Atom Trefl zna przeciwnika o Final Four

22 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Siatkarki Atomu Trefla w ćwierćfinale Pucharu Polski zmierzą się z Pałacem Bydgoszcz. W tym sezonie z tą drużyną sopocianki wygrały dwukrotnie w OrlenLidze bez straty seta. Siatkarki Atomu Trefla w ćwierćfinale Pucharu Polski zmierzą się z Pałacem Bydgoszcz. W tym sezonie z tą drużyną sopocianki wygrały dwukrotnie w OrlenLidze bez straty seta.

Siatkarki Atomu Trefla poznały rywalki w meczach o awans Final Four Pucharu Polski. 26 lutego na wyjeździe i 2 marca w Hali 100-lecia sopocianki zmierzą się Pałacem Bydgoszcz, który dwukrotnie ograł AZS Metal-Fach Białystok.

Atom Trefl, dzięki miejscu w najlepszej czwórce OrlenLigi po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego, od razu awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Ponadto sopocianki mają więcej czasu na odpoczynek po zakończeniu pierwszego etapu rozgrywek ligowych.

O prawo gry z mistrzyniami Polski rywalizowały Pałac Bydgoszcz i AZS Metal-Fach Białystok. Niespodzianki nie było. Outsider OrlenLigi zgodził się dwukrotnie zagrać na wyjeździe i nie dał rady ósmej ekipie tabeli. Pałac wygrał dwukrotnie na własnym parkiecie bez straty seta: 3:0 (27:25, 25:11, 25:15) i 3:0 (25:13, 25:12, 25:11).

Mecze ćwierćfinałowe wyznaczone są na 26 lutego i 2 marca. Zwycięzca dwumeczu awansuje do Final Four. Turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn pucharowych rozgrywek odbędzie się 9 i 10 marca w Pile. Zwycięzca rozgrywek zapewni sobie prawo gry w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzyń.

Pucharu broni Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Przed rokiem właśnie z tą drużyną w ścisłym finale przegrały atomówki 1:3 (25:20, 18:25, 20:25, 24:26) - przeczytaj relację z meczu, który odbył się w Radomiu.

W ramach przygotowań do tegorocznej edycji sopocianki zakontraktowały dwa sparingi z dziewiątą drużyną OrlenLigi. Atom Trefl zagra na wyjeździe z Siódemką Legionovią w piątek o 17:30 oraz sobotę o 9:30. Oba sparingi będą otwarte dla kibiców.

-Ostatni tydzień treningów traktowaliśmy trochę jak zgrupowanie. Dziewczyny mają prawo być zmęczone, dlatego wiadomo, że w tych meczach z Siódemką nogi nie będą nas zapewne tak dobrze niosły. Okazje do gry otrzymają wszystkie zawodniczki - mówi Adam Grabowski, szkoleniowiec mistrzyń Polski.

Pozostałe wyniki szóstej rundy Pucharu Polski:
Jedynka Aleksandrów Łódzki - Impel Wrocław 1:3 (25:15, 15:25, 22:25, 17:25) i 1:3 (11:25, 25:19, 18:25, 22:25)
Siódemka Legionovia - PTPS Piła 0:3 (15:25, 23:25, 17:25) i 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:21)
Eliteski AZS UEK Kraków - Budowlani Łódź 3:0 (25:14, 25:21, 27:25) i 0:3 (24:26, 21:25, 16:25)