Odpadły z czołówki

5 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarki ręczne Łączpolu przespały pierwsze minuty wyjazdowego meczu z Piotrcovią i mimo dzielnej postawy w końcówce zostały pokonane. Porażka 24:25 (9:14) jest tym bardziej bolesna, gdyż oznacza dla gdynianek utracenie kontaktu ze ścisłą czołówką ekstraklasy

.

PIOTRCOVIA: Kowalczyk - Dominiak, Kornacka 4, Polenz 7, Podrygała 3, Szafnicka, Strzałkowska 8, Szczecina, Dąbrowska, Owczarek 2, Mijas 1, Janiszewska.

ŁĄCZPOL:Jurkowska, Szywierska - Stachowska 6, Musiał 5, Wasak 4, Aleksandrowicz 3, Szajerka 2, Szott 2, Całużyńska 1, Sulżycka 1.

Do tej kolejki Łączpol przystępował z czwartego miejsca ze stratą zaledwie dwóch punktów do wicelidera i trzeciej drużyny, którą była właśnie Piotrcovia. Był to zarazem rewanż za przegrany play-off sprzed wakacji (o miejsca 5-8). Niestety, szanse na korzystny wynik zostały pogrzebane zanim tak na dobre rozpoczęła się gra.

Gdynianki weszły w mecz fatalnie. Po ośmiu minutach przegrywały 1:6, a ich szkoleniowiec prosił o przerwę. Chwilowa poprawa nastąpiła między 16. a 22. minutą. Wówczas przyjezdne zdobyły trzy bramki i zmniejszyła straty z 4:10 na 7:10. Szkoda, że tego wyniku nie udało się poszanować. Końcówka pierwszej połowy była niemal również nieudana jak jej początek.

Po zmianie stron Łączpol musiał odrabiać aż 5-bramkową stratę. Chwała gdyniankom, że podjęły walkę o zmianę niekorzystnego wyniku. W 42. minucie Paulina Wasak zdobyła kontraktową bramkę. Janusz Szymczyk czujnie poprosił o przerwę. Dzięki temu Piotrcovia złapała drugi oddech i znów odskoczyła (21:18). Naszej drużynie w końcówce udało się jeszcze dwukrotnie zdobyć kontaktowe trafienie (22:23, 24:25), ale na zdobycie remisu zabrakło czasu. Przeszkodziła też kara dla Moniki Aleksandrowicz.

Już w sobotę o godzinie 18.00 Łączpol będzie mógł podreperować dorobek punktowy w Rumi. Gdynianki ugoszczą Zgodę Rudę Śląska. Będzie to prestiżowe starcie trenerów. Krzysztof Przybylski, szkoleniowiec przyjezdnych jest selekcjonerem reprezentacji Polski, a Grzegorz Gościński jego asystentem.

Pozostałe wyniki 9. kolejki: Piotrcovia - Łączpol Gdynia 25:24 (14:9), AZS Politechnika Koszalin - Start Elbląg 25:22 (11:11), Zgoda Ruda Śląska - SPR Asseco BS Lublin 24:30 (11:15), Ruch Chorzów - Interferie Zagłębie Lubin 23:30 (9:16), Słupia - Carlos-Astol Jelenia Góra 24:30 (15:12).

• 0 0

• Czy ktoś wie czemu nie grała Monika Andrzejewska?

• 0 0

• Prawdopodobnie, ma złamaną kość, ale czy to prawda nie wiem.

• 0 0

• To nie dobrze,bez Andrzejewskiej będzie bardzo ciężko zdobyć punkty.Długo nie będzie grała?!

• 0 0

• Napisze wreszcie ktoś co jest z Andrzejewską, czy to jest tajemnica.

• 0 0

• Slabiutko

cieniutko panienki z Gdyni, oj cieniutko. wasa gra taka niepoukładana, przypadkowa.

• 0 0

• Monika Andrzejewska

Nasza ulubiona zawodniczka miała zabieg (pęknięcie kości piszczelowej)
    i będzie miała przerwę w treningach ok 4-5 miesiący.Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na parkiet.Pozdrawiamy!!!

• 0 0

Oj to nie dobrze, ale życzę zdrowia i czekam na błyskawiczne kontry.