Vistal wygrał mecz o Final Four Pucharu Polski

12 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Loredana Matyka rzuciła koszaliniankom 6 bramek. Loredana Matyka rzuciła koszaliniankom 6 bramek.

Piłkarki ręczne Vistalu pokonały Energę AZS Koszalin 27:22 (10:11) w pierwszym mecz o awans do Final Four Pucharu Polski, które rozegrano wyjątkowo w hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 19 lutego na terenie rywala. Do kolejnej rundy awansuje lepsza drużyna dwumeczu.

VISTAL: Kowalczyk, Gapska - Kalska 4, Janiszewska 4, Niedźwiedź 5, Zych 4, Kulwińska 1, Matyka 6, Balsam, Kozłowska 3, Khouildi

ENERGA AZS: Czarna - Kobyłecka 4, Muchocka, Chmiel 3, Odrowska 4, Lisewska 5, Matuszczyk 2, Winter 3, Bilenia 1, Garovic, Nowicka

Ze względu na to, że w Gdynia Arena środowego popołudnia odbywała się Gala Gdyńskiego Sportu, mecz piłkarek ręcznych został wyjątkowo przeniesiony do hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej. Pomiędzy obiektami musiała przemieszczać się przede wszystkim Małgorzata Gapska. Bramkarka Vistalu została laureatką gali.

MAŁGORZATA GAPSKA SPORTSMENKĄ ROKU 2013 W GDYNI

Pod nowym adresem Vistalowi poszło znacznie lepiej niż w spotkaniu ligowym. Przed niewiele ponad miesiącem gdynianki uległy Enerdze na własnym parkiecie 18:21. Wówczas nie do zatrzymania była Sylwia Lisewska, która zdobyła 10 bramek, a w bramce bardzo dobrze spisywała się Izabela Czarna, broniąc m.in. dwa karne.

W SUPERLIDZE VISTAL PRZEGRAŁ U SIEBIE Z ENERGĄ

Także pierwsza połowa pucharowego spotkania zwiastowała, że nie będzie to łatwa konfrontacja dla mimo wszystko faworyzowanych gdynianek. Wynik na ogół oscylował wokół remisu, a żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż dwa trafienia. Po kwadransie przyjezdne prowadziły 7:5, ale w 23. minucie wynik 9:7 po bramce Karoliny Kalskiej był korzystny dla miejscowych.

Na przerwę z korzystnym rezultatem (11:10) zeszła Energa. Ostatnią bramkę w tej odsłonie zdobyła Monika Odrowska z karnego.

Obraz meczu zmieniło kilka początkowych minut drugiej połowy. Vistal rzucił po zmianie stron pięć bramek z rzędu! Po dwie udane akcje w tym okresie przeprowadziły Aleksandra ZychLoredana Matyka.

Potem gdynianki nawet dwukrotnie obejmowały 7-bramkowe prowadzenie. W 42. minucie było 20:13, a w 55. - 25:18.

Wydawało się, że losy awansu do Final Four Pucharu Polski. mogą zostać rozstrzygnięte już w Gdyni. Tym bardziej, że w końcówce miejscowe mogły grać nawet w liczebnej przewadze.

Niestety, zamiast poprawić wynik, a w najgorszym wypadku utrzymać różnicę bramek, gdynianki dały się dwukrotnie zaskoczyć Lisewskiej.

Tym samym Vistal wygrał, ale różnicą "tylko" pięciu bramek. Rewanż odbędzie się za tydzień w Koszalinie.

Pozostałe wyniki meczów ćwierćfinałowych Pucharu Polski:
Pogoń Baltica Szczecin - Selgros Lublin 35:30 (15:14)
Polonia Kępno - Start Elbląg 22:42 (12:21)
KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia 37:25 (22:11)

Opinie (5)

• Dobry doping :) (2)

• 4 5

• Gardła poszły w ruch... (1)

Że aż miło :P

• 3 5

• mała hala, duże echo, więc jakoś to brzmiało w końcu!

• 4 2

• a co w ogóle śpiewacie?

jaką nazwę w ogóle ma wasz klub?
    Jak vistal padnie to bedziecie spiewali co?
    tak jak koszykówka co rok co innego spiewac bedziecie?

• 2 0

• szanse są

dobra gra Gdyni szczególnie po przerwie. Jak zwykle dobre obie bramkarki i I.Niedzwiedż. Dobra Janiszewska.
    W Koszalinie może byc ciężko, ale przecież stać nasze na utrzymanie tej przewagi. Trzymam kciuki.