Wiadomości

stat

Piłka ręczna. SMS Gdańsk do likwidacji. Dwa roczniki dokończą naukę

SMS ZPRP Gdańsk

Szkoła Mistrzostwa Sportowego dla piłkarzy ręcznych zostanie przeniesiona do Kwidzyna. W Gdańsku naukę dokończą dwa ostatnie roczniki.
Szkoła Mistrzostwa Sportowego dla piłkarzy ręcznych zostanie przeniesiona do Kwidzyna. W Gdańsku naukę dokończą dwa ostatnie roczniki. fot. Ł.Głowala/Trojmiasto.pl

Szkoła Mistrzostwa Sportowego szkoląca piłkarzy ręcznych zostanie przeniesiona do Kwidzyna. 25 uczniów z obecnym klasy 2 i 3 dokończy jednak naukę w Gdańsku, choć nie będą już trenować w hali przy ul. Kołobrzeskiej. - To przykre, że tak kończy się ponad 20-letnia historia, ale decyzja zapadła. Czekamy jeszcze na przydział hali, w której chłopcy będą mogli trenować - mówi Andrzej Lisiewicz, zastępca dyrektor Krystyny Turnowieckiej, który razem z nią opuszcza liceum.O planach przeniesienia SMS do Kwidzyna informowaliśmy w maju. Uczniowie szkoły i ich rodzice byli mocno zaniepokojeni planami Związku Piłki Ręcznej w Polsce, gdy okazało się, że gdańskie liceum nie będzie mogło korzystać z dotychczasowej hali przy ul. Kołobrzeskiej.

SMS przeniesiony z Gdańska do Kwidzyna? Komentarze dyrektor szkoły, ZPRP oraz władz GdańskaPo protestach uczniów i ich rodziców, udało się wypracować consensus. 25 uczniów, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w 2 i 3 klasie, dokończy ją w Gdańsku. Nowy nabór do klas 1 prowadzony jest natomiast w Kwidzynie.

- To przykre, że tak kończy się ponad 20-letnia historia, ale decyzja zapadła. Dwa lata i kończymy działalność szkoły. Nie dostaliśmy godzin w hali przy ul. Kołobrzeskiej. Staramy się o inny obiekt na te dwa ostatnie lata. Jeszcze nie wiemy, gdzie będziemy prowadzić treningi. To smutne, zwłaszcza, że z 25 uczniów, aż 15 to zawodnicy trenujący na co dzień w gdańskim Wybrzeżu. W przeszłości bywało różnie, ale zawsze dostawaliśmy godziny w miejskiej hali. Teraz była wstępna propozycja abyśmy przenieśli się na Orunię, ale nic konkretnego - mówi nam Andrzej Lisiewicz, zastępca dyrektor szkoły Krystyny Turnowieckiej.
Lisiewicz i Turnowiecka opuszczają szkołę razem z trenerem Janem Prześlakiewiczem. W gdańskim SMS zostaną natomiast trenerzy Dariusz Tomaszewski, Marcin PilchAdam Lisiewicz. Jeden z nich zostanie nowym dyrektorem.

W kuluarach mówi się, że niezależnie od sytuacji z halą, ZPRP i tak planował przenieść szkołę do Kwidzyna. Nikt tego oficjalnie jednak nie potwierdza.

- To nie ma już znaczenia, decyzja zapadła. Szkoda, że szkoleniowcy z takim potencjałem i najwyższymi kwalifikacjami, będą musieli teraz szukać pracy. Według mojej wiedzy nikt z ZPRP nie zaproponował naszym trenerom stanowisk w Kwidzynie - mówi Andrzej Lisiewicz.

Opinie (28)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2019

Informacje

Reklama

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane