Piłkarki ręczne Vistal znów ograły Piotrcovię

25 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 18:52 (25 lutego 2015)
Piłkarki ręczne Vistalu po raz trzeci w ciągu dwóch tygodni pokonały Piotrcovię, ale mecz w Piotrkowie Trybunalskim był o wiele bardziej wyrównany niż dwa wcześniejsze w Gdyni. Piłkarki ręczne Vistalu po raz trzeci w ciągu dwóch tygodni pokonały Piotrcovię, ale mecz w Piotrkowie Trybunalskim był o wiele bardziej wyrównany niż dwa wcześniejsze w Gdyni.

Piłkarki ręczne Vistalu zrobiły kolejny krok w kierunku obrony Pucharu Polski. Gdynianki awansowały do Final Four tych rozgrywek po dwóch zwycięstwach nad Piotrcovią. W środę na wyjeździe triumfowały 30:27 (13:14), a 16 lutego rozbiły rywalki u siebie aż 41:25. W sobotę wiceliderki PGNiG Superligi wracają do rozgrywek ligowych. O godzinie 17:00 zagrają w Tczewie z tamtejszym zespołem Aussie Sylex Sambor. Natomiast w połowie miesiąca aż siedem szczypiornistek z ekipy Pawła Tetelewskiego pojedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski.

PIOTRCOVIA: Opelt, Kuśmierska, Kocyba - Rol 1, Sobińska 2, Kucharska 5, Kotecka, Osuch, Cieślak, Kopertowska 3, Wypych 1, Gomółka, Piecaba 3, Ivanović 2, Jałoszewska 3, Nowak, Belmas 4, Agova 3

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 2, Łabuda 3, Niedźwiedź 1, Galińska 2, Dorsz 2, Kobylińska 9, Kłusewicz, Pawłowska 1, Zych 5, Kozłowska 4, Gutkowska, Kulwińska, Zrnec 1, Radzikowska

Piłkarki ręczne Piotrcovii i Vistalu zakończyły trójmecz w tym miesiącu. Od 11 lutego potykały się dwukrotnie w Pucharze Polski oraz raz w Superlidze. W dwóch pierwszych spotkaniach w Gdyni łatwo wygrywały gospodynie. Dlatego losy awansu do Final Four Pucharu Polski były przesądzone zanim w środę szczypiornistki wyszły na parkiet.

TAK VISTAL OGRAŁ PIOTRCOVIĘ U SIEBIE RÓŻNICĄ 16 BRAMEK

Mimo to piotrkowianki przed własną publicznością chciały pokazać się z jak najlepszej strony. Podopieczne Pawła Tetelewskiego nieznaczną wygraną zapewniły sobie dopiero w ostatnich 10 minutach spotkania.

Początek gry należał do Piotrcovii. Po akcjach Stefki AgovejAleksandry Kucharskiej miejscowe prowadziły 2:0. Vistal odpowiedział akcjami w ofensywie Aleksandry Zych.

Leworęczna rozgrywająca zdobyła pięć pierwszych bramek dla przyjezdnych! Po jej rzutach Vistal zmieniał rezultat na korzystny dla siebie (4:3 i 5:4). Gdy z drugiej linii zaczęła trafiać Joanna Kozłowska, w 16. minucie przewaga Vistalu wzrosła do 10:7.

Zych nie oszczędzała się także w defensywie. Jednak jeszcze przed przerwą sędziowie dwukrotnie odesłali ją na ławkę kar. Było także wykluczenie dla Emilii Galińskiej za ósmą zawodniczkę na parkiecie.

Grając w przewadze Piotrcovia nie tylko wyrównała na 11:11, ale w końcówce tej odsłony potrafiła zapewnić sobie korzystny wynik na przerwę. Po trafieniu Kucharskiej szczypiornistki odpoczywały przy prowadzeniu gospodyń 14:13.

Druga połowa rozpoczęła się od bramek Aleksandry Dorsz i Galińskiej. W 38. minucie po trafieniu z karnego Moniki Kobylińskiej Vistal odszedł na 18:16. Wydawało się, że mecz potoczy się już do jednej bramki, gdy na niewiele ponad kwadrans przed końcem po akcji Kobylińskiej przewaga gdynianek wzrosła do 22:18.

Tak się nie stało, gdyż gospodynie do walki poderwały jeszcze Andleja IvanovićAgnieszka Jałoszewska. Po ich celne rzuty sprawiły, że w 49. minucie znów był remis (22:22). Po chwili było jeszcze 23:23.

O zwycięstwie Vistalu zadecydowało dopiero ostatnie 10 minut. Po bramkach Kobylińskiej z karnego oraz Anety Łabudy gdynianki odskoczyły na 25:23. Nie tylko nie oddały już tej przewagi, ale w ostatniej minucie Kobylińska poprawiła na 30:27.

Warto podkreślić, że debiut w pierwszej drużynie Vistalu zaliczyła kolejna młoda zawodniczka. Około kwadrans na parkiecie otrzymała Dagmara Radzikowska. To szczypiornistka pierwszej linii, która w grudniu skończyła dopiero 18 lat.

Pozostałe wyniki meczów rewanżowych ćwierćfinału Pucharu Polski:
Selgros Lublin - Start Elbląg 28:29 (15:14). Pierwszy mecz: 34:24. Awans: Selgros
Pogoń Baltica Szczecin - Ruch Chorzów 33:27 (18:14). Pierwszy mecz: 27:29. Awans: Pogoń Baltica
Energa AZS Koszalin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:23 (12:13). Pierwszy mecz: 20:22. Awans: KGHM Metraco Zagłębie

• VISTAL GDYNIA - Piotrcovia 34:28 (22:13) - awansem 11.02
  • Start Elbląg - Aussie Sambor Tczew 30:24 (12:14)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Ruch Chorzów 27:30 (12:14)
  • Energa AZS Koszalin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 27:22 (14:13)
  • KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz 26:24 (13:11)
  • Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 24:30 (9:13)

Po powrocie z Piotrkowa Trybunalskiego gdynianki nie będą miały dużo czasu na odpoczynek. Już w sobotę o godzinie 17:00 zagrają na wyjeździe z Aussie Sylex Sambor w Tczewie o punkty w Superlidze. Natomiast 3 marca w Gdynia Arena o godzinie 18:00 dojdzie hitowego spotkania Vistalu z Selgrosem Lublin

Zresztą i cały marzec będzie forsowny zwłaszcza dla szczypiornistek powołanych do reprezentacji Polski. Na konsultację szkoleniową do Pruszkowa (15-18.03), a następnie turniej towarzyski we Francji powołanych zostało sześć szczypiornistek Vistalu: Patrycja Kulwińska, Iwona Niedźwiedź, Katarzyna Janiszewska, Aleksandra Zych, Aneta Łabuda oraz będąca na wypożyczeniu w Levanger HK, Ewa Andrzejewska. Od 19 do 22 marca biało-czerwone zagrają w Dijon i Besancon z: Francją, Norwegią i Danią. Łącznie Kim Rasmussen chce sprawdzić aż 22 zawodniczki.

Ponadto w konsultacji w Pruszkowie uczestniczyć będzie dodatkowo gdyńska bramkarka, Weronika Kordowiecka.