Porażka Vistalu na otwarcie Ligi Mistrzyń

7 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia przywitały się z Ligą Mistrzyń. Od wyższej porażki w Danii obroniły je w dużej mierze udane interwencje w bramce Weroniki Kordowieckiej oraz rzuty Aleksandry Zych (obie na zdjęciu) i Martyny Borysławskiej. Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia przywitały się z Ligą Mistrzyń. Od wyższej porażki w Danii obroniły je w dużej mierze udane interwencje w bramce Weroniki Kordowieckiej oraz rzuty Aleksandry Zych (obie na zdjęciu) i Martyny Borysławskiej.

W meczu dwóch klubów, które debiutowały w Lidze Mistrzyń piłkarek ręcznych, Vistal Gdynia przegrał w Danii z Nykobing Falster HB 21:27 (10:14). Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej wyrównaną grę prowadziły do 25. minuty, gdy remisowały 10:10. Na dłuższą metę bazowanie na trafieniach jedynie Aleksandry Zych i Martyny Borysławskiej, przy niskiej skuteczności w kontrach, było za słabym argumentem, by uzyskać lepszy wynik. Ofensywa jest zdecydowanie do poprawy, by z lepszym skutkiem zagrać 11 października o godzinie 20 u siebie z CSM Bukareszt, który jest najsilniejszym zespołem w tej grupie. Na inaugurację pokonał Krim Mercator Ljubljana 30:18 (15:7).

Nykobing Falster HB Nykobing Falster HB
Soerensen, Sahlholdt, Greve - Ikehara 4, Iversen, C.Kristiansen 1, K.Kristiansen, Lagerquist 2, Merg, Nielsen, Olsen, Pedersen 6, Wallen 5, E.Westberg 1, J.Westberg 8
Sędziowie: Kijauskaite, Zaliene (obie Litwa)
Widzów: 2035
Gapska, Kordowiecka, Kamińska - Błaszkowska, Borysławska 7, Gutkowska, Janiszewska 2, Kowalczyk, Kozłowska, Kulwińska 1, Łabuda 2, Machado-Matieli, Pękala 1, Stanulewicz, Szarawaga 1, Zych 7

Vistal wchodzi w nieznane. Nawet trener Truszyńska nie wie, czego można się spodziewać w Lidze Mistrzyń.

CZAS WERYFIKACJI DLA VISTALU
Vistal jest najmniej utytułowaną drużyną w grupie

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O RYWALKACH VISTALU W LIDZE MISTRZYŃ
meczem w Danii zaczyna maraton gier. Mimo przesunięć terminów w PGNiG Superlidze, w tym miesiącu gdynianki muszą zagrać aż 8 spotkań

MARATON VISTALU W PAŹDZIERNIKU. GDYNIANKI ZAGRAJĄ AŻ OSIEM RAZY
z klubu płyną informacje, że sytuacja biznesowa firmy Vistal nie będzie miało wpływu na postawę drużyny, które sponsorem tytularnym jest właśnie ta spółka. Tradycyjnie piłkarki ręczne mogą liczyć na pieniądze od Gdyni

PONAD 300 TYS. ZŁ OD GDYNI DLA PIŁKAREK RĘCZNYCH. SPRAWDŹ, ILE MIASTO PRZEKAZAŁO DLA KLUBU PIENIĘDZY W POPRZEDNIM SEZONIE
już wcześniej zażegnano problem z brakiem hali w terminach Ligi Mistrzyń. Terminy meczów tak poprzesuwano, że można rozegrać je w Gdynia Arena. Pierwsze spotkanie już 11 października

EHF ZGODZIŁA SIĘ NA ZMIANĘ TERMINÓW. MOŻNA GRAĆ W GDYNIA ARENA
zawodniczki na prezentacji. Mecz poprzedza hymn Ligi Mistrzyń
Vistal w niebieskich strojach
sędziny z Litwy w zielonych koszulach
gospodynie żółte koszulki, niebieskie spodenki
1'
od środka rozpoczął Vistal. Trener Truszyńska rozpoczęła "7": Gapska, Janiszewska, Stanulewicz, Szarawaga, Machado-Matieli, Zych i Kozłowska
1'
mogąca pomieścić około 3 tysięcy kibiców hala w znacznej większości wypełniona
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Ikehara (Nykobing Falster HB). To Japonka w barwach duńskiej drużyny
2'
Vistal dwa błędy w ataku pozycyjnym
3'
obroniony rzut Zych (VISTAL Gdynia)
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia) po przechwycie i kontrze
4'
dobra interwencja Gapskiej (VISTAL Gdynia)
4'
[1:2] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
5'
[2:2] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB).
6'
niecelny rzut w dobrej pozycji Szarawagi (VISTAL Gdynia) po długo budowanym ataku pozycyjnym
7'
przechwyt Machado-Matieli (VISTAL Gdynia), ale w kontrze Janiszewska (VISTAL Gdynia) rzuciła w poprzeczkę
7'
[3:2] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB).
8'
[3:3] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
8'
Iversen (Nykobing Falster HB) skarży się sędzinom, gdyż po raz drugi ostro została potraktowała przez defensywę Vistalu. Dobra gra przeciwko środkowej rozgrywającej gospodyń
9'
blok Kozłowskiej (VISTAL Gdynia) i Szarawagi (VISTAL Gdynia), ale ta druga po chwili popełniła faul w ataku
10'
[4:3] Bramkę zdobywa Ikehara (Nykobing Falster HB).
10'
rzut Zych (VISTAL Gdynia) w poprzeczkę, ale była faulowana
wykluczenie
10'
Iversen (Nykobing Falster HB) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Zych
10'
faul w ataku Kozłowskiej (VISTAL Gdynia)
11'
trener Truszyńska, na stojąco, namawia podopieczne do agresywnej obrony
11'
[4:4] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia) w przewadze
wykluczenie
12'
Kozłowska (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na J.Westberg
12'
a gospodynie już w komplecie
12'
[5:4] Bramkę zdobywa Pedersen (Nykobing Falster HB) w przewadze
12'
pierwsza zmiana w Vistalu. Za wykluczoną z gry Kozłowska (VISTAL Gdynia) weszła Borysławska (VISTAL Gdynia). W ataku Vistal teraz bez obrotowej
13'
[5:5] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia) w osłabieniu
13'
[6:5] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB).
13'
Vistal w komplecie
13'
[6:6] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
13'
już 4 bramka Zych (VISTAL Gdynia)
13'
zmiany kolejne w Vistalu. Weszły Kulwińska (VISTAL Gdynia) i Kordowiecka (VISTAL Gdynia) do bramki
15'
[6:7] Bramkę zdobywa Borysławska (VISTAL Gdynia).
wykluczenie
15'
Zych (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
15'
[7:7] Bramkę zdobywa Lagerquist (Nykobing Falster HB) w przewadze
16'
podanie Vistalu w aut
17'
[8:7] Bramkę zdobywa Pedersen (Nykobing Falster HB) w przewadze
17'
18'
Kulwińska (VISTAL Gdynia) zdobyła karnego
18'
Janiszewska (VISTAL Gdynia) (VISTAL Gdynia) z karnego rzuciła w poprzeczkę
wykluczenie
19'
Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL Gdynia) po faulu na Iversen
19'
[9:7] Bramkę zdobywa Wallen (Nykobing Falster HB) w przewadze
czas
19'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia). Mistrzynie Polski straciły 3. bramkę z rzędu i znów grają w osłabieniu
20'
[9:8] Bramkę zdobywa Borysławska (VISTAL Gdynia) przy sygnalizacji gry pasywnej i w osłabieniu
20'
[10:8] Bramkę zdobywa Ikehara (Nykobing Falster HB).
21'
22'
coraz większe kłopoty Vistalu w ofensywie, gdyż gospodynie już się zorientowały, że największe zagrożenie rzutowe to Zych (VISTAL Gdynia)
23'
[10:9] Bramkę zdobywa Borysławska (VISTAL Gdynia).
23'
w kontrze powstrzymana Janiszewska (VISTAL Gdynia)
23'
Kordowiecka (VISTAL Gdynia) broni rzut Ikehary (Nykobing Falster HB)
24'
tym razem przy sygnalizacji pasywnej gry obroniony rzut Borysławskiej (VISTAL Gdynia)
25'
Lagerquist (Nykobing Falster HB) powstrzymana dopiero w kole. Karny dla rywalek
25'
K.Kristiansen (Nykobing Falster HB) nie wykorzystała karnego. Broni Kordowiecka (VISTAL Gdynia)
25'
[10:10] Bramkę zdobywa Borysławska (VISTAL Gdynia).
25'
4 bramka Borysławskiej (VISTAL Gdynia). Przejęła pałeczkę rzutową od Zych (VISTAL Gdynia)
wykluczenie
26'
Stanulewicz (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę i będzie jeszcze karny dla rywalek
26'
[11:10] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB) z karnego
27'
do gry weszły Błaszkowska i Pękala (VISTAL Gdynia). Trzeba je ogrywać, bo Stanulewicz ma już 2 kary. Kolejna oznaczać będzie wyrzucenie z boiska tej skrzydłowej
28'
28'
[12:10] Bramkę zdobywa Wallen (Nykobing Falster HB).
29'
zablokowana Pękala (VISTAL Gdynia)
29'
[13:10] Bramkę zdobywa Wallen (Nykobing Falster HB)
30'
Kowalczyk (VISTAL Gdynia) na środek rozegrania na ostatnią minutę
30'
Kordowiecka (VISTAL Gdynia) odbija piłkę po rzucie Ikehary (Nykobing Falster HB)
czas
30'
Przerwa na żądanie (Nykobing Falster HB).
30'
17 sekund do końca połowy. Piłka w rękach gospodyń, bo one ją zebrały po interwencji Kordowieckiej (VISTAL Gdynia)
30'
[14:10] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB).
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PRZEGRYWA 10:14
Z przebiegu gry Vistal nie zasłużył na 4-bramkową stratę. Gdynianki podjęły walkę z rywalkami i przez większą część tej połowy mecz był wyrównany. W końcówce Nykobing odskoczył, gdyż ma więcej zawodniczek, które potrafią zdobywać bramki. Było ich pięć, przy tylko trzech Vistalu. Ponadto mistrzynie Polski muszą wystrzegać się kar. To przez grę w osłabieniu straciły dużo sił, a także cenne bramki od prowadzenia 7:6. Był to drugi korzystny wynik Vistalu w tym spotkaniu. Z pierwszego prowadzenia cieszyły się przy 2:1.
bramki dla Vistalu: Zych (VISTAL Gdynia) i Borysławska (VISTAL Gdynia) po 4, Janiszewska (VISTAL Gdynia) 2. W drużynie gospodyń najskuteczniejsze: J.Westberg (Nykobing Falster HB) - 5 oraz Wallen (Nykobing Falster HB) i Ikehara (Nykobing Falster HB) po 3
31'
drugą połowę rozpoczął Nykobing
31'
[15:10] Bramkę zdobywa C.Kristiansen (Nykobing Falster HB).
32'
[15:11] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia) przy sygnalizacji gry pasywnej
32'
[16:11] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB).
wykluczenie
33'
Lagerquist (Nykobing Falster HB) otrzymuje dwuminutową karę.
34'
nieudana akcja Zych (VISTAL Gdynia)
34'
wzmaga się doping miejscowych kibiców
34'
Kordowiecka (VISTAL Gdynia) obroniła rzut i rzuciła na pustą bramkę, ale nie trafiłą. Duńska drużyna w grze w osłabieniu wycofuje bramkarkę
35'
gospodynie w komplecie
36'
[16:12] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
wykluczenie
36'
J.Westberg (Nykobing Falster HB) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Machado-Matieli
37'
zablokowany rzut Kozłowskiej (VISTAL Gdynia)
37'
trener Truszyńska cały mecz na stojąco
37'
niecelny rzut K.Kristiansen (Nykobing Falster HB)
38'
[16:13] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL Gdynia) w przewadze
38'
Nykobing w komplecie
38'
[17:13] Bramkę zdobywa E.Westberg (Nykobing Falster HB).
38'
dwie siostry bliźniaczki Westberg ze Szwecji w duńskiej drużynie
39'
[18:13] Bramkę zdobywa Wallen (Nykobing Falster HB) po kontrze
40'
[18:14] Bramkę zdobywa Borysławska (VISTAL Gdynia).
41'
C.Kristiansen (Nykobing Falster HB) rzuciła w poprzeczkę
41'
[19:14] Bramkę zdobywa Pedersen (Nykobing Falster HB) po kontrze
42'
Janiszewska (VISTAL Gdynia) weszła na prawe rozegranie
44'
obroniony rzut Łabudy (VISTAL Gdynia)
44'
[20:14] Bramkę zdobywa Wallen (Nykobing Falster HB) po kontrze
czas
44'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia). Gdynianki nadal mają problemy w ofensywie, a co gorsza nie nadążają za rywalkami, które zdobywają łatwe bramki po kontrach
wykluczenie
44'
44'
kolejna strata Vistalu
45'
Kordowiecka (VISTAL Gdynia) obroniła rzut J.Westberg (Nykobing Falster HB)
45'
obroniony rzut Borysławskiej (VISTAL Gdynia), w odpowiedzi Iversen (Nykobing Falster HB) rzuca piłkę do siatki, ale bramka nie została uznana, bo przekroczyła linię 6. metra
46'
Gutkowska (VISTAL Gdynia) na środku rozegrania
46'
46'
[20:15] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
47'
[21:15] Bramkę zdobywa Pedersen (Nykobing Falster HB).
47'
[22:15] Bramkę zdobywa jeszcze raz Pedersen (Nykobing Falster HB), któa dobiła po dobrej interwencji Kordowieckiej przy rzucie Iversen
48'
obroniony rzut Kulwińskiej (VISTAL Gdynia). W miejscowej bramce Soerensen (Nykobing Falster HB)
49'
pomocy medycznej potrzebuje Kozłowska (VISTAL Gdynia)
49'
Kozłowska (VISTAL Gdynia) poza boiskiem, wydaje się, że skręcony staw skokowy. Dziś już rozgrywająca Vistalu nie zagra
50'
[22:16] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
50'
[23:16] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB).
50'
po 7 bramek J.Westberg (Nykobing Falster HB) i Zych (VISTAL Gdynia)
50'
[23:17] Bramkę zdobywa Borysławska (VISTAL Gdynia). To jej 6. trafienie
wykluczenie
51'
Zych (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę i jeszcze karny dla rywalek
51'
[24:17] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB) z karnego
52'
[25:17] Bramkę zdobywa Lagerquist (Nykobing Falster HB) w przewadze z koła
52'
Gutkowska (VISTAL Gdynia) rzuciła w słupek
53'
[25:18] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL Gdynia) w kontrze w końcówce osłabienia
53'
53'
Kordowiecka (VISTAL Gdynia) broni sam na sam z Pedersen (Nykobing Falster HB)
53'
[25:19] Bramkę zdobywa Borysławska (VISTAL Gdynia).
czas
53'
54'
Vistal z tzw. jedyną w obronie, wysunięta przed defensywą Błaszkowska (VISTAL Gdynia)
54'
blok Kulwińskiej (VISTAL Gdynia)
54'
strata Zych (VISTAL Gdynia)
55'
Soerensem (Nykobing Falster HB) broni w pojedynku sam na sam z Łabudą (VISTAL Gdynia)
56'
[25:20] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL Gdynia) po tym razem skutecznej kontrze
czas
56'
57'
Wallen (Nykobing Falster HB) wywalczyła karnego
57'
Kamińska (VISTAL Gdynia) weszła na karnego do bramki
57'
Kamińska (VISTAL Gdynia) obroniła karnego J.Westberg (Nykobing Falster HB)
58'
strata Borysławskiej (VISTAL Gdynia)
58'
[26:20] Bramkę zdobywa Pedersen (Nykobing Falster HB) po kontrze
wykluczenie
58'
Zych (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę, bo próbowała faulować Pedersen
czerwona kartka
58'
Zych (VISTAL Gdynia) dostaje czerwoną kartkę,, bo to była jej trzecia kara
wykluczenie
58'
K.Kristiansen (Nykobing Falster HB) otrzymuje dwuminutową karę i jeszcze karny po faulu na Gutkowskiej
58'
Borysławska (VISTAL Gdynia) z karnego rzuciła wysoko nad bramką
59'
[27:20] Bramkę zdobywa Ikehara (Nykobing Falster HB).
czas
59'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia). Trener Truszyńska apeluje o każdą bramkę i przyłożenie się do każdej akcji. Być może przypuszcza, że bilans bezpośrednich meczów też będzie miał znaczenie
60'
Gutkowska (VISTAL Gdynia) wywalczyła kolejnego karnego
60'
[27:21] Bramkę zdobywa Pękala (VISTAL Gdynia) z karnego
60'
KONIEC MECZU. VISTAL PRZEGRAŁ 21:27
Najskuteczniejsze zawodniczki: J.Westberg (Nykobing Falster HB) 8 oraz Zych (VISTAL Gdynia) i Borysławska (VISTAL Gdynia) po 7
nagrody dla najlepszych zawodniczek w obu zespołach. W Vistalu wyróżniona Borysławska (VISTAL Gdynia). W ekipie gospodyń Wallen (Nykobing Falster HB)
Lepszego wyniku Vistalowi nie pozwoliła uzyskać kiepska skuteczność. Zwłaszcza żal marnowanych kontr, dwóch przestrzelonych karnych. W ataku pozycyjnym także było sporo strat, a ciężar rzutowy opierał się tylko na dwóch zawodniczkach: Zych (VISTAL Gdynia) i Borysławskiej (VISTAL Gdynia). Ta druga zdobyła więcej bramek niż można się było spodziewać. Natomiast brakowało większej liczby trafień zawodniczek z pierwszej linii.
Nykobing nie grał wielkiego meczu, dużymi fragmentami miał problemy z gdyńską defensywą, ale gdy duńska drużyna przyspieszała grę, uzyskiwała przewagę. To po jej stronie była zdecydowanie większa liczba tych najłatwiejszych w piłce ręcznej bramek, czyli po szybkich atakach.
Po przerwie gospodynie kontrolowały grę. Tylko raz Vistalowi pozwoliły dojść na 3 trafienia, a czasami odchodziły nawet na 7 trafień różnicy.

• Truszynska (6)

Komentarze pani trener podczas time'ow tragiczne i ośmieszające dla zawodniczek...kobieto to leci na wizji, tysiące ludzi to ogląda
    Brawa dla Oli, Martyny, Anety i Korka! Dzięki wam ten mecz trzymał poziom.

• 17 8

• (3)

a co mówila?

• 2 3

• (2)

Zapomniała ze jest na wizji i w bardzo chamski sposób pojechała po całości zawodniczkę. Trener jest od tego żeby dać zespołowi złote rady czy podpowiedzi a nie swoją żółć wylewać. Mecz trwa 60 minut wiec się gra do końca Pani trener, szkoda czasu na tego typu gierki w czasie meczu, czas pomoc drużynie swoim "warsztatem".

• 9 2

• (1)

Jak mówiłem że to hamka to mi nikt nie wierzył.