• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

PGE Atom Trefl celuje w finał

Marcin Dajos
2 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot podczas prezentacji przed sezonem 2014/2015. Już w nowych strojach. Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot podczas prezentacji przed sezonem 2014/2015. Już w nowych strojach.

- Jesteśmy gotowe do pierwszego meczu. Gramy na wyjeździe, więc będzie nieco trudniej. Mamy jednak piękne stroje, wiarę i chęci. Obiecujemy, że jesteśmy gotowe do sezonu, a z biegiem czasu powinniśmy wyglądać jeszcze lepiej - zapewniała podczas prezentacji PGE Atomu Trefla Izabela Bełcik, kapitan i rozgrywająca drużyny. Jej zespół ma w nowym sezonie grać o powrót do finału Orlen Ligi oraz Pucharu Polski, a także czołowe miejsce w Pucharze CEV.Koszulka sopockich siatkarek, z którego sezony podoba się Tobie najbardziej?

Atomówki nowy sezon rozpoczną w niedzielę, meczem z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. A to oznacza, że w ich szeregach zabraknie Charlotte Leys oraz Jany Matiasovski, które grają na mistrzostwach świata. W Sopocie powinny pojawić się około 12 października. Resztę siatkarek trener Lorezo Micelli miał do dyspozycji w ostatnim miesiącu. Aż 10 z nich to krajowe zawodniczki, a część sportowo ukształtowała się na Pomorzu.

- Możemy być dumni z naszej pracy szkoleniowej. W PGE Atomie Treflu jest sześć dziewczyn z Wybrzeża. Drugiej, tak lokalnej drużyny, nie ma w Orlen Lidze - mówi Kazimierz Wierzbicki, właściciel zespołu.

SIATKARKI PGE ATOMU TREFLA ZNÓW NA MEDAL

W Sopocie zbudowali ciekawy zespół, który wygląda na zbilansowany, z szeroką kadrą. W klubie podkreślają jednak, że finansowo, nad nimi, na pewno jest Chemik Police i w tym momencie trudno równać się z tą drużną jakiejkolwiek innej w Polsce. Celem na nowy sezon jest jednak to, aby awansować do finału, czyli tam, gdzie przez trzy sezony z rzędu grał PGE Atom Trefl. Seria została przerwana w poprzednich rozgrywkach.

- PGE Atom Trefl od czterech lat gra w ekstraklasie. Nowy sezon będzie piątym na tym szczeblu rozgrywek więc to dla nas pierwsza, większa rocznica. Powoli warto myśleć o tym, jaka rysuje się przed nami perspektywa na najbliższe pięć lat. Z jednej strony jest to pytanie do właścicieli, a z drugiej do głównych sponsorów - mówi Roman Szczepan Kniter, prezes klubu.

ROSNER ALTERNATYWĄ NA POZYCJI LIBERO

- Dla mnie najważniejsze jest zapewnienie klubowi rozwoju na dobrych fundamentach. Abyśmy mogli skupić się na tym, by być dla Wybrzeża swego rodzaju końcówką piramidy, jeżeli chodzi o rozwój siatkarek z regionu. Dobrze byłoby, aby całe środowisko traktowało nasz klub jako swój. Cele sportowe łatwo sobie stawiać, ale trudno je osiągać. Taka budowa drużyny pozwala nam być bliżej ich - dodaje.

W czasie okresu przygotowawczego Atomówki rozegrał 10 sparingów. Przegrały tylko jeden, z Chemikiem Police 2:3. Jak się okazuje, zwycięstwa wcale nie świadczą o tym, że zespół jest już dobrze zgrany.

SOPOCIANKI POSTAWIŁY SIĘ MISTRZYNIOM POLSKI

- Gdyby pierwsze sparingi zobrazowały nasz najwyższy poziom, wówczas moglibyśmy zacząć się martwić. Musimy podnosić przede wszystkim jakość zgrania. Choć potknęłyśmy się tylko na Chemiku i to po walce. Prezentowałyśmy się wtedy całkiem nieźle. A trzeba dodać, że brakowało reprezentantek grających na mistrzostwach świata oraz dwóch kontuzjowanych dziewczyn - mów Izabela Bełcik, kapitan drużyny.

Tak zmieniały się stroje PGE Atomu Trefla na przestrzeni czterech sezonów. W piątym (z prawej) sopocianki zagrają w nadchodzących rozgrywkach. Tak zmieniały się stroje PGE Atomu Trefla na przestrzeni czterech sezonów. W piątym (z prawej) sopocianki zagrają w nadchodzących rozgrywkach.
W nowy sezon jej drużyna wejdzie w nowych strojach. Jak wyjaśniają w klubie, model koszulek meczowych na piąty sezon z rzędu w siatkarskiej ekstraklasie PGE Atomu Trefla Sopot musiał wyróżniać się, ale jednocześnie stanowić kontynuację tego wszystkiego, co wydarzyło się w klubie do tej pory. Z jedynego, żółto-czarnego sezonu 2010/2011 rozegranego w ekstraklasie do nowych koszulek zaczerpnięty został motyw kolorowego lewego dolnego rogu.

Zabarwiony prawy rękawek stanowi zaś nawiązanie do złotego sezonu 2011/2012. Dwie złote gwiazdki wprowadzone w minionym sezonie jako upamiętnienie dwóch tytułów mistrzowskich pozostały na projekcie dokładnie w tym samym miejscu. Motyw falki z sezonów od 2011/2012 aż do 2013/2014 został za to odświeżony.

Ruchy transferowe PGE Atomu Trefla przed sezonem 2014/2015
Przyszły: Milena Rosner (libero, ostatnio bez klubu), Magdalena Damaske (przyjmująca, wypożyczenie z Gedanii), Brittnee Cooper (USA, środkowa, Rabita Baku, Azerbejdżan), Jana Matiasovska (paszport Słowacja/Azerbejdżan, pozycja przyjmująca, ostatni klub Azeryol Baku, Azerbejdżan), Deja McClendon (USA, przyjmująca, Igtisadchi Baku, Azerbejdżan), Anna Kaczmar (rozgrywająca, Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza), Agata Durajczyk (libero, Beef Master Budowlani Łódź), Katarzyna Zaroślińska (atakująca, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), Maja Tokarska (środkowa bloku, Igor Gorgonzola Novara Volley, Włochy), Lorenzo Micelli (narodowość Włochy, trener, Eczacibasi Stambuł, Turcja)

Przedłużyły kontrakty: Anna Miros (atakująca), Klaudia Kaczorowska (przyjmująca), Charlotte Leys (Belgia, przyjmująca), Izabela Bełcik (rozgrywająca)

Odeszły: Magdalena Kuziak (libero, wypożyczenie do Silesii Volley MOSiR Mysłowice), Kimberly Hill (USA, przyjmująca), Natalia Gajewska (rozgrywająca, wypożyczenie do Siódemki Legionowo), Julia Szeluchina (środkowa, kontuzja), Mariola Zenik (libero), Judith Pietersen (Holandia, atakująca), Briżitka Molnar (Serbia, przyjmująca), Bojana Radulović (Serbia, rozgrywająca), Tomasz Wasilkowski (trener) - wszyscy koniec kontraktów

KADRA PGE ATOMU TREFLA NA SEZON 2014/15


Typowanie wyników

5 października 2014, godz. 14:45
2 pkt.
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
PGE ATOM TREFL Sopot

Jak typowano

2% 9 typowań KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
98% 467 typowań PGE ATOM TREFL Sopot

Twoje dane

Kluby sportowe

Opinie (21)

 • Brawo !

  Powodzenia dziewczyny jesteście piękne, miłe i niezwykle zdolne. Wasz nowy trener wygląda na dobrego człowieka. Mam nadzieję że takie uśmiechnięte jak dziś będziecie cały sezon.

  • 28 4

 • (2)

  No super koszulki , ale klub chyba powinien wydać jakaś infografike do koszulek , jakiś rodzaj mapy ? Żeby zrozumieć ogrom twórczości i odnaleźć ukryte znaczenia. A tak na poważnie to atom jako klub dozbroił się wszędzie gdzie się dało , zespoił wiele ogniw w jeden atom i za to chwała.Na uwage zasługuje chęć połączenia środowiska siarkarskiego w naszym okręgu o czym wspominał kazik, więc tak tak moi drodzy gedaniści czas przestać patrzyć na atom tak z lekką niechęcią , dystansem , może nawet wrogo, już tyle jest zrobione !, kto chce się rozwijać łączy sily , występuje na nowych halach przyjmuje nowy model funkcjonowania klubu , a kto brnie dalej w to co było , coś co już się skończyło co poprostu nawet się nie udało z różnych przyczyn, przez głupich ludzi , pseudo prezesów nie- rozwija klubu , niszczy go !Trzeb się rozwijać choćby trzeba było dume do kieszeni schować ,tego nie zrozumiało wybrzeże i kilka innych zasłużonych klubów.Gdyby nie ta hala , nie ten projekt, ciężko by było posiadać siatkówkę na jakimś wyższym poziomie w trójmiescie.Czas się przyłączyć i być razem !...Nie wiem skąd to wieczne gadanie o chemiku , czyżby wracał syndrom muszyny z niedawna , do tego dochodzi wieczne porównywanie finansów pomiędzy obojgiem przez romana szczepana , może to taka gra medialna naszego kochanego prezesa , wiadomo że to już piąty sezon i być może nie wiadomo jak do tego podejdzie pge , wiec może chce ich zachęcić.Ale uważam iż tego typu wypowiedzi sa niepotrzebne , jeśli chcemy wyrazić swoją skromność to można dobierać do tego inne słowa .Nie przystoi najlepszemu pod wieloma względami klubowi w polsce wchodzić w takie porównania z klubem któremu duzo jeszcze brakuje i narazie sa muszynianka bis , która miała mocne otwarcie.Co do pge to , nie chce mi się powtarzać rzeczy oczywistych jak to że pge rozdaje forse gdzie popadnie szczególnie na południu polski , a tu gdzie ma projekt udaje niechetnego , apelowalem kiedyś żeby nasi z wyższych sfer docisneli trochę i widzę że pojawienie się pge w nazwie klubu to efekt odpowiedniej pracy , dobrej pracy.Skład jest silny , a do tego , rękę dołoży fachowiec więc nie wygranie , lub nie bycie blisko któregoś z trofeum , będzie jakaś porażką, ale najwazniejsze to wyrzucić presje z głowy.Wiem że te wpisy czyta pani wirkowska , czyta bo musi ;), a może nie czyta ;) kto to wie ;).Więc apeluje aby mecz 20 października z chemikiem police niedoszłym mistrzem polski o 18 w poniedziałek co nie jest jakimś super terminem i jeszcze dochodzi do tego niekodowana transmisja tv w polsacie ,byl dla kibiców !, za darmo! , za 5 zl !, za 10 zł , ale nie więcej , wszystkie chwyty dozwolone !.To by było takie małe święto za brązowy medal , na otwarcie sezonu .Bo być może na taki mecz tym sposobem wybrało by się 10 tys ludzi .Skoro udało się na lechii , skoro 10 tys ludzi pogwizdalo sobie na meczu rosjan , skoro udało sie na trefl -asseco , to może się udać na w takiej opcji w atomie !

  • 10 7

  • tl:dr;

   • 2 1

  • Czyta od okazji do okazji. :-) Pozdro AP!

   • 2 0

 • Ale jak to w dzinsach będą grały?

  • 10 1

 • Go Atom!

  • 6 2

 • Życzę sobie aby Bełcik w trakcie meczu gumy nie żuła a była bardzo zaangażowana w to co powinna robić pod siatką. Aby wszystko jej wychodziło wówczas będzie super. Pozostałym siatkarkom tego samego życzę.

  • 6 11

 • Wierzymy w Atomówki! ;-)

  • 3 3

 • Przeciętne kobity (5)

  • 3 14

  • Niby klbuy prywatne a zarabiają z kieszeni podatnika (2)

   Bo jak nazwać dofinansowywanie przez SP PGE i ORLEN
   To jest rozbój i kolesiostwo.
   Po wyborach mama nadzieję że się skończy.

   A jeśli nie to ja też poproszę o wsparcie dla mojej inicjatywy.

   • 1 15

   • a tego co miasta dają

    nie liczysz?

    • 0 0

   • Co ty nie powiesz ?

    A mnie cieszy że choć część podatków idzie na sport, a nie na dopłacanie górnikom do węgla itp. cuda rodem z socjalizmu.

    • 2 0

  • Masz na mysli te, z którymi się spotykałeś w życiu?

   Pokaż swoją twarz, chętnie ocenimy jakim jesteś playboyem.

   • 5 0

  • :"przeciętne kobity" nie mają takich długich nóg :)

   Ech, pomarzyć :)

   • 3 0

 • (1)

  Na zdjęciu brak Magdy Damaske, dlaczego?

  • 2 3

  • Szkoła. :-)

   • 1 0

 • Co to za prezentacja? (3)

  Prezentacja we własnym sosie? A gdzie prezentacja przed kibicami , jak to miało miejsce w latach ubiegłych i teraz w przypadku mężczyzn? To jest lekceważenie kibiców.

  • 3 3

  • (2)

   Będzie. :-)

   • 2 1

   • (1)

    Kiedy?

    • 1 1

    • Według strony klubu, 7 października we wtorek.

     • 1 0

 • A gdzie prezentacja w sukienkach, i w strojach kąpielowych ?

  Jak mam ocenić to muszą się pokazać :)

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane