Vistal Łączpol bez medalu

18 maja 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Piłkarki ręczne AZS Politechniki Koszalin w Gdyni zdobyły brązowe medale. Piłkarki ręczne AZS Politechniki Koszalin w Gdyni zdobyły brązowe medale.

Nie ma czwartego z rzędu medalu dla gdyńskiej piłki ręcznej. Vistal Łączpol, który przed rokiem był mistrzem Polski, przegrał rywalizację o brąz z AZS Politechniką Koszalin 2-3. Ostatni pojedynek małego finału zakończył się porażką gospodyń 20:23 (9:9). Dla rywalek to największy sukces klubu i pierwszy kruszec w historii tej dyscypliny.

Gapska, Kowalczyk - Kalska 2, Królikowska, Krnić 2, Zych 1, Duran 4, Koniuszaniec 3, Petrinja 4, Kulwińska 3, Andrzejewska 1, Białek, Janiszewska
Sędziowie: Lemanowicz (Łąck), Baranowski (Warszawa)
Widzów: 800
Szywierska - Kobyłecka 6, Dworaczyk 3, Muchocka 2, Chmiel 4, Szafulska 2, Lisewska 2, Koprowska 1, Dąbrowska 1, Matuszczyk 2

POWIEDZIELI PO MECZU
Waldemar Szafulski Waldemar Szafulski
WALDEMAR SZAFULSKI (trener AZS Politechnika):
Była to piękna walka obu zespołów o brązowy medal. Bardzo się cieszymy, że wygraliśmy tę batalię z pięciu spotkań. W Gdyni zwycięstwo nie przyszło łatwo. Trzeba było wykrzesać z siebie wszystkie siły. O sukcesie zadecydowała super rozegrana końcówka zarówno w ataku jak i w obronie. Te pięć kluczowych, skutecznych minut w naszym wykonaniu fajnie, że przypadły wówczas, kiedy było tego najbardziej potrzeba. Bo wcześniej wynik był otwarty, my prowadziliśmy, ale też przeciwnik wychodził na prowadzenie. Pomogły nam też skrzydłowe. Ważne bramki z tych pozycji zdobywały Muchocka i Dworaczyk. Natomiast na rozegraniach rotowaliśmy składem, każda dziewczyny wniosła coś od siebie, zdobywała bramki. Jedynie czego żałujemy to te niewykorzystane rzuty karne.

ANDRZEJ HINC (prezes Vistalu Łączpolu Gdynia):
Może nie jest to bardzo duży, ale na pewno duży zawód. W trakcie rozgrywek ustawialiśmy się właśnie na brązowy medal, bo wydawało się on być jak najbardziej realny. W ostatnim meczu zabrakło przede wszystkim pomyślunku. Obie drużyny grały jakby na sinusoidzie bądź na fali. Cóż, taki jest sport, a zwłaszcza ten kobiecy jest nieobliczalny. Najbardziej boimy się jak na czwarte miejsce zareagują sponsorzy.

rozpoczęła się prezentacja, wbrew temu co było wcześniej zawodniczki nie wybiegały pojedynczo na parkiet, na boisko wyszły obie drużyny i dopiero wówczas spiker rozpoczął odczytywania imion i nazwisk grających, zaczynając od przyjezdnych
skandowanie "AZS", kibice gości dobrze zorganizowani, mają biało-zielone flagi, a niektórzy nawet wymalowane w tych kolorach... twarze
jest też doping dla gospodyń
1'
od środka rozpoczął Vistal Łączpol, gospodynie dzisiaj w żółto-niebieskich koszulkach i czarnych spodenkach
Politechnika granatowe stroje z żółtymi dodatkami
1'
nad bramką rzut Andrzejewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
2'
zablokowany rzut Dąbrowskiej (AZS POLITECHNIKA)
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Chmiel (AZS POLITECHNIKA).
4'
na trybunach na zmianę skandowanie Politechnika oraz Vistal Łączpol
4'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) obroniła karnego Dworaczyk (AZS POLITECHNIKA)
5'
[2:1] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL).
6'
karny dla gdynianek po faulu na Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
6'
[3:1] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
7'
"Dziewczyny, twardo w obronie" - skandują gdyńscy kibice
8'
jest kolejna strata w ataku Politechniki
8'
Szywierska (AZS POLITECHNIKA) obroniła rzut Andrzejewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
8'
[3:2] Bramkę zdobywa Muchocka (AZS POLITECHNIKA).
9'
[4:2] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
9'
Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) w kontrze rzuciła w poprzeczkę, ale była faulowana przy rzucie, będzie karny
9'
[5:2] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego, sama wymierzyła sprawiedliwość
10'
głośne "Politechnika" z trybun
10'
[5:3] Bramkę zdobywa Chmiel (AZS POLITECHNIKA), która dobijała po rzucie Kobyłeckiej
10'
[6:3] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
11'
[6:4] Bramkę zdobywa Koprowska (AZS POLITECHNIKA).
12'
strata Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), rozgrywająca gdynianek leży na parkiecie, a sędziowie nakazują grać dalej
12'
[6:5] Bramkę zdobywa Lisewska (AZS POLITECHNIKA).
13'
nieskuteczny rzut Duran (VISTAL ŁĄCZPOL)
13'
[6:6] Bramkę zdobywa Kobyłecka (AZS POLITECHNIKA), dość szczęśliwie, bo ponowiła akcję i zebrała piłkę po swoim rzucie, który wcześniej blokowały gdynianki
14'
karny dla gdynianek za obronę w kole rywalek, protestująca Muchocka (AZS POLITECHNIKA) ukarana jeszcze żółtą kartką
14'
Szywierska (AZS POLITECHNIKA) broni rzut z karnego Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL)!
15'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) obroniła rzut Koprowskiej (AZS POLITECHNIKA)
15'
błąd Kalskiej (VISTAL ŁĄCZPOL), która liczyła na gwizdek sędziego i spadła z piłką w polu bramkowym rywalek, arbitrzy przyznali piłkę rywalkom
15'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) odbiła piłkę po rzucie Kobyłeckiej (AZS POLITECHNIKA)
16'
Szywierska (AZS POLITECHNIKA) wygrała pojedynek sam na sam z Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL)
16'
[6:7] Bramkę zdobywa Dąbrowska (AZS POLITECHNIKA) z karnego, pierwsze prowadzenie przyjezdnych
17'
głośne ""AZS" na trybunach
17'
Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL) posłała piłkę w poprzeczkę
17'
[6:8] Bramkę zdobywa Kobyłecka (AZS POLITECHNIKA) po kontrze i bezpośrednim podaniu od Szywierskiej
czas
17'
Przerwa na żądanie (VISTAL ŁĄCZPOL). Trener Steffensen interweniuje, gdyż gdynianki straciły pięć bramek z rzędu!
17'
Szywierska (AZS POLITECHNIKA) odbiła piłkę po rzucie Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL)
18'
znów głośne "AZS", miejscowi kibice wyraźnie przegrywają walkę na doping
18'
Dworaczyk (AZS POLITECHNIKA) wywalczyła rzut karny dla Politechniki
18'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) obroniła karnego Dąbrowskiej (AZS POLITECHNIKA)!
19'
Szywierska (AZS POLITECHNIKA) obroniła rzut Petrinji (VISTAL ŁĄCZPOL)
19'
[6:9] Bramkę zdobywa Matuszczyk (AZS POLITECHNIKA) po kontrze
19'
"Walczyć Łączpol, walczyć" - przebija się skandowanie miejscowych
20'
kolejne zmiany w gdyńskiej drużynie, brakuje celnego rzutu z drugiej linii, już 10 minut bez bramki gospodyń
21'
