Szczypiorniści przegrali z Serbią

3 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej przegrała w Ergo Arenie z Serbią 32:37 (14:20) na otwarcie eliminacji mistrzostw Europy. Podopiecznym Talanta Dujszebajewa nie pomógł fantastyczny doping 10 tysięcy kibiców i już po kilkunastu minutach przegrywali różnicą 7 bramek. W drugim meczu grupy Rumunia pokonała Białoruś 26:23. I właśnie ze zwycięzcami zagrają biało-czerwoni w Cluj w najbliższą niedzielę o godz. 17.

POLSKA POLSKA
SERBIA SERBIA
Wyszomirski, Szmal - Bielecki 6, T.Gębala 5, Daszek 4, Lijewski 3, Jachlewski 3, Nogowski 2, Łyżwa 2, Kus 2, Przybylski 2, Daćko 1, Jurkiewicz 1, Syprzak 1, Gierak
Sędziowie: Zotinm, Wołodkow (Rosja)
Widzów: 10000
Milić, Arsić - Nenadić 10, Djukić 7, Stojković 7, Zelenović 6, Ilić 3, Sesum 3, Abutović 1, Marković, Rnić, Radivojević

Pomeczowy dwugłos trenerów
Talant Dujszebajew (trener reprezentacji Polski):
Gratuluję reprezentacji Serbii, bo wygrali zasłużenie kontrolując mecz od początku do końca. Dziękuję kibicom za wsparcie, bo dopingowali nas od początku do końca. Przepraszam, że nie daliśmy rady. To ja odpowiadam za tę porażkę. Źle przygotowałem mecz taktycznie i mentalnie. Nie przygotowałem zawodników tak jak trzeba. Serbowie byli groźni w kontrataku na co nie mieliśmy recepty. W niedzielę w Rumunii chcemy zagrać znacznie lepiej niż dzisiaj. Jest pozytyw w postaci tego jak w ataku zagrali Gębala i Przybylski. Oby to była dobra inwestycja.

Jovica Cvetković (trener reprezentacji Serbii):
Chciałem podziękować za to, jak przyjęto nas w Polce. To dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Polacy zagrali z nami fair, ale mecz był pełen walki. To spotkanie było bardzo ważne dla nas i naszych kibiców. Wierzyliśmy, że możemy wygrać z tak silnym przeciwnikiem i to się udało. Dziękuję moim zawodnikom za to, że wykonali to, co założyliśmy sobie w szatni.

Z powołanej przez trenera Dujszebajewa kadry 20 zawodników w 16-osobowym składzie na mecz nie znaleźli się: Krajewski, Chrapkowski, Morawski i M.Gębala. Dwaj pierwsi narzekają na urazy.
Są za to debiutanci Nogowski (POLSKA) i Łyżwa (POLSKA)
Dzisiejszy mecz będzie wyjątkowy dla T.Gębali (POLSKA), który zaczynał karierę w Spójni Gdynia, a w ligowych rozgrywkach próbował swoich sił w SMS Gdańsk.

WYCHOWANEK SPÓJNI CHCE ZAGRAĆ Z SERBIĄ - PRZECZYTAJ WYWIAD
Zobacz jak trenowali polscy sczypiorniści w Ergo Arenie
Serbscy szczypiorniści wychodzą do prezentacji.
...a za nimi reprezentacja Polski
Relacja live Kibice witają szczypiornistów gromkim aplauzem i... światełkami z latarek telefonów
Za nami hymny obu krajów. Polscy kibice głośno odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.
1'
Początek meczu
1'
Wyjściowe składy
SERBIA: Milic (SERBIA) - Djukic (SERBIA), Sesum (SERBIA), Stojkovic (SERBIA), Marković (SERBIA), Nenadić (SERBIA), Ilić
(SERBIA)

POLSKA: Wyszomirski (POLSKA) - Bielecki (POLSKA), Jurkiewicz (POLSKA), Jachlewski (POLSKA), Lijewski (POLSKA), Daszek (POLSKA), Kus (POLSKA)
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Stojković (SERBIA).
2'
[1:1] Bramkę zdobywa Kus (POLSKA).
3'
[1:2] Bramkę zdobywa Zelenović (SERBIA).
3'
Z trybun głośne "Polska, Polska!"
4'
[2:2] Bramkę zdobywa Jachlewski (POLSKA).
4'
Wyszomirski (POLSKA) broni rzut Markovicia (SERBIA)
5'
[2:3] Bramkę zdobywa Djukić (SERBIA), który kończy szybką kontrę
6'
[2:4] Bramkę zdobywa Nenadić (SERBIA).
6'
Ponownie wzmaga się doping dla biało-czerwonych. Na trybunach jest blisko kompletu 10000 widzów
7'
[3:4] Bramkę zdobywa Lijewski (POLSKA).
7'
[3:5] Bramkę zdobywa Zelenović (SERBIA).
7'
Pogubili się w ataku Polacy, tracą piłkę
8'
[3:6] Bramkę zdobywa Djukić (SERBIA).
8'
Żółtą kartką otrzymuje Zelenović (SERBIA).
9'
Rzut Bieleckiego (POLSKA) broni Milić (SERBIA)
9'
Akcję rozgrywają Serbowie, gwizdy z trybun
9'
[3:7] Bramkę zdobywa Stojković (SERBIA).
czas
9'
Przerwa na żądanie (POLSKA).
9'
Mocny początek Serbów, którzy odjechali biało-czerwonym na cztery bramki. Nie mają żadnych problemów z przedarciem się przez obronę gospodarzy
10'
Traci piłkę Bielecki (POLSKA), Serbowie spokojnie rozgrywają akcję
10'
[3:8] Bramkę zdobywa Sesum (SERBIA)
11'
Na boisku pojawił się wychowanek Spójni Gdynia, T.Gębala (POLSKA). To dla niego reprezentacyjny debiut przed trójmiejską publicznością
12'
[3:9] Bramkę zdobywa Djukić (SERBIA).
12'
Rzut T.Gębali (POLSKA) broni Milić (SERBIA)
13'
Żółtą kartką otrzymuje T.Gębala (POLSKA).
13'
[3:10] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Nenadić (SERBIA).
14'
[3:11] Bramkę zdobywa Djukić (SERBIA).
14'
Serbowie zdobyli już 7 bramek z rzędu
14'
[4:11] Bramkę zdobywa T.Gębala (POLSKA) i przerywa serię gości
14'
Żółtą kartką otrzymuje Lijewski (POLSKA).
15'
[5:11] Bramkę zdobywa Jachlewski (POLSKA).
czas
15'
Przerwa na żądanie (SERBIA).
15'
[5:12] Bramkę zdobywa Stojković (SERBIA).
16'
[6:12] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Bielecki (POLSKA).
16'
[6:13] Bramkę zdobywa Nenadić (SERBIA).
18'
[7:13] Bramkę zdobywa Przybylski (POLSKA).
19'
[7:14] Bramkę ze skrzydła zdobywa Djukić (SERBIA).
19'
Rzut Gieraka (POLSKA) nie sprawił problemów Miliciowi (SERBIA)
20'
[8:14] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Bielecki (POLSKA).
20'
[8:15] Bramkę zdobywa Stojković (SERBIA).
21'
Przybylski (POLSKA) faulowany przy rzucie
21'
[9:15] Bramkę zdobywa T.Gębala (POLSKA).
23'
[9:16] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Djukić (SERBIA). To już jego szóste trafienie
24'
[10:16] Bramkę zdobywa Nogowski (POLSKA). To jego pierwsza bramka w kadrze Polski
wykluczenie
25'
Gierak (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
25'
[10:17] Bramkę zdobywa Nenadić (SERBIA).
26'
[11:17] Bramkę zdobywa T.Gębala (POLSKA).
26'
Na trybunach zasiadają piłkarze Lechii Gdańsk, a wśród nich Serbowie: Krasić, Milinković-Savić i Kovacević
27'
[11:18] Bramkę zdobywa Ilić (SERBIA).
27'
[12:18] Bramkę zdobywa Nogowski (POLSKA).
28'
[12:19] Bramkę zdobywa Abutović (SERBIA).
28'
[13:19] Bramkę zdobywa Daćko (POLSKA).
30'
[13:20] Bramkę zdobywa Abutović (SERBIA).
30'
[14:20] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Bielecki (POLSKA). Trzecia jego próba z 7. metra i trzecia udana
30'
Koniec I połowy. Polacy przegrywają w Ergo Arenie z Serbią 14:30. Goście wykorzystali słabą grę biało-czerwonych w obronie szybko wypracowali przewagę dzięki serii 7 bramek z rzędu.
31'
Rozpoczęła się druga połowa.
31'
[15:20] Bramkę zdobywa T.Gębala (POLSKA). To czwarte trafienie wychowanka Spójni Gdynia
31'
[15:21] Bramkę zdobywa Zelenović (SERBIA).
32'
[16:21] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (POLSKA).
32'
[16:22] Bramkę zdobywa Nenadić (SERBIA). Na drugą połowę w bramce Polski Szmal zmienił Wyszomirskiego
34'
[17:22] Bramkę zdobywa Bielecki (POLSKA). Znów bezlitosny z 7. metra
35'
Obok bramki rzuca Marsenić (SERBIA)
35'
Świetny przechwyt T.Gębali (POLSKA), ale niestety jego rzut bronic Milić (SERBIA)
37'
[18:22] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA).
37'
Niesamowita wrzawa na trybunach. Emocje dodatkowo podkręca trener Dujszebajew gestykulujący w kierunku kibiców
czas
37'
38'
[18:23] Bramkę zdobywa Nenadić (SERBIA).
38'
[18:24] Bramkę zdobywa Nenadić (SERBIA), który był faulowany przez Lijewskiego
wykluczenie
38'
Lijewski (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
38'
Z trybun "Polacy, jesteśmy z wami!"
39'
[19:24] Bramkę zdobywa Syprzak (POLSKA).
39'
[19:25] Bramkę zdobywa Zelenović (SERBIA).
wykluczenie
39'
Kus (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
40'
[20:25] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Bielecki (POLSKA). To jego piąte trafienie. Polacy w podwójnym osłabieniu zagrali na 1:0
42'
[20:26] Bramkę zdobywa Sesum (SERBIA).
42'
[21:26] Bramkę zdobywa T.Gębala (POLSKA).
43'
[21:27] Bramkę zdobywa Stojković (SERBIA).
43'
[22:27] Bramkę zdobywa Lijewski (POLSKA).
44'
[22:28] Bramkę zdobywa Djukić (SERBIA).
44'
[22:29] Bramkę zdobywa Ilić (SERBIA).
wykluczenie
45'
Sesum (SERBIA) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Lijewskim
45'
[23:29] Bramkę po raz szósty z rzutu karnego zdobywa Bielecki (POLSKA).
46'
Rzut gości broni Szmal (POLSKA)
46'
[24:29] Bramkę zdobywa Lijewski (POLSKA).
47'
[25:29] Bramkę zdobywa Jachlewski (POLSKA).
49'
[25:30] Bramkę zdobywa Ilić (SERBIA).
50'
[26:30] Bramkę zdobywa Łyżwa (POLSKA).
50'
[26:31] Bramkę zdobywa Nenadić (SERBIA).
51'
[26:32] Bramkę zdobywa Stojković (SERBIA).
52'
[27:32] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA).
53'
Szmal (POLSKA) broni rzut Stojkovicia (SERBIA)
53'
[27:33] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Nenadić (SERBIA).
czas
54'
54'
[27:34] Bramkę zdobywa Nenadić (SERBIA).
55'
Nenadić (SERBIA) ma już na koncie 10 trafień
55'
[27:35] Bramkę zdobywa Zelenović (SERBIA).
56'
[28:35] Bramkę zdobywa Łyżwa (POLSKA), który posłał piłkę kozłem między nogami Milicia
57'
[29:35] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA).
57'
W starciu z Kusem ucierpiał Nenadić (SERBIA)
czas
57'
57'
Szmal (POLSKA) broni rzut Nenadicia (SERBIA)
58'
[30:35] Bramkę zdobywa Kus (POLSKA).
58'
[30:36] Bramkę zdobywa Sesum (SERBIA).
59'
[30:37] Bramkę zdobywa Stojković (SERBIA).
60'
[31:37] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA).
wykluczenie
60'
Stojković (SERBIA) otrzymuje dwuminutową karę.
60'
[32:37] Bramkę zdobywa Przybylski (POLSKA).
60'
Koniec meczu. Polacy przegrali z Serbią 32:37 (14:20) na otwarcie eliminacji do mistrzostw Europy 2018.

• Zasłużona porażka

Serbowie byli dużo lepszym zespołem. A my dobrego zespołu, jak kiedyś, na razie nie mamy...

• 33 0

• Zagrali jak zagrali... (1)

Mam wrażenie, że po latach świetności nadchodzą chude lata dla naszej kadry .

• doping

Byłem na meczu! Doping to dramat ale w dużej mierze z powodu prowadzącego, który był baaaardzo kiepski!

• 30 2

• (1)

Najsłabsi byli najbardziej doświadczeni czyli Lijewski i Jurkiewicz,a także spiker. No on chyba najbardziej!

• 28 0

• Tez mam takie odczucie..

Szczególnie chodziło o Lijewskiego - realizator często pokazywał "uwagi" trenera do zawodnika..Ostro

• 3 0

• masakra w obronie

Tzw. Zmiana pokoleniowa w reprezentacji raczej nie będzie przebiegać bezboleśnie...

• 17 0

• Pierwsze 14 minut przegrali siedmioma bramkami... :( (1)

Ale pozostałe 46 minut wygrali dwiema... :)

• 12 1

• No tak, już w latach 80. pewien selekcjoner po przegranym meczu chwalił się, że "wygraliśmy drugą połowę".

• 4 1

• (1)

Najpierw trzeba bronic a potem dopiero strzelac. Taktyka to dramat a wrzeszczacy i szarpiacy zawodnikow trener to jest masakra!!!!!!

• 14 0

• strzelać to sobie możesz....

....na strzelnicy na jarmarku. W piłce ręcznej bramki się rzuca a nie strzela !!!! Zasłużona porażka - niestety - dramat w obronie, bo stracone 37 bramek, w tym 20 do przerwy to.... smutne :(

• 2 0

• niszowe sporty (3)

mają to do siebie że prawdziwy kibic ogląda takie mecze z przypadku a na trybunach siedzą rodziny z dziećmi i jest ok tylko gdzie był doping i spiker moim zdaniem zabrakło profesjonalnego podejścia do sprawy . .... garstka byłych piłkarzy którzy się interesują tą dyscyplina ma w tyle kibicowanie więc siedzą jak Janusze w fotelach tyle że na trybunach ...... a poziom gry to ogólnie parodia

• 10 12

• Wolę niszowe dyscypliny z rodzinami na trybunach
      niż bandytów na stadionach i potencjalnych kryminalistów...

• 12 3

• niszowy sport i 10 tysięcy na trybunach. Nie kompromituj sie człowieku

• 4 2

• Tyyyyy.....antywentyl !!!!

Niszowy to golf i karate tradycyjne ewentualnie tenis stołowy, z całym szacunkiem dla sportowców. A co komu przeszkadzają rodziny z dziećmi na trybunach? Daj boże niech na każdą dyscyplinę zespołową przychodzi 10 000 luda. Wolę rodziny z dziećmi niż poje.....ów i pseudopatriotów, którzy rzucają się racami a na koniec nie wiedzą jaki był wynik meczu.