał - pomyłki nie ma!

w meczu ze Słupią Pati 5 bramek i 2 minuty w Chorzowie 2 bramki, Kasia 5 bramek (karne 2/3 i żółta kartka) ze Słupią i 0 (karne 0/1) w Chorzowie :(((, no i Marta ze Słupskiem 4 brameczki i 1 z Ruchem

• 0 0

• Gosia i Dominika jeszcze nie rzuciły bramki? Czekam na ich bramki :)