karny dla gdynianek po faulu na Zych (VISTAL ŁĄCZPOL)
wykluczenie
21'
Lisewska (AZS POLITECHNIKA) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Zych
21'
[7:9] Bramkę zdobywa Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
21'
mocno gestykuluje przy ławce trener Steffensen, instruuje jak mają grać jego podopieczne w obronie przy liczebnej przewadze
czas
22'
Przerwa na żądanie (AZS POLITECHNIKA). Trener Szafulski (AZS POLITECHNIKA) zyska na czasie, bo sędziowie nie będą sygnalizować pasywnej gry, gdy jego zawodniczki wrócą na parkiet
22'
"AZS" - z trybun
22'
Kobyłecka (AZS POLITECHNIKA) rzuciła obok słupka
22'
odgwizdana pasywna gra Vistalu Łączpolu mimo liczebnej przewagi!
23'
koniec kary w AZS
23'
"Gdyński Łączpol" - z trybun
24'
strata AZS
24'
[8:9] Bramkę zdobywa Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL).
25'
mógł być remis, ale Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL) zanim posłała piłkę do siatki przekroczyła linię 6. metra i bramki nie ma
wykluczenie
25'
Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) otrzymuje dwuminutową karę.
27'
koniec kary Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), żadna z drużyn nie zdobyła przez 2 minuty bramki
29'
[9:9] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
29'
"Jeszcze jeden" - z sektora Koszalina
29'
Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL) przestrzeliła w pojedynku sam na sam z Szywierską (AZS POLITECHNIKA)
30'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Chmiel (AZS POLITECHNIKA)
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI REMIS 9:9
31'
drugą połowę rozpoczął AZS Politecznika
31'
[9:10] Bramkę zdobywa Chmiel (AZS POLITECHNIKA).
31'
doping dla obu drużyn, choć znów mocniejszy dla przyjezdnych
32'
niecelne rzuty z obu stron
33'
[10:10] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL) po rzucie w samo okienko
34'
kolejne udane interwencje Gapskiej (VISTAL ŁĄCZPOL) i Szywierskiej (AZS POLITECHNIKA)
34'
"AZS, jesteśmy z wami" - skandują kibice
34'
[11:10] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL), gdy sędziowie sygnalizowali grę pasywną
35'
[11:11] Bramkę zdobywa Muchocka (AZS POLITECHNIKA).
36'
[12:11] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL).
36'
Dworaczyk (AZS POLITECHNIKA) przekroczyła linię 6. metra
36'
Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL) wywalczyła karnego
37'
[13:11] Bramkę zdobywa Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
czas
37'
Przerwa na żądanie (AZS POLITECHNIKA). Trener Szafulski interweniuje, gdyż początek drugiej połowy, tak jak i pierwszej - należy do gdynianek
38'
[13:12] Bramkę zdobywa Lisewska (AZS POLITECHNIKA).
38'
niecelny rzut Kalskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
38'
głośne "AZS", a miejscowi kibice wzdłuż sektora rozpostarli żółto-niebieską flagę
39'
[13:13] Bramkę zdobywa Dworaczyk (AZS POLITECHNIKA).
wykluczenie
39'
Muchocka (AZS POLITECHNIKA) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Duran
39'
Szywierska (AZS POLITECHNIKA) broni rzut Andrzejewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
40'
[13:14] Bramkę zdobywa Szafulska (AZS POLITECHNIKA) w liczebnym osłabieniu
41'
41'
niecelny rzut Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL)
42'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Szafulskiej (AZS POLITECHNIKA)
42'
"Agresywnie" - skandują kibice gości
42'
Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) nie pokonała Szywierskiej (AZS POLITECHNIKA)
43'
"Hej, Łączpol gol" - z trybun
44'
[14:14] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL).
45'
[14:15] Bramkę zdobywa Kobyłecka (AZS POLITECHNIKA) po kontrze
45'
[15:15] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
46'
[15:16] Bramkę zdobywa Szafulska (AZS POLITECHNIKA).
46'
[16:16] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
47'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Kobyłeckiej (AZS POLITECHNIKA)
47'
[17:16] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) i gospodynie ponownie na prowadzeniu
47'
"Gdyński Łączpol" - skandowanie z trybun
wykluczenie
48'
Zych (VISTAL ŁĄCZPOL) otrzymuje dwuminutową karę.
48'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Koprowskiej (AZS POLITECHNIKA)
49'
[17:17] Bramkę zdobywa Kobyłecka (AZS POLITECHNIKA) tym razem skutecznie w kontrze
49'
"Łączpol Gdynia" - gromkie skandowanie z trybun
50'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) faulowana, karny dla gdynianek
50'
[18:17] Bramkę zdobywa Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
50'
Vistal Łączpol w komplecie
50'
karny dla AZS po faulu na Matuszczyk (AZS POLITECHNIKA)
wykluczenie
50'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) otrzymuje dwuminutową karę za wspomniany faul
50'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni karnego Lisewskiej (AZS POLITECHNIKA)!
51'
rzut Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) obok słupka
51'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni w pojedynku sam na sam z Koprowską (AZS POLITECHNIKA)
52'
[18:18] Bramkę zdobywa Chmiel (AZS POLITECHNIKA) po kontrze
52'
głośne "AZS" z trybun
52'
koniec kary w Vistalu Łączpolu
53'
[19:18] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
54'
[19:19] Bramkę zdobywa Dworaczyk (AZS POLITECHNIKA), który z pozycji prawoskrzydłowej zbiegła do koła i otrzymała podanie od Szafulskiej
54'
Szywierska (AZS POLITECHNIKA) broni w pojedynku sam na sam z Kulwińską (VISTAL ŁĄCZPOL)
55'
[19:20] Bramkę zdobywa Dworaczyk (AZS POLITECHNIKA).
55'
czas
55'
Przerwa na żądanie (VISTAL ŁĄCZPOL). Do końca meczu dokładnie 5 minut i 30 sekund. W ostatnich pięciu minutach trener Steffensen będzie mógł jeszcze raz przerwać grę, taką szansę mieć będzie szkoleniowiec przyjezdnych
55'
"Tylko zwycięstwo AZS" - skandowanie, gdynianie odpowiadają okrzykiem "Łączpol"
56'
Szywierska (AZS POLITECHNIKA) obroniła rzut Zych (VISTAL ŁĄCZPOL)
56'
[19:21] Bramkę zdobywa Matuszczyk (AZS POLITECHNIKA) po kontrze
56'
Szywierska (AZS POLITECHNIKA) odbija piłkę po nieprzygotowanym rzucie Petrinji (VISTAL ŁĄCZPOL)
56'
"Jeszcze jeden" - to skandują goście
57'
[19:22] Bramkę zdobywa Kobyłecka (AZS POLITECHNIKA).
57'
[20:22] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
58'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) otrzymuje dwuminutową karę, która niczym zapaśniczka wyniosła w górę Dworaczyk i rzuciła nią o parkiet
58'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) obroniła rzut Dworaczyk (AZS POLITECHNIKA)
czas
58'
Przerwa na żądanie (VISTAL ŁĄCZPOL). Trener Steffensen wziął czas na 2 minuty i 20 sekund przed końcem, minutę i 37 sekund z tego okresu gdynianki zagrają w osłabieniu, do odrobienia mają dwie bramki
58'
"Tak się bawi Koszalin" - skandują kibice gości
59'
Szywierska (AZS POLITECHNIKA) odbiła nad poprzeczką piłkę po rzucie Andrzejewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
59'
"AZS" - skandowanie
59'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Kobyłeckiej (AZS POLITECHNIKA) oraz dobitkę Muchockiej (AZS POLITECHNIKA), 70 sekend do końca
59'
Szywierska (AZS POLITECHNIKA) broni rzut Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), 50 sekund do końca
60'
60'
[20:23] Bramkę zdobywa Kobyłecka (AZS POLITECHNIKA).
60'
KONIEC MECZU. VISTAL ŁĄCZPOL BEZ MEDALU. BRĄZ DLA AZS POLITECHNIKI
wielka radość szczypiornistek z Koszalina, gdynianki ze spuszczonymi głowami zeszły do ławki rezerwowych
na parkiet wyszły służby techniczne, aby przygotować podium do dekoracji
skandowanie "Dziękujemy" z sektora gości
piłkarki ręczne AZS Politechniki zajęły miejsce na wyższym stopniu podium, a gdynianki stanęły na tym niższym, ale to oczywiście nie zmienia faktu, że Vistal Łączpol kończy ligę zaledwie na 4 miejscu
w imieniu ZPRP medale wręcza Henryk Szczepański, wiceprezes związku
przez ponad kwadrans trwa radość piłkarek z Koszalina na parkiecie w Gdyni, są tańce, śpiewy i łzy radości, pozowanie do pamiątkowych zdjęć, w górę są podrzucani kolejno trener Szafulski (AZS POLITECHNIKA) oraz zawodniczki Dworaczyk (AZS POLITECHNIKA) i Szywierska (AZS POLITECHNIKA). Widać, że nie były przygotowane na ten sukces, bo nie ma ani jednej butelki szampana
"Feta w Koszalinie" - skandują kibice gości, którzy nie zostali wpuszczeni przez ochronę na parkiet, aby cieszyć się razem razem z zawodniczkami, aby i oni znaleźli się na zdjęciu pamiątkowym zawodniczki pozują nie jak to zwykle bywa w bramce, ale właśnie przy barierce, za którą stoją ich kibice

Opinie (57) 3 zablokowane

• tylko frajerki przegrywaja mecz wygrany nie załuje składu wegla i papy (1)

..przegrały bo były gorsze i słabsze i tak trzymac !!

• 15 7

• Dobre z tym składem węgla i papy.

• 3 1

• Łączę się w bólu :( (2)

• 12 2

• (1)

Chyba w bólu głupoty kierownictwa za rozwalenie zespołu Mistrza Polski.

• 14 3

• Bynajmniej.

Z kibicami się łączę, a nie z zespołem!

• 8 1

• szkoda, że Andrzeja nie było może by 5 miejsce zajeły =D (2)

• 8 5

• STRUZIK WRÓĆ

NIE MA STRUZIKA NIE MA MEDALU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 17 9

• Andrzej Hinz był i jakoś szybko się zmył....

Kiedy pożegnanie Pana Prezesa ???Jaki Prezes taki klub...

• (1)

Jak się ma taki zespół jak w sezonie 2011/2012 ,to się go szlifuje jak diament, a nie sprowadza wynalazki bałkańskie ,które mało co wnoszą do zespołu.Gratulacje dla Koszalina, w pełni zasłużyłyście na medal, po prostu byłyście lepsze.

• 27 4

• odeszło kilka Polek (w tym na pewno droga Siódmiak) a doszły 2 Bałkanskie średniej półki zawodniczki - nie wyczuwsz, że po prostu nie było kasy?

• 0 0

• Wcale nie czuję satysfakcji z trafnej oceny szans tuż przed meczami o brąz ! (6)

Tuż przed meczami o brązowy medal oceniałem szanse obydwu zespołów po 50% ze wskazaniem na AZS Koszalin . I się sprawdziło niestety . W tym miejscu gratulacje dla ambitnej ekipy z Koszalina za zdobycie brązowego medalu MP 2013 po prostu byłyście "deko" lepsze . Ta bolesna nauczka natomiast udzielona przez tą dyscyplinę zarządowi i sponsorom VŁ już odnosi pierwsze pozytywne efekty . W tym roku już nie czekano na koniec sezonu z kontraktami dla zawodniczek którym się w tym roku one kończyły a nawet już dokonano pierwszych wzmocnień . Za to brawo . Co do doboru trenera to mam małe obawy że jest to delikatnie mówiąc balansowanie na cienkiej linie . Ale za Steffensenem przemawia jedno - nie jest odpowiedzialny ani za przygotowanie drużyny do sezonu jak również nie miał najmniejszego wpływu na to jakimi zawodniczkami dysponował w końcówce sezonu . Pożyjemy zobaczymy . I kilka słów do rozczarowanych zawodniczek VŁ . Jako zawodniczki przeżywacie ciężkie chwile i to normalne - po zdobyciu złota to w ogólnej ocenie musi boleć czwarte miejsce w tym roku . Ale to jest sport i nie wszystko zależało od Was . Mam nadzieję że obecne posunięcia zarządu i sponsorów będą bardziej przemyślane i będą budowały odpowiednią atmosferę przed nadchodzącym sezonem 2013/2014 o włączycie się skutecznie do walki o jak najwyższe cele w przyszłym sezonie! Bo zespół na medal tworzą dobrze dobrane zawodniczki rozumiejące się z trenerem i przyjazny zarząd klubu wraz ze sponsorami . Myślę że w przyszłym sezonie te trzy warunki będą spełnione!

• 8 6

• ?? (5)

Duńczyk to wuefista ,a nie trener.Pokazał,ze nie jest w stanie niczego osiągnąc.Dysponował niezłym składem -minimum na 2 miejsce w lidze i co kompletna kicha.

• 4 7

• (4)

Nie pisz głupot , to nie jest skład na drugie miejsce, a dzisiaj okazało się że nawet na trzecie